POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mučilište na Ugarskom putu....

Go down 
+8
designerlejla
blackladyy
Pitdog
jaca
DaDa
t_bejbe
tinchy
D.
12 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptySat Oct 06 2007, 10:33

Na Ugarskom putu na planini Vlašić, Tadija Šugić pored svoje birtije drzi bespravno Mini ZOO kao turističku atrakciju.
O ovom mučilištu su nam prvi, još prije koju godinu javili, stravičnim prizorom, zgroženi turisti.
Informirani smo da skrivene drži još nekoliko mladih vukova.
SOS je praveći projekat za SA medu planirao smjestaj i za medu sa Ugarskog puta, no uprava Pionirske doline je iz samo njima znanih razloga na njegovom mjestu ugostila medvjedicu Sanju sa mladim iz zagrebačkog ZOO, tako da do današnjeg dana taj zakonom zaštićeni nesretnik bespomoćno čeka smrt i ispija pivu u mučilištu Tadije Šugića.
I nije samo Tadija taj koji pravi Mini ZOO. Ima ih od Novog Travnika do Tilave i još koje kuda u BiH, a ni Pionirska dolina u Sarajevu (sem smestaja za medu) nema uslove za držanje životinja koji mogu zadovoljiti standarde koje postavlja EAZA http://www.eaza.net/ .
mini too Tadije Šugića
Mučilište na Ugarskom putu.... ZOOtadijesugicavlasic1
Tilava
Mučilište na Ugarskom putu.... Tilava
Muciliste Tadije Šugića
Mučilište na Ugarskom putu.... MucilistekodtadijeSugica6
Medo Ugar
Mučilište na Ugarskom putu.... MedoUgar1
Mučilište na Ugarskom putu.... MedoUgarMučilište na Ugarskom putu.... MucilistekodtadijeSugica7
Mučilište na Ugarskom putu.... MucilistekodtadijeSugica5Mučilište na Ugarskom putu.... MucilistekodtadijeSugica4
Mučilište na Ugarskom putu.... MucilistekodtadijeSugica2Mučilište na Ugarskom putu.... MucilistekodtadijeSugica3


: komentar modifikovan dana: Sat Oct 06 2007, 11:16; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptySat Oct 06 2007, 10:42

No comment Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptySat Oct 06 2007, 11:11

ja sam odavno znala za ovog medu i raspitivala sam se moze li se to nekome prijaviti, ali nikada nisam dobila nikakav odgovor...
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
DaDa
starosjedioci
starosjedioci
DaDa


Broj komentara : 134
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-03

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptySat Oct 06 2007, 12:42

Jaooooo..... pa tko ga ne bih na elektricnu stolicu stavio.... Mad Evil or Very Mad
Jadne zivotinjice... Sad
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptySat Oct 06 2007, 12:54

Ja sam pisala za novine o njemu, mozda ce se Veljo sjetiti.
Ovo je sigurno protiv zakona, to znaju i nadlezni, ali... NISTA
Na vrh Go down
Gost
Gost




Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptySat Oct 06 2007, 14:25

ovo je prestrasno ovo moraju mediji propratiti i moramo pisati peticiju da se medo izmjesti!
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptySat Oct 06 2007, 18:35

jednom rjecju: fuuuj!!!
Na vrh Go down
blackladyy
aktivisti
aktivisti
blackladyy


Broj komentara : 27
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-13

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptySun Oct 07 2007, 15:05

uzas Evil or Very Mad

:jadan:
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla


Broj komentara : 131
Age : 52
Location : Tuzla
Registration date : 2007-08-16

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyMon Oct 08 2007, 12:07

..uzas!!! to sam vidjela i ima jos takvih mucilista na "glavnom" putu od Travnika prema Banja Luci- i prosle godine sam zvala krimolovce da im prijavim, ali ocigledno nikoga nije bilo briga...razgovarala sam sa kolegom koji je pravnik i on mi je cak pronasao clan u zakonu sto ukazuje da je drzanje divljih zivotinja nezakonito...
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyMon Oct 08 2007, 20:43

Nesto gledam ove slike... Pa ovaj medo ima cak bolji smjestaj nego sto je onaj jadnicak u Pionirskoj imao donedavno Sad
Na vrh Go down
DaDa
starosjedioci
starosjedioci
DaDa


Broj komentara : 134
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-03

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyMon Oct 08 2007, 22:54

Pitdog (citat):
Nesto gledam ove slike... Pa ovaj medo ima cak bolji smjestaj nego sto je onaj jadnicak u Pionirskoj imao donedavno Sad

I to treba da nam bude kao utjeha?????
Na vrh Go down
Gost
Gost




Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 01:23

na ovakve izjave se mogu samo sokirati Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 01:33

ma kakva utjeha... samo govorim kakav nam je zooloski vrt Sad jadni medo je bio u kavezu manjem od sebe Rolling Eyes
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 01:35

Ratna sjekira se otkopava


Lara and Dada vs. pitdog bicefrke
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 01:36

Laughing svasta s tobom mr. mineralna
Na vrh Go down
DaDa
starosjedioci
starosjedioci
DaDa


Broj komentara : 134
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-03

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 10:29

kiseljak (citat):
Ratna sjekira se otkopava


Lara and Dada vs. pitdog bicefrke

Ma kakva ratna sjekira.... samo ne mogu te komentare, u smislu nije mu lose... znam da situacija nije bila bajna ni u Pionirskoj, al bar sad jeste bolje i niko ne muci te jadne zivotinje... a ovim zivotinjama zivot se sveo na prezivljavanje.......
Na vrh Go down
celine
aktivisti
aktivisti
celine


Broj komentara : 51
Age : 46
Location : BL
Registration date : 2007-09-28

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 10:44

I ja se svaki put zgrozim kad idem za Sarajevo i vidim tog medu. Pa zar stvarno ne postoji nista sto se moze uraditi?! Ko li je uopste nadlezan za te stvari i kome bi mogli uputiti nekakav dopis kojim trazimo da to rijese? Ja bih pisala, samo ne znam kome treba da se obratim: opštini (kojoj on opštini uopšte pripada), nekoj inspekciji? Nije mi problem ni otici razgovarati s nadleznom osobom, samo ne znam kome se treba obratiti.
Sta mislite da tom monstrumu pisemo i kazemo sta mislimo? Pa ja znam masu ljudi koja upravo zbog tog medvjeda ne zele da dodju u onu njegovu smrdljivu rupu. Ne zele ljudi da gledaju jadnu zivotinju. Joj sad sam ljuta!!!
Ako neko zna na kojoj je adresi ono muciliste neka mi napise, ja cu sad da mu pisem, znam da nema nikakve koristi, ali neka zna da ga jos neko prezire.
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 12:56

DaDa (citat):
kiseljak (citat):
Ratna sjekira se otkopava


Lara and Dada vs. pitdog bicefrke

Ma kakva ratna sjekira.... samo ne mogu te komentare, u smislu nije mu lose... znam da situacija nije bila bajna ni u Pionirskoj, al bar sad jeste bolje i niko ne muci te jadne zivotinje... a ovim zivotinjama zivot se sveo na prezivljavanje.......

a ko je rekao 'nije mu lose'?
Na vrh Go down
Gost
Gost




Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 18:49

kiseljak (citat):
Ratna sjekira se otkopava


Lara and Dada vs. pitdog bicefrke

Evo ja cu te lijepo zamoliti jer ti nije prvi put, da ako nemas svoj komentar na ovu temu, a to je da komentarises tog medvjeda, onda te lijepo molim da ne ostavljas ovakve zajedljive komentare, jer prije svega ja se ne svadjam s pitdogom niti je moj post kao ni njegov bio svadjalacki. Ti napises post, i onda se stvarno posvadjamo, kazem nije ti prvi put, ali ako se vec ne mozes suzdrzati onda mene izostavi iz sve te price.

Sto se medvjeda tice, covjek kada gleda ove slike naravno da pomisli nije mu lose i to je zapravo sokirajuce za mene, ne da lise radi o pitdogu, vec o bilo kome, jer dok mi budemo govorili nije mu lose tako ce i ostati, mislim da trebamo reci ovaj medo zasluzuje BOLJE!

Jesmo li se dogovorili?
Na vrh Go down
DaDa
starosjedioci
starosjedioci
DaDa


Broj komentara : 134
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-03

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 18:56

Ma joj.... ovdje izgleda svi ocekuju neku svadju ili uzivaju u tome da se clanovi svadjaju.... nije nam za cilj da se medjusobno svadjamo, vec da na sto bolji naci pomognemo ovim zivotinjama
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 19:51

Zna se dobro ko su na forumu najvece 2 svađalice Smile
Na vrh Go down
Gost
Gost




Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 20:09

e pa to je ruzno od tebe kad nekoga tako okarakterises.
ali meni ne pada na pamet s tobom se prepirati pa cu te izignorisati, bas kao i svaki tvoj pokusaj ubuduce kad budes pricao o nekakvim ratnim sjekirama and so on... jer koliko vidim ti si umislio nekakve svadje na forumu, ako ih je i bilo mislim da su rijesene, ako pak nisu ima PP

Nego, kako mozemo zakonski pomoci medi?
da li postoji mogucnost da se vrati u sumu jer mislim da nije zakonski strpan u taj kavez (tj da nije kupljen nego ulovljen) i da mu je svakako bolje u sumi gdje je i navikao zivjeti nego u tom kavezu.
Mene interesuje taj pravni aspekt njegovog zatocenistva. i kako konkretno mozemo pomoci da se medo vrati gdje mu je prirodno staniste.
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 20:11

LaRa.2311 (citat):
e pa to je ruzno od tebe kad nekoga tako okarakterises.
ali meni ne pada na pamet s tobom se prepirati pa cu te izignorisati, bas kao i svaki tvoj pokusaj ubuduce kad budes pricao o nekakvim ratnim sjekirama and so on... jer koliko vidim ti si umislio nekakve svadje na forumu, ako ih je i bilo mislim da su rijesene, ako pak nisu ima PP

Nego, kako mozemo zakonski pomoci medi?
da li postoji mogucnost da se vrati u sumu jer mislim da nije zakonski strpan u taj kavez (tj da nije kupljen nego ulovljen) i da mu je svakako bolje u sumi gdje je i navikao zivjeti nego u tom kavezu.
Mene interesuje taj pravni aspekt njegovog zatocenistva. i kako konkretno mozemo pomoci da se medo vrati gdje mu je prirodno staniste.

Ruzno je sto i ti pojedince poklapaš na svako njihovo mišljenje o necemu...a zna se ko svađe uvijek pocinje Rolling Eyes
tako da ostajem pri svom...
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 20:19

hm... sto se tice zakonske pomoci medi, treba provjeriti kako je ovaj uopste dosao do njega. Ako ima lovacku dozvolu ne moze mu se nista. Ako je nema, moglo bi ga se optuziti mozda za krivolov ili nesto slicno. Bar oko toga imamo zakone. Sto se tice privatnog drzanja divljih zivotinja, sa te strane mu se ne moze nista. U Hrvatskoj bi moglo... Oni imaju zakon oko toga. U kuci ih mogu drzati do godine ili dvije, zatim ih moraju dati zooloskom vrtu ili premjestiti u neki adekvatan kavez. Dalje se ne sjecam.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... EmptyTue Oct 09 2007, 20:35

Pitdog (citat):
hm... sto se tice zakonske pomoci medi, treba provjeriti kako je ovaj uopste dosao do njega. Ako ima lovacku dozvolu ne moze mu se nista. Ako je nema, moglo bi ga se optuziti mozda za krivolov ili nesto slicno. Bar oko toga imamo zakone. Sto se tice privatnog drzanja divljih zivotinja, sa te strane mu se ne moze nista. U Hrvatskoj bi moglo... Oni imaju zakon oko toga. U kuci ih mogu drzati do godine ili dvije, zatim ih moraju dati zooloskom vrtu ili premjestiti u neki adekvatan kavez. Dalje se ne sjecam.

e pa to me je interesovalo. zalosno je ako mu ne budemo mogli pomoci, mada ja nesto cisto sumnjam da je taj medonja kupljen.
ima li pomoci po nasem divnom zakonu ako izadje neka inspekcija (ako je uopce imamo) i kaze da mu je smjestaj neprikladan.
joj mogla bih ja ovako do jutra, samo trebali bi mi kao udruzenje nesto pokrenuti. Evo ja nisam ni znala za tog medu, ali ima ljudi koji zapravo ne razmisljaju i odu i plate kartu, da zapravo samo produbljuju medinu agoniju.
Steta sto nemamo pravnika ovdje
Na vrh Go down
Sponsored content





Mučilište na Ugarskom putu.... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... Empty

Na vrh Go down
 
Mučilište na Ugarskom putu....
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Okrutnost (naša stvarnost)!!obavezno pogledajte!!-
Idi na: