POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pasha-oporavak u Italiji

Go down 
+6
velja
Hitman
t_bejbe
Pitdog
tinchy
D.
10 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptySat Sep 22 2007, 08:47

Evo linkam dole pricu o Pashi koju su objavili u Italiji..
trenutno je na rehabilitaciji i detraumatizaciji i nadamo se da ce uskoro biti udomljen, iako ce za njegov oporavak trebati jako dugo...
http://www.enpatorino.it/News_View.aspx?Articleid=15
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptySat Sep 22 2007, 10:42

Lijepi moj cuceeeeeeeeeekkkkkkkkkkkkkkkkkk I love you I love you I love you
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptySat Sep 22 2007, 10:47

Ewo price o Pashi koju sam ja napisala pred njegov polazak u Torino Smile


Pasha-oporavak u Italiji Pashaozlijedjenhd8

Evo Pashe kad je tek doveden i spasen iz borbe. Bio je tako nemocan i izudaran. Sve dok nije dosao u nase udruzenje nije znao sta znaci imati ljubav, podrsku vlasnika, sigurnost, toplinu i nije znao sta znaci imati dom. Znao je samo kako znaci biti udaran, niko nije mogao znati kroz sta on prolazi. Kad je tek dosao bojao se ljudi, jer su mu ljudi naudili. Niko nije mogao znati kako je to imati takve fizicke i dusevne boli. Bio je ucen da se bori... Borbama u kojima je on bio bile su samo dvije opcije-zivot ili smrt. Na svu srecu u posljednjoj borbi Pasha je prezivio.


Pasha-oporavak u Italiji Pashajuni2007il5jp3

Pasha je postao dobar. Naucio je sta znaci imati ljubav, zastitu, podrsku... Sve je to naucio kada je dosao u SOS Udruzenje. Postao je miljenik svih u Udruzenju. Bila je prava uzivancija gledati njegove oci koje su zracile radoscu kada bi mu neko dosao u posjetu, kada bi mu neko nesto kupio. Napokon je I on vidjeo da I u ljudima ima dobrote I osjecanja. Zahvaljuci svima koji su bili uz njega kad mu je bilo najteze ipak je uspio da to vidi. Pasha je postao veliki momak koji je dobijao ljubav a svima je vracao u vecoj kolicini. Zahvaljuci cika Velji, teti Silvi I svim ljudima iz Udruzenja njemu je bilo kao u snu. Da mozda nije bilo njih, vjerovatno ne bi bilo ni Pashe, ali da ga je I bilo da li bi bio ovakva maza I dobrica bez ovih ljudi. Sve sto je trebao nekad da ima dobio je dolaskom u nase Udruzenje.

Zamislite samo koliko jos Pasha ima u nasoj zemlji I u citavom svijetu. Koliko ce ih jos proci kroz pakao koji je Pasha prosao? Koliko ce njima ljubavi biti potrebno? Da li ce je ikad osjetiti? Hoce li oni kao Pasha imati srecu da prezive tu borbu? Pa I oni su ziva bica, I oni znaju da li ljudi imaju srce I obzira prema njima. Samo im MI LJUDI mozemo pomoci. Ako necemo mi, ko ce? Treba pokazati da imamo dusu, da nam nije svejedno. Bice jos Pasha koje ce trebati pomoc bas kao ovaj nas Pasha. A da li cemo mi ljudi biti tu za njih? Trebamo da im pomognemo jer oni ce nam to vratiti, bas kao sto je Pasha to vratio ljudima u Udruzenju.


Pasha-oporavak u Italiji Pashamawipa4


Pasha nam odlazi u Torino. Tamo ce da nauci kako je to druziti se sa drugim psima, sigurno ce I osjetiti da ima svoj dom… Mnogo ce nedostajati ljudima iz Udruzenja jer je sa nama vec jednu godinu. Uz njega ta godina je proletila kao sekunda, ali vjerovatno nase sjecanje na Pashu ce trajati zauvijek. Nadamo se da ce biti sretan I zadovoljan, bas kao I ovdje…

PASHA SRETAN TI PUT! I love you I love you I love you
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 20:33

Pa ja znam ovog psa!!! Znam i kretena ciji je bio. Pas nije ni vidio pravi mec, id**t ga je testirao pustivsi ga sa vise pasa uzastopice, a kada je pas posustao, onda ga se id**t rijesio. Nije mi bas preporucljivo da ga ovdje imenujem, nije bas najpostenije stvorenje u ovom gradu.
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 22:10

srecom, pasha je sada u italiji, daleko od tog kretena i tih odvratnih borbi!
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 22:13

Na svu srecu... Nema nista gore nego kada neko lijeci vlastite komplekse preko psa Sad
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 22:14

Steta sto ranije ne vidjeh, mogao sam ga ja uzeti... Imao je prilicno dobar rodovnik...
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 22:23

U njegovom slucaju nije bio vazan rodovnik a mislim da nebi trebao ni biti u drugim slucajevima,iskljucivo bi se trebala gledati ljubav prema psu.
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 22:30

kiseljak (citat):
U njegovom slucaju nije bio vazan rodovnik a mislim da nebi trebao ni biti u drugim slucajevima,iskljucivo bi se trebala gledati ljubav prema psu.

kazem, da sam ranije vidio ovu temu, vec bi on odavno sjedio pored mene Very Happy
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 22:40

Pasha moj pepiiiii je bio u nasem SoS-u godinu dana. Znaci on je u julu otisao za Torino. I tamo se radi na njegovoj socijalizaciji sa drugim psima, i ide mu super... Ugl. ja nisam upoznala vechu mazuuuuuuuuuuuu od Pashonje mog swatkog andjelak srculence srculence srculence
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 22:45

heh... kud ranije ne uletih na forum... al bolje ikad nego nikad... a znam da je maza. imao sam ga prilike vidjeti kada nije imao nijednog oziljka na sebi i bio je jedan prelijep pas... onda je dosao onom idiotu u ruke Sad
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 22:46

Daj ti nam ispricaj odakle Pasha potice i kako je zavrsio u takvim rukama...
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 22:53

Ali kako ja znam Pasha je iz Zenice. Bar smo ga otamo pokupili... Ali i mene zanima ta tvoja prica??
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 23:00

Pasha je Snooty linije, mislim da je iz jednog legla sa Bjelava i prvo je dosao u ruke kod jednog mog poznanika... Tada sam ga prvi put vidio. Uskoro je moj poznanik morao da seli i nije vise mogao da drzi psa i, ne znam kako, Pasha je zavrsio kod ovog kompleksasa... Sretao sam ga kasnije nekoliko puta, uvijek u okolini Marijin dvora, sa ovim idiotom, ali je tada vec dobro bio prosaran oziljcima. Bio je prilicno game pas, tako da je ovaj vjerovatno dosao na ideju da testira koliko je dubok taj game. Uglavnom, Pashu sam prestao da vidjam po gradu sve dok ga nisam danas ovdje vidio. Eto, ukratko.
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 23:05

nisam bas sigurna, ali koliko me pamcenje drzi po novinama su bili clanci da je pasha nadjen u sarajevu, u nekom zatvorenom prostoru bez vode i hrane...
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 23:06

Pitdog (citat):
Pasha je Snooty linije, mislim da je iz jednog legla sa Bjelava i prvo je dosao u ruke kod jednog mog poznanika... Tada sam ga prvi put vidio. Uskoro je moj poznanik morao da seli i nije vise mogao da drzi psa i, ne znam kako, Pasha je zavrsio kod ovog kompleksasa... Sretao sam ga kasnije nekoliko puta, uvijek u okolini Marijin dvora, sa ovim idiotom, ali je tada vec dobro bio prosaran oziljcima. Bio je prilicno game pas, tako da je ovaj vjerovatno dosao na ideju da testira koliko je dubok taj game. Uglavnom, Pashu sam prestao da vidjam po gradu sve dok ga nisam danas ovdje vidio. Eto, ukratko.

O jojjjjj Mad Ja kad sam prvi put Pashonju vidjela. To je bilo na forumu i zhelja mi je bila da ga upoznam. I prvi moj susret sa njim cu zauvijek pamtiti, jer taj prvi susret mi se odma umiljavao da ga mazim, ali nisam ulazila jer nismo znali kako ce reagovati i od tada pa do njegovog odlaska ja sam mu donosila grickalice, hranicu i na kraju sam mu dala kesu njegovih omiljenih keksica tj.hranila sam ga ja i dala mu jednu kao kost od koncica.. jer nije imao zube pa reko da se moze igrati s necim i to mu kupim... I da ne zaboravim, ja sam plakala kad sam saznala da odlazi jer je preumiljato stvorenje pajki srculence Ali, nazalost nisam ga ispratila jer sam bila u Kanadi... Svejedno, on je meni drag i ima posebno mjesto u mom srce
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 23:07

t_bejbe (citat):
nisam bas sigurna, ali koliko me pamcenje drzi po novinama su bili clanci da je pasha nadjen u sarajevu, u nekom zatvorenom prostoru bez vode i hrane...

Ja ipak mislim da je iz Zenice.. Svejedno, ako grijesim neka me isprave.
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Sep 27 2007, 23:13

A i zadnji put sam ga vidio prije nekih godinu dana... Ne bi cudilo i da je zavrsio na mecu u Zenici... Nazalost, Balkan je postao Meka za dogfightere. Dolaze cak iz Amerike i Australije da bi pustali ovdje. U Americi se za prijavu nekoga da se bavi dogfightom moze dobiti 10000$ nagrade, a on ne znam koliko zatvora. Zato i dolaze ovdje, jer nema zakona protiv toga. Najvise sto mogu dobiti je remecenje javnog reda i mira. A u Zenici trenutno postoje 4 - 5 oficijelnih ringova. Postoji i poluilegalni casopis iz Srbije gdje se svi mecevi sa Balkana moraju prijaviti, inace nisu validni i nema proglasenja ch, gr ch ili rom pasa. Takodjer, preko "Srcanosti" se prijavljuju i legla i uzimaju rodovnici za sve pitove na Balkanu. Postala je nesto kao kinoloski savez za pitove. I moja Daisy je bila u Pashinom stanju, ako ne i gorem kada sam je tek uzeo, a pogledajte je sada bounce Kasnije mi je na poklon, direktno iz Chicaga, stigao njen sadasnji muz, a onda je na svijet dosao i mali Ary, i eto...
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyFri Sep 28 2007, 12:40

Pitdog (citat):
A i zadnji put sam ga vidio prije nekih godinu dana... Ne bi cudilo i da je zavrsio na mecu u Zenici... Nazalost, Balkan je postao Meka za dogfightere. Dolaze cak iz Amerike i Australije da bi pustali ovdje. U Americi se za prijavu nekoga da se bavi dogfightom moze dobiti 10000$ nagrade, a on ne znam koliko zatvora. Zato i dolaze ovdje, jer nema zakona protiv toga. Najvise sto mogu dobiti je remecenje javnog reda i mira. A u Zenici trenutno postoje 4 - 5 oficijelnih ringova. Postoji i poluilegalni casopis iz Srbije gdje se svi mecevi sa Balkana moraju prijaviti, inace nisu validni i nema proglasenja ch, gr ch ili rom pasa. Takodjer, preko "Srcanosti" se prijavljuju i legla i uzimaju rodovnici za sve pitove na Balkanu. Postala je nesto kao kinoloski savez za pitove. I moja Daisy je bila u Pashinom stanju, ako ne i gorem kada sam je tek uzeo, a pogledajte je sada bounce Kasnije mi je na poklon, direktno iz Chicaga, stigao njen sadasnji muz, a onda je na svijet dosao i mali Ary, i eto...

http://www.enpanet.it/torino/ovdje mozete pratiti sta se desava sa nasim Pashagom.
prevod:
PRIČA O PASHI: IZ SARAJEVSKOG PAKLA DO NADE

Ovo je priča o Pashi ispričana direktno od strane volontera udruženja u Sarajevu koji su ga nakon što su ga pronašli na izdisaju, spasili i izliječili povjerili našoj ustanovi koja brine o oporavku bivših pasa za borbu:
“Pasha je hrabar pas i ono što je on izdržao je jedan od bezbrojnih primjera okrutnosti ljudi prema životinjama. Historija počinje 31.05.2006.: malo iza 21h dobili smo obavijest da se između smeća i mračnog dijela podzemne garaže u centru Sarajeva nalazi pas koji jedva da izgleda živ. Bio je tako mršav da u prvom momentu nisu ni shvatili da se radi o pitbulu.
Imao je otečena usta puna izmeta. Dali smo mu infuziju direktno pod kožu, možemo reći amaterski, jer ni jedan veterinar nije želio odgovoriti na poziv sat iza radnog vremena.
Dali smo mu otprilike 10 infuzija da bi ga podigli na noge. Dali smo mu da jede i on je sve pojeo u žurbi. To veče je kišilo i sijevalo. Pasha se još uvijek boji i trese kada čuje grmljavinu. Kako ovdje nemamo mjesto za privremeno smještanje životinja, Pasha je morao provesti noć u krevetu improviziranom unutar garaže. Da bismo učinili mjesto sigurnijim, postavili smo cementne blokove okolo.
Naredni dan smo ga odveli veterinaru na kontrolu koja je bilo prilično uobičajena, no to je bilo najbolje što smo mogli uraditi. 1. juna 2006. Pashu smo doveli u ured našeg Udruženja. Njegovo stanje je provjeravano i naredna 4 dana je primao infuzije te glukozu. Sve ovo mu je davano u kombinaciji sa sa antibioticima i vitaminima. Prema navodima veterinara, Pasha nije jeo 20 dana prije toga i pio je samo vodu. Čak i ako je izgledalo da napreduje, nakon 2 mjeseca su mu se noge tresle i urin mu je bio taman.
Veterinar ga je nedavno ponovno posjetio i izgleda da je sve u redu.

Nekoliko mjeseci Pasha je jeo samo pileću supu i meso. Onda je uključena suha i konzervirana hrana. Koristio je preostale zube za žvakanje. Voli jesti suhu hranu sa tunjevinom ili konzerviranu ribu. Preostali zubi su mu tako snažni u toj mjeri da je čak uspio žvakati malo goveđih kostiju. Pun je energije i naš ured mu je premalen. Tokom jedne od naših šetnji pronašao je kamen koji je nastavio nositi sa sobom u svakoj narednoj šetnji. Njegov slučaj je propraćen u skoro svim lokalnim medijima i pokušali smo mu pronaći dom, ali bez uspjeha. Svi koji su nas kontaktirali su bili isti kao i oni koji su uzrokovali da onako smrša u prošlosti. Onda sam osjetio da trebam razgovarati sa grupom ljudi iz Italije koji brinu o životinjama poput Pashe, i to je bila E.N.P.A., ali smo imali problema da vas pronađemo. U jednom momentu očaja sam poslao pismo Helgi iz SOS International Animals, moleći je za pomoć. Slijedeći dan mi je odgovorila Dr.Hilde govoreći da ću u roku 4 dana primiti informaciju koja mi je potrebna. Sada kada je Pasha stigao kod vas, hvala vam za sve što ćete uraditi za Pashu, njegovu reedukaciju i siguran sam da mu ništa neće nedostajati.“
Velja Pas

U ovom pismu je izložena tužna historija Pashe, bivšeg psa za borbe sa naoštrenim zubima (oni koji su preostali), jer u njegovoj zemlji nažalost borbe pasa su legalne, sa jedinim ograničenjem da se psi spriječe da ne ubiju jedan drugog u ringu (u ovom slučaju se dogadja da psi koji su izgubili borbu, umjesto da budu ubijeni na ringu, budu otjerani ili bačeni u podrume gdje umru). Pas će imati dug i težak proces reedukacije blizu naše ustanove ENPA u Torinu, s nadom da će sve ovo sutra poslužiti Pashi da dobije svoju porodicu koja će mu pružiti ljubav koja mu je bila uskraćena od okrutnih ljudskih bića. Molimo za pomoć za Pashu, dugotrajnu rehabilitaciju i skupe lijekove koji su mu potrebni.
Pasha je trenutno dostupan za usvajanje samo na daljinu. Hvala svima koji su se već javili i onima koji će željeti odgovoriti na ovu molbu (kontaktirajte nas na br.011 2620397 ENPA – Sezione di Torino od 13,30 do 17,00)[/quote
Na vrh Go down
maya_o
aktivisti
aktivisti
maya_o


Broj komentara : 18
Age : 37
Location : sarajevo
Registration date : 2007-09-16

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: pasha   Pasha-oporavak u Italiji EmptyWed Oct 03 2007, 23:44

joj, ova prica me rasplakala skroz. nisam mogla da vjerujem da je isti pas na onim slikama kad je nadjen i poslije. predivno izgleda... zanima me hoce li se vratiti iz italije i sta ce s njim biti kasnije? da li ce se traziti neko ko ce ga udomiti ili vec ima neke vlasnike?
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyWed Oct 03 2007, 23:59

maya_o (citat):
joj, ova prica me rasplakala skroz. nisam mogla da vjerujem da je isti pas na onim slikama kad je nadjen i poslije. predivno izgleda... zanima me hoce li se vratiti iz italije i sta ce s njim biti kasnije? da li ce se traziti neko ko ce ga udomiti ili vec ima neke vlasnike?
nemoj plakati za nasim Pashagom. izvadio se.
sada je u programu reedukacije i bit ce dobro nasem Pashagi. ovoga trena bih se sa njim mijenjao.
sa tako, od covjeka unesrecenim zivotinjama, rade samo zene.
mozda je to samo bio slucaj, no muskarce sam tamo vidio samo kao fizikanere. ima nesto u u svemu tome.
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Oct 04 2007, 00:05

Hehe nisam jedina koja koliko god puta cita pricu o Pashonji opet se svaki put rasplace Laughing a ima li novosti o Pashonji? Kako se snalazi? Cool
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Oct 04 2007, 00:13

tinchy (citat):
Hehe nisam jedina koja koliko god puta cita pricu o Pashonji opet se svaki put rasplace Laughing a ima li novosti o Pashonji? Kako se snalazi? Cool
nikome, bar onima koje ja znam, u italiji nije lose. ha je on u La Stapi izasao, bit ce mu dobro, garant. no sikiriki.
no, kako god mu bilo, bit ce mu bolje nego u kranjcevicevoj.
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Oct 04 2007, 00:27

velja (citat):
tinchy (citat):
Hehe nisam jedina koja koliko god puta cita pricu o Pashonji opet se svaki put rasplace Laughing a ima li novosti o Pashonji? Kako se snalazi? Cool
nikome, bar onima koje ja znam, u italiji nije lose. ha je on u La Stapi izasao, bit ce mu dobro, garant. no sikiriki.
no, kako god mu bilo, bit ce mu bolje nego u kranjcevicevoj.

Sigurno je da ce mu biti bolje... Bio je u rukama takvog kompleksasa, da bi i zohar kod njega uginuo. Najgore je sto je taj opet nabavio psa... Ovaj put zenku. Jadnica Sad
Na vrh Go down
DaDa
starosjedioci
starosjedioci
DaDa


Broj komentara : 134
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-03

Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji EmptyThu Oct 04 2007, 17:21

t_bejbe (citat):
nisam bas sigurna, ali koliko me pamcenje drzi po novinama su bili clanci da je pasha nadjen u sarajevu, u nekom zatvorenom prostoru bez vode i hrane...

i ja sam tako procitala.... ma jadnicak... vazno je da je sad ok
Na vrh Go down
Sponsored content





Pasha-oporavak u Italiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pasha-oporavak u Italiji   Pasha-oporavak u Italiji Empty

Na vrh Go down
 
Pasha-oporavak u Italiji
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Udomljavanje :: Happy end :)-
Idi na: