POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 ArkaBS - Dosije X

Go down 
3 posters
AutorPoruka
katarinamedici
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 6
Registration date : 2007-11-08

ArkaBS - Dosije X Empty
KomentarNaslov komentara: ArkaBS - Dosije X   ArkaBS - Dosije X EmptyThu Nov 08 2007, 16:32

Dragi prijatelji,
ja sam iz Beograda, iako delimično pripadam i Sarajevu, obzirom da mi je muž Sarajlija iz Hrasnog. Vlasnica sam manjeg čopora pasa, što rasnih, što mešanaca, domaćica širokog srca! Javljam vam se isprovocirana pričom o "čuvenom svetlom" primeru Azila u Brčkom o kojem se u poslednje vreme u Srbiji mnogo priča, dok u vašim medijima ima jako malo informacija o istom!?
Kako u par rečenica sažeti sve ono do čega se došlo svakodnevnim prilivom informacija koji traje već duže vreme? Pokušaću da vam ukratko prezentiram priču,a ukoliko vas bude interesovalo, rado ću vam podrobnije napisati, a što očekujem i od vas:
Na mesto PR-a Arke NS (BS) došla je glumica, igračica i TV lice Jelena Tinska, inflirtirala se u redove ljubitelja životinja i uz pomoć sajta Svet životinja i njegovog admina Alexa organizovala je protest u Novom Sadu protiv ubijanja pasa i mačaka, koji je zapravo bio fasada za proturanje ideje o tenderu za otvaranje azila! Protest je propao jer se druga društva nisu odazvala, a sa punim pravom, budući da su dobro ispljuvana od strane JT , ali je reč
TENDER ostala zapamćena i od tada se neprekidno eksploatiše u svakoj prilici pa i u dnevnoj štampi od strane JT koja piše kolumnu za dnevni list "Kurir"! Možda bi cela stvar ostala neotkrivena da se JT nije stavila na stranu Vuka Bojovića u njegovom ratu protiv svih za Zlovrt u Beogradu u kojem vlada kriminal najgore vrste, dok životinje žive u krajnje nehumanim uslovima! Čak je išla toliko daleko da je potpise date za peticiju protiv ubijanja životinja i naravno raspisivanje tendera za azile "po ugledu na onaj u Brčkom"protiv pravno prisvojila za peticiju podrške Vuku Bojoviću! Da li ćete se snaći u svemu ovome? scratch
Ipak da skratim! Zaključci do kojih smo došli u jednom neprekidnom ratu su:
1. Arka NS se transformisala u Arku BS (?) isključivo radi tendera u Brčkom
2. Arka je "Društvo za zaštitu životinja" registrovana kao nevladina organizacija, koje se sastoji iz TRIčlana: Branka Paško ( ulogu njenog supruga nismo utvrdili), Jelena Tinska i Dejan Nestorović.
3. Rad Arke je usmeren isključivona otvaranje novih azila, druge aktivnosti NE POSTOJE i to po zvaničnoj izjavi PR-a Jelene Tinske!
4.Arka nema važećih brojeva telefona, kontakt sa njima je nemoguć sem preko njihovog predstavnika JT, te nemojte ni pokušavati.
5. "Uspeh" azila u Brčkom je imao takvog odjeka u svetu da se čak i Brižit Bardo, pozivajući na taj "svetli primer" obratila predsedniku Srbije Borisu Tadiću zahtevajući da se raspišu i u Srbiji istovetni tenderi!
Nama iz Srbije je savršeno jasno kakava se igra i pljačka odigrala u Brčkom, ali nam je potrebna vaša pomoć kako bi ih do kraja raskrinkali! Za sada smo zaustavili medijsku kampanju na taj način što smo otkrili da baš i nije sve tako kako se predstavlja, ali nam je isto tqako jasno da je situacija mnogo gora od one koju mi sa ove razdaljine vidimo!
Da li je Bosni zaista bila potrebna jedna Brnka Pasko iz Novog Sada da pokupi kajmak kao da nemate dovoljno vaših "dobrotvora" koji bi da se obogate na račun onih koji nemaju ništa!? Ako se bude ćutalo, novi "azili" će nicati kao pečurke a sve nauštrb pasa i mačaka!
Zlo kao i dobro ne poznaje granice....
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

ArkaBS - Dosije X Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ArkaBS - Dosije X   ArkaBS - Dosije X EmptyThu Nov 08 2007, 16:55

hi,
sve ovo sto ste napisali svi imalo bolje obavijesteni izvori u sustini znaju. Nisu samo lokalci u nemogucnosti da ih kontaktiraju nego i stranci. Osim toga, koliko god njihova igra bila cudna i ne fer, bar 50% su krivi i zvanicnici Brckog jer su napravili tako velik propust - dali novce udruzenju koje je organizovano par dana prije tendera s ciljem da otvori i vodi azil. Ocito da gradu je bilo vazno da se novci utrose, ali niko nece da prizna da je kriv tj da je ovo propala stvar. A sve u ustrb pasa.
Ali ona zena zna pricati!!! UH, da je samo ono sto se predstavlja da jeste, briga o zivotinjama bi bila na veoma velikom nivou. Odavno nisam cula da neko tako dobro zna pricati. Na TV Pink prije vise od godinu dana je objasnjavala kako divne stvari oni rade i prodala pod "umjetnoscu" obicne ogrlice koje su stavljali na pse...
Ne znam da li ste informisani, ali prije otprilike mjesec dana je copor pasa napao predsjednicu drugog udruzenja za zastitu zivotinja. Tetu koja u Brckom radi stoljece i koja je lokalac koji zasluzuje da vodi azil. Ona nije optuzila grad, ali ja licno mislim da je mogla tuziti grad ne azil i zatraziti izvjestaj o utrosku novca.
A ja se iskreno nadam da se lopta vrti u krug i da svi dobiju ono sto zasluzuju.
nego, kakvu vi akciju planirate ili ocekujete od nas? Pisma proteska i prozivke ne funkcionisu ni u vasoj ni u nasoj zemlji, ovdje su svi tvrdokosci koji se sakriju na par dana jer znaju da je memorija obicnog svjeta veoma ogranicena.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

ArkaBS - Dosije X Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ArkaBS - Dosije X   ArkaBS - Dosije X EmptyFri Nov 09 2007, 01:09

Da, slazem se sa Dijanom, sta konkretno bismo mi trebali uraditi? Treba li sta progurati po medijima?
Na vrh Go down
katarinamedici
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 6
Registration date : 2007-11-08

ArkaBS - Dosije X Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ArkaBS - Dosije X   ArkaBS - Dosije X EmptyFri Nov 09 2007, 08:00

Nismo mi baš potpuno neobavešteni! Znamo za gospođu Fahiru, znamo da je situacija u Brčkom još gora nego što je bila, jer ljudi sada ( s' pravom) donose pse i ostavljaju ih na ulici, smatrajući da čine ispravnu stvar jer će ih neko prebaciti u azil! Jasno je da je to bila igra koju je neko odigrao u saradnji sa Brankom P. međutim nije se reagovalo ranije jer je Arka bila u senci, a sa druge strane oni koji su znali za ove događaje su i lično ugroženi i ne smeju istupati u javnosti, dok mnogi drugi ćute jer se plaše, a možda ću biti surovo iskrena ako kažem da su mnogi reagovali i na način "dok je u komšijskom dvorištu, briga me"! Ali, iza ovog sekriju mnogo veće igre, sa velikim ulogom, koji meni,a pretpostavljam vama ne znači ništa dok nisu u pitanju igre sa životima onih koje volimo i spašavamo ih sa ulica!
Za sada je sve u domenu "trača", zato apelujem na podatke sa terena, znači sa lica mesta. Bilo je nekih predloga da se ode tamo, no smatram da ne treba privlačiti pažnju, dok se ne dokaže pravo stanje stvari! Ipak smo svi mi male ribe u kanalu prepunom krokodila, no da smo im postali i te kako smetnja pokazuju svakodnevni natpisi od strane dotične u medijima gde nas naziva "anonimnom forumaškom bagrom" itd. Najbolje bi bilo da pogledate, pročitate dešavanja, pa će vam biti jasnija cela situacija,a to možete učiniti na forumima Životinjskog carstva, kao i Sveta životinja, na sledećim linkovima:
http://www.zivotinjsko-carstvo.com/forum/index.php?act=ST&f=12&t=4821&s=ef4578934deb528fc6d5d44159e9a333
http://www.zivotinjsko-carstvo.com/forum/index.php?act=ST&f=12&t=4698&s=9f3ec4a3c12bcbe6af3b10289617db14
http://svet-zivotinja.org/phpBB3/viewtopic.php?f=31&t=175
Nije bitna "sitnica" od 300.000km koliko je uloženo u azil u Brčkom, već činjenica da se tim novcem samo pogoršala situacija i na dalje daje pravo svima koji su zagovornici šinteraja umesto azila da argumentuju svoj stav -"Eto, dali vam, pa šta ste uradili?!"
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

ArkaBS - Dosije X Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ArkaBS - Dosije X   ArkaBS - Dosije X EmptyFri Nov 09 2007, 12:25

Opet ništa konkretno... Ja sam samo još više zbunjen Rolling Eyes
Na vrh Go down
katarinamedici
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 6
Registration date : 2007-11-08

ArkaBS - Dosije X Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ArkaBS - Dosije X   ArkaBS - Dosije X EmptySun Nov 11 2007, 05:16

Konkretno, krajnji cilj bi trebao biti oduzimanje tog prostora iz ruku nepostojećeg društva, dati ga onima koji zaista zaslužuju i koji bi vodili brigu o životinjama, skloniti veliki broj lutalica sa ulica Brčkog, a između toga:
1. Napraviti fotografije azila
2. Doći do bilo kakvih informacija vezanih za mesta u azilu ( što podrazumeva i uslove ostavljanja pasa od strane individualnih stranaka), pri čemu treba obavezno obaviti razgovor sa gospođom Fahirom.
3. Razdeliti trač od istine kako bi se moglo delovati.
4. Sa celinom sklopljenom na ovaj način izaći u medije koji su zainteresovani za priču, kao što je to Radio Brčko za početak!

Ne zaboravite da nam se Brčko sa svojim "svetlim primerom" koji znači preporuku, može dogoditi još nebrojeno puta, a ono što je najvažnije su životi onih koji su "kolateralna šteta",a u čije se ime uzela lova.
Na vrh Go down
Sponsored content





ArkaBS - Dosije X Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ArkaBS - Dosije X   ArkaBS - Dosije X Empty

Na vrh Go down
 
ArkaBS - Dosije X
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Kako pomoći?-
Idi na: