POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 SANI Urgent

Go down 
4 posters
AutorPoruka
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

SANI Urgent Empty
KomentarNaslov komentara: SANI Urgent   SANI Urgent EmptyWed May 07 2008, 16:25

Dakle, jučer (6.5.2008.) na Skenderiji pronađen mali psić, mješanac neke male rase i pekinezera (najviše liči na pekinezera). Krem boje, naprijed svijetal po leđima ima tamno smeđih dlaka. Ženka je. Njuškica joj nije prćasta kao kod pekinezera i tamne je boje. Nema nikakvu ogrlicu. Nije povrijeđena ni bolesna. Ima kućne manire, pa pretpostavljam da nije baš maldunče. Nije ljuta, naprotiv. Dali smo joj ime Sani. Smile

Privremeno je zbrinuta i ja ću uraditi sve što mogu da joj olakšam ovaj boravak kod nas, u konsultaciji sa veterinarom provjeriri da li ima bube, očistiti je, naprašiti prahom, okupati dječijim šamponom i skinuti joj krpelja... i dati one tabletice protiv parazita.
Najsretnija bih bila kada bi se javio njen vlasnik...pozvala sam sve moguće vet. stanice, ambulatnte, centre, kafeleriju... niko je ne traži Sad
Ako je bezdušnik izbacio, onda bih voljela da joj što prije nađemo adekvatnog udomitelja jer meni roditelji ne dozvoljavaju da je držim u kući a moj momak koji je privremeno uzeo sebi živi u iznajmljenom stanu čiji vlasnik ne dozvoljava držanje kućnih ljubimaca! Sad

Nadam se da ćemo zajedno naći najbolje rješenje za našu malu Sani! Smile
Srdačan pozdrav,

Mediha
066 271 119
066 271 123
SANI Urgent 302lwgn
Na vrh Go down
liliput
aktivisti
aktivisti
liliput


Broj komentara : 44
Age : 39
Registration date : 2008-03-04

SANI Urgent Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SANI Urgent   SANI Urgent EmptyWed May 07 2008, 16:51

prelijepa je. mislim da je nece biti problem udomiti.
imam jednu prijateljicu koja trazi neku manju pasminu, pa cu vidjeti sa njom.
usput cu pokusati nagovoriti svoje da si uzmemo drugaricu za naseg malog gospodina Very Happy
Na vrh Go down
Baby
starosjedioci
starosjedioci
Baby


Broj komentara : 286
Age : 29
Location : Bjelave
Registration date : 2008-04-06

SANI Urgent Empty
KomentarNaslov komentara: ...   SANI Urgent EmptyWed May 07 2008, 20:31

moja drugarica mi je danas govorila da zeli pekinezera...pitat cu je....
Na vrh Go down
http://www.plavusaidrustvo.blogger.ba
Medex
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 2
Registration date : 2008-05-08

SANI Urgent Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SANI Urgent   SANI Urgent EmptyThu May 08 2008, 01:28

Hello!
Ja sam našla Sani, pa da vam se javim. Uspješno smo joj izvadili krpelja i zakazali pregled kod veterinara za sutra. Čisto da vidimo je li sve ok, jer se češe po butinama pa ne znam jesu li buhe ili su analne žlijeze. Buhe nismo našli, ali za svaki slučaj... scratch
Danas su nas kontaktirala dva gospodina čiji su se pelinezeri izgubili u protekolom periodu, ali to nije naša Sani. Sve ukazuje na to da je nju neko odbacio... Shocked
Vlasnik stana u kojem se Sani trenutno nalazi je vidio i mislim da je to bila "ljubav na prvi pogled" kao i kod mene, tako da je rekao, ako se njen pravi vlasnik ne javi da možemo zadržati Sani! yahoo
U svakom slučaju, hvala svima na pomoći, ostat ćemo u kontaktu... javim vam sve novosti ili ako se moj momak nedajbože predomisli! cvjetak
Na vrh Go down
Medex
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 2
Registration date : 2008-05-08

SANI Urgent Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SANI Urgent   SANI Urgent EmptySat May 24 2008, 17:32

Evo kako sam i obećala javljam vam novosti o Sani Smile
Pošto se ni nakon 20 dana nije javio vlasnik, ona je ostala kod nas, ima novo ime: "Maza" - više joj odgovara! Wink
Dolazio je veterinar, pregledao je i konstatovao da je mlada (ima oko godinu dana), mješanac je pekinezera i chiwawe, zdrava je i nema buhice. Očistio joj je žlijezdu, skinuli smo joj krpelja, okupali je... nabavili povodac.
Svakodnevno je hranimo, čistimo, izvodimo, mazimo i pazimo... a početkom narednog mjeseca bi trebala na vakcinaciju i dobit će markicu! Wink
Predivna je i pomalo luda Very Happy Prvih dana je bila poslušna i mirna (dok još nismo nabavili povodac, izvodili smo je u park i slušala je, išla za nama...), ali... čini mi se da se sad već opustila... Very Happy Razumijem da je mlada i razigrana i da je potrebno da je pustimo da se istrči i izigra vani, pa to i uradim... ali tu nastanu "problemi"... Brza je k'o metak! Nekontrolisano trči, ne boji se ničega, ni auta ni velikih pasa... neće da se vrati kad je zovemo... Tako da je muka dok je uhvatimo... Možda sve zvuči smiješno i simpatično... i jeste tako kad gledate sa strane. Ali... vjerujte, prilično je stresno. Brinemo se da je ne udari auto, ne napadne veći pas... ili da se ne vrati!!! Sad
U kući je dobra, sluša, ne pravi "zijan"... ali vani kao da se pretvori u nekog drugog psa! Zato smo odlučili, dok se još ne navikne na nas, da ne rizikujemo... "povodac rules"! Wink
Imate li neki savjet!?
Na vrh Go down
Sponsored content





SANI Urgent Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SANI Urgent   SANI Urgent Empty

Na vrh Go down
 
SANI Urgent
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» URGENT: Traze se
» BUBICA URGENT
» Urgent spasavanje
» Urgent-mace u opasnosti
» Urgent-4 curice na ledini

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Udomljavanje :: Happy end :)-
Idi na: