POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pomoc malim stencima u Zenici

Go down 
+10
Sweety20
melsas
mery
tinchy
velja
animal lover
D.
sofi
jaca
farah
14 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
farah
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 44
Age : 46
Location : Zenica
Registration date : 2007-09-25

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyTue Nov 06 2007, 13:40

Ne znam ni kako da zapocnem ovaj post jer sam jos uvijek pod utiskom i jako sam tuzna zbog 3 malena stenena. Jucer i jutros, dok sam isla na posao, cula sam male psici cvile, placu. Uspjela sam ih naci, zavucene u improviziranu kucicu, kako se tresu od hladnoce. Neko im je napravio tu kucicu, mislim da cak znam i ko, jedna stara gospodja koja uvijek pomaze, ali slican scenario sam imala dvije godine zaredom i jako me je strah za ove psice. Naime, prosle i pretprosle godine smo hranili kujicu Lilu i njene psice iz dva legla. Moj otac joj je napravio i kucicu i skrili smo je iza jedne zgrade. Redovno smo cistili-svaki dan, i donosili hranu a obilazili smo ih par puta dnevno. Kad su psici vec bili ojacali, a bila su samo dva malena i dva veca iz predhodnog legla, i kada sam za jednog nasla dom, nasla sam praznu kucicu a od svih mojih pasa za koje smo brinuli ostala je samo kujica Dzena. Nju sam ja uzela sebi jer sam bila sigurna da bi i nju ubili. Neko je zvao sintore! Mad Ovi psici su stari manje od mjesec dana, vec dva dana ih obilazim ali nikada nisam zatekla njihovu mamu. Plasim se da su sami i prepusteni na nemilost. Bili su jako gladni. Preslatki su, kudrave dlake, jedan je smedji, drugi je crni a treci je saren. Nisam gledala kojeg su spola jer su bili jako gladni i preplaseni pa ih nisam htjela dodatno gnjaviti. Molim Vas za pomoc. Ako postoji neka supa gdje ih mozemo skloniti, ja cu ih obilaziti stalno, cistiti, obezbijedit cu hranu i sve sto bude trebalo, vakcine kad bude vrijeme, ma sto god. Molim Vas i oprostite na dugom postu ali ne znam sta da radim. Sad Moj broj je 061 189 260. Na prvoj slici je smedja curica, ona je najveca maza, najvise voli biti u krilu. Na drugoj slici je druga curica, ona je najurednija, uredno zove kad treba na WC, a treca i cetvrta slika je decko, on je najmirniji. Cetvrtka fotka je opet crna curica.

Pomoc malim stencima u Zenici Slikevau007jh4

Pomoc malim stencima u Zenici Slikevau006yt7

Pomoc malim stencima u Zenici Slikevau012al2

Pomoc malim stencima u Zenici Slikevau019qv6

Pomoc malim stencima u Zenici Slikevau003gz9


LaRa.2311: Ove slike stavljene su na prvu stranicu zbog preglednosti, na 3. stranici nalazi se jos slika


: komentar modifikovan dana: Tue Nov 13 2007, 15:28; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyTue Nov 06 2007, 14:34

Draga Farah, ako ti nije problem dovesti ih, pokušaj onda sa njima u subotu doći u Sarajevo, na akciju udomljavanja koja traje od 13 do 15 sati.
Ako ti nesto treba kontaktiraj me na pm.
Na vrh Go down
farah
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 44
Age : 46
Location : Zenica
Registration date : 2007-09-25

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyTue Nov 06 2007, 21:41

Sad sam bila kod njih, tako su jadni ne mogu prestati misliti na njih. Nemaju mamu definitivno jer ih vec dva dana obilazim po 5-6 puta dnevno i nema je, uvijek su sami. Tako mi ih je zao, ne znam sta da radim. Jaco ja se plasim da oni nece prezivjeti do subote, maleni su, sami su, a vani je jako hladno. Nekako sam ih ususkala ali ne znam da li je to dovoljno. Iz udruzenja Pravo na zivot im ne mogu pomoci, meni muz ne da da ih donesem kuci, i niko koga god sam zvala ih ne moze primiti. Nikada se nisam osjecala ovako bespomocno. Pomozite im ako ikako mozete, molim Vas.
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 00:01

Ako ista razumijem (iz iskustva) to je osjećaj bespomoćnosti u takvim situacijama...Sad
Pokušaj se dogovoriti s komšijama da ih dovedes u svoj haustor (nadam se da ne živiš u kući), i obećaj im da ćeš svako govno redovno pokupiti, sve uvijek očistiti... Probaj s pričom o preživljavanju, a ako ne pristanu na to privremeno rješenje, nemoj ih više nikada pozdraviti...
A mužu reci da ćeš i njega ostaviti...Smile Da je moj tako bi i bilo...

p.s. Ja sam tako čuvala štence i njihovu majku ispod jednih stepenica. Napravila im kućicu, redovno posjećivala...I jedno jutro došla, a njih nemaaaaaaaa....Šinteri!
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 00:06

E, imaš pp, nadam se da ćeš vidjeti prije nego se nešto desi malcima...
Na vrh Go down
farah
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 44
Age : 46
Location : Zenica
Registration date : 2007-09-25

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 10:12

U haustor ne mogu, jer zivim u soliteru i trebalo bi mi mjesec dana dok se sve komsije usaglase. Ma sve sam prekontala i ne mogu smisliti nikakvo rjesenje. Sad sam bila kod njih, dvije su curice i jedan decko, nahranila sam ih, duse moje malene.
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 11:37

Joj božeeeeeeeeeeeeee............SadSad
Farah, idi do predsjednika kućnog savjeta i reci čovjeku šta je problem....Ako je imalo human podržaće te i stati iza toga da psi budu neko vrijeme u haustoru ili podrumu....
Ne znam stvarno šta da kažem, osim da mi je iskreno žao...U subotu obavezno odi u Sarajevo, izdržaće oni!
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 11:41

Upravo sto ti Sofi kaze...do subote je nekoliko dana..pa da volove dovuces u haustor izdrzace toliko a ne male stence...da ih stavis ovih nekoliko dana u podrum ili na terasu od solitera ako je imate pa ih ususkaj samo sa puno dekica...
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 12:59

Draga Farah
sta reci. Osim da mi je iskreno zao. Potpuno razmijem taj osjecaj bespomocnosti.
Jadne bebice
Na vrh Go down
farah
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 44
Age : 46
Location : Zenica
Registration date : 2007-09-25

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 17:48

Saznala sam kompletnu pricu o stencima. Ima jedna "gospodja" koja ima kujicu mjesanku pudlice, i ta pudlica je ostala skonta jer je nisu dovoljno pazili. Dobila je 5 beba, jedna je umrla, jednu su poklonili a ostale tri je zena izbacila vani, sklepala im kucicu i rijesila problem u stilu:" Brigo moja predji na drugoga". Evil or Very Mad Ovo sam saznala sasvim slucajno jer su dvije druge gospodje zbrojile dva i dva i shvatile od kud preko noci kucica i u njoj tri psa. I sad se ja zderem zbog drage gospodje koju boli briga za te tri mrvice.
Ali eto, saznala sam sa da je mama stenaca mjesanka pudle, i jako je slatka i mala. Zaboravih reci da se gospodja "pravi luda", ma ne to nisu njeni stenci ona je sve svoje podijelila, a nedavno je pricala sasvim drugu pricu.
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 17:51

cccc Mad
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 17:51

cccc Mad
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 18:16

Da bog da završila na ulici ta "gospođa"!!!!

Kako su malci danas?
Na vrh Go down
farah
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 44
Age : 46
Location : Zenica
Registration date : 2007-09-25

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 18:19

I ja kazem sofi. Sad cu ici do njih da vidim kako su i da ih nahranim. Jutros su bili dobro smrznuti pa sam ih grijala rukama, vunenim dzemperom i bocom sa toplom vodom, ali voda se brzo ohladila. Crna curica najslabije jede i stalno cvili. Sad
Zna li mozda neko postoji li kakav pansion koji bi pristao da smjesti ovu moju sirocad. Ja bih placala troskove sve do udomljenja. Znam da se ljudi koji su u tom poslu plase da im neko ne bi ostavio psa na cuvanje a onda vise nikada ne dosao po njega, ali ja sam spremna platiti i unaprijed samo da im obezbijedim smjestaj? Pa ako nesto love i ostane na racunu moze se iskoristiti za nekog drugog jadnika. Ili mozda znate nekog pojedinca ko bi bio sprema cuvati ih, naravno uz naknadu i obezbijedjenu hranu i sve ostalo? Javite mi molim vas ako se sjetite icega takvog.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 18:26

jesi li joj probala davati mlijeko na spricu????
jedino tako moze jesti nazor.
mozda ima jadnica nekakvu upalu, joj pipica mala
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 19:59

Ako si spremna plaćati smještaj do udomljenja, onda kontaktiraj SOS.
Pokušaj se s Veljom dogovoriti, ili s nekim drugim iz udruženja....
Oni pse smještaju u azil, koji, nažalost, plaćaju....I koliko sam skontala, kapacitet azil nije velik...Sad
Na vrh Go down
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 23:33

Veceras sam razgovarala s Farah pa me je zamolila da vam javim da su psici privremeno zbrinuti kod nje u stanu.Okupala ih je, nahranila, imali su urednu stolicu Smile .Sutra poslije posla idem do nje pa cu ih fotografisati i okaciti fotke na forum.Nas dvije sa stencima dolazimo u subotu u Sarajevo, samo nam trebate objasniti gdje je veliki park i u koliko sati.Cime ih smijemo hraniti, s obzirom da su jos bebe?Mozda psece pastetice iz DM-a?
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 23:37

SUPER!!!
Farah svaka cast!!!! flower
Na vrh Go down
Gost
Gost




Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyWed Nov 07 2007, 23:43

Cestitam
pa koliko su stenci stari????
ja sam svojoj minnie od nekih mjesec i po davala sir pomijesan sa pavlakom i kasicicom meda.
ili izgnjecena banana za dorucak
jako puno mlijecnih proizvoda sam joj davala (osim mlijeka) - uglavnom sir koji je obozavala, jogurt isto tako
pa zumance sa sirom, znas kako je to zdravo!!!
za godinu i po jedino se neki dan razboljela kad je imala bronhitis ali to je zato sto je jela snijeg, kuc kuc niakd nista do sad!
sve zahvaljujuci ishrani i to od samog pocetka

A mogu ti na pp objasniti gdje je veliki park Very Happy
Na vrh Go down
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyThu Nov 08 2007, 00:03

Ja ih jos nisam vidjela, sutra cu, a Farah kaze da su jos mali, vjerovatno ni mjesec stari.Pored sira i mlijecnih proizvoda, smiju li jesti pastetice za pse?Laro napisi mi molim te na pp gdje se nalazi veliki park i ukoliko sati da dodjemo.Hvala sunny
Na vrh Go down
Gost
Gost




Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyThu Nov 08 2007, 00:06

vjeruj da ja nikad u zivotu minnie to nisam dala da jede. tako da zaista ti ne znam reci smiju li jesti.
valjda smiju, jer oni jos uvijek imaju mlijecne zube i ne bi smjeli jesti recimo nekakve krekere (osim one za bebe)
jer u biti ako nemaju ni mjesec dana oni bi trebali jos da doje
ma ako mozete ikako vi njih sto vise sopajte sa tim mlijecnim proizvodima, jer je to jako zdravo, a posto su svakako slabasni to ce im dobro doci.....
evo ide pm
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyThu Nov 08 2007, 00:09

U jednom pet shopu sam vidjela momka koji je sa ulice isto pokupio mrvicu od cuke...ma ja ne znam mislim da ni mjesec nije imao, i znam da su mu dali nekakav prah koji se razmucuje sa toplom vodom i da mu je to davao spricom.. (valjda neka kao bebi.steneca hapica, ne znam ni ja...nesto na mlijecnoj bazi..)
Na vrh Go down
Gost
Gost




Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyThu Nov 08 2007, 00:18

jeste dunja, to je zapravo mlijeko od kuja, u prahu.
ima se to kupiti u apotekama veterinarskim.
a sad sam zaboravila kako se to zove, da me ubijes ne znam
Na vrh Go down
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyThu Nov 08 2007, 00:57

Hvala vam puno cure Smile .Sutra cu im kupiti jogurt , mladi sir i za svaki slucaj pasteticu iz DM-a .Duse slatke, nadam se da cemo ih uspjeti udomiti.Vidimo se u Sa.Sutra cu postaviti slike malisana. sunny
Na vrh Go down
Gost
Gost




Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici EmptyThu Nov 08 2007, 01:02

sve to ti njima kupi, moja je obozavala mladi sir sa jogurtom i malo malo meda, yummy yummy
sva bi bila bijela od toga oko usta i po brkovima Very Happy
ako nadjem te recepte poslacu ti na pp, imala sam ih dosta
Na vrh Go down
Sponsored content





Pomoc malim stencima u Zenici Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pomoc malim stencima u Zenici   Pomoc malim stencima u Zenici Empty

Na vrh Go down
 
Pomoc malim stencima u Zenici
Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» mali cuko
» MASAKAR U ZENICI!!!
» Volontiranje
» prijedlog projekta za otvaranje azila i u zenici
» dugodlaki macic trazi dom-hitno!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Udomljavanje :: Happy end :)-
Idi na: