POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"

Go down 
+4
alma
velja
sofi
Dijanam
8 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Gost
Gost




TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyThu Sep 13 2007, 01:13

Prije svega oduševljena sam njihovom stranicom i njihovim radom. Uz malo truda i mi bi mogli ovako

PTIHVATILIŠTE ZA PSE "OPSTANAK"
Na vrh Go down
Gost
Gost




TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyThu Sep 13 2007, 01:14

Briga i nebriga o kućnim ljubimcima


Malo je djece koja ne vole životinje, često ih vide kao neke žive igračke s kojima će se igrati, šetati, vezati im mašnice i uživati. Nakon što nagovore roditelje da im kupe kućnog ljubimca stvari znaju postati drugačije. U kuću je ušlo živo biće sa svojim potrebama, koje treba njegovati, hraniti, čuvati i naravno igrati se. Tada nerijetko nastaju problemi.

Psiholozi kažu da djeca kroz brigu o kućnim ljubimcima imaju višestruke koristi, nauče se brinuti o nekome, odgovornija su, i ljubav znaju pokazati. Međutim, djeca, a i odrasli koji imaju ispravan stav prema kućnim ljubimcima nisu današnja tema nego oni koji nakon nekog vremena vide da nije to to pa često psa samo puste na ulicu. Šta ulica znači za psa koji su nikada o sebi nije brinuo, ni noć na otvorenom prespavao, ne treba puno objašnjavati.

Da stvar bude gora osim neodgovornih vlasnika životinja postoje i ekstremi koji iz nekog razloga muče do smrti životinju. Njevjerovatno je da uz djecu koja u nekoj kartonskoj kutiji njeguju neko mače imamo i one koji drže zatočenu životnju i doslovno je muče.

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" 287pas


Na slici je jedan mučen pas, kome je neko skinuo, kako to kažu, skalp. Veliki komad kože mu je bio bukvalno skinut, zguljen. Srećom, velika rana sanirana je uz pomoć veterinara i sada je ovaj pas dobro i nalazi se u Azilu za pse.

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" 287cuko


Na drugoj je jedan ostavljeni pas koji je isto sada u Azilu. Možda ove slike nekoga i opomenu i natjeraju na dublje razmišljanje prije odluke da nabave neku životnju ili još gore, kupe je bez pitanja nekome kao poklon.


Preuzeto sa TUZLARIJE
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Opstanak Tuzla   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyThu Sep 13 2007, 10:08

Sitna napomena: doslo je do veceg problema u azilu u Tuzli i razlaza dvije osobe koje su "vodile" azil. Web stranica koja je vec unesena (http://www.hondenopvang.com/bosnian/index.html) je web stranica azila koju je uradila Wilma, cura iz holandije koja vise nije tamo.
Stranica Nevenke koje je osnovala azil i sada je u azilu je http://www.opstanaktuzla.com/ba_novosti05.html

Radi se o istom azilu.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyWed Nov 21 2007, 11:51

Ja ovdje, iz mnogo, mnogo razloga, stvarno ne smijem ništa napisati.
Samo ću reći da - nije sve onako kako izgleda.
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyWed Nov 21 2007, 12:03

slazem se sa sofi. U svakoj prici ima dio istine, i niko nije savrsen. Ja se nadam da smo svi ovdje zbog zivotinja ne zbog rasprava o ljudima i paspredanja prica i traceva koji kruze okolo.
novi update, mozda znate - holandska org se definitivno preselila u Orasje i radi sa zenom koja ima azil tamo. Elvira iz ovog udruzenja je bila na WSPA konferencij prosle sedmice i i zvuci dosta pozitivno bar sto se tice unaprijedjenja ranijih uslova u azilu.
O Tuzli na zalost nista ne znam jer nisam nikog otamo vidjela od ljetos...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Gost
Gost




TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyWed Nov 21 2007, 19:07

a eto ja se odusevljavala, kako su to lijepo napisali, rekoh med i mlijeko...
a bas mi je zao sto situacija nije takva u stvarnosti kao i na papiru....
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyThu Jan 03 2008, 23:02

Čula sam da se stanje malo popravilo u azilu.
Kad sam ja zadnji put bila, a to je davno, u azilu su radila dva-tri radnika i samo je jedna osoba skupljala hranu i vodila sve to. Pa vi skontajte...
Dobri gradonačelnik se pobrinuo da dodijeli zemljište koje nema struju, ni vodu. Doduše, vodu dovozi Komunalac.
Znam da na forumu ima Tuzlaka, pa - zna li ko još nešto konkretnije?

baj d vej, Holanđana i njihovog novog "divnog" projekta nema nigdje....propali u zemlju?
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyThu Jan 03 2008, 23:06

Da malo objasnim...
Holanđani su aplicirali u Općini Tuzla za dodjelu zemljišta za izgradnju novog azila. Meni su to prezentirali još prije više od godinu i od tada ništa...Gradonačelnik je bio oduševljen i postojale su dvije potencijalne lokacije, ali tajne...

Pored njih na stotine na ulicama, u postojećem tuzlanskom azilu živi preko 400 pasa.
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyFri Jan 04 2008, 00:44

I ja sam cula da su trazili zemljiste oko Tuzle, ali ne znam da li je ta prica okoncana.
Prema posljednjim info, poprilicno "oslonjivim", holandjani su presli u Orasje i tamo rade sa vec postojecim azilom. Koliko sam cula, dobro se slazu. Lokalno iskustvo i podrska sa strane mogu biti magicna kombinacija. Pasa radi od srca zelim i nadam se da ce tako i ostati zauvijek...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyFri Jan 04 2008, 12:05

sofi (citat):
Da malo objasnim...
Holanđani su aplicirali u Općini Tuzla za dodjelu zemljišta za izgradnju novog azila. Meni su to prezentirali još prije više od godinu i od tada ništa...Gradonačelnik je bio oduševljen i postojale su dvije potencijalne lokacije, ali tajne...

Pored njih na stotine na ulicama, u postojećem tuzlanskom azilu živi preko 400 pasa.

Sofi, molim te podji i fotografisi sadasnje stanje u azilu u tuzli.
holandjani, kako se i moze vidjeti na njihovom siteu sada rade sa orasjem i pokusavaju se linkovati jos koje kuda http://www.hondenopvang.com/bosnian/index.html
svakako da je pomoc sa vana dobrodosla, no bez organizovanijeg pritiska lokalaca na institucije BiH malo je koristi od njihove pomoci.
sve je ipak do nas.
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyFri Jan 04 2008, 15:34

OK. al, sad iskreno...
Nema šanse da hodam do gore, jer je fakat predaleko. U džepu nemam ni dinara!
Čim plata legne otići ću, nadajući se da ću biti normalno primljena u azil. Prošli put mi je rečeno da se unutra ulazi na svoju odgovornost, te da su pojedini psi malo agresivniji...pa, ne znam ni sama smijem li ući...
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyFri Jan 04 2008, 20:26

sofi (citat):
OK. al, sad iskreno...
Nema šanse da hodam do gore, jer je fakat predaleko. U džepu nemam ni dinara!
Čim plata legne otići ću, nadajući se da ću biti normalno primljena u azil. Prošli put mi je rečeno da se unutra ulazi na svoju odgovornost, te da su pojedini psi malo agresivniji...pa, ne znam ni sama smijem li ući...
kazi kada budes htjela i obezbijedit cu ti zastitu kakvu zelis.
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyFri Jan 04 2008, 20:34

velja (citat):
sofi (citat):
OK. al, sad iskreno...
Nema šanse da hodam do gore, jer je fakat predaleko. U džepu nemam ni dinara!
Čim plata legne otići ću, nadajući se da ću biti normalno primljena u azil. Prošli put mi je rečeno da se unutra ulazi na svoju odgovornost, te da su pojedini psi malo agresivniji...pa, ne znam ni sama smijem li ući...
kazi kada budes htjela i obezbijedit cu ti zastitu kakvu zelis.

Laughing
valjda nije dotle došlo...
Na vrh Go down
alma
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 28
Registration date : 2007-08-27

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyTue Jan 08 2008, 17:56

Sofi - (citat )
baj d vej, Holanđana i njihovog novog "divnog" projekta nema nigdje....propali u zemlju?

Zbog neupucenosti u situaciju zeljela bih da iznesem neke cinjenice vezano za ,,divne projekte holandske. Zalosno je da nasi ljudi ne poznaju tacno situaciju i cinjenice vezane za holandjane koji su pokrenuli projekt 2000 godine. Glavni pokretac citave ideje je Willma de Jode koja je slucajnom posjetom prijateljima u tuzli naisla na stravicne slike nasih pasa lutalica.S obzirom da su holandjani jako osjetljivi po pitanju zivotinja nije joj malo trebalo da se odluci za veliki poduhvat tipa ,,borbe sa vjetrenjacama'' Nevenka se pobrinula za zemljiste a sve ostalo sto slijedi vezano za financ. i materijaln. pomoc koja nije zanemarljiva treba prikrpiti hol. Uostalom ko je pomogao nije tako ni bitno, bitno je da je od 2002-2006 godine koliko su boravili tuzli oko 200 pasa obradjeno, toliki broj nasao dom u holandiji, tone , konvoji hrane i pomoci stiglo u tuzlu.
Smatram ako nismo upoznati sa cinjenicama treba pogledati site koji je popracen izvjestajima i fotografijama www.hondenopvang.com. Na holandsk. stranici idete na verslagen( izvjestaji), prvi- militair convooi van sarajevo naar tuzla, sledeci- verslag september 2003, verslag december 2003...itd.Prevod na nasem , nedostaje puno stvari , na pola prevedeno.... Willma je sa veterinarima i volonterima iz holand. dolazila svakog treceg mjeseca u godini posjecivala tuzlu.Za vrijeme boravka koji je trajao 7-10 dana intenzivno su se bavili obradjivanjem i lijecenjem bolesnih pasa, izgradnjom odnosno prosirivanjem azila a da bi povratak u holadiju bio bogatiji za 6-10 bosanaca.Jako jednostavne stvari ali nama nevjerovatne..zalosno, pogledajte samo Nevenkin site gdje pljuje po nekome od koga smo dobili,,koliku-toliku pomoc.. .AL
Na vrh Go down
Jasmina
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 135
Age : 41
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-10-17

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyTue Jan 08 2008, 19:49

A ko je sad Nevenka i koji site? scratch
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyTue Jan 08 2008, 22:29

Draga Alma, upućena sam vrlo dobro u sve do prije nekih manje od godinu dana.
Samo mi je žao što Vilma nije uspjela ništa u vezi s drugim azilom u Tuzli, a prošlo je toliko vremena od najave...Bojim se da nije odustala..
Meni apsolutno nije važno ko šta radi, sve dok hrani i brine o psima...
j...ga, krivo mi što su odustali od Tuzle, bez obzira na sve što se prije dešavalo..(kao što si i sama rekla, donosili su od hrane, do građevinskog materijala...)
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyTue Jan 08 2008, 23:07

jeste da je tuzno sto nema drugog azila - daj Boze da u svakom gradu bude ih 10 - ali bar su jos tu. Nisu odustali.
Psi su psi, bez obzira gdje zive.
Ja bih pravo voljela da hoce neko pokretnuti temu azila u RS, u Lukavici. Kad god odem tamo (a idem cesto jer imaju odlicnu ponudu veganske hrane) vidim gomile pasa, neki od njih skoro kost i koza...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyTue Jan 08 2008, 23:10

Najžalosnije od svega je što Sarajevo glavni grad BIH nema veliki azil i mislim da bi ih u SK trebalo biti nekoliko Sad
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyWed Jan 09 2008, 12:40

Dijanam (citat):
jeste da je tuzno sto nema drugog azila - daj Boze da u svakom gradu bude ih 10 - ali bar su jos tu. Nisu odustali.
Psi su psi, bez obzira gdje zive.
Ja bih pravo voljela da hoce neko pokretnuti temu azila u RS, u Lukavici. Kad god odem tamo (a idem cesto jer imaju odlicnu ponudu veganske hrane) vidim gomile pasa, neki od njih skoro kost i koza...
Berislavka se u Doboju zestoko bori (i fizicki su je napadali) i na izmaku je snaga.
Dolazio je čovjek iz Srebrenice sa idejom da se napravi Azil za Srebrenicu, Bratunac, Milice........za taj region uglavnom. Imali su i pogodnu lokaciju sa infrastrukturom. No, kada se u SOSu detaljnije upoznao sa sustinom problema, nije se vise javljao.
U Istocnom Sarajevu smo rijesili problem gomile pasa koje je jedna starica cuvala na adresi Gornji Kotorac 102. zhvaljujuci tomu sto ih je cuvala, SOS je uspio isposlovati, da se toj starici napravi mala kucica za stanovanje jer joj je straru razvalila granata.
u istocnom sarajevu i na palama pse tamane nasi sintori i to je izuzetan primjer dobre medjuentitetske suradnje.
U bijeljini pse koji lutaju ubija kinoloski sudac. svaka cast
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyWed Jan 09 2008, 13:18

sve je to izgradnja odnosa koji ce kasnije dobro doci.
Mozda bi bilo dobro pricati o tome sta tacno sintori rade, opisati sve,
- kako love i kakve traume ti psi dobiju od toga, ukljucujuci i povecanje agresivnosti jer se bore za zivot
- kako ih prebacuju (sve u jednom autu i sta ako je agresivan pas unutra)
- kako ih drze u sinteraju (koliko kaveza, koliki prostor, koliko dana...)
- kako tacno ubijaju (cime i koliko to dugo traje, da li su svjesni boli)
- da li drugi psi to cuju .
sve, i pozdravljati ljude koji zovu sintore. Znam pravo puno ljudi koji su za sinteraj, ali nemaju pojma da pas umire od inekciju koju dobije direkt u srce (a nekad i fule), da su svi psi u jednoj prostoriji, da gledaju kako druge pse ubijaju i slusaju cviljenje, da prevrnu (pas moje babe vise nije onaj isti, postao je pravo agresivan)...
mozda mi grijesimo kada pricamo o psima na ulici, vecina ljudi se ne poistovjecuje niti razumije problem, ali kada god sam pricala o drugoj strani tj sta sintori rade niko nije ostao ravnodusan. Ili su bili sokirani ili su plakali. S tim se mogu poistovjetiti. Mozda treba maglajliju pustiti da prica o tome sta radi, pa neka drugi sude ko je lud ljudi koji su u stanju tako zivjeti i ubijati ili mi koji trazimo da se s tim prestane...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyWed Jan 09 2008, 13:29

Dijanam (citat):
sve je to izgradnja odnosa koji ce kasnije dobro doci.
Mozda bi bilo dobro pricati o tome sta tacno sintori rade, opisati sve,
- kako love i kakve traume ti psi dobiju od toga, ukljucujuci i povecanje agresivnosti jer se bore za zivot
- kako ih prebacuju (sve u jednom autu i sta ako je agresivan pas unutra)
- kako ih drze u sinteraju (koliko kaveza, koliki prostor, koliko dana...)
- kako tacno ubijaju (cime i koliko to dugo traje, da li su svjesni boli)
- da li drugi psi to cuju .
sve, i pozdravljati ljude koji zovu sintore. Znam pravo puno ljudi koji su za sinteraj, ali nemaju pojma da pas umire od inekciju koju dobije direkt u srce (a nekad i fule), da su svi psi u jednoj prostoriji, da gledaju kako druge pse ubijaju i slusaju cviljenje, da prevrnu (pas moje babe vise nije onaj isti, postao je pravo agresivan)...
mozda mi grijesimo kada pricamo o psima na ulici, vecina ljudi se ne poistovjecuje niti razumije problem, ali kada god sam pricala o drugoj strani tj sta sintori rade niko nije ostao ravnodusan. Ili su bili sokirani ili su plakali. S tim se mogu poistovjetiti. Mozda treba maglajliju pustiti da prica o tome sta radi, pa neka drugi sude ko je lud ljudi koji su u stanju tako zivjeti i ubijati ili mi koji trazimo da se s tim prestane...
U Vogosci_Rosulje zivi Jelena Bešlija, zena koja zove sintore da ubiju kijicu koja je vec 10 godina tu, u raji.
Zahvaljujici gospodji Delic Latifi koja je njene mlade sklonila a skloonit ce privremeno i mamu po nasem dogovoru dok se ne snadjemo.
Ovom prilikom su sintori bili kooperativni i vratili su ekipu za hvatanje te gospodju Delic uputili na SOS da zajednicki iznadjemo rjesenje.
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyWed Jan 09 2008, 20:34

U Tuzli se puca iz sačmarice, imaju, navodno, određeno vrijeme, mada svi znate da su kujicu labradora upucali pred gomilom djece u dvorištu osnovne škole.
Samo iz mog iskustva, ranjene pse često nisu uspjeli pronaći, pa su jadni krvarili tako do smrti. Takvih je bilo puno, a ja sam lično učestvovala u spašavanju dvoje pasa - poderanih sačmom.
Znalo je biti gadnih noći, kada čuješ pusnje i cviljenje, zavijanje...Moj pas hiljadu je noći prveo na prozoru cvileći. i ja s njom.
Ali, u posljednjih nekoliko mjeseci nisam čula pucanje.Ne znam je li se metoda promijenila...Vjerujem da bih čula nekad pucanje. Sigurna sam da ih sada hvataju nekako pa odvoze i ubijaju. nedavno su nestali štenci i kuja, koje sam hranila. nestali su sa kućicom. I Znam ko je zvao šintere.Njih su, pretpostavljam samo ponijeli s kućicom, jer su bili tek progledaali, a majka je išla za njima...
danas sam pokušavala dobiti šefa higijeničarkske službe, ali bez uspjeha...
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyThu Jan 10 2008, 13:13

velja (citat):
Dijanam (citat):
sve je to izgradnja odnosa koji ce kasnije dobro doci.
Mozda bi bilo dobro pricati o tome sta tacno sintori rade, opisati sve,
- kako love i kakve traume ti psi dobiju od toga, ukljucujuci i povecanje agresivnosti jer se bore za zivot
- kako ih prebacuju (sve u jednom autu i sta ako je agresivan pas unutra)
- kako ih drze u sinteraju (koliko kaveza, koliki prostor, koliko dana...)
- kako tacno ubijaju (cime i koliko to dugo traje, da li su svjesni boli)
- da li drugi psi to cuju .
sve, i pozdravljati ljude koji zovu sintore. Znam pravo puno ljudi koji su za sinteraj, ali nemaju pojma da pas umire od inekciju koju dobije direkt u srce (a nekad i fule), da su svi psi u jednoj prostoriji, da gledaju kako druge pse ubijaju i slusaju cviljenje, da prevrnu (pas moje babe vise nije onaj isti, postao je pravo agresivan)...
mozda mi grijesimo kada pricamo o psima na ulici, vecina ljudi se ne poistovjecuje niti razumije problem, ali kada god sam pricala o drugoj strani tj sta sintori rade niko nije ostao ravnodusan. Ili su bili sokirani ili su plakali. S tim se mogu poistovjetiti. Mozda treba maglajliju pustiti da prica o tome sta radi, pa neka drugi sude ko je lud ljudi koji su u stanju tako zivjeti i ubijati ili mi koji trazimo da se s tim prestane...
U Vogosci_Rosulje zivi Jelena Bešlija, zena koja zove sintore da ubiju kijicu koja je vec 10 godina tu, u raji.
Zahvaljujici gospodji Delic Latifi koja je njene mlade sklonila a skloonit ce privremeno i mamu po nasem dogovoru dok se ne snadjemo.
Ovom prilikom su sintori bili kooperativni i vratili su ekipu za hvatanje te gospodju Delic uputili na SOS da zajednicki iznadjemo rjesenje.

Sada mi je gospodja Delic javila da su je jutros uhvatili i da ona nema 250-300 KM za otkup jer su dolazili nekoliko puta da je hvataju.
iako sam jucer dao potreban pribor za drzanje psa pod kontrolom nisu na vrijeme to ucinili, a ova jelena pritisce sintore.
sada sam razgovarao sa mustafom iz sinteraja i on psa neda SOSu.
onda sam razgovarao sa gospodjom Delic, ali je ona cini mi se izgubila volju za borbom, a mustafa insistira da samo ona moze da ga uzme i da donese pare.
ljudi ovo je vec katastrofa sa sintorima.
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyThu Jan 10 2008, 13:14

uzas Mad Mad Mad
treba ih prijaviti. po kojem to cjenovniku naplacuju 300 km
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" EmptyThu Jan 10 2008, 18:33

vjerovatno joj je ko zna koji put da izvlaci kucu. Nego, ima li neko nekog policajca koji bi otisao do sinteraja da "usvoji" cuku? ako ta zena ne dodje, psa bi teoretski mogli udomiti. Nama nece dati, ali ako je neko u uniformi, ili nabildan, stvar je posve drugacija...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Sponsored content





TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"   TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK" Empty

Na vrh Go down
 
TUZLA - prihvatilište za pse "OPSTANAK"
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ubijanje foka kao "sport" u Kanadi
» Emisija "Svijet kucnih ljubimaca"
» ZIVOTINJSKI ENTITET na www.radiosarajevo.ba
» Pekinezer nestao/ Tuzla SLAVINOVICI

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Naši prijatelji :: Opstanak Tuzla-
Idi na: