POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja

Go down 
+4
San
melsas
arijana
Dijanam
8 posters
AutorPoruka
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 00:37

ovo je ono sto ja jutros nisam znala pa sam izgubila pola dana...
- broj telefona: 033 450 269 (ne javljaju se uvijek)
- nalaze se u buca potoku (prodjete pored Zraka), unutar gradskog smetljista, skroz na vrhu brda...
- pse skupljaju od 8 i dovoze u sinteraj oko 12. Nema potrebe da dolazite ranije, ali obavezno nazovite
- VEOMA VAZNO: rade do 13:30
- ako zelite pokupiti svog psa treba vam pseca knjizica ili pasos, vasa licna karta i famoznih 80KM. Bez ijednog od ovo troje nista necete uraditi (osim mozda cir dobiti)
- ako zelite udomiti psa ne treba vam nista osim dobre volje.

Nadam se da vam nece trebati, ali bolje da cujete od mene nego da ucite iz sopstvenog iskustva. Meni nije bilo drago sto mi ovo niko nije imao reci...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 11:57

evo da se nadopunim - jutrosnje iskustvo
dakle, sinteraj radi od 8:00-13:30, ali sa psima rade samo sintori pa ih morate cekati dok se vrate, odnosno doci od 12:00-13:30.
knjizica mora biti iz vet stanice jer kako mi rekose, prema zakonu veterinari koji imaju drzavni ispit nemaju zakonsko pravo raditi sa zivotinjama - vakcinisati, cipovati, pregledati itd.
i da, njih ne zanim da li je pas vakcinisan nego da li je registrovan u kantonalnom registru odnosno u vet stanici / fakultetu...

ako neko poznaju ovaj zakon ja cu mu biti krajnje zahvalna na info - iskreno nema mi smisla da neko polozi drzavni ispit i nema pravo baviti se tim poslom...


meni je stvano zao sto mi niko ovo nije ranije rekao jer sam do sada 2x isla bezveze u sinteraj i 2x se nervirala.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 13:56

ako je registrovan, to znaci da ima markicu, jel?
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 14:13

valjda, i na njoj pise broj, i pise kojeg je datuma izdata i gdje, a treba biti izdata u vet. stanici sarajeva...

imala sam tu markicu od cuke, ali taj cuko je bio sa ulice, pa mi je smugnuo, nisam ga vise nasla..
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 14:16

nema datuma na mojima, samo godina i broj. al to je to.

u principu, mozes otici u vet stanicu, jel, i samo uzeti taj broj, naravno uz dokaz da ti je pas vakcinisan (naljepnica ona u knjizici)
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 15:41

o ne, jutros mi je receno da pas mora biti registrovan u vet stanici i da je njima svejedno da li ima markicu ili ne, zanima ih samo "registacija u kantonalnim vet stanicama".
htjela sam jos nesto reci, ali necu. suzdrzim se. Pokusavam doci do zakona jer svi pricaju da rade po zakonu, ali niko ne zna kako se taj zakon zove niti o kom clanu zakona se radi.
Ova tema ostaje otvorena do daljnjeg
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Gost
Gost




korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 16:52

hvala na informacijama, rade do 13.30 a poslije garant tamane pse Mad
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 17:33

da, znas kako je bilo sa nasima, sreca to nijese desilo...

a mozda nema datum, pokazi im broj, onda se to evidentira u vet. stanici...
Na vrh Go down
San
aktivisti
aktivisti
San


Broj komentara : 28
Location : NT
Registration date : 2007-08-05

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 23:01

Nije mi jasna zadnja recenica iz prvog posta-ako zelis udomiti psa ne treba ti nista- znaci li to da mozes iz sinteraja udomiti psa? Prepoznas svog psa i kazes da ga hoces udomiti, npr? Ili ne ide to bas tako lako?
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 23:08

da, mislim kako smo bez ikakvih problema uzeli malene, ali kaze veljo da je sve sredjeno bilo oko preuzimanja, ne znam tacno, mzžislim da mozes uzet cuku bez icega, ali iskreno ne znam, nisam nikad vadila cuku iz sinteraja, dijana, ima li vijesti?
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyWed Nov 28 2007, 23:16

mozete udomiti psa, najavite se, udjete u sinteraj i odaberete sretnika. Ja to nisam mogla, gledati u one jadnike koji ostaju...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyThu Nov 29 2007, 00:13

Dijanam (citat):
Ja to nisam mogla, gledati u one jadnike koji ostaju...
pa to i jest najgore,odes udomit psa nor,i ne znas koga ces,jadnici svi cekaju da ih uzmes,oj BOze Sad ...a onda oni drugi ostaju i znaju kakva im je sudbina, Boze dragi... Sad
Na vrh Go down
tau_tau
aktivisti
aktivisti
tau_tau


Broj komentara : 59
Age : 38
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-27

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyTue Dec 04 2007, 12:34

Super sto si postavila ove informacije.
Veliki broj vlasnika pasa nema ove informacije,ja prva nisam znala do sad.Nadam se da nikad necu mog psa morati traziti tamo Smile
Na vrh Go down
Baby
starosjedioci
starosjedioci
Baby


Broj komentara : 286
Age : 29
Location : Bjelave
Registration date : 2008-04-06

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: ...   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyTue Apr 15 2008, 17:00

Evo jos jedna korisna...Ja vrlo dobro poznajem sefa Mustafu Maglajliju....Zivi blizu nas...Imam njegov kucni ako nekom bude trebalo Smile Smile
Na vrh Go down
http://www.plavusaidrustvo.blogger.ba
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja EmptyTue Apr 15 2008, 17:18

Dijanam (citat):
mozete udomiti psa, najavite se, udjete u sinteraj i odaberete sretnika. Ja to nisam mogla, gledati u one jadnike koji ostaju...

o moj Boze.. znam kako ti je. sva sam se najezila citajuci ovo.. nisam bas upoznata sa siterajem,jer kod nas pse ubijaju po gradu s puskom Mad idioti!
jooj nedaj boze da kod nas ima taj sinteraj pa ja bih sve pse pokupila otud ... Embarassed
Na vrh Go down
Sponsored content





korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja   korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja Empty

Na vrh Go down
 
korisne info ako budete trebali izvlaciti psa iz sinteraja
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Malci iz sinteraja
» Garo iz sinteraja OPET TRAZI DOM!!!
» SKUPLJANJE NOVCA ZA STENCE IZ SINTERAJA!!!!
» Spaseni stenci iz sinteraja OTPUTOVALI ZA NJEMACKU!
» HITNO POTREBAN PRIVREMENI SMJESTAJ ZA GARU IZ SINTERAJA!!!!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Obavijesti!!!-
Idi na: