POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...

HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

ANIMAL SHELTER IN CANADA!!!

Go down 
2 posters
AutorPoruka
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy

Broj komentara : 645
Registration date : 2007-08-01

ANIMAL SHELTER IN CANADA!!! Empty
KomentarNaslov komentara: ANIMAL SHELTER IN CANADA!!!   ANIMAL SHELTER IN CANADA!!! EmptyWed Sep 26 2007, 21:51

Eh, ovako.. Posto vidim da svi pricaju kako treba i nama azil jer svugdje u svijetu ne da ima jedan vec vise njih, mogu reci da su upravu. U to sam se sama uvjerila tokom dvomjesecnog boravka u Kanadi. Kako sam tamo dosla, primijetila sam da se mi i oni razlikujemo u svemu. Pogotovo u brizi o zivotinjama! Naime, skoro svaki dan sam obilazila Windsor i primijetila sam da kod njih uopste nema pasa lutalica. Zacudila sam se, ali me zanimalo gdje su te zivotinje bez doma zbrinute. I tako, dok sam jednom prolazila gradom, ugledala sam ANIMAL SHELTER! To je bila jedna velika, bijela, zelenilom i ogradom okruzena poveca kuca ili manja zgradica. Izgledalo je tako lijepo. Pomislila sam odmah, kako bi nama bilo da imamo tako jedan azil, koji bi bio uredjen i koji bi imao svoje dvoriste za igranje sa psima, za njihovo setanje, treniranje i ostalo. Zatim, sam primijetila da vlasnici vode racuna o svojim psima. Kupaju ih i cesljaju svakodnevno, kupuju im sitnice, igrackice, izvode ih vani. I da, oni moraju sve pokupiti iza svoga psa. To se odnosi na, ciscenje zelenih povrsina nakon sto pas izvrsi nuzdu na jednoj od njih. Vidjela sam i da imaju i frizera za pse. Ta kao frizerska radnjica za pse je bila u sklopu jednog velike prodavnice za pse. Nazive te ogromne prodavnice je Pet Smart. U tu prodavnicu je dozvoljeno da se uvedu u kucni ljubimci. Svaki put kada sam ja ulazila u nju, vidjela sam dosta pasa koje sam, svakako, morala pomaziti, zatim zecice, mace, zamorce i sl. U toj prodavnici pored frizerskog salona za ljubimce, imaju i ADOPTION CENTER! To je jedan poseban dio te prodavnice, gdje se mace i cuke ili zivotinje na udomljavanju drze. To je jedan ogradjeni izlog sa malim boxovima i zivotinje se nalaze u njima. Pored svakog boxa i zivotinje u njemu, stoji papir na kome je ime zivotinje, osobnost, starost i drugi podaci. Zaista mi se svidio nacin na koji pomazu napustenim zivotinjama. Ali, ubrzo sam se vratila u realnost, ne mislim u njihovu, nego nasu. Zapitala sam se DA LI CEMO MI IKADA IMATI TAKVO NESTO??? Iako sam ostala bez odgovora, ali nisam ostala i bez nade da ce i kod nas takvo nesto nekada osvanuti...
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: ANIMAL SHELTER IN CANADA!!!   ANIMAL SHELTER IN CANADA!!! EmptyThu Sep 27 2007, 01:14

tinchy mogla bi staviti i link da i mi malo virnemo
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy

Broj komentara : 645
Registration date : 2007-08-01

KomentarNaslov komentara: Re: ANIMAL SHELTER IN CANADA!!!   ANIMAL SHELTER IN CANADA!!! EmptyThu Sep 27 2007, 10:52

LaRa.2311 (citat):
tinchy mogla bi staviti i link da i mi malo virnemo

Joj, kad bi ja bas i znala link njihovog udruzenja No .. Ali mogu potraziti.. Smile
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam

Broj komentara : 403
Registration date : 2007-08-05

KomentarNaslov komentara: animal shelters somewhere else   ANIMAL SHELTER IN CANADA!!! EmptyThu Sep 27 2007, 11:38

upravu je. Sasvim. Ja sam u martu bila u maksuz posjeti Chicago Paws. Uh... To je nesto slicnije nama. Oni rade masovne sterilizacije i kastracije. Imaju veterinara koji odradi psa ili macu za 10-15 minuta. Sve je kao na traci. Najavis se, dodjes u odredjeno vrijeme, i isti dan poslije podne dodjes po zivotinju. Niti jedna sterilisana zivotinja ne ostane u zgradi preko noci. Ciko veterinar je zainteresovan doci ovamo, ali mi nemamo uslove...
Kada su pocinjali, oni su kontaktirali sinteraj i provjerili statistiku tj odakle se najveci broj pasa prikupi i koliki je ukupan broj uspavanih pasa. Shelter je u latino cetvrti jer je njima kao i nama cool da im se muzjaci pare. Ljudi koji su na socijalnoj pomoci usluge dobiju besplatno, ostali za odredjenu sumu. Za 10 godina rada uspjeli su sa 42.500 smanjiti na 19.700 broj uspavanih pasa. Cak suradjuju sa sinterajem i redovno tamo idu da izvlace pse koji imaju sansu da budu udomljeni (momak koji to radi kaze da mu se srce cjepa svaki put, i da sam sebi kaze da su mogucnosti limitirane da se broje spasene zivotinje, one ce bar dobiti priliku...).
evo link http://www.pawschicago.org/
Ali oni imaju super bogatog donatora...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ANIMAL SHELTER IN CANADA!!!   ANIMAL SHELTER IN CANADA!!! Empty

Na vrh Go down

ANIMAL SHELTER IN CANADA!!!
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Animal planet
» Animal police :)
» World Animal Week -MC RAJVOSA-Akcija udomljavanja