POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 zrtve mode

Go down 
+5
Dijanam
prijateljica_zivotinja
drift_kraljica
t_bejbe
designerlejla
9 posters
AutorPoruka
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla


Broj komentara : 131
Age : 51
Location : Tuzla
Registration date : 2007-08-16

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: zrtve mode   zrtve mode EmptyThu Aug 30 2007, 12:32

Postoji jos dosta ljudi u nasoj zemlji koji ne razmisljaju puno o odjevnom predmetu koji nose. Za njih je najvaznije biti "inn". To su bezosjecajne zrtve mode, za njih je odjevni predmet statusni simbol koji gubi svoju funkcionalnost i namjenu. Noseci na sebi tudju odjecu tj. kozu ne shvacaju da time salju sasvim losu poruku o sebi.
U modnim krugovima krzno i koza su stvar proslosti iako industrija krzna i koze preko pojedinih dizajnera i dalje nastoji da ga vrati u modu-bezuspjesno!
Kao modni dizajner nikada nisam i niti planiram koristiti krzno ili kozu u svojim kolekcijama. Da li vlasnici /vlasnice krznenih i koznih odjevnih predmeta razmisljaju o onome sto su stavili na sebe, jer svaka odjeca je nasa druga koza? Odjecom saljemo poruke drugim ljudima, pa kakvu ce predodzbu ti ljudi imati o nama, ako ne pazimo sta nosimo na sebi?
Nemam visoko misljenje o ljudim akoji nose krzno, narocito sada u 21 stoljecu kada je tehnologija izrade vlakana visoko razvijena i kada mozemo da biramo u mnostvu materijala koji svojim dizajnom i mekocom uspjesno imitiraju zivotinjsko krzno.



Pronasla sam i clanak o industriji krzna preuzetog sa www.prijatelji-zivotinja.hr

„Industrija krzna
Nošenje krznenih odjevnih predmeta danas je neprimjereno i surovo! Ono promiče industriju koja, u divljini, hvata životinje u čelične nazubljene zamke u kojima one pate i polako umiru u agoniji. Neke životinje od očajanja odgrizu svoje noge kako bi pobjegle, osobito majke koje doje svoje bebe. (Kako bi se to izbjeglo, pribjeglo se uporabi zamki koje povuku životinje u zrak i tako im onemoguće bijeg, ili ih stave u/ili blizu vode kako bi se životinje koje pokušavaju pobjeći utopile!)
Životinje se smrzavaju na hladnoći ili ih sunce prži za vrijeme žege, i bespomoćne su pred napadima grabežljivaca koji ih ubijaju. One koje prežive, lovci na krzna gaze, tuku toljagom, dave, utapaju ili na smrt istuku kako bi izbjegli zamrljati njihovo krzno. Milijuni pitomih životinja poput pasa, ptica, mačaka, zečeva, vjeverica također se uhvate u zamke i njih nazivaju 'smećem koje umire u agoniji'.
Najveći broj životinja koje ubijaju zbog njihova krzna uzgajaju se na farmama krzna, gdje im prijeti grozna smrt: gušenjem plinom, elektrokucijom, davljenjem, trovanjem strihininom, lomljenjem vratova, rezanjem jezika, lijepljenjem jezika za zamrznute metale kako bi na njima ostale visjeti, guranjem usijanih željeznih šipki u njihove anuse, i to sve nakon što su svoje živote provele u malenim, prljavim kavezima.
Ove metode nisu 100 posto učinkovite, tako da se neke životinje 'probude' dok im deru kožu s krznom.
To smatrate modom?!?“
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyThu Aug 30 2007, 12:50

mani su ljudi koji nose krzno, a naravno i oni koji ubijaju zivotinje radi toga odvratni i neshvatljivi. jedno je kada eskimci moraju ubiti foku da naprave sebi cipele i odjecu i na kraju krajeva da imaju sta jesti. oni to moraju raditi da bi prezivjeli. ali da neko odere bengalskog tigra da od njega napravi tepih ili bilo koju drugu zivotinju da bi njenu kozu i krzno stavio na sebe cisto da bi izgledao "lijepo", to je bolesno!
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyMon Nov 19 2007, 22:52

joooj,ja sam gledala jedan video,kako ZIVIM rakunima i ostalim zivotinjicama skidaju krzno.... Sad isplakala sam se,a nikako nisam htjela izgledati video ali sam opet...razmisljala sam o tome da li da stavim taj video ovdje,ali ipak necu...bolje je da ne gledate...uglavnom to je bez komentara,nece da trose pare na otrove,a nece da ih kolju stete krzno....Pa sta ima pokvarenijeg od toga da ih zive muce??? bicefrke necuveno...
Na vrh Go down
prijateljica_zivotinja
aktivisti
aktivisti
prijateljica_zivotinja


Broj komentara : 49
Age : 40
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-15

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyMon Nov 19 2007, 23:16

"...S obzirom da bi humana smrt uz pomoc injekcije barbituratom bila preskupa, pomocu metalne omce zivotinje se vade iz kaveza vukuci ih za vrat, elektricno silo se gurne u rektum zivotinje a metalni vodic u usta, nakon cega slijedi elektricni sok od 240 volti koji prolazi citavim tijelom zivotinje. Jedan svjedok to opisuje ovako: "Oci zivotinje su zatvrotene, a cijelo njezino tijelo se ukoci. Cuje se zvuk kao da se nesto lomi...ponekad se zubi zivotinje slome i ispadnu iz usta...Cesto se dogodi da analna sonda ispadne iz tijela zivotinje i tada se ona grci od stravicne boli, trese sse i nerijetko place"

I ja sam gledala razne snimke, i imala sam nocne more, danima mi se nije ni jelo ni govorilo nakon svega sto sam vidjela, procitala i cula...

Kako samo covjek moze biti okrutan
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyMon Nov 19 2007, 23:29

slazem se sa vama. Vecina nas se grozi onoga sto rade lutalicama, ulicnim psima i macama, ne razmislja o zivotu i klanju zivotinja u mesnicama, a cak nije ni svjesna kako se dolazi do krzna.
Oni plakati sto su donijeli Prijatelji zivotinja su mi bili sokantni, ali me je trebalo malo da pogledam sta je na slici - ostatak zivotinje posto joj je krzno skinuto!!!
A one ponosno setaju svoja krzna po gradu, nikad nece pogledati slike niti ih zanima kako je bunda nastala. One su "dame", sebi lijepe. Nerijetko izblajhane kose i u tigrastim dezenima. Nasminkane i besprijekornih noktiju. A mi smo kao jadnici pored njih, zapusteni, brinemo se "o nekim tamo zivotinjama koje nas mogu zaraziti". Primitivni...
nastavnica bosanskog mog dragog je "ponosna vlasnica nekoliko bundi". Ona nikad nece pogledati te snimke jer je "njezna i osjetljiva". On ju je srecom malo postidio, ali ona ce uvijek "biti dama"...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
prijateljica_zivotinja
aktivisti
aktivisti
prijateljica_zivotinja


Broj komentara : 49
Age : 40
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-15

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyMon Nov 19 2007, 23:35

imam ja slike na computeru, to su gomile mrtvih tijela lisica, cincila, kuna... bez krzna, ko smece bacene....

Meni licno puno bolje izgleda zena u crnom kaputu obicnom, nasminkana kozmetickim preparatima kozm.kuca koje ne testiraju na zivotinjama...nego one gadure u krznu itd...

Zena sva u krznu i ne izgleda nesto posebno, jer se vidi da je plitka...

A uzimanje krzna od zivotinje je moda kamenog doba
Na vrh Go down
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyTue Nov 20 2007, 00:11

Nakon sto sam vidjela snimak kako u Kini zive deru pse i macke za pravljenje bundi i odjevnih predmeta koji se prodaju pod "ostalo krzno", bila sam u soku danima affraid .Istog trenutka sam poklonila svoje kozne jakne(na isti nacin deru i kozu), jednostavno mi je bilo mucno gledati ih u ormaru....u usima su mi odjekivali bolni krici zivo deranih zivotinja Sad .Tata je komentarisao da sam totalno poludjela, ali kao da je bitno.Steta sto kod nas nema radnja u kojoj se moze kupiti kvalitetna obuca od eko koze... Embarassed .
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyTue Nov 20 2007, 00:27

pa ja kad sam gledala ovaj video nisam sebi mogla doci nekoliko dana...na kraju kada joj skinu krzno zivotinja je jos uvijek ZIVA,samo trepusice na ocima ostanu...ej Boze Dragi...zive ih muce Sad
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyTue Nov 20 2007, 01:20

samo da primjetim - vecina cipela na pijaci nije od koze
Smile
ja sam svoje posljednje kupila na Otoci, i bila ponosna na sebe - nove cipele, nije nikom s ledja koza skinuta, a bile 30KM
Ovo kombinacija prvog i posljednjeg je san svake zene - nove, a jeftine cipele
Smile
inace, ova moja ljepsa polovina je vegan, i nema niti jedne kozne cipele niti kais niti ista. Jedino rucku na nekom koferu koji je naslijedio od djeda. Ali sto je imao dvoje ruzne cipele od eko koze - uzas zivi. Kaze da su bile skupe (valjda trendi bilo imati takve), jedva sam ga nagovorila da ih se rijesi...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyTue Nov 20 2007, 01:39

Super Dijana, i ja kupujem na pijaci i ponosna sam na to.Zadnje cizme sam kupila u prodavnici i kostale su 65 KM, naravno od eko koze, a nakon par dana se pojavile iste na pijaci za 35KM!!!Doslo mi da placem....ali kad sam trazila nije bas bio neki izbor!!Ne kazem da patim od skupih stvari, nego bih bila sretna da mi te cizme s pijace izdrze makar cijelu zimu i da mi noge ostanu suhe Embarassed.Imala sam priliku nositi obucu od kvalitetne eko koze i vjeruj da nije ni blizu ovome sto se prodaje na pijaci, na zalost... Sad Super sto ti je decko vegan , i ja sam skoro pa vegan Wink ....planiram uskoro, cim u Ze mognem nabaviti sve zamjenske namirnice Smile.
Na vrh Go down
alma
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 28
Registration date : 2007-08-27

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyTue Nov 20 2007, 12:21

Svakako da nosenje krzna nije inn i ne predstavlja nikakav statusni simbol kako misle jadnice, vec odraz njihove duhovne slabosti, neprosvijecenosti i zaostalosti.Osobe koje kreiraju odjevne predmete od krzna posve nepotrebno i nemoralno nazivati kreatorima.al
---------------------------------------------------------------------------------------------------
VEGETARIJANSTVO- NE BUDITE NEODLUCNI, SPASITE NEDUZNE ZIVOTE
Na vrh Go down
acva
aktivisti
aktivisti
acva


Broj komentara : 33
Age : 31
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-12-29

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptySun Dec 30 2007, 21:56

Nosi samo svoju kožu, danas postoji mnogo alternativa što se tiče krzna i sve farme krzna treba bojkotovati jer smo nerčeve već uspjeli istrijebiti iz evropskih šuma!
Na vrh Go down
http://alen.acva.googlepages.com
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyMon Dec 31 2007, 01:14

acva (citat):
Nosi samo svoju kožu, danas postoji mnogo alternativa što se tiče krzna i sve farme krzna treba bojkotovati jer smo nerčeve već uspjeli istrijebiti iz evropskih šuma!

Laughing znas li ti sta je nerc, uopce?
Na vrh Go down
acva
aktivisti
aktivisti
acva


Broj komentara : 33
Age : 31
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-12-29

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyMon Dec 31 2007, 16:52

Pitdog (citat):
acva (citat):
Nosi samo svoju kožu, danas postoji mnogo alternativa što se tiče krzna i sve farme krzna treba bojkotovati jer smo nerčeve već uspjeli istrijebiti iz evropskih šuma!

Laughing znas li ti sta je nerc, uopce?

Mislim da znam... na prijatelji-zivotinja pise da su nercevi istrebljeni, neznam dal ta rijec ima dvosmisleno znacenje Rolling Eyes Embarassed
Na vrh Go down
http://alen.acva.googlepages.com
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptySun Jan 06 2008, 19:19

Gledam ja danas emisiju "DAN IZ SNOVA", koju pripremaju na OBN-u. Sigurno ste culi za to. I u trecem krugu odvedu takmicare da kupuju u onoj firmi "Nerz Beslagic Evil or Very Mad
I oni sve to kupuju, kad ce onaj voditelj OBN sto izgleda kao pedercic reci "Kada se ovo kupuje mora se dobro paziti i birat jer je neko ovo glavom platio i nasmija se" Mad
Na kraju kada su izlazili on upita odakle nabavljate kozu i krzno, kaze kozu od nas a krzno izvan BiH... Mad
Cccc i sad kontam kad OBN podrzava i pokazuje ljudima da kupuju krzno, a dok se drugi bore...nezamislivo
I cak 1 bunda kosta 3 000 Km. A ne shvatam kak im nije bilo zao Boze Boze....
Mad
Na vrh Go down
alma
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 28
Registration date : 2007-08-27

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyMon Jan 07 2008, 22:24

Zalosno i sramotno da mediji dopustaju i emituju emisije ovakvog sadrzaja .To dokazuje njihovu nestrucnost , neprosvijecenost a kao rezultat dobijete emisije koje su ispod granice trasha.Koliko je voditelj poremecen i nije mu mjesto na televiziji ,govori vam cinjenica da se ismijava reklamirajuci proizvode koji su nastali ubijanjem neduznih zivotinja. A mi - koji apsurd- placamo pretplatu za smece koje nam se servira.
Nedavno na hajatu , nedjelja jutro prikazana emisija o lovcu ,,junacini' koji je ustrijelio vuka , stavio u prtljaznik auta i tako poluzivog, krvavog pokazivao prijateljima, '' dame '' se slikale sa plijenom...i to kao neka emisija....snimati ljude poremecenog kompasa....
Smatram, da smo duzni poslije emitovanja smeca zvati, slati mails i traziti od urednika objasnjenje, odnosno motiv prikazivanja istih.I naravno sugerisati i davati prijedloge za emisije sa sadrzajem...AL
-------------------------------------------------------------------------------
VEGETARIJANSTVO-NE BUDITE NEODLUCNI, SPASITE NEDUZNE ZIVOTE
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla


Broj komentara : 131
Age : 51
Location : Tuzla
Registration date : 2007-08-16

zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode EmptyTue Jan 08 2008, 11:56

Alma potpuno se slazem s tobom- obaveza svakog od nas je reagirati u takvim slucajevima i slati e-mailove urednicima emisija. Ako smo pasivni, onda odobravamo takve postupke...
Na vrh Go down
Sponsored content





zrtve mode Empty
KomentarNaslov komentara: Re: zrtve mode   zrtve mode Empty

Na vrh Go down
 
zrtve mode
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Okrutnost (naša stvarnost)!!obavezno pogledajte!!-
Idi na: