POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...

HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

Krpelji na ljubimcima

Go down 
4 posters
AutorPoruka
acva
aktivisti
aktivisti
acva

Broj komentara : 33
Registration date : 2007-12-29

Krpelji na ljubimcima Empty
KomentarNaslov komentara: Krpelji na ljubimcima   Krpelji na ljubimcima EmptySat Jun 28 2008, 19:45

Imam ovako malo pitanje. Da li životinjama ostaju ovakve rane kada im se vade krpelji?

Krpelji na ljubimcima F000gb9

Ima još jedna maca (ovo je već druga kod koje primjećujem ovakve ozlijede), puna je ovakvih ožiljaka (mnogo veći nego ovi na slici), nisam je uspio uslikati. Jedna žena što živi blizu mene im ih izgleda vadi, uglavno zguli pola kože i krzna od mačke pri tome. Da li je to normalna reakcija mačije kože na vađenje krpelja?
Na vrh Go down
http://alen.acva.googlepages.com
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana

Broj komentara : 367
Registration date : 2007-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Krpelji na ljubimcima   Krpelji na ljubimcima EmptyMon Jun 30 2008, 01:20

ne znam kako macke reaguju, al ja kad sam kanzu izvadila krpelja nema nikakvog oziljka tu gdje je bio...

cime ona to radi i kako?
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla

Broj komentara : 131
Registration date : 2007-08-16

KomentarNaslov komentara: Re: Krpelji na ljubimcima   Krpelji na ljubimcima EmptyMon Jun 30 2008, 14:25

...na TV-u sam vidjela veterinara kako objasnjava postupak vadjenja krpelja sa ljubimaca (pasa i macaka); potrebno je krpelja uvrtati dok ne spadne...uglavnom ja ih na takav nacin i skidam sa svojih macaka...
Na vrh Go down
slavica jaksic zilic
novi kolačić :)
novi kolačić :)

Broj komentara : 4
Registration date : 2008-05-28

KomentarNaslov komentara: Re: Krpelji na ljubimcima   Krpelji na ljubimcima EmptyWed Jul 02 2008, 12:54

designerlejla (citat):
...na TV-u sam vidjela veterinara kako objasnjava postupak vadjenja krpelja sa ljubimaca (pasa i macaka); potrebno je krpelja uvrtati dok ne spadne...uglavnom ja ih na takav nacin i skidam sa svojih macaka...

To jeste tako, ako je krpelj već neko vrijeme zakačen i sit, okrugao kao grašak. Ali ako je tek zakačen, to sa vrćenjem ide malo teže i dugo traje, pa treba i životinja domaćin biti mirna da se krpelj ne izgubi iz vida. U svakon slučaju kad se zakači krpelj malo izluči sline, koja može izazvati, nešto kao alergiju, pa se jave manje kraste. Tako je barem kod mojih cukina. U svakom slučaju površina veličine nokta bude manje ili više iziritirana. Možda je maca osjetljivija ili gospođa prvo polije krpelja nekom tekućinom ( čula sam pored ulja za aceton, petrolej, benzin, a možda ima i još nešto)
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana

Broj komentara : 367
Registration date : 2007-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Krpelji na ljubimcima   Krpelji na ljubimcima EmptyWed Jul 02 2008, 13:38

benzinom na pedijatriji djeci vade krpelje...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Krpelji na ljubimcima   Krpelji na ljubimcima Empty

Na vrh Go down

Krpelji na ljubimcima
Na vrh 
Stranica 1/1