POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...

HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja

Go down 
+7
tinchy
Pitdog
ermina
velja
jaca
D.
arijana
11 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana

Broj komentara : 367
Registration date : 2007-08-02

Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja Empty
KomentarNaslov komentara: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptyFri Feb 08 2008, 15:45

Denis Mrnjavac nije više sa nama, otišao je pred našim očima ,a da uradili nismo ništa, nismo pokušali spasiti ga... u tramvaju je napadnut i tri monstruma su mu oduzela život, ubili su ga bez jasnog razloga, bez povoda, nisu se poznavali, nikad prije toga nisu ni sreli se , a bio im je potreban samo bilo kakav povod da dokažu svoju muškost... svoju snagu... ili šta već. Učinili su to u sred prepunog tramvaja, hladnokrvno i okrutno.

Ko je sljedeći, koliko ljudi treba da bude ubijeno, zapaljeno , opljačkano, pretučeno da vlast počela bi raditi svoj posao, da počela bi na adekvatan način sankcionisati počinitelje gnusnih zločina. Koliko još žrtava treba da bude prije nego vlasti odluče uložiti novac u odgovarajuće institucije, koliko još naših sugrađana treba da pretrpi traumu kako bi se stvari promijenile. Svjedoci smo svakodnevno gnusnih zločina koji ostanu nekažnjeni na adekvatan način, na način primjeren kaznenom djelu koje je počinjeno, zahtjevajmo od nadležnih da se to promijeni.
Dosta nasilja na Sarajevskim ulicama ali i ulicama drugih gradova i mjesta, dosta nerada odgovornih institucija , pokažimo im i tražimo od njih da počnu raditi svoj posao, da počnu raditi ono za šta su plaćeni.
„Građani“ Sarajeva žele na simboličan način da izrazi svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni, pozivamo sve „građane“ Sarajeva ,ali i ostalih gradova da šetnjom i okupljanjem pred sudom i/ili (gradskom upravom) urade isto.
U srijedu se to desilo Denisu, sutra se već može desiti nama, napravimo prvi korak i pokažimo bar mrvu ljudskosti, pokažimo bar malo solidarnosti, izrazimo svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni. Zar ovo društvo ne može osigurati ni siguran put učenika od kuće do škole, zar ne može garantovati bezbjednost starih lica ili djece.
Pozivamo nadležne na odgovornost na ostavke jer evidentno je da nisu kompetentni pozivamo ih da napokon počnu raditi posao za koji su i previše plaćeni, zar su vam fotelje draže od života naših sugrađana.
Protestna šetnja će se desiti u Sarajevu, u subotu 09.Feb. 2008 godine u 13 sati, krenuti će od Katedrale, a završiti će se pred zgradom kantonalnih i gradskih vlasti uz zaustavljanje pred zgradom suda. Pozivamo „građane“ da svojim prisustvom pokažu da im je DOSTA nasilja, da svojim pristvom pozovu nadležne „neradnike“ na odgovornost.

eto ljudi, bilo bi dobro da dodjemo svi.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.

Broj komentara : 730
Registration date : 2007-07-31

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptyFri Feb 08 2008, 15:58

E hajde, jutros sretnem jednog druga i kaze, e jbg nije jednostavno stisnut nesto pa uradit, e da vidim kome je tesko sutra da dodje???
ovo je nesto NAJMANJE I NAJSIMBOLICNIJE cemu se svi mozemo, i trebamo se pridruziti!

arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptyFri Feb 08 2008, 16:01

ja ne znam koliko vise ljudi treba umrijeti na ovaj nacin da svi stoje i gledaju i niko ne smije nista da uradi dok skontamo DA ZAJEDNO SVE MOZEMO URADITI.

jest, pojedinac se ne bi usudio umijesati, ali tramvaj je bio pun ljudi.

da ih se 10 skupilo protiv ove trojice huligana, mogli su ih savladati. ovo mi nikad nece bit jasno.

jednom sam prisustvovala sceni u tramvaju kada je neki mangup prisao djevojci i bukvalno joj se unio u facu i poceo je dirat i tako to, i onda je jedan covjek izlemao ga da je u bolnici zavrsio.

niko drugi se nije usudio prici. to je tuga. ne mozemo zavisiti od pojedinaca. fakat mi je vise dosta ove nase neljudskosti i pasivnosti. ovo je uzas.
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca

Broj komentara : 513
Registration date : 2007-08-04

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptyFri Feb 08 2008, 16:06

slazem se. tih 70 ljudi koliko ih je navodno bilo u tramvaju nisu krivi, ali su odgovorni
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

Broj komentara : 882

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptyFri Feb 08 2008, 16:23

jaca (citat):
slazem se. tih 70 ljudi koliko ih je navodno bilo u tramvaju nisu krivi, ali su odgovorni
ovu pouku sam bio postavio da je svi procitamo. ako nesto iz nje naucimo, nece biti ubistava po tramvajima.
VRLO POUČNO

(Da li se može primijeniti i unasem okruzenju, ili-slucaju )??

Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket.

Kakvu hranu bi to moglo sadržavati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut!!

Trčeći kroz dvorište farme upozoravao je ostale vičući: " U kući je mišolovka! U kući je mišolovka!"

Kokoš, kvocajući i čeprkajući, podigne glavu i kaže: "Gospodine Miš, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati."

Miš se okrene prascu i vikne: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!"

Prase je suosjećalo, ali reče: "Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa učiniti osim moliti. Budi siguran da si u mojim molitvama."

Miš tada krene prema kravi: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!"

Krava reče: "Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža."

Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom.

Te noći začuo se čudan zvuk u kući - kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plijen.

Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo. U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s vrućicom(temperaturom).

Znamo da se vrućica(temperatura) liječila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš.

Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi.

Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase.

Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je.

Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih.

Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.

(Ko je od nas ili nama znanih,mis,a ko kokos,prase,krava i td.??.Probudite se!!)

Zato, kad idući put čuješ da se neko suočio s problemom i misliš da te se to tebe ne tiče, sjeti se - kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti.

Svi smo umješani u to putovanje zvano "život". Moramo paziti jedni na druge i ponekad napraviti dodatan trud da ohrabrimo nekog od nas.

POŠALJI OVO SVAKOME KO TI JE IKAD POMOGAO I NEK ZNAJU KOLIKO SU VAŽNI.

SJETI SE, SVAKO OD NAS JE BITNA NIT U TAPISERIJI DRUGE OSOBE;

NAŠI ŽIVOTI SU ISPREPLETENI S RAZLOGOM.
Na vrh Go down
ermina
aktivisti
aktivisti

Broj komentara : 57
Registration date : 2008-01-16

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 01:45

uzas,nikad ne znas sta se krije iza "maske" covjeka....ko bi rekao da bi ta ista trojica ubila nedozno i kako svi kazu prefino bice...
maloprije slusam dvije djevojke kako razgovaraju o ovom istom zlocinu,i naravni i one se pitaju kako se to moglo desiti a da niko bas niko nije prisao...a onda slijedi komentar "nije mi jasno al dobro ni ja prva ne bih prisla"....ljude je strah da oni ne bi nastradali i mislim da to nikad necemo promjeniti...i da ne duzim sa svojom pricom
nadam se da se sutra vidimo u sto vecem broju
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog

Broj komentara : 472
Registration date : 2007-08-22

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 19:50

nek se sada nadju neke nadrinovinarke i kukaju kako mi brinemo za zivotinje, a za ljude sipak... nesto ne vidim da se doticna dama igdje oglasila povodom svega ovoga Neutral

starosjedioci
starosjedioci
arijana

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 19:53

danas je bilo stvarno....ja nemam rijeci.

edit: zao mi ovog decka sto su ga upucali ispred SA Cluba. isao je sa mnom u srednju skolu. tragedija za tragedijom. ne ocekuju da ce prezivjeti Sad
Na vrh Go down
ermina
aktivisti
aktivisti

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 19:57

jao ljudi danas tuga....daj Boze da uspijemo nesto dobiti ovim protestima.......
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 21:22

Malo je reci da sam se iznenadila koliko se ljudi trgnulo, i do sada su se desavale grozomorne stvari, ali ovo se desava po prvi put nakon dugo i predugo vremena- danas smo bili ZAJEDNO!!
Danas, u saobracaju kojeg smo zaustavili , u autima ljudi su plakali, svima je dosta, samo se nadam da cemo jos dugo ostati ovakvog duha i da se necemo predati ocajanju i oplakivanju nas samih i tuzne li nam sudbine, nego se napokon ustati i pokusati nesto uraditi, nesto, kao sto smo i danas...

: komentar modifikovan dana: Sat Feb 09 2008, 21:24; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 21:23

eh dunja, u tome je sad fazon. za 10-15 niko o ovome nece ni pricati, mene je samo to strah.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 21:25

U toku je vanredna sjednica, koja je izazvana danasnjim protestom!
Jos uvijek nije objavljeno zvanicno obavjestenje, nadajmo se najboljem, a za njih(ona tri morbidna stvora) najgorem

tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy

Broj komentara : 645
Registration date : 2007-08-01

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 21:55

D. (citat):
Jos uvijek nije objavljeno zvanicno obavjestenje, nadajmo se najboljem, a za njih(ona tri morbidna stvora) najgorem

Dunja jesi vidjela slike kod katedrale... Iako smo ja i ti mislile da je manje ljudi tu doslo, dosla je MASA LJUDI!! Svaka cast na ovome i ko god je bio pokazao je svoje pravo lice. Ova tragedija se ne smije zaboraviti..

velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

Broj komentara : 882

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 22:00

tinchy (citat):
D. (citat):

Dunja jesi vidjela slike kod katedrale... Iako smo ja i ti mislile da je manje ljudi tu doslo, dosla je MASA LJUDI!! Svaka cast na ovome i ko god je bio pokazao je svoje pravo lice. Ova tragedija se ne smije zaboraviti..
a tebe mama nije mogla nac
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas

Broj komentara : 368
Registration date : 2007-11-07

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 22:08

Kod nas u skoli je bilo pravo tuzno. Denis je bio rodjak naseg druga Tonnya, bio je stvarno tuzan i svima nam ga je bilo zao, a pogotovo Denisa... Sad
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02

Broj komentara : 215

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 22:37

Ne znam ko je organizator, ali je najavljen novi protest za 5 dana-navodno iduci petak. Taj put ne zbog Denisa pok. nego stanja u drzavi. .
Dabogda cheers
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy

Broj komentara : 645

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySat Feb 09 2008, 23:19

velja (citat):
tinchy (citat):
D. (citat):

a tebe mama nije mogla nac

Hahaha Laughing Laughing Pa rekla sam joj da cu ici na protest, samo ona mozda zaboravila haha Laughing Laughing Laughing

Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySun Feb 10 2008, 01:38

Bila.
Vidjela.
I sigurna sam da bi opet ljudi sjedili i okrenuli glavu da se ponovi.
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySun Feb 10 2008, 01:43

ma hajd vise znaj, kako bi ljudi sad reagovali.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySun Feb 10 2008, 14:47

Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja DSC01013

Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja DSC01017

Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja DSC01003

arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySun Feb 10 2008, 14:50

ja mislim da je bilo apsolutno bespotrebno ovo gadjanje predsjednistva jajima. ko da predsjednistvo ima neke veze s tim.
kolko ja znam predsjednik je za vanjsku politiku a premijer/ministri za unutrasnju. trebali su gadjati parlament, a ne predsjednistvo. pogotovo kad je zeljko komsic bio medju ljudima.
Na vrh Go down
ToLive4
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 155
Registration date : 2007-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySun Feb 10 2008, 15:28

@Arijana
Malo je OT, ali moram da ti kazem da grijesis. Predsjednik ( u nasem slucaju predsjednistvo ) je krov drzave i zaduzen je i za unutrasnju i za vanjsku politiku. Sta mislis ko kontrolise rad premijera i ministara ???

Steta je samo sto umjesto jaja nije bilo kamenja ili slicnih tvrdih predmeta. Da konacno shvate da je narodu muka od svega. Laughing
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptySun Feb 10 2008, 15:32

ok moja greska, al svejedno je bilo bezveze. mirni protesti ne ukljucuju onakve stvari. trebali smo biti malo iznad toga.

i u principu, predsjednik moze premijera i ministre razrijesit duznosti i to, ali predsjednik ne utice na njihov rad.

edit: da je ijedan prozor razbijen bilo bi belaja, zato valjda nije bilo kamenja, jel
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptyMon Feb 11 2008, 19:07

LJUDI, U SRIJEDU, 13.02. U 11:55 OPET IZLAZIMO NA ULICE - PRED KANTONALNE INSTITUCIJE.

bilo bi fino da dodjemo svi
Na vrh Go down
ermina
aktivisti
aktivisti

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja EmptyMon Feb 11 2008, 20:52

jao jesmo nasli vrijeme, prva ja ne mogu.....u to vrijeme vecina je ili na poslu ili u skoli.....Sad((((((
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja   Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja Empty

Na vrh Go down

Protest za Denisa Mrnjavca- DOSTA nasilja
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next