POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Hrana za odrasle pse?

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 03:40

Koja hrana je najbolja za pse starije od 12 mjeseci i kakav je prirodni obrok najbolje pripremiti za psa?
Napominjem da pas voli jesti sve što mu se ponudi.
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 03:49

moji jedu eukanubu. to je jedina koju hoce :S.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 03:55

Minnie meni Eukanubu nije htjela primirisati, ali zato Proplan (svi okusi) jede ko luda, i ja zato vjerujem samo Proplanu. Konzerve niposto ne dajem, od toga se pas usmrdi a i nije preporucljivo.
Mi minnie kuhamo samo pazimo sta joj dajemo i nikad ne mijesamo s dehidratom.
Mogu pronaci recepte za BARF ako te interesuje, imam ih negdje.
Jel ti hoces da joj kuhas??? Jer to je super, mozes i zalediti, tako ja radim, napravim puno pa onda samo odledim, mada ona svakodnevno dobije po 2 obroka svjeze spremljenog mesa, i to dama hoce samo teletinu i piletinu. E onda imas varijacije na temu kako da joj bude zanimljiviji obrok, tj svaki put nesto drugo dodam.
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 04:01

LaRa.2311 (citat):
i to dama hoce samo teletinu i piletinu

ja sam imala uzasan problem sa svojim pekinezerom oko ovoga. on je samo htio da jede gotovu PILETINU iz MERKATORA i to samo onog NA DOBRINJI.

uzas.

i jedva sam ga odvikla od toga. najgore je sto je i kanza na to bio navukao pa ni on nije htio nista drugo.
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 04:06

Hvala na odgovorima Very Happy

Cuo sam da se svasta stavlja u ove briketice ma ko bio proizvođać i kolika im je cijena,a možda je i to razlog zasto moja pesica ima proljev svakih 10ak dana.Da,mislio sam ja kuhati pa da joj prirodnu hranu ubacim u jedan obrok dnevno.Recepti su svakako dobrodošli.

sve super
Na vrh Go down
Gost
Gost




Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 04:07

hahaha e pa da vidis ovu moju kako je izbirljiva. ne voli rizu. I vjerujes li mi da bira i prebira i njuskicom gura rizu da bi se docepala mesa bez rize??? To mi je veliki problem jer kad mora jesti rizu, recimo kad povraca ili tako nesto, nema sanse da je se natjera...
ali zato ko luda voli proplan od ribe, a cujem od svih prijatelja psi nece to ni da primirisu....

Ali tvoj peki je legenda king
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 04:09

najpametnije ti ej da mu kuhas majke mi al kao sto sam rekla, za mene je to lost cause.

i ne da je legenda, to je katastrofa bila. kad sam ukinula piletinu niej nista htio da jede dvije sedmice. kriza fakat.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 04:20

pa mene je arman uvjeravao da je sasvim OK proplan... ja njemu vjerujem pa sam zato i odlucila tu vrstu hrane da kupujem.
evo nekih tekstova

Meso, riza i povrce

Potrebni sastojci

Mjere ce svakako zavisite od velicine psa, pa cu ja ovde napisati u omjerima ...

1/3 rize
1/3 mesa (govedje ili pilece)
1/3 raznovrsnog povrca (mrkvu ne zaboravite :p)
malo persuna

Priprema

Skuhati dobro rizu. Povrce i meso ne morate dugo kuvati. Dovoljno je da povrce malo omeksa, a za meso, tek da budete sigurni da su unistene moguce bakterije.

Pomijesajte sve zajedno i ohladjeno posluzite .

Mala tajna: Cuko ce zasigurno pokusati probirati meso - moj to radi - pa isitnite meso i dobro ga smiksajte sa povrcem i rizom, tako da jede cijelu masu.

Riba

Sastojci

riba (tuna je idealna )
nemasni jogurt
persun
malo sira za ukus

Priprema

Skuhajte ribu tako da mozete odvojiti meso od kosti. Ocistite je dobro od kostiju. Dodajte malo jogurta i persuna, i narendajte sira. Dobro zamijesajte i prava poslastica je tu

Nemasna pita od rize i jaja

Potrebni sastojci

1 solja rize
2 solje mijesanog povrca
1 solja sitno sjeckane piletine ili govedine (uklonite masnoce)
3 jajeta
1/2 solje nemasnog mlijeka
1 solja nemasnog jogurta
1/2 solje vode sa jednom kockom za supu rastvorenoj u njoj

Priprema

Skuhati rizu sa povrcem i piletinom (ili govedinom). Izmijesati dobro. U posebnoj posudi dobro zamutiti jaja, mlijeko, jogurt i cocku za supu.

Dodati zamijesanu masu u prvu ciniju.

Staviti sve u rernu na 180°C oko pola sata.

Kada je ohladjeno rezati na komade i zamrznuti u porcije koje su dovoljne za velicinu vaseg psa. Ova pita moze biti pomijesana poslije sa drugom hranom za cuke ili koristena kao zdrava niskomasna hrana samostalno.

Zdrav dorucak

Sastojci

3 jajeta
1/2 solja nemasnog mlijeka
1 kuhana pileca prsa
1 solja nemasnog slatkog vrhnja
1 solja svjezeg brokolija
1/2 solje svjezeg persuna
1 solja zobenog brasna (pahuljica)
male porcije sira (ako zelite ovo mozete izostaviti)

Priprema

(prva mjesavina) Razbijte jaja u jednu posudu (ljuske nemojte baciti, ostavite ih za kasnije). Dodajte mlijeko jajima. Mutite dobro dok se ne pojavi pjena.

(druga mjesavina) Iz pilecih prsa uklonite kosti ukoliko one vec nisu uklonjene. Stavite ih zajedno sa brokolijem, persunom, zobenim brasnom, slatkim vrhnjem i ljuskama od jaja u blender. Dobro izmutite.

Stavite drugu mjesavinu (onu sa piletinom) u mikrovalnu pecnicu na 40 sekundi. Dok je to u mikrovalnoj, mjesavinu sa jajima lagano proprzite stalno mijesajuci, sve dok ne bude gotovo.
Izvadite zati mjesavinu iz mikrovalne, dobro promijesajte i vratite je ponovo na 20-30 sekundi.

Pripremljenu kajganu stavite u jednu posudu. Preko nje dodati mjesavinu sa piletinom kada je dovoljno ohladjena. Posuti preko malo svjezeg persuna i narendati malo sira radi ukusa.

Kad se sve ohladi, spremno je za serviranje ...

ps. Mjere prilagodite velicini vaseg psa.


Dodatak mesu

Sastojci

1 solja braon rize
rendana mrkva (koliko zelite )
1 kasikica persuna
1/2 solje graska
1 slatki krompir (moze i obicni ako nemate slatki)

Priprema

Dobro sve skuhajte, a zatim izmiksajte tako da se dobije jednolicna masa. Ovo mozete kuci mijesati sa mesom


Kolacici od pilece jetrice


Sastojci

2 solje brasna
3 kasicice biljnog ulja (po izboru)
1 solja kukuruznog brasnal
1 dobro zamuceno jaje
1/2 solje pilece supe
2 kasicice persuna
1 solja kuhane narezane pilece jetrice
1 kasicica smedjeg secera
1 solja narendanog povrca

Priprema

Sastaviti psenicno i kukuruzno brasno. U odvojenoj posudi izmiksati jaje sa uljem, a onda dodati corbu i persun. Dobro izmijesati. Dodavati ostale sastojke u posudu lagano, mijesajuci cijelo vrijeme. Dodaj pilecu jetricu i spoji sve zajedno. Tijesto ce biti prilicno cvrsto. Posto je dobro zamijeseno, staviti ga na zabrasnjenu povrsinu i razvaljati da bude debljine palca. Sjeci kolacice i redati ih na oko 2cm udaljenosti jedan od drugog u pleh. Peci dok ne ocvrsne.
Kolacice cuvajte u frizideru .

Kolacici od koprive

Sastojci

1/2 kukuruznog brasna
2 1/2 solje psenicnog brasna
1 kasicica ulja
1 jaje
1/4 kasicice kvasca
1/4 kasicice sode bikarbone
1/2 solje rendane mrkve
1/2 solje sitno isjeckanih mladih kopriva
1 kasicica slatke paprike u prahu
3/4 solje vode
malo persuna
malo susama

Priprema

Izmijesati suhe sastojke (sem susama), pa dodati mokre. Dobro sve izmijesati. Formirati loptice, pa ih zatim izravnati i izbusiti rupice u sredini .
Staviti u prethodno zagrijanu rernu i peci.
Prije servirana, lagano poprskati vodom i posuti susamovim sjemenkama ili sa tek malo praha bijelog luka.


Pileci bubrezi

Sastojci

pileci bubrezi
zobene pahuljice
origano
kasicica maslinovog ulja

Priprema

Skuvajte pilece bubrege (kolicina po potrebi) i isjeckajte ih. Dodajte im blago prokuvane pahuljice (tek oko 5-10% od ukupne mase smjese). Pospite sve sa malo origana i kasicicom maslinovog ulja.

Bezmesni zdrav obrok

Sastojci

1 casa zobenih pahuljica
1 casa svjezeg narendanog povrca (zelje, mrkva...)
1 kasicica pivskog kvasca
1 kasicica praha morskih algi (u svakom pet-shopu ovo biste vec trebali moci naci)
1 kasicica meda
1 kasicica maslinovog ulja
1 jaje
1 casa nemasnog jogurta

Priprema

Skuhati zobene pahuljice. Staviti ih u narendano povrce, med i dodati ulje. Kada se ohladi dodati ostale sastojke i dobro izmijesati.

Kolacici od parmezana i bilja

Sastojci

1 kesica suvog kvasca
1/4 solje tople vode
2 solje pilece supe
2 kasicice maslinovog ulja
1/2 solje narendanog parmezana
1/2 solje mlijeka u prahu
2 kasicice persuna
1 kasicica origana
2 kasicice granula bijelog luka
1 solja psenicnog brasna
1/2 solje razenog brasna
1/2 solje brasna od rize
1 solja psenicnih pahuljica
Za glazuru: 1 jaje, 1 kasika mlijeka

Priprema

U veliku posudu razmutiti kvasac u toploj vodi. Dodati tome ulje, sir, mlijeko u prahu, pilecu supu i bilje. Dobro mijesati i lagano dodavati brasno. Tijesto bi trebalo biti cvrsto.
Istresti tijesto na nabrasnjenu povrsinu i mijesiti oko 5 minuta. Razvuci potom tijesto na debljinu palca, pa vaditi (casom ili necim okruglim) kolacice. Staviti u pleh metalnu foliju i na nju redati kolacice udaljene oko pola cm jedan od drugog.

Peci na srednje jakoj temperaturi oko 40 minuta. Potom izvaditi iz rerne. U manjoj posudi zamutiti zajedno jaje i mlijeko za glazuru. Premazati sve kolacice ovom glazurom, zatim ih prevrnuti i premazati i drugu stranu. Vratiti u rernu i peci dok ne bude gotovo.


Puding od hljeba


Sastojci

3 jaja
4 kriske hljeba
1/2 kasikice vanile
2 solje mlijeka

Postupak

Namazati pleh dobro puterom ili margarinom i u to isjeckati na kockice 4 kriske hljeba.
U posebnoj posudi zamutiti 3 jaja, 1/2 solje braon secera, na vrh noza soli i 1/2 kasikice vanile. Dodati tome 2 solje vrelog mlijeka i dobro izmiksati mikserom. Kad je masa zamucena, preliti je preko komadica hljeba. Dobro zapeci u rerni.

Ovo je posebno dobro za pse sa slabim apetitom.

Keks od jetrice

Sastojci

1/2 kg jetrice (govedje ili pilece)
1 solja brasna
1 solja kukuruznog brasna
1 jaje
1 kasicica germe
malo praha bijelog luka

Priprema

Staviti jetricu u blender i izmiksati je, a zatim dodati i sve ostalo (ukljucujuci i ljuske od jaja - zbog kalcijuma, no ovo je po vasem izboru). Dobro sve izmiksati. Izliti sve u lagano nauljen pleh. Peci na niskoj temperaturi od oko 160-180°C oko 20-25 minuta.

Izrezati kekse dok su jos topli.

Umjesto jetrice, mozete koristiti govedja srca, skuhana u vodi sa prahom bijelog luka za dobar ukus, a zatim prosusena u rerni.


: komentar modifikovan dana: Wed Nov 28 2007, 16:55; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gost
Gost




Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 04:22

da nisam malo pretjerala s receptima.
ma hajde posluzice nekome sigurno, ima dosta recepata za keksice

arijanice, ad kazem da je legenda mislim na to koliko jedno slatko stvorenje moze biti za*ebano, isti je ko moja minnie I love you
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 04:25

Sad imam recepta kao u "KUHARICI"

Hvala Very Happy
Na vrh Go down
Gost
Gost




Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? EmptyWed Nov 28 2007, 04:34

nema na cemu, ima ih jos hahahha samo ne smijem vise da stavljam drugi cu dan Laughing
a ko god da proba neki recept ja lijepo molim da nam prenesete sta su rekli nasi cetveronozni prijatelji, jel im se svidjelo ili ne
Na vrh Go down
Sponsored content





Hrana za odrasle pse? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Hrana za odrasle pse?   Hrana za odrasle pse? Empty

Na vrh Go down
 
Hrana za odrasle pse?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Najbolja hrana za nase ljubimce :)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Pričaona-
Idi na: