POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 kako se nosite s tim?

Go down 
4 posters
AutorPoruka
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

kako se nosite s tim? Empty
KomentarNaslov komentara: kako se nosite s tim?   kako se nosite s tim? EmptyFri Aug 22 2008, 01:32

svaki put kada prodjem pored nekog psa lutalice toliko mi se stegne oko srca da redovno otplacem dnevno dvije tri ture... sad sam evo vidjela malog cukicu na sred ceste luta sam, i sisla da mu dam da jede i pije i dozivila pravi nervni slom.

kako se ljudi nosite s tim?
Na vrh Go down
Baby
starosjedioci
starosjedioci
Baby


Broj komentara : 286
Age : 29
Location : Bjelave
Registration date : 2008-04-06

kako se nosite s tim? Empty
KomentarNaslov komentara: ....   kako se nosite s tim? EmptyFri Aug 22 2008, 11:02

Ja kad vidim nekog cuku na ulici samo pocnem da ubrzanom disem sva sam pod stresom,trcim da mu dam hrane vode,a kad ode hocu umrijet...jer znam da ako ga neko ne uzme zavrstiti ili pod tockovima ili kod sintora...
Na vrh Go down
http://www.plavusaidrustvo.blogger.ba
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

kako se nosite s tim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako se nosite s tim?   kako se nosite s tim? EmptyFri Aug 22 2008, 13:10

pazi, ono sto moras uciniti je da negdje doslovce stavis tacku...jer svi smo svjesni koliko smo u mogucnosti uciniti...ne mozes ih sve povesti kuci, ma koliko mi to zeljeli, ali ucinis ono sto mozes, i po mogucnost ja zbrisem cim im dam da jedu, inace krenu za tobom i onda mi je muka kad te otprate negdje i onda jedino sto mozes je da im zalupis vrata pred nosom...ukratko, to je nesto sto kad jednom proradi u tebi, pozdravi se s ravnodusnoscu...
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

kako se nosite s tim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako se nosite s tim?   kako se nosite s tim? EmptyFri Aug 22 2008, 13:19

D. (citat):
pazi, ono sto moras uciniti je da negdje doslovce stavis tacku...jer svi smo svjesni koliko smo u mogucnosti uciniti...ne mozes ih sve povesti kuci, ma koliko mi to zeljeli, ali ucinis ono sto mozes, i po mogucnost ja zbrisem cim im dam da jedu, inace krenu za tobom i onda mi je muka kad te otprate negdje i onda jedino sto mozes je da im zalupis vrata pred nosom...ukratko, to je nesto sto kad jednom proradi u tebi, pozdravi se s ravnodusnoscu...

taj mi je dio inace najgori, ne mogu da zbrisem, ne mogu da ga ostavim pred vratima kuce ili haustora jer se svi bune, mama mi poshizi kad joj dovedem kuci neko stene...a srce me zaboli kad samo pobjegnem. sinoc sam dokasno slusala onu malenu kako cvili na ulici, A STA DA JOJ RADIM? jutros je vec nije bilo...
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

kako se nosite s tim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako se nosite s tim?   kako se nosite s tim? EmptyFri Aug 22 2008, 14:30

to je nesto sto je univerzalno kod nas malo vise spaljenijih po pitanju zivotinja generalno...ono recimo sto mene na neki nacin smiruje je sto nam je kroz kucu proslo dosta lutalica i hvala Bogu do sada su svi sretno udomljeni, a trenutno imamo 2 takva psa u kuci, ne racunajuci Cigu kojeg je usvojio moj cale Smile...
to sto se mi nesto bavimo time i nesto ceprkamo po tom pitanju TL4 i meni poprilicno umiruje savjest...jer kad ih krenes primati u kucu i vidis koliko posla ima(naravno ako zelis da sve bude kako treba) onda se suocis s onom cinjenicom da ces mnogima morati okrenuti ledja...boli to, ali zar ima druge opcije...najzalosnije je sto sav ovaj ˝emocionalni˝ teret se javlja jer se sve svodi na pojedinacne inicijative, a oni koje treba da zapece savijest su odavno presli u red kamenjara koje mozes lupat koliko god i bilo cime ali odjeka jednostavno nema...
Na vrh Go down
Jasmina
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 135
Age : 41
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-10-17

kako se nosite s tim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako se nosite s tim?   kako se nosite s tim? EmptyTue Aug 26 2008, 11:32

Ja pomognem koliko mogu i stimulisem i druge da ucine isto. Kad bi svako dao minimum od sebe, zivjeli bismo u savrsenom svijetu, i ljudi i zivotinje. Nazalost nije tako... Cesto se cini da i kad dam sve od sebe, to nije dovoljno dobro. To je ono sto izjeda.

Meni licno, kao i u drugim teskim situacijama, pomaze vjera u Boga. Vjerujem da svaka zivotinja ima svoju nafaku.
Na vrh Go down
Sponsored content





kako se nosite s tim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kako se nosite s tim?   kako se nosite s tim? Empty

Na vrh Go down
 
kako se nosite s tim?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» UVIJEK NOSITE BOCU VODE ZA SVOG LJUBIMCA!!
» Kako s ljubomorom?
» ANA HORVAT-KAKO TO RADE U HRVATSKOJ
» kako zastiti kujicu od sintora???

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Pričaona-
Idi na: