POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Max

Go down 
+12
Dijanam
drift_kraljica
velja
arijana
sofi
jaca
Jasmina
farah
D.
t_bejbe
melsas
barby02
16 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptySat Dec 01 2007, 19:28

Upravu si skroz Jasmina Laughing
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptySun Dec 02 2007, 15:37

Za Maxa jos nema nista novo, samo izvjestavam Sad
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyMon Dec 03 2007, 10:47

evo, ima nesto novo. Onaj mostarac koji nas je kontaktirao da bi udomio nekog cukicu, Ivan, kaze da mu se cukica svidja. Interesuje ga koliko je star. Ako je cipiran, onda bi se to moglo znati?
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyMon Dec 03 2007, 19:45

Jeste, cipiran je brojem 101 ! Molim te reci mi koga da zovem ili gdje da odem, da to saznam i rijesimo dilemu ?! Da li se psi u Sarajevu cipiraju na jednom mjestu ili svaka odinacija ima svoje oznake? Ja nista od toga ne znam, pa mi daj ili dajte upute, sutra prijepodne cu onda to rjesavati. A to, da ide u Mostar? Ja bih jako volila Smile
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyMon Dec 03 2007, 19:49

Jos nesto, odnosno molba scratch Ako imate njegov broj telefona, volila bih da nazovem covjeka i da mu kazem sta znam a njega interesuje. . Ako samo vi kontaktirate s njim i tako to ide, OK. nema veze, bitno je da je zainteresovan. Smile
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyMon Dec 03 2007, 21:07

broj sam ti poslala na PM

ne znam kako provjeriti godine. valjda gha treba uzeti i odvesti veterinaru.
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyMon Dec 03 2007, 22:05

Treba njega odvesti do veterinara i bez tog razloga, ali sta cu dalje s njim, ne mogu ga gore vracati ni pod razno-nema tu nagodbe. Maxu je navodno nogica bolje, ali ja znam da to treba veterinar vidjeti i reci, ili slikati ili "nije nista". Molila sam veterinara Harisa da ode po psa, bila spremna platiti trosak ali sam rekla i istinu, a to je da je pas navodno, povracao Toj zeni, kada ga je vozila kuci. Tada je Haris rekao da nece, jer i njemu ce povracati.
Ako i bude isao za Mostar treba mu dati neki lijek, da taj put prezivi normalno. . .
Meni iz ove perspektive ostaje pronaci registar cipiranih pasa i saznati sta tamo pise. Necu vise da maltretiram oko toga na forumu, sutra cu tel u sake ,pa i na lice mjesta. . snaci cu se. .
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyMon Dec 03 2007, 23:21

Joj Barby, moraćeš to za čipiranje odraditi....Sad Znam da nije zahvalno... Uostalom, ja mislim da je najvažnije da s tim Mostarcem uspostaviš kontakt...Nakon razgovora vidjećeš na čemu si.

Je li moguće da nema gdje biti dok ga taj lik ne pokupi? Da nisam ovako daleko, ja bih se ponudila da mu nađem neki podrum od kuće i ušuškam ga da mu ne bude hladno...Imam jednu opciju za hitne slučajeve, gdje bi mogao biti samo nekoliko dana...Ali, Tuzla definitivno nije usput na putu ka Mostaru. Sad

Javi nam kad se čuješ s Mostarcem...
Ljudi, mora biti neka opcija, kakva god je, bojim se da neće stvarno nestati pas i da mu se neće moći ući u trag... Premali je i gotov je ako opet završi na ulici...

A, to za povraćanje - bože moj. Neki psi, kao i neki ljudi, jednostavno ne podnose vožnju. Takav je bio i moj pokojni pas...
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyTue Dec 04 2007, 13:04

Evo mene sa novim informacijama iako nista ne ide rjesenju. Zvala sam veterinarski fakultet i razgovarala sa jednim veterinarom, koji kaze da:je cipiranje pasa interna stvar svakog veterinara i da ne postoji registar na nivou drzave. Rekao je da to necu uspjeti pronaci jer info o psu ima samo onaj koji mu je vlasnik.Maxa je ulica odgojila, a vlasnik, kojemu zelim istu sudbinu, se krije u gradu. . . Posto ja nisam Valter, nista od relevantnih informacija.
Ono sto nas interesuje , jesu godine Maxove, i to moze veterinar odrediti. Dakle, kada odozgo kreneme-idemo prvo da se pregledamo.

Dalje, gospodin Mostarac je nedostupan cijelo jutro. pokusavam i dalje.

Ako se Maxu posreci za Mostar, imam prijateljicu koja ide svake subote u Mostar, pa cu je moliti a nadam se i organizovati njegovo izmjestanje odavdje. Presjedicemo nas dvoje ispred njene zgrade do 6g ujutro, kada ona krece, jer cuko NE MOZE u kucu. Necu dalje komentarisati ali ako je to kraj njegovih muka, onda cu to uraditi sa zadovoljstvom

Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyWed Dec 05 2007, 02:07

E sada imam konacne informacije, vezano za gospodina iz Mostara. Danas sam se cula s njim, ali pisem sada nakon radnog dana, jer nisam vam stgla ranije ispricati.
Telefonski razgovor je poceo vrlo prijatno, nakon cega saznam da je covjek jucer nasao za sebe psa , tako da sada ima kucnog ljubimca, kojem se posrecilo, za razliku od mog i vaseg Maxa.
Mene je zanimalo, otkud tako jaka i brza odluka doticnog gospodina s obzirom da je informacija ovdje, da je interesent ( izgledalo je ozbiljno). Naravno, i jeste bio ozbiljno zagrijan - zato sada ima psa u kuci.
Rekao mi je, da je on ustvari sa nekim iz SOS-a, vec dogovorio za nekog drugog psa, ali je to kao obicno islo "odi mi- dodji mi" sto je na kraju ispalo a nije mu se otvoreno reklo, da nemoze dobiti tog psa. Onda na scenu stupa lobiranje za Maksa, kao zamjena za tog prvog i sve mu se to ucinilo mutnim. I meni bi.Broj telefona je stigao kasno, s tim i moj kontakt-prekasno. Zasto je to tako?
Zasto se ne reaguje na vrijeme, bar u kontaktu sa ljudima koji su voljni uzeti psa. Usput sam imala dojam, da se radi o nekom starcu i da ce Max provoditi vrijeme setajuci po Mostaru. Cuko bi bio u stanu, sto je idealno !
Ovo je sve ispalo dosta ruzno i mislim da se trebamo organizovati. Ovako se stvarno ne mozemo igrati gluhih telefona, niti za ovakve slucajeve prepustiti dogovore i ugovaranja, onima koji nemaju iskustva uz svo uvazavanje njihovih emocija.
Moje razocarenje samo raste i jedino sto je od svega dobro, je sto sam nazvala covjeka, predstavila se, popricala i znam na cemu je Max. Nastavljamo traziti udomitelja. . . . . .
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyWed Dec 05 2007, 03:37

i meni je sve ovo nekako zbrda zdola. pas se obecava po troje ljudi i onda ne mozes ga na tri dijela razdijeliti, jel? normalno da ce covjek mislit da je nesto mutno...
Na vrh Go down
Jasmina
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 135
Age : 41
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-10-17

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyWed Dec 05 2007, 13:00

A joj, jadni mali Max. Sad

Ljudi zar u ovoj organizaciji to nije organizovano? Mislim, zar ne postoje osobe koje su zaduzene za kontaktiranje s ljudima u ime SOS-a? Pa nije zar da mogu ja sad kontaktirati u ime SOS-a s bilo kim?
Na vrh Go down
Gost
Gost




Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyThu Dec 06 2007, 03:29

Jasmina (citat):


Ljudi zar u ovoj organizaciji to nije organizovano? Mislim, zar ne postoje osobe koje su zaduzene za kontaktiranje s ljudima u ime SOS-a? Pa nije zar da mogu ja sad kontaktirati u ime SOS-a s bilo kim?
Nije nista organizovano.
Nema takve osobe, osim velje, za druge ne znam...
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyFri Dec 07 2007, 01:11

Melsas o kakvoj varijanti za Njemacku je sada rijec?
jer koliko sam mogla shvatiti nigdje se ne spominje...
ako si slucajno mislila na transport koji treba odavno otici, a u okviru kojeg bi trebali ici psi iz azila, to je neka druga prica, ali za taj transport su vec ugovoreni psi koji jako dugo cekaju da se maknu na neko bolje mjesto...Max nije u tom aranzmanu
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyFri Dec 07 2007, 01:28

D. (citat):
Melsas o kakvoj varijanti za Njemacku je sada rijec?
jer koliko sam mogla shvatiti nigdje se ne spominje...
ako si slucajno mislila na transport koji treba odavno otici, a u okviru kojeg bi trebali ici psi iz azila, to je neka druga prica, ali za taj transport su vec ugovoreni psi koji jako dugo cekaju da se maknu na neko bolje mjesto...Max nije u tom aranzmanu

a sta koci taj odlazak u njemacku? novac?
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyFri Dec 07 2007, 01:41

kao i uvijek...
termini se konstantno pomjeraju a odlazak odgadja i odgadja...
niko ne zeli vise javno govoriti o tome jer prakticno jedino sto se zna je da je krajnje vrijeme da se psi posalju, a za dalje...
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyFri Dec 07 2007, 19:58

Barby, ja više nemam koga nzvati....Sad
Svi su mi odbili...Sad
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptySat Dec 08 2007, 01:43

Sta da vam kazem drage moje, nego hvala sto se brinete i sto mislite o Maxu, sto ga predlazete za udomljenje . . . sofi, hvala ti puno. . . . .
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptySun Dec 09 2007, 18:04

Evo mene, sa konkretnim informacijama. posto sam saznala za transport, cetveronoznih sticenika SOS-a, mislim da sam uradila najbolju stvar za Maksa, jer Gospodja (ako je) rece u cetvrtak, dijete- alergija se povecala, slabo joj uci, vezao se za Maxa a divlji psi su podivljali vise i "ja ne znam sta cu i kako cu, pozurite, hitno mi je da ode. . "
Naletim na gospodju Melitu, isricam i zamolim, jer drugi odose, ima li mjesto za naseg Maxa ? Kaze mi , hajde, dovedi ga ! I tu meni srce stane od srece Like a Star @ heaven
Jucer sa zenom dogovorim da cu ga oko 11 h preuzeti-naravno uz njenu pomoc. Ona je sisla sa brda Vitkovac i odosmo da nje. Djete place, grca u suzama ali svjesno da je kraj i da se mora rastati sa Maxom.
Spakovala je ona njegov jastuk i dekicu, stavila neku klopu i petit beure keks, jer ga obozava, da ga namamimo u auto, sto nismo uspjeli. Svoj jastuk mrzi, tako da ce dobro doci za nekog drugog psa u azilu (jer ga podsjeca na seljenje), a dekicu voli.
Posto oni nemaju ni ogrlicu ni povodac, nadje se tu stari kais, izbusise rupu i Maks bez problema proseta sa mnom do kola.
Vozili smo sporije a u mom jugi-nije povratio. Stavise, bio je odlican, ja sam vodila monolog, poslije komande -sjedi! Nogica mu je skroz OK. pa nema potrebe da placam rengen ali za 3-4 dana idemo kod veterinara. Od vakcina ce dobiti sve sto je potrebno, troskove ja placam (jer cu tada imati novac za to) jer necu da mu nesto fali. Izgleda se mora cipirati i knjizica. . . Dobro, to je OK.
E sad, kada smo sretni i veseli dosli u azil,Max nije mogao da doceka da izadje van a imao je dobrodoslicu bijele pudle.I tako danas, zasukah i ja rukave da pomognem. Na kraju je odmah uletio u kucicu, mama Melita mu je dala hranu i sada sam na sigurnom. Da ste samo vidjeli kako je ,kad bi pusten da protrci, trcao za jednom kujicom da se igraju, ali ona je kao cigra. . . .
Za nadalje imam plan, zbog kojeg ce trebati 2-3 mjeseca boraviti u azilu. To nije puno vremena iako sam zahvalna na svakom danu,a na Maxa se ne treba racunati vezano za udomljavanje, niti ga vise nuditi, iako sam i ja do prekjuce jos uvijek mislila na to. Nije ni za transport za Njemacku ili vec kako to ide, jer ce on do tada, vec uveliko biti van azila. Znaci najdalje, do kraja februara, Maxa ce preuzeti moja dobra prijateljica. Nadam se da taj period nace zasmetati nijednom drugom cuki, jer je dobre naravi, jadnicak mali. seta Sada pajki u azilu
zaljubljen
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptySun Dec 09 2007, 18:07

super, drago mi je zbog maxa!!!
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptySun Dec 09 2007, 18:09

Hvala imenjakinjo Smile
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptySun Dec 09 2007, 20:01

cheers cheers cheers

Znači, još malo i ide u normalan dom.... Very Happy

čestitam Barby!!!!
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptySun Dec 09 2007, 22:49

Sofi, ovaj dan sam cekala Very Happy Sada mogu valjda mirno da spavam, jer ga niko nece uhvatiti i ubiti, rastrgati, otrovati. . . . Ipak, ta - dva-dva i po mjeseca trebaju proci , i onda mozemo proslaviti zmig
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptySun Dec 09 2007, 22:51

Ljudovi Smile
Max je lafac pravi...presladak je, izgleda kao psic iz djecijih serija (danas smo ga imali zadovoljstvo upoznati u azilu ) Smile
Barby svaka cast cheers
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 EmptyMon Dec 10 2007, 13:06

Hvala D Very Happy Max je mene "kupio" zbog "nesrazmjera" njegove velicine i pameti ! Kada ga covjek vidi, onako malog, dojam je da nista ne zna. A zna sve ! Od komande, do tihe pjesmice,od utjehe mazenjem do potencijalne opasnosti . Vec jako zavidim mojoj prijateljici, ciji ce biti, ali eto, bar cu ga vidjati. . . sreeetan
Na vrh Go down
Sponsored content





Max - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
Max
Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Udomljavanje :: Happy end :)-
Idi na: