POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Max

Go down 
+12
Dijanam
drift_kraljica
velja
arijana
sofi
jaca
Jasmina
farah
D.
t_bejbe
melsas
barby02
16 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Max   Max EmptySun Nov 25 2007, 15:15

To je psic, koji ima privremeni dom(do N.G.).Sada cu u kratkim crtama iznjeti njegovu pricu:
Izbacen iz doma, odjednom se poceo kretati oko skole. Cipiran je brojem 101. Vidno preplasen nije sklon prilazenju ljudima. Ipak kad-kad se opusti pa ga neko dijete i pomiluje.
Znala sam da tu ne moze ostati i pored dobrih ljudi koji su mu davali hranu,a jeo je samo kuhanu hranu, sto potvrdjuje, da je kucni pas. ipak, nadala sam se da ce mozda "kod nas" i prezimiti.

Poslije nekoliko dana, Max pocinje da hramlje, na zadnju nogicu. Znaci, neko je vec iskoristio svoje "moci". I bas kada sam se pitala sta dalje, cula sam da -ulazi u auto, i da ga djecak i njegova mama vode kod sebe.
Sta to znaci i gdje ce biti, kod njih-pitala sam. Odgovori su bili lezerni, a njihovih uslova nije bilo, osim da nije zenka.
Sve mi je to bilo sumnjivo i pored savjeta koje sam dala,dosla sam do broja telefona, kontaktirala,zmolila LaRu, da odemo i moje sumnje su se pretvorile u realnost.
Max je u malenom dvoristu jedne porodice, koja jedva sastavlja kraj s krajem. Spava pod strehom, jer iako je zena rekla da ce biti u podrumu, u toplom,drugu noc ga je izmjestila van, jer tamo joj je i hrana i nije mjesto cuki.
Ona nema novac ni za veterinara ni za vakcine. . i naravno ako se aktivira alergija njenom jedinom djetetu, sto ja razumijem-cuko odlazi. Navodno, vratila bi ga pred skolu.
Iako je to mahala,i pocesto siguran kutak za lutalice,ova je puna divljih pasa i zena se vec brine, da ne zaluta njima na "tanjir".
Sada se pitam , zasto ga je uoste uzimala?! Ali, sta je-tu je. Jedino sam zadovoljna sto samu sebe nisam izdala i trudicu se za Maxa, do trajnog udomljenja, jer je to divan pas, koji jednostavno nije imao srece, kao i mnogi drugi.
Zao mi je sto nemamo njegovu sliku inace bi vidjeli cenog , polurasnog psa, niskog rasta, sa medenom glavicom koja podsjeca na glavicu erdel terijera(ako se tako pise) ali jazavicaraske velicine.
Molim vas, pomozite nam, da mu se nadje smjestaj jer iako je dogovoreno, sa tom porodicom,da ce ga pricuvati do 29.12. Sve to moze sutra postati nevazece ukoliko djetetova alergija, dobije vece razmjere a divlji psi su vec konstantna opasnost.
Na kraju, ni pod kojim uslovima taj pas nece ostati gore iako se dijete vec vezalo za njega, jer sa njegovom majkom sam vec dogovorila izmjestanje(koje ce djetetu biti predstavljeno kao bjeg, sto im ni sada nije strano, jer vec bjezi i luta po susjednim dvoristima).

Max Cuko12ps2


Max Cuko2oz1
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptySun Nov 25 2007, 18:51

joj, sto ne volim kad tako na nista prime cuku, i onda umre od stenecaka, bjesnila, gladi, ili ga rastrgaju psi...

ja sam se uvijek dobro pripremala za ljubimca, pa plan, pa kucica, pa troskovi, i svaki moj pas je imao kucicu i krov nad glavom, ako je kucni, nisam ga ni uzimala, jer mama ne da cuku u kucu, samo u dvoriste ako ima boks topli. i, nadam se da cemo nekoga naci. stavila sam na blog, valjda ce se neko javiti..
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptySun Nov 25 2007, 23:51

E puuuno ti hvala melsas sve super Nikad se ne zna, ko bi bas takvog psica. Cim mognem, vidjecu za sliku a danas cujem da ga je moj kolega vec slikao mobitelom pa cu u utorak ili srijedu pokusati doci do te slike Wink
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 00:47

Imam dvije slike malog Maxa. Nazalost, ne znam ih postaviti, ali ujutro ce biti tu Smile
Situacija je skoro kriticna, jer zena zeli da ga se hitno rijesi. Poceo je nocu puno da laje pa se komsije bune a sinu njenom curi nos. Sve sam predvidjela i ne cudim se, ali jos rjesenje nemam. Nadam se da cu ga naci uskoro, jer ga MORAM naci. scratch
Na vrh Go down
Gost
Gost




Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 01:21

mah, ja cisto sumnjam u tu njegovu alergiju, pa ona nije znala da joj je sin alergican na dlaku psecu, ona je mislila da je to ako pas nije vakcinisan Shocked ja mislim da je to bila samo izvlakusa, kao izgovor ako ga se mora rijesiti.
jer ako ti dijete ima alergiju valjda ces znati, ili ces cuti od doktora na sta je zaboga alergican...
ali dobro, ne znam ni sto ga je kojeg vraga uzimala tamo mu je zivot u opasnosti svake milisekunde.

poslala sam ti mail pa cu ja odmah staviti slike kad dobijem
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 01:24

Puno ti hvala LaRa ! srce srce srce srce
Na vrh Go down
Gost
Gost




Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 01:29

slikice su na prvom postu tako da ko god da procita njegovu pricu, odmah moze vidjeti slike.
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 01:40

Odlicno je sto si ih tako ubacila Like a Star @ heaven ali sam grozno tuzna,jer i on je sada sam i tuzan i hladno mu je vani , zato se ne cudim sto laje, a ne laje ni samo zbog toga, nego se boji divljih pasa i osjeti ih blizu sebe. Tuga prevelika !
Na vrh Go down
Gost
Gost




Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 01:45

pa zato sam i rekla da mu je zivot ugrozen svake sekunde...
ne laje on bez razloga....
a sta da ti kazem i sama si vidjela gdje zivi i s kakvim ljudima zivi (mislim na komsije), takvima nije nikakav problem otrovati psa samo da ga usutkaju....
mene je iskreno strah za njega, i nadam se da ce sve biti ok.
ali nikako mi ne ide u glavu kojeg ga je vraga uzimala??????
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 01:50

poslala sam poruku gospodinu iz mostara koji mi se javio oko udomljavanja malog brus lee-a. nadam se da ce mi se javiti sutra da mu posaljem koju sliku. htio je muzijaka, manjeg rasta, pa ce mu mozda Max odgovarati.

drzite fige....
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Gost
Gost




Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 01:54

evo drzim.....
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 02:00

Ni meni to ne ide u glavu, ali nazalost, svi imamo "radare" za ljude,pa ako povezemo njenu licnost sa tim, mozda je lakse shvatiti. No, to je ne opravdava i danas sam joj rekla da je sve na nesmotreno odradila. Mislim da ona ili ne shvata ili se pravi luda. mi , kao i za sve dugo vezano za zivotinje, nemamo taj j@@@@i zakon a i ljudi su toga svjesni. Od pocetka se ponasala kao da je pronasla igracku i nosi je svojoj kuci. Zato sam u prvom postu navela njenu lezernost. I meni 100 misli prolazi kroz glavu i molim se da otopli vrijeme, da bar ti divlji psi, jos vise ne polude. . .
Eto sutra je novi dan-vidjecemo. .. Usput, veterinar nece da ide po njega, jer sam mu rekla da se zeni ispovracao u kolima, nego na rendgen-pa sliku da mu donesemo ili da on dodje pa ce vidjeti dalje. Ali ako ga ja dovedem, ja ga gore vise ne vracam, zato cu se ova 3-4 dana razletiti da mu nadjem stalni dom ili bar preko ove zime a do kraja zime, se moze naci nesto. I Embarassed i Mad ne znam sta je u meni jace . Odoh sad prespavati
Sleep
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 02:04

t_bejbe (citat):
poslala sam poruku gospodinu iz mostara koji mi se javio oko udomljavanja malog brus lee-a. nadam se da ce mi se javiti sutra da mu posaljem koju sliku. htio je muzijaka, manjeg rasta, pa ce mu mozda Max odgovarati.

drzite fige....
. . eeeeeee hvala ti puno t bejbe Smile u pravu si, ko zna, mozda je on bas za njega rodjen ! Vidjecemo. . .
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 11:33

joj kao iz slikovnica je srculence
Na vrh Go down
farah
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 44
Age : 46
Location : Zenica
Registration date : 2007-09-25

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 11:45

Zna li se koliko je Max star? Hitno mi treba ta informacija.
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 12:56

Farah, ne znam koliko je star, ali ima nekoliko sjedih dlacica. Mislim da ima 2-3 godine , jer te sjede dlacice su uobicajene na vrstama, sa ovakvom njuskicom. To pisem po nekom svom parametru,kroz moje iskustvo a pricala sam sa jednom osobom koja se razumije, pa mi je tako rekla.
Na vrh Go down
farah
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 44
Age : 46
Location : Zenica
Registration date : 2007-09-25

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 13:22

barby02, nadala sam se da je mlađi jer imam ozbiljnu, potencijalnu udomiteljicu ali za mlađeg psa. Ovo ne znači da Max ne zaslužuje svoju šansu i najbolji dom. Imat ću na umu njegovu priču.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 13:28

D. (citat):
joj kao iz slikovnica je srculence

jelde wojii zaljubljen
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 13:31

Hvala ti Farah, iako to niko ne moze dokazati.Mozda i jeste mladji a veterinar bi rekao ,koliko mu je stvarno . . Reci ti njoj da on moze jos puno godina prozivjeti lijepo, a isto tako moze naci stene iz sjajnog legla, pa da sa 2 mjeseca umre. To se nikad ne zna. Samo znam da se dobro prilagodjava , kada je neko prema njemu njezan. Malog djecaka je odmah poceo pratiti do granapa, ali nazalost taj mali djecak ga je na pocetku i ĆuŠkao kao da mu je to jaran za pokazivanje moci- i gazdovanja. Eto. . a tebi hvala I love you
Na vrh Go down
Gost
Gost




Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyThu Nov 29 2007, 13:44

a da, on je jako umiljat, odmah mi je prisao, doduse s nepovjerenjem, ali smo se mazili.
Nadam se da ce maksi ubrzo naci dom
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyFri Nov 30 2007, 01:40

mostarac mi se ne javlja confused
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptyFri Nov 30 2007, 01:41

Nista, cekat cemo jos. . .
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptySat Dec 01 2007, 12:13

evo javio se mostarac. poslat cui mu ove slike odavde i tekst, a ako imate jos slika posaljite mi da mu ih proslijedim...
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptySat Dec 01 2007, 14:47

Nazalost, nemam vise slika niti je LaRa imala sansu da ga slika. Odmah po nasem dolasku ,Max se "izgubio " oko kuce, samo nas je kratko docekao i kao da je znao, da bi se moglo raditi o njemu- nestao. Ove slike su bile u mob. mog kolege, koji ga je slikao , dok je jos bio kod nas, ispred skole. Kada sam vidjela da on ima slike, onda je bila procedura=prebaciti na drugi mob. pa poslati na mail, pa ja LaRi koja je postavila. .
Sve je to nebitno sto sam napisala i zao mi je sto nemam vise slika.
Napisite o mostarcu nesto ili javite a ja sada idem na posao i citacu veceras.
Na vrh Go down
Jasmina
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 135
Age : 41
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-10-17

Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max EmptySat Dec 01 2007, 15:30

Tako je sladak ovaj mali... Nekako mi i izgleda kao psic koji bise uklopio uz nekog starog gospodina, da idu u setnjice i da sjedi uz njega dok cita novine u ljetnoj basti nekog kafica na jutranjem mostarskom suncu... I love you
Na vrh Go down
Sponsored content





Max Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Max   Max Empty

Na vrh Go down
 
Max
Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Udomljavanje :: Happy end :)-
Idi na: