POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...

HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

Prava slika Bosne...

Go down 
+6
Dijanam
Pitdog
alma
velja
designerlejla
t_bejbe
10 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe

Broj komentara : 173
Registration date : 2007-08-09

Prava slika Bosne... Empty
KomentarNaslov komentara: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyWed Oct 24 2007, 15:59

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/svijet/20071024_28815_78236.php

a onda se cudimo sto nas poprijeko gledaju kada odemo u hrvatsku...
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla

Broj komentara : 131
Registration date : 2007-08-16

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyWed Oct 24 2007, 16:45

...ne cudim se sto nas cudno gledaju u Hrvatskoj, a sve zbog ovakvih primitivaca! Moramo nastaviti borbu protiv primitivaca...
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyWed Oct 24 2007, 17:25

designerlejla (citat):
...ne cudim se sto nas cudno gledaju u Hrvatskoj, a sve zbog ovakvih primitivaca! Moramo nastaviti borbu protiv primitivaca...
http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=14466&meni=25
http://www.vecernji.hr/newsroom/zanimljivosti/2940085/index.do

čevljanoviće je čuvalo 500 policajaca i zastitara ikrsilo krivicni zakon fbih,clan 318.
i umjesto da ih posalju u zatvor (posebno kladionicare),kazali su da je to tradicija.
koji ce nam onda k.zakoni kad imamo tradiciju, jos gusle, sazi gange i eto ti BiH ljepote.
Na vrh Go down
alma
aktivisti
aktivisti

Broj komentara : 28
Registration date : 2007-08-27

KomentarNaslov komentara: egzoticna slika bosne   Prava slika Bosne... EmptyWed Oct 24 2007, 18:19

E da je prava slika i nije ........Nazalost, egzoticni pojedinci zaista stvaraju negativnu sliku nase zemlje, odnosno njenog naroda ali ne bi trebalo generalizovati. Uostalom, kako prokomentarisati spansku koridu gdje godisnje na mucenicki nacin strada na hiljade bikova. U pojedinim slucajevima trdicija je......
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog

Broj komentara : 472
Registration date : 2007-08-22

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyWed Oct 24 2007, 18:41

a bas sam i ja mislio ovo da postavim...

starosjedioci
starosjedioci
Dijanam

Broj komentara : 403
Registration date : 2007-08-05

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyWed Oct 24 2007, 19:06

ovaj tip zaista djeluje bolesno... pa kad je takav zmaj, zasto se sam ne upusti u borbu? Taman kako je Velja rekao, salju tudju djecu da se bore za njih...
Ali su ovakvi natpisi i komentari na TV pravo ohrabrujuci jer gdje ima dima ima i vatre...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyWed Oct 24 2007, 19:14

alma (citat):
E da je prava slika i nije ........Nazalost, egzoticni pojedinci zaista stvaraju negativnu sliku nase zemlje, odnosno njenog naroda ali ne bi trebalo generalizovati. Uostalom, kako prokomentarisati spansku koridu gdje godisnje na mucenicki nacin strada na hiljade bikova. U pojedinim slucajevima trdicija je......
takvih egzoticnih pojedinaca se skupi po 100.000 komada i onda to drzavni mediji promoviraju kao kulturno sportske manifestacije.
spansku koridu kritizira citav civilizirani svijet i to nam ne bi trebao biti uzor. ima u spaniji muzej PRADO i jos koje cega, pa je zapravo zbog njene kulturne bastine posjecuju miloni stranih turista. koride posjecuju uglavnom lokalni autohtoni divljaci, zedni tudje krvi.
Na vrh Go down
alma
aktivisti
aktivisti

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyWed Oct 24 2007, 21:30

Ali je cinjenica da je masa turista poslije PRADO i Tiziana vidjela koridu.Pa nemamo ni mi tako siromasnu bastinu ........Dakle optimizam i vjera da ce nam se sto vise ljudi prikljuciti tako da ovaj egzoticni gospodin u buducnosti nece imati sanse.AL
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyThu Oct 25 2007, 00:13

Slazem se i sa cika veljom i sa dijanom.
ovaj covjek meni itekako djeluje nenormalno
kako je samo promjenio tonalitet, poceo da urla, to je prestrasno.
Za njega je taj bik sve sto ima, a to je zato sto nazalost nema ono sto mi ostali, normalni ljudi imamo: zdrav mozak i koliko toliko inteligencije da mozemo sami zaraditi novac, a ne preko tih jadnih bikova.
i naravno da mu imponira kada dodje 100 000 slicnih njemu i svi odusevljeno gledaju kako se te jadne zivotinje medjusobno ranjavaju.
neka lijepo ode ako mu je do love, nadje si posao (mislim sukladno sa svojim obrazovanjem) pa neka se namuci da zaradi.
I naravno da smo primitivni, nastranu to sto bosna itekako ima predivnu historiju, ova agresija koja nas je zadesila je pokrenula i veliku migraciju, oni koji su nauceni da zive po pravilima (da ne kazem gradjani) su otisli van Bih, spasili su se od ovoga, a ovi koji do prije 10 godina nisu znali sta je asfalt (u pravom smislu te rijeci) danas nam kroje sudbinu...
Ne zelim generalizirati, ali sam itekako razocarana svijetom i ljudima oko sebe, a statistika je hvala bogu tu da mogu potvrditi svoje rijeci.
I sta nam ova korida pokazuje?? Da mi ne zivimo u 21 stoljecu, nego ti posjetitelji te iste manifestacije tamo "dodju na svoje"
ja se unaprijed ispricavam onima koji su u ratu dosli od nekuda, jer Boze moj, onaj koji se promjenio nabolje taj se ne treba ni osjecati uvrijedjenim, jer ja kazem da je seljak posten covjek koji obradjuje zemlju i nema tu srama, za mene je papak onaj koji eto ode i odusevljava se borbom bikova i tome slicnom, a da ne nabrajam ostale gadosti kojih sam se nagledala od tih nam novopecenih "gradjana".
Isto da napomenem, kakvi smo mi ljudi (svi mi) umjesto da javno bojkotujemo ORANGINU koja je lijepo objesila svoje plakate na borbi pasa (onaj filmic sto je bio na sarajevo-x), mi to i dalje pijemo po kaficima valjda zato sto mislimo da smo cool. i to nam je potpuno normalno!!!!!
Sad da pitam cika velju kad sam oduzila: da li mozemo MI gradjani ove drzave ista uraditi po tom pitanju da se obustave borbe bikova??? Ili jednostavno moramo cekati taj prokleti zakon gdje ce pisati da je to zabranjeno pa da pocnemo s tim?
Mislim da se ljudi moraju malo hajmo reci potresti tako sto bi snimili te jadne bikove poslije borbe, da ih malo griznja savjeti uhvati (ne ove sto dodju da to gledaju) nego ove normalne, pa da se zapitaju i oni dokle to tako?
Na vrh Go down
celine
aktivisti
aktivisti
celine

Broj komentara : 51
Registration date : 2007-09-28

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyThu Oct 25 2007, 09:32

Cudim se kako niste upoznati s "likom i djelom" pomenutog... Pa on je zvijezda u Banja Luci, Mrkonjicu a i šire... U BL su se na štandovima prodavali CD-ovi s snimkom govora te iste osobe na SAHRANI sopstvenog oca. I to kao komedija koja je zasmijavala citav grad, bio je i na TV... Ukratko, covjek je napravio cirkus od sahrane sopstvenog oca, snimio to na CD i pustio da se narod zabavlja!!!!
Toliko o njegovoj pameti.
Milion puta je gori narod kome je on blago rečeno zanimljiv. I to je pravi problem. Da on nema svoje fanove, ne bi od njega nista bilo. Mislim da svi mi koji volimo životinje imamo isto mišljenje o tim koridama, i kad bi i drugi tako razmišljali tada "Zmaj od Šipova" (tako sebe naziva ta spodoba) bi bio samo lokalna budala, a ne zvijezda o kojoj se, evo vidim, proculo i van granica nase BiH.
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyThu Oct 25 2007, 11:33

LaRa.2311 (citat):
Slazem se i sa cika veljom i sa dijanom.
ovaj covjek meni itekako djeluje nenormalno
kako je samo promjenio tonalitet, poceo da urla, to je prestrasno.
Za njega je taj bik sve sto ima, a to je zato sto nazalost nema ono sto mi ostali, normalni ljudi imamo: zdrav mozak i koliko toliko inteligencije da mozemo sami zaraditi novac, a ne preko tih jadnih bikova.
i naravno da mu imponira kada dodje 100 000 slicnih njemu i svi odusevljeno gledaju kako se te jadne zivotinje medjusobno ranjavaju.
neka lijepo ode ako mu je do love, nadje si posao (mislim sukladno sa svojim obrazovanjem) pa neka se namuci da zaradi.
I naravno da smo primitivni, nastranu to sto bosna itekako ima predivnu historiju, ova agresija koja nas je zadesila je pokrenula i veliku migraciju, oni koji su nauceni da zive po pravilima (da ne kazem gradjani) su otisli van Bih, spasili su se od ovoga, a ovi koji do prije 10 godina nisu znali sta je asfalt (u pravom smislu te rijeci) danas nam kroje sudbinu...
Ne zelim generalizirati, ali sam itekako razocarana svijetom i ljudima oko sebe, a statistika je hvala bogu tu da mogu potvrditi svoje rijeci.
I sta nam ova korida pokazuje?? Da mi ne zivimo u 21 stoljecu, nego ti posjetitelji te iste manifestacije tamo "dodju na svoje"
ja se unaprijed ispricavam onima koji su u ratu dosli od nekuda, jer Boze moj, onaj koji se promjenio nabolje taj se ne treba ni osjecati uvrijedjenim, jer ja kazem da je seljak posten covjek koji obradjuje zemlju i nema tu srama, za mene je papak onaj koji eto ode i odusevljava se borbom bikova i tome slicnom, a da ne nabrajam ostale gadosti kojih sam se nagledala od tih nam novopecenih "gradjana".
Isto da napomenem, kakvi smo mi ljudi (svi mi) umjesto da javno bojkotujemo ORANGINU koja je lijepo objesila svoje plakate na borbi pasa (onaj filmic sto je bio na sarajevo-x), mi to i dalje pijemo po kaficima valjda zato sto mislimo da smo cool. i to nam je potpuno normalno!!!!!
Sad da pitam cika velju kad sam oduzila: da li mozemo MI gradjani ove drzave ista uraditi po tom pitanju da se obustave borbe bikova??? Ili jednostavno moramo cekati taj prokleti zakon gdje ce pisati da je to zabranjeno pa da pocnemo s tim?
Mislim da se ljudi moraju malo hajmo reci potresti tako sto bi snimili te jadne bikove poslije borbe, da ih malo griznja savjeti uhvati (ne ove sto dodju da to gledaju) nego ove normalne, pa da se zapitaju i oni dokle to tako?
njegova reakcija je samo posljedica kampanje koju u tom pravcu vodimo vec duze vrijeme.
objavljeno je dosta nasih reakcija u razlicitim medijima (dosta toga su i rezali). prije mjesec dana je to bila tema u dnevniku ntv hayat.
komerntare su davaliorganizator borbi (srdic iz kaknja), fejzic i drzavnog ureda za veterinarsvo, predstavnik turistickog saveza rs i ja.
razgovarao sam i sa nisvetom dzankom da ih prestane promovisati kroz pozitivnu geografiju. ako nastavi prijavit cu ih RAKu kao sto sam prijavio i BHT1, pa se tadasnji direktor trivić izvinuo.
ovaj srdić iz kaknja prijeti da ce onima koji izglasaju zakon oduzeti 100.00 glasova.
u nacrtu zakona, ako ste procitali u zabrani borbe zivotinja izdvojili su borbe bikova. nece proci. dvojbena su razmisljanja o tome, bas zbog glasova koji ti primitivci donose.
direkno sam napao ibru spahica, jer se sa jednim takvim jednim bikom fotografisao ispred skupstine i uzeo ga kao simbol stranke. mozete si mislit: covjek koji preko 20 godina promovira kulturu u SA velica bikove za borbu. kritiku njegovog gesta sam mu direktno srucio u lice kada je otvarao izlozbu u galeriji roman petrovic.i to pred svim novinarima, pa sam onda uz dozvolu umjetnika cija se izlozba otvarala malo intervenisao po exponatima, podsjecajuci posjetioce na primitivan odnos prema zivotinjama onih koji se bave kulturom zivljenja.
tako ja reagujem.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.

Broj komentara : 730
Registration date : 2007-07-31

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyThu Oct 25 2007, 11:36

neka me niko krivo ne shvati...
ali recenice tipa ovo je slika Bosne, mislim da smo mi jedina zemlja ciji narod sam sebe voli TAKO da ucrnjaci da je to necuveno..
pogledajte druge zemlje, nesto lijepo se desi i odmah vidite naslove Ovo je narod ove zemlje, Dokazali smo da vrijedimo itd itd, sve dok se mi fokusiramo na ove maloumnike i ne moze nam biti bolje, kad ste recimo culi da se digne halabuka oko npr nekoga ko ode pa podijeli beskucnicima hranu, da bilo kakvu donaciju bilo gdje, a pod tim podrazumijevam ˝obicne˝ ljude nikakve face, ali zato se pojavi krkan koji daj Boze ako mu je IQ 100 i koji bi zasukao rukave i mahao crvenom kuhinjskom krpom u spanskoj koridi, takve i treba poslati u koridu, sretno im bilo, mozda i nesto pametno nauce od bika...
a mislim da je vise krajnje vrijeme da pocnemo isticati pozitivno o nama, jer sve dok sami sebe ponizavamo mislite da ce drugi ljudi moci nesto pozitivno misliti o nama?? da ne kazem sta ce, nisam imala jedno iskustvo da odem negdje pa kad kazem odakle sam Shocked a to smo mi sami krivi..
ovaj seljak je samo jedan maaaali dio mora onih koje mi svojim pozitivnim stavom i trudom trebamo prevazici...

: komentar modifikovan dana: Thu Oct 25 2007, 12:30; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyThu Oct 25 2007, 11:50

D. (citat):
neka me niko krivo ne shvati...
ali recenice tipa ovo je slika Bosne, mislim da smo mi jedina zemlja ciji narod sam sebe voli TAKO da ucrnjaci da je to necuveno..
pogledajte druge zemlje, nesto lijepo se desi i odmah vidite naslove Ovo je narod ove zemlje, Dokazali smo da vrijedimo itd itd, sve dok se mi fokusiramo na ove maloumnike i ne moze nam biti bolje, kad ste recimo culi da se digne halabuka oko npr nekoga ko ode pa podijeli beskucnicima hranu, da bilo kakvu donaciju bilo gdje, a pod tim podrazumijevam ˝obicne˝ ljude nikakve face, ali zato se pojavi krkan koji daj Boze ako mu je IQ 100 i koji bi zasukao rukave i mahao crvenom kuhinjskom krpom u spanskoj koridi, takve i treba poslati u koridu, mozda i nesto pametno nauce od bika...
a mislim da je vise krajnje vrijeme da pocnemo isticati pozitivno o nama, jer sve dok sami sebe ponizavamo mislite da ce drugi ljudi moci nesto pozitivno misliti o nama?? da ne kazem sta ce, nisam imala jedno iskustvo da odem negdje pa kad kazem odakle sam Shocked a to smo mi sami krivi..
ovaj seljak je samo jedan maaaali dio mora onih koje mi svojim pozitivnim stavom i trudom trebamo prevazici...
mozemo se mi lagati koliko hocemo i o sebi misliti sve najbolje, no dok god se realno ne suocimo sa svojom zbiljom, lose nam se pise.

a sad odoh u opcinu jer me novopridosle komsije vec 10 njeseci stalno maltretiraju zbog zivotinja i jos koje cega, jer se tesko privikavaju na haustor, na drugog i drugacijeg. morao sam trazitii zastitu policije. rat je bio bolji???!!!????
Na vrh Go down
alma
aktivisti
aktivisti

KomentarNaslov komentara: nasa ili spanska   Prava slika Bosne... EmptyThu Oct 25 2007, 20:07

Poredjenje nase koride sa spanskom nije ni bilo , absurdno velicanje jedne ili druge.Sporan je naslov PRAVA SLIKA BOSNE , ponovo ne mozemo generalizovati i zbog jedne primitivne feste izvlaciti zakljucke. Cinjenica da se primitivizam i anti-socijalno ponasanje uvuklo u sve nase sfere,i da se susrece ali ne samo tamo iza brda sa 100.000 podivljalih vec svakodnevno na nasim ulicama i stadionima.( turbofolk).
Mislim da se ponovo trebamo vratiti na temu zivotinje i njihova patnja- kako se uostalom osjecaju ti bikovi odnosno analiza njihovih zivota.Na slikama mi izgledaju zdravo,nahranjeno i vjerovatno imaju paznju vlasnika .Pretpostavljamo da zive i po nekoliko godina za razliku od njihove vrste koja svoj jadni zivot skoncava poslije nekoliko mjeseci, ziveci na na 2m2, bez trunke paznje.
Borimo se i vjerujemo da ce se zakon uspostaviti , ukinuti tu primitivnu koridu gdje 2 zivotinje u borbi imaju potpunu paznju publike(ne odobravam ali je cinjenica )napraviti ruzicasti svijet gdje svi zive u ljubavi i slozi.tAli.nazalost............Pogledajte sajtove kakav zivot imaju zivotinje i na kakav mucenicki nacin se zavrsavaju njihovi zivoti i to sve u zemljama koje su nama primjer i gdje zakon egzistira godinama.AL
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe

Broj komentara : 173
Registration date : 2007-08-09

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyThu Oct 25 2007, 23:46

po tome se onda da zakljuciti i da borbe pasa u neku ruku valjaju.... mislim, vlasnici ih hrane i imaju boxove.... nidje veze....
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
alma
aktivisti
aktivisti

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyFri Oct 26 2007, 01:30

t_bejbe (citat):
po tome se onda da zakljuciti i da borbe pasa u neku ruku valjaju.... mislim, vlasnici ih hrane i imaju boxove.... nidje veze....

e u neku ruku ako je to tvoj zakljucak ...no comment AL
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog

Broj komentara : 472
Registration date : 2007-08-22

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyFri Oct 26 2007, 04:35

Eto, pa prosudite sami...

Prava slika Bosne... Dogfig10

Za one kojji ne znaju, ovo dole je Tosa Inu, japanski borac... Ovaj na slici je tek osvojio titulu yokozuna (gr ch) i automatski je proglasen za nacionalno blago Japana...

Prava slika Bosne... Beachd10

A ovo je ring za njih:
Prava slika Bosne... Tosari10

Ovako izgleda pit bull, odmah nakon meca (na slici ch Rep):
Prava slika Bosne... Little10

Ovo je naslovnica jednog od dva poluilegalna casopisa za dogfightere na Balkanu:
Prava slika Bosne... Arena510

I dogo argentino u lovu na divlju svinju:
Prava slika Bosne... Img00410
Srecom, pa je u Evropi lov sa teskim gonicima, u koje i dogo spada, zabranjen; tako da dogo ima samo f-ju odlicnog sluzbenog psa.

Eto, tek da vidite sta se sve jos desava... Bikovi u svemu tome najmanje stradaju.

Prava slika Bosne... Dogf110

starosjedioci
starosjedioci
tinchy

Broj komentara : 645
Registration date : 2007-08-01

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyFri Oct 26 2007, 11:05

JAOOOOOO!!! JA NIKAD NE BIH MOGLA PUSTITI SVOG PSA U BORBU, POGOTOVO KAD BIH IMALA PITTBULLA. JOJ SAD ME OVE SLIKE PODSJETISE KAKO JE PASHI BILO... Sad Mad A UOPSTE PITTBULLOVI NISU TAKO STRASNI KAKO IH PRICE PRAVE, TO SU VELIKEEEEEE MAZE SAMO TREBA PRAVILNO POSTUPATI S NJIM. NE SAMO SA NJIMA NEGO I INACE. KAZU:"KAKAV GAZDA, TAKAV PAS!"
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyFri Oct 26 2007, 21:16

Sta je poenta?
Da su bikovi manje ugrozeni nego pitovi??
To apsolutno nije tacno, hajmo onda svoju djecu koju cemo paziti i maziti poslati u ring pa nek se kolju.
Poenta je da mi nismo ti koji mogu odlucivati o necijem zivotu koji ce se najvjerovatnije skoncati u teskim mukama. Ljudi, hallo, to nije HUMANO!
i svako ko kaze da je tim bikovima dobro, nije ljubitelj zivotinja!
bik ili pas, kakva je razlika, ako su izlozeni borbi, ranama, bolovima, a sve zarad NOVCA koji ne ide tim bikovima (a i zasto bi, pa to je samo bik) vec tim vlasnicima koji ce misliti da se i dalje mogu tako ponasati jer novac je to sto njih pokrece!

Citat :
Ovo si lijepo rekla, ja sam, ako drugi nisu, skontala sta si htjela reci sve super
Na vrh Go down
alma
aktivisti
aktivisti

KomentarNaslov komentara: take a break   Prava slika Bosne... EmptySat Oct 27 2007, 01:47

Komparacija (lat. comparare) ne znaci isto kao i rijec odobravanje. Niko na ovom situ ne odobrava borbe bikova ili borbe pasa . Radilo se o analizi zivota npr.jednog bika sa njegovom vrstom npr. tele koja zivi po nekoliko mjeseci na 2 m2, i zavrsava svoj zivot na tiraski i pakleni nacin .Umjesto da se vratimo na temu vegetarijanstvo moramo ovdje crtati.......Znaci u tom kontekstu onaj Japanski pas Tosi Inu bi imao extra special life u poredjenju sa susjednim kinezom , odnosno psima koji se uzgajaju na kineskim farmama, skida im se koza u svjesnom stanju i tako hodaju jos nekoliko minuta da bi ,,dame"" hodale u ,,predivnim'' bundama..www.furisdead.com..ili recimo ..nidje veze ovo objasnjavanje....Postedite Pitdoga nista covjek lose nije mislio......ako pazljivije citate komentare ne bi ni doslo do ovih objasnjavanja......
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptySat Oct 27 2007, 02:09

Nisi ni ti pazljivo citala nase komentare.
Niko nije ni rekao da on odobrava borbe bikova ili pasa.
Problem je u krivoj percepciji zivota tog bika i psa, ili tog teleta sto ga ti spominjes.
Ja govorim da se ne treba govoriti: "E vidis, dobro je tom biku, ipak njega vlasnik hrani, pazi, ne zivi na 2x2..." nije to poenta, uostalom otkud mi znamo da ti bikovi za borbe ne zive bas u 2x2... Sta hocu da kazem? To je vrlo jednostavno, a ja mislim da pisem sasvim razumljivim jezikom da me oni koji hoce da shvate i shvate... Ja hocu da kazem, po jedno 50ti put, da nije u redu da govorimo e ovim bikovima je bolje, a onoj teladi je grozno. Zasto to nije dobro? Pa prvenstveno s takvim razmisljanjem mi na neki nacin odobravamo to sto se njima radi, ako me shvatate. Taj bik za borbe, to jadno tele, ti psi sto ih deru zive, taj Tosa inu ili kako se vec zove, niko od njih ne treba i ne zasluzuje ni da zivi u 2x2, ni da ucestvuje u borbama, ni da ga zivog deru.
Tako da moramo biti kategoricni kad su prava zivotinja u pitanju, naravno kao i ljudi...
Evo primjer: Niti jedno dijete ne treba biti rob, pa su robovi. Da li to nama daje za pravo da kazemo, ma bolje mu je i biti rob jer je ziv, sta je s onom djecom sto ih kidnapuju pa im povade sve organe... Eto mali primjer sta sam ja zapravo svo ovo vrijeme govorila. da ne trebamo reci nikad, ovom je bolje, ili ovom je gore, jer to su ziva bica i niko od njih ne zasluzuje nista od toga... ali nazalost, zivimo u takvom svijetu gdje izgleda ne mozemo bas mnogo utjecati na te stvari, osim naravno da imamo stav da to nije u redu.
Jer za mene su ljudi i zivotinje jedno te isto...
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptySat Oct 27 2007, 12:49

LaRa.2311 (citat):
Cika Veljo, sad mi pade na pamet, da li je moguce da u okviru recimo promovisanja prava zivotinja, mi (ko je dobrovoljac) smislimo neki program i ponudimo skolama da u slobodno vrijeme ili na satovima odjeljenske zajednice mi promoviramo prava zivotinja, brigu o zivotinjama itd????

svakoj skoli je jos 1999 godine podijeljen prirucnik KAKO POSTUPATI SA ZIVOTINJAMA.

radjene su i radionice od obdanista na dalje. no kod nas je to uvijek kratk daha. cast izuzecima kao sto je javna ustanova Djeca Sarajeva i neke od osnovnih skola koje su to prihvatile u svojim programima ili sekcijama.

objavit cemo to na www
Na vrh Go down
alma
aktivisti
aktivisti

KomentarNaslov komentara: prekrasni   Prava slika Bosne... EmptySun Oct 28 2007, 14:40

Svaki od ovih prekrasnih ljudi pomaze na svoj nacin i to ne bi trebali nikako zanemariti.Tesko je raditi ili pomagati u ovakvoj situaciji, gdje je podrska drzavnog aparata svedena na minimum ili uopste ne postoji.Lako je aktivistima ili ljubiteljima zivotinja na ,,famoznom zapadu''. Ako se slucajno desi da vide jednu ili nijednu zivotinju godisnje na ulici nazovu i rijese problem. Tesko je setati nasim ulicama , zivjeti sa grizom savjesti da ne mozete da udomite ili spasite sve zivote. Nekada u nasoj frustraciji da ne mozete sve da postignete na tom planu dese se i razmjene misljenja ovakvog tipa ...sve je to za shvatiti.Moje subjektivno misljenje a ako se neko i ne slaze ........cijenim. AL

VEGETARIJANSTVO-NE BUDITE NEODLUCNI, SPASITE ZIVOTE
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptySun Oct 28 2007, 18:25

alma (citat):
Svaki od ovih prekrasnih ljudi pomaze na svoj nacin i to ne bi trebali nikako zanemariti.Tesko je raditi ili pomagati u ovakvoj situaciji, gdje je podrska drzavnog aparata svedena na minimum ili uopste ne postoji.Lako je aktivistima ili ljubiteljima zivotinja na ,,famoznom zapadu''. Ako se slucajno desi da vide jednu ili nijednu zivotinju godisnje na ulici nazovu i rijese problem. Tesko je setati nasim ulicama , zivjeti sa grizom savjesti da ne mozete da udomite ili spasite sve zivote. Nekada u nasoj frustraciji da ne mozete sve da postignete na tom planu dese se i razmjene misljenja ovakvog tipa ...sve je to za shvatiti.Moje subjektivno misljenje a ako se neko i ne slaze ........cijenim. AL

VEGETARIJANSTVO-NE BUDITE NEODLUCNI, SPASITE ZIVOTE
ni na "famoznom zapadu" aktivisti i ljubitelji zivotinja nisu nista dobili servirano na pladnju.
i dalje se zestoko bore, kako za svoja ljudska, tako i za prirodna prava zivotinja.
a, sta mi cekamo?
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla

Broj komentara : 131
Registration date : 2007-08-16

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... EmptyMon Oct 29 2007, 11:02

velja (citat):ni na "famoznom zapadu" aktivisti i ljubitelji zivotinja nisu nista dobili servirano na pladnju.
i dalje se zestoko bore, kako za svoja ljudska, tako i za prirodna prava zivotinja.
a, sta mi cekamo?

Potpuno se slazem s Vama!
Svatko od nas mora biti NAJBOLJI (ili bar tome teziti) u svojoj profesiji. Svaki pojedinac ( i profesija) moze imati ogroman utjecaj.
Ako se zelimo boriti za nesto onda trebamo biti primjer drugima da bi nam se pridruzili ili prihvatili nase argumente.
Mozda medju nama ima buducih politicara, ljudi koji ce sutra odlucivati o sudbini nase drzave...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Prava slika Bosne...   Prava slika Bosne... Empty

Na vrh Go down

Prava slika Bosne...
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Malci iz sinteraja
» Evo slika.... :) :) :)