POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...

HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?

Go down 
+4
arijana
Martina K. Djakovic
Hitman
velja
8 posters
AutorPoruka
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? Empty
KomentarNaslov komentara: DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? EmptySun Jun 15 2008, 11:57

da li ste za masovnu sterilizaciju pasa i macaka, pa i onih koji su pod kontrolo, jer su i oni zbog neodgovornosti pojedinih vlasnika generatori povecanja broja nezbrinutih zivotinja?
vlasnik koji ne zeli sterilizirati svog ljubimcai placao bi taxu u vrijednosti jedne sterilizacije i bio obavezan brinuti se o eventualnom potomstvu.
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman

Broj komentara : 364
Registration date : 2007-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? EmptySun Jun 15 2008, 14:42

Ja sam definitivno "ZA" sterilizaciju pasa i macaka !
Na vrh Go down
Martina K. Djakovic
novi kolačić :)
novi kolačić :)

Broj komentara : 8
Registration date : 2008-06-14

KomentarNaslov komentara: DAAA!   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? EmptySun Jun 15 2008, 15:47

mi smo, 'zahvaljujući' informaciji da mačke nisu polno zrele prije nego što napune godinu dana, a koju smo dobili od patronažne sestre koja nam obilazi bebe, nedavno postali 'vlasnici' pet mačića koje ne možemo zadržati i kojima sa mnogo problema pronalazimo utočišta. mačka je, kad se omacila, bila stara oko osam mjeseci!
prije nekoliko dana mačak je kastriran, a i mačka će uskoro, jer ne znamo kako bismo zbrinuli još jedno leglo.
kastracija je prošla gotovo bez ikakvih trauma i svima je sad lakše.
Na vrh Go down
http://www.alterart.ba
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana

Broj komentara : 367
Registration date : 2007-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? EmptySun Jun 15 2008, 19:19

naravno da da, iako mi se cini da su ljudi koji su za masovnu sterilizaciju/kastraciju u velikoj manjini.

s kim god pricam svi misle da sam monstrum. meni je nekako nehumanije kad 12457615418 pasa i maca zavrsi na ulici...al eto.
Na vrh Go down
ma_ca
aktivisti
aktivisti
ma_ca

Broj komentara : 36
Registration date : 2008-04-18

KomentarNaslov komentara: Re: DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? EmptySun Jun 15 2008, 22:06

Ovo mi je jako podlo!
Vi ne shvatate ni što činite
ma koliko to PO VAŠEM (subjektivno) bilo pravilno
zamislite kako je životinjama????
toliko pričate o toj nekoj ljubavi i nježnosti i onda bi ste vašim životinjama uskratili tu ljepotu majčinstva
to mi je ogavno
zaista
to nikad neće biti ispravno niti je
zamislite kada bi nekom monstrumu to sinulo izvršiti nad čovjekom
da li biste i tada reagovali kastracijom? scratch
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

KomentarNaslov komentara: Re: DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? EmptyMon Jun 16 2008, 10:36

ma_ca (citat):
Ovo mi je jako podlo!
Vi ne shvatate ni što činite
ma koliko to PO VAŠEM (subjektivno) bilo pravilno
zamislite kako je životinjama????
toliko pričate o toj nekoj ljubavi i nježnosti i onda bi ste vašim životinjama uskratili tu ljepotu majčinstva
to mi je ogavno
zaista
to nikad neće biti ispravno niti je
zamislite kada bi nekom monstrumu to sinulo izvršiti nad čovjekom
da li biste i tada reagovali kastracijom? scratch

http://www.radiosarajevo.ba/#modt_h=action%3Anews%2Ckategorija%3A24&modr_h=action%3Anews%2Ckategorija%3A24&modm_h=action%3Anews%2Ckategorija%3A24%2Cid%3A5918%2Cstrana%3A6&modl_h=action%3Anews%2Cid%3A5918
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla

Broj komentara : 131
Registration date : 2007-08-16

KomentarNaslov komentara: Re: DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? EmptyMon Jun 16 2008, 14:48

Na zalost nije jednostavno odgovoriti na ovo pitanje. I meni je zao da se podvrgnu operativnim zahvatima, ali to je jedini nacin (na zalost) da se spasi hiljade malih dusa...I sama sam u istoj dilemi...Prosle godine smo imali dvije macke i tri macka...Ove godine ih imamo oko 20 (vise ne brojim)...Svi su mi dragi- ne zelim ih cak niti udomiti...ali svjesna sam cinjenice da je to maksimalan broj zivotinja koje sada mogu prehraniti...a, sta ce se desiti kad mi istekne ugovor na poslu? O tome ne zelim ni razmisljati! To je prestrasno!
Upravo zbog toga- cu biti prisiljena nesto poduzeti da ogranicim kontrolu razmnozavanja...da postoji neki drugi oblik kontrole radjanja za zivotinje (pilule) bilo bi mi draze...
...
Mislim da je kastracija neophodna da bi se spasili zivoti ,osim u slucaju ako ste zaista jako bogati, pa to mozete sebi priustiti...
Na vrh Go down
Kira
aktivisti
aktivisti
Kira

Broj komentara : 84
Registration date : 2008-04-10

KomentarNaslov komentara: Re: DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? EmptyMon Jun 16 2008, 15:15

Slazem se sa tim je je na ovu temu tesko odgovoriti... Ja se licno ne slazem sa tim da nekoj zivotinji uskratimo da bude majka,a i ako bi citav svijet pristao na to i da sve sve zivotinje steriliziraju..pa za neki nizz godina nebi imali ustvari zivotinja...A naravno tacno je i to da su mnoge zivotinje ugrozene i da ce mnoge biti al nezz....Ja licno se ne slazem sa tim,mada je mozda moje misljenje i pogresno al et...
Na vrh Go down
bony
aktivisti
aktivisti
bony

Broj komentara : 18
Registration date : 2008-11-30

KomentarNaslov komentara: Re: DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? EmptyThu Dec 04 2008, 18:40

ja sam protiv znam da i zivotinje imaju dusu. Bolje da su na sigurnom nego da idu na steralizaciju Sad
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

KomentarNaslov komentara: Re: DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? EmptyThu Dec 04 2008, 21:25

bony (citat):
ja sam protiv znam da i zivotinje imaju dusu. Bolje da su na sigurnom nego da idu na steralizaciju Sad
SOS ima tradicionalno izlozbu pod nazivom Zivotinje imaju dusu.
Problem je sto im je nemoguce osigurati sigurnost.
Jedno su nase zelje a drugo mogucnosti.
Ukoliko imas neko rjesenje koje je realno primjenjivo u praksi, predlozi ga i radi cemo se pridruziti u njegovoj realizaciji.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?   DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA? Empty

Na vrh Go down

DA LI STE ZA MASOVNU STERILIZACIJU PASA I MACAKA?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Clanak o SOS-u i udomljavanju/spasavanju pasa i macaka
» Preporucite mi veterinara za sterilizaciju mace
» Za sve vlasnike pasa!
» odstrijel pasa u livnu