POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 šta biste kad biste....

Go down 
2 posters
AutorPoruka
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

šta biste kad biste.... Empty
KomentarNaslov komentara: šta biste kad biste....   šta biste kad biste.... EmptyWed Nov 28 2007, 00:46

Nedavno su u Tuzli psi u jednom danu ugrizli 11 prolaznika...
Možete misliti da su ovo morbidne misli, ali ja sam poželjela da sam to bila ja. Iz prostog razloga što je to osvanulo u svim mogućim medijima, a ljudi koje su psi napali su govorili kako ih treba skloniti s ulice, kako su velika opasnost za sve građane - treba ih se RIJEŠITI (a zna se na šta se to odnosi)...
Da sam to bila ja, ja bih rekla da je lokalna vlast velika opasnost za građane, jer za ubijanje tih istih pasa izdvaja mnogo novca. U ovom slučaju riječ je o Tuzli, gdje se higijeničarska služba, kako se tu ušminkano kaže, finansira sa 23.000 km.
Znači, voljela bih samo imati priliku nekome u mikrofon reći - prestanite ih ubijati! Sterilizirajte, kastrirajte i tih 23.000 km, umjesto 2.000 km, dajte za azil!!!I, naravno, najavila bih tužbu protiv Općine!

Isto nedavno, srela sam momka kojem psu psi sa ulice napali dalmatinca od 8 godina. Ima tome više mjeseci, a pas mu još uvijek ne može na noge. Nešto s kičmom nije ok, iako ima dana kada normalno hoda.

Kako biste reagirali da vas ili vašeg psa napadnu napaćeni, isprepadani, gladni, jadni, željni pažnje i ljubavi - psi sa ulice???
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

šta biste kad biste.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: šta biste kad biste....   šta biste kad biste.... EmptyWed Nov 28 2007, 00:53

naravno da bi svi sludili pogotovo ako pas ozbiljno nastrada... Medjutim, ono sto odvaja nas koji smo svjesni ovog problema od ogranicenih gradjana je razumijevanje zasto psi napadaju - zenka je u tjeranju, nedostaje hrane, brane svoj prostor itd. - te samim tim znamo da se problem nece rijesiti masovnim ubijanjem pasa nego drugim nacinima ukljucujuci i masovnu sterilizaciju, udomljavanje, azile...
a sa momkom svakako suosjecamo, ti nam se psi podvuku pod kozu, postanu nam blizi od roditelja, brace i sestara, jednaki sa nama. Jednostavo osjecamo sta misle.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

šta biste kad biste.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: šta biste kad biste....   šta biste kad biste.... EmptyWed Nov 28 2007, 00:59

Ja se često bojim za svog psa, jer je mala i nemoćna i razmažena...A u Tuzli se psi kreću u čoporima - ponekad se bojim i za sebe kada sam sa svojim psom, iako te iste pse hranim kad svoju razmaženu vratim kući...
Momak kojeg sam spomenula, ni u jednom trenutku nije bio kivan na te pse, nego na činjenicu da mu se to uopšte desilo...

Evo još jedno pitanje - Puštate li svoje pse da se, kada se sretnu, igraju sa psima lutalicama?
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

šta biste kad biste.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: šta biste kad biste....   šta biste kad biste.... EmptyWed Nov 28 2007, 01:03

o da, naravno. Prije 2 dana je za nam dosao kuci jedan mali ludi cupavac. I Lusi je bila lutalica. I Mila kad je dosla ovdje. I Tatarina, bas kao i mnogi drugi psi koji su "zivjeli" kod nas. Srecom niti jedan put nisam imala susret sa agresivnim psom, ali sam uvijek izbjegavala copore koji su se kretali za zenkama u tjeranju.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

šta biste kad biste.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: šta biste kad biste....   šta biste kad biste.... EmptyWed Nov 28 2007, 01:12

Ja isto. To nam u većini slučajeva najdraža raja - i mom psu , a i meni.Smile
Ali, ima jedna djevojka s kojom se družimo. Ima psa mješanca, koji, kaže ona, ne podnosi pse lutalice. I fakat - cura je naučila psa ( ne vjerujem da mu je to bila samostalna odluka) da ne voli lutalice. Samo ih otrese.Sad
Meni uvijek bude žao, pa se ne družimo previše...

Inače, bude me malo strah buha, krpelja ili nekih prenosivih bolesti, iako je moja Sofi uvijek uredno vakcinisana i ima adekvatnu zaštitu od tih nametnika...Opet, prođe mi kroz glavu...Ali, kad samo pomislim da je jadan prošao hladnu noć ko zna gdje, a da je ujutro spreman za trčanje i grickanje, zaboravim na sve...
Na vrh Go down
Gost
Gost




šta biste kad biste.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: šta biste kad biste....   šta biste kad biste.... EmptyWed Nov 28 2007, 02:20

ja sam bila najbolja prijateljica sa jednom Mazom, tako sam je zvala, koja je pola ilidze izgrizla..
mene nikad ruzno nije pogledala... valjda se i zna razlog, nisam je sutala, nisam je gadjala kamenjem, nisam je mlatila drvetom po ledjima...
onda se ljudi pitaju zasto su takvi???
pa kako nece biti takvi kad su im to ljudi uradili da budu takvi, od silnog maltretiranja poceli su od straha druge mozda i nevine ljude da grizu...
elem, tu su mazu, samo par dana sto se okotila, sintori uhvatili...
vise je nikad nisam vidjela

a jucer se mimica izigrala ko luda sa jednom malom lutalicom kojoj smo dali da papa, dali smo joj svjeze vode i ostavili joj i za sutra hrane... Pa zar trebam ja samo zato sto je lutalica svog "fancy i skupocjenog" psa da nesto cuvam od buha i ostalih zezancija?
pa to moze isto dobiti od bilo kojeg psa, ja sam inace po ilidzi poznata da hodam sa Verminexom (protiv buha i krpelja) i te pse kapam s tim I love you To smo stavili i Sofijinoj Miskici, tj Dzesiki
Na vrh Go down
Sponsored content





šta biste kad biste.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: šta biste kad biste....   šta biste kad biste.... Empty

Na vrh Go down
 
šta biste kad biste....
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Pričaona-
Idi na: