POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 volontiranje i pomoc

Go down 
2 posters
AutorPoruka
pasic aldin
starosjedioci
starosjedioci
pasic aldin


Broj komentara : 137
Registration date : 2008-03-26

volontiranje i pomoc Empty
KomentarNaslov komentara: volontiranje i pomoc   volontiranje i pomoc EmptyMon Nov 17 2008, 22:02

Riječ VOLONTER označava dobrovoljca koji besplatno radi, obavlja neki posao, djelatnost, dužnost, zaduženje. Dakle, volonterski rad je svaka djelatnost koja ne donosi zaradu niti osobnu korist. Takav rad može biti pojedinačni, skupni i zajednički. Kada pojedinac svoju spremnost za volonterski rad udruži s drugim pojedincima i kada se njihova djelatnost usmjeri u korist društvenih skupina stvara se nova kvaliteta volonterskog rada – organizirani volonterski rad.

Kako uskladiti svoje volonterske aktivnosti s privatnim i profesionalnim životom? Neću se pretvarati da sam pronašao univerzalno rješenje, ali uspio sam formulirati neke osnovne principe koji mi pomažu u volontiranju, i želim ih podijeliti s vama.

1. Što želite raditi?
Ne biste se smjeli odlučiti za volontiranje zbog toga što osjećate dužnost, već isključivo želju. Ukoliko smatrate da biste morali volontirati, razmislite ponovo. Volontiranje dolazi od viška volje. Ono nastaje iz prirodne želje da se pomogne i uloži višak volje, želje i vremena u nešto dobro. Kad dužnost, a ne želja, upravlja vašim volontiranjem, osjećat ćete se iscrpljeno i ogorčeno, i nikakva zahvalnost neće vam biti dovoljna. Kad želja za volontiranjem dolazi iz srca, doživjet ćete ugodan osjećaj zadovoljstva zbog kojeg ćete se radovati danu kad ćete opet moći učiniti nešto dobro.


Svi znamo da su i zivotinje ziva bica koja imaju svoja osjecanja ma kakva ona bila.
I svi znamo da je njima potreban pomoc ma u kakvoj se oni situaciji nalazili svi se pitamo ,a kako mozemo pomoci zivotinji koja nista nema.
Ja cu vam navesti nekoliko resenja i primjera da bi vam mozda i malo probudio savjest pa da se svi ujedinimo mozda ste bas vi njihovo svjetlo na karaju tunela
1.usvoji napustenu zivotinju i varti joj sjaj u oci
2.nahrani napustenu i gladnu zivotinju znajuci da se dobro dobrom vraca
3. pomozi nasem improviziranom azilu i pokazi im da nisu sami ma u kavoj se situaciji one nalazile
4.doniraj hranu nahrani gladnog napoji zednog
5. doniraj novac za dobro biti svih zivotinja
evo od mene neki nacina da pomognete pa se nadjite u jednom od ovih pet SRETNO


LJUDI OVO JE POTREBNO I BIH TO NEZABORAVITE MNOGO JE OVIH SLUCAJEVA ZATO VAS MOLIM POMOZIMO IM
Na vrh Go down
bubica
novi kolačić :)
novi kolačić :)
bubica


Broj komentara : 4
Age : 36
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-05-29

volontiranje i pomoc Empty
KomentarNaslov komentara: Re: volontiranje i pomoc   volontiranje i pomoc EmptyWed Nov 26 2008, 13:57

aldine netrebam te napominjati znas da sam tu uvijek ako treba bilo kakva pomoc znas gdje me mozes naci ,i znas da sam spremna pomoci ...

a vi koji ovo citate ne omisljajte se i budite dio tima....nece te se pokajati!!!!
Na vrh Go down
 
volontiranje i pomoc
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Volontiranje
» Volontiranje!!!
» volontiranje

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Kako pomoći?-
Idi na: