POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 SVE IDEJE...

Go down 
+3
Darius_Maximus
t_bejbe
D.
7 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Postavljanje kutija/standova za doniranje hrane i sl   SVE IDEJE... EmptyTue Aug 28 2007, 22:48

Veljo mi je rekao da to mozemo bez problema uraditi u Gekom-u, trebamo se otici raspitati i za druge trzne centre (tipa vf iliti sad konzum, merkator i sl.) da napravimo kutije koje ce liciti na nesto a ne bas da bude ko da smo iz kontejnera je pokupili i da jedno daje ljudima na ulazu listic kao poziv za doniranjem, a drugo da kada neko ubaci da ako nista pismenu zahvalnost svakom donatoru (isto kao mali letak) sta mislite??
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyTue Aug 28 2007, 23:13

dobra ideja. s tim da u pocetku moze neko da dijeli letke ispred centra dok se raja nauci, a kasnije da ta kutija za donacije stoji uvijek tu bez obzira na letke. naravno ako dopuste u centru...
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyTue Aug 28 2007, 23:27

Mislim da bi je to malo zeznuto jer ako kutija stoji tek tako van kasa, znaci u prostoru kuda se prolazi, ne kazem da ce neko to maznut, ali ne mogu garantovati ni da nece... :S
mozda najbolje odrzati to svakih nekoliko dana a najaviti preko radija i neta da ce se to desiti pa se uvijek dvoje moze sastati da to radimo taj dan..
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyTue Aug 28 2007, 23:35

da, ali tako ce se sakupiti daleko manja kolicina novca. mozda bi se mogla napraviti neka kasica koja se ne moze otvoriti a ni ponjeti... da je napunimo olovom ili kamenjem... ne znam, imaju oni obezbijedjenje u objektima. mozda bi se moglo dogovoriti sa njima da paze na to.
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyTue Aug 28 2007, 23:45

Ideja je dobra i bio to konstruktivan korak...

Sto se tice sigurnosti, imaju i druge kutije, od stakla doduse, ali ne dira to niko, a na kraju krajeva osiguranje bi valjda pripazilo...

A ne mora niko stajati pored, treba napraviti ili reklamu ili fin poster (plakat), ili oboje...
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyTue Aug 28 2007, 23:48

a mozda bi bilo dobro i skupljati priloge ispred katedrale po danu kada je pun grad. svi hodaju po kafama i sl...
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Gost
Gost




SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 01:42

Mogli bi imati akciju nekim danom kao sto imamo subotom udomljavanje, bas ispred katedrale npr. promoviranje naseg rada, skupljanje novca. mada mislim da nam za to treba dozvola???
bog zna koliko sam slala mailova radio stanicama i niko ziv nam se nije javio. ja opet apeliram da je najbolje ako neko nekog zna pa da pogura - u ovoj drzavi to ide na taj nacin!!
Najbolje bi bilo lijepiti letke po gradu, to uvijek pali!
i male letke po kaficima dijeliti kad svi piju kafu????
Evo ja cu se obuci izazovno hahah salim se, stvarno vise ne znam kako djelovati na svijest ovog naseg bosanskog covjeka pa da vidi da postoje tamo negdje neka bica kojima je potrebna ljubav.... ili makar da im skrenemo paznju???
ili bi svi da vodaju fancy pse od 500€ a ovi ostali su fuj, kao sto jedna zena rece sto voda tj. vise nosa svog maltezera da kako zaboga da dopusti ona svom skupocjenom psu da se igra sa lutalicama??? a moja je 7 dana bukvalno bila kod lutalice i njeno 2 kucica nije htjela u kucu da udje sunny
jooooooooj Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 01:56

Eh, ovako, posto vidim da ima par ideja koje se vrte na forumu, a i sire, hajmo nekako to sakupiti i pogledati sta je realno, a sta ne (tj. manje realno)...

(Pauza, da zapalim, pa cu nastaviti...)

Dakle, SOS, trenutno treba posmatrati kao firmu koja nema para, barem ne dovoljno para...

Kako firmu uciniti efikasnom?

Ideje:

1. Traziti volontere koji bi povremeno cistili azil...

Mislim da nas ima dovoljno, trebamo se malo organitovati, to je sve...

2. Nabavljanje kartona i novina za azil...

To nije problem... Kartoni se mogu uzimati iz svakog soping centra. Meni je najblizi Merkur i uvijek u onim kontejnerima pored parkinga ima kartona, samo pokupis i to je to... Njima je svejedno ko im prazni kontejnere... Isto tako, posto moj otac dobiva na poslu svaki dan cetiri dnevne novine (Avaz, Oslobodjenje, Nezavisne, i jos neke) toga se za sedmicu nakupi 28 komada... Ako treba, ja cu ih negdje donositi umjesto sto bacam, pa ja...
A bila je i moja ideja sa linoleumom, koji se lakse cisti, pa kako odlucimo...

3. Nabavljanje para...

E ovo je vec zeznuto, jer kao sto mi je davno otac moj rekao, kolio god da ljudi imaju para, uvijek ce se tesko rastajati od istih...

Postoji nekoliko varijanti:

3.1.

Reklamirati se na drugim stranicama, tipa sa-x, i slicne na koje (starija) raja dosta dolazi, po mogucnosti i ljudi koji zive vani... To treba vidjeti koliko kosta, jer mislim da nije losa ideja...

3.2.

Ne znam koliko je moguce i realno, na stranicu SOSa, ubaciti placene reklame (banneri, itd.)? Jel' to moguce uopste? Cuo sam da ima raje koja tako zaradjuje. Mozda nije neka lova, ali bolje je nego nista... To je pitanje za Admina naseg, koja zna vjerovatno vise o tome...

3.3.

Postavljanje kutija za donacije koje bi stajale u soping centrima, po mogucnosti uz hranu za zivotinje, tu bi je vidjeli pravi ljudi, okji imaju razumijevanja za nas problem... Problem je jedino nabaviti kutiju koju ne moze svako obiti... Razmisljam jos koji bi to sistem bio, ali mislim da bi to najprije moglo biti neko limeno bure ili slicno... Ideje su dobrodosle...

3.4.

Pravljenje reklame (spota, klipa) koji bi se vrtio na internetu, ali prije svega TVu, to se ja mogu raspitati koliko kosta, posto mi otac radi na TVu... Sa gospodinom Veljom sam se dogovorio da se nadjemo da vidimo kako bi to izgledalo...

3.5.

Donacije u prodavnicama za zivotinje, tu mi prije svega pada na pamet ZOO centar, koji mi je danas strasno pomogao... Sa Armanom treba to vidjeti. Nije mi sa Anexa daleko, pa cu i to pokusati priupitati... Njemu znaci ide zarada, a nama proizvod... Mozda ne bi bilo lose, ubaciti i reklamu za ZOO centar na nasu stranicu, za besplatno, ako pristane na tako nesto?

3.6.

Stranci. Najveci izvor para. Treba stranicu prevesti na engleski, a mogu ja i na njemacki, pa onda slati redom organizacijama i ljudima koje znamo vani...
Recimo ja znam neke ljude u Austriji i kazem im, evo vidite na ovoj stranici kakva je situacija sa pravima zivotinja u BiH, mozete li vi ili neko koga znate proslijediti neke pare na taj i taj racun...
Ljudi za prevodjenje ne fali, to znam sigurno...

3.7.

Pravljenje emisije (priloga) na TVu...
(Pauza, druga cigara...)

Malo su se moji raspitali za te emisije, i rekli su im da ce tesko ko praviti emisije bas o SOSu, jer su ljudi koji ometaju uspjesan rad SOSa u vise ministarstava (izgradnja, poljoprivreda, itd.) i rijetko ko ce se odluciti da se hvata s njima u kostac... Emisiju o zivotinjama nismo razmatrali, citao sam o tome, nadam se da ce gospodin Velimir uspjeti u namjerama...

3.8.

Treba vidjeti ko je clan SOSa i pokusati naplatiti clanarinu... Kada sam zadnji put o tome razgovarao sa gospodinom Velimirom on je predlozio i "Silver member" i "Gold member" fazon, sto smatram pametnom idejom...
Dakle vidjeti ko je clan, tj. ko hoce da placa ti 5 KM godisnje, ako se ne varam, a ko nece, da znamo na cemu smo...
(Ja licno nisam clan, ali rijesit cemo i to... Very Happy)

Vjerovatno sam nesto zaboravio, tako ko god ima jos nesto da doda, neka ili citira clan prijedloga, ili postavi novi... Very Happy

Sad bi bio fazon da ja kliknem send, a da mi stranica ne primi komentar, kao sto se desilo sa odgovorom koji sam htio poslati gospodinu Velimiru, na temu stenaca. Kaze mi samo: Tema ne postoji. Very Happy E hajd' rekoh, vjerovatno sam prvi kojem se ovo desilo... Very Happy

Sorry na off-topicu. Pisite sta god vam padne na pamet.

Pozdrav! Very Happy
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 10:02

1. Po pitanju reklama i sl. imamo problem sto smo na free verziji i portala i foruma tako da nam to nije na raspolaganju, jedino sto mogu ja da ubacim u navigation bar (gore) su linkovi recimo zoo centra itd ali reklame ne mogu, na placenom web-u se moze, ali oni ovdje uvale svoje reklame (kao sto vidite) tako da to barem po pitanju ove stranice otpada, jedino s veljom vidjeti da nadje nekog da to proba na www.animalsosa.ba(koja je barem zasad stoji vec dugo onakva kakva je, cure koje su placene bile da je urade nisu, a ne daju sifre administracije tako da... :S)

2. Meni je sad nekako najuzareniija ideja kanti za hranu i donacije opcenito, ali upravo kontam kako to napraviti da je neko ne pohapa, po pet shopovima to nije problem jer uvijek onaj ko radi vidi, mislim nisu pet shopovi robne kuce, ali trebamo nesto smislit po pitanju trznih centara, eno iza robota se jako puno baca kojekakvih cudesa (gajbi isl.) pa kad bi otisli jedan dan skontali sta sve bacaju pa da od toga nesto smislimo???meni je padalo na pamet da se mijenjamo pa da svako dezura koliko moze, nemam pojma...ili pokusat smislit neki dizajn (fakat kad bi bure nasli Wink ) pa da je dovoljno veliki otvor da ljudi ubace ali da bude fakat upadno ako neko krene da prcka i vadi...ajmo ljudi koji imate ideje nacrtajte u paintu ili na papiru pa uslikajte i stavite kao sliku pa da skontamo sta da pravimo...
p.s. meni je pao na pamet sistem vratasaca za cuke, znaci da se mogu dovoljno odmaknut da se ubaci hrana, ali da se ne mogu pomicati nazad, dsa kazem napraviti mehanizam da se otvaraju samo prema unutrasnjosti???
Na vrh Go down
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 12:33

Admin (citat):
1. Po pitanju reklama i sl. imamo problem sto smo na free verziji i portala i foruma tako da nam to nije na raspolaganju, jedino sto mogu ja da ubacim u navigation bar (gore) su linkovi recimo zoo centra itd ali reklame ne mogu, na placenom web-u se moze, ali oni ovdje uvale svoje reklame (kao sto vidite) tako da to barem po pitanju ove stranice otpada, jedino s veljom vidjeti da nadje nekog da to proba na www.animalsosa.ba(koja je barem zasad stoji vec dugo onakva kakva je, cure koje su placene bile da je urade nisu, a ne daju sifre administracije tako da... :S)

2. Meni je sad nekako najuzareniija ideja kanti za hranu i donacije opcenito, ali upravo kontam kako to napraviti da je neko ne pohapa, po pet shopovima to nije problem jer uvijek onaj ko radi vidi, mislim nisu pet shopovi robne kuce, ali trebamo nesto smislit po pitanju trznih centara, eno iza robota se jako puno baca kojekakvih cudesa (gajbi isl.) pa kad bi otisli jedan dan skontali sta sve bacaju pa da od toga nesto smislimo???meni je padalo na pamet da se mijenjamo pa da svako dezura koliko moze, nemam pojma...ili pokusat smislit neki dizajn (fakat kad bi bure nasli Wink ) pa da je dovoljno veliki otvor da ljudi ubace ali da bude fakat upadno ako neko krene da prcka i vadi...ajmo ljudi koji imate ideje nacrtajte u paintu ili na papiru pa uslikajte i stavite kao sliku pa da skontamo sta da pravimo...
p.s. meni je pao na pamet sistem vratasaca za cuke, znaci da se mogu dovoljno odmaknut da se ubaci hrana, ali da se ne mogu pomicati nazad, dsa kazem napraviti mehanizam da se otvaraju samo prema unutrasnjosti???


Hmmm, ok pod 1 kontam i mislio sam da ce biti tako nesto... It was worth a shot...

Pod 2, mora biti nesto sto se ne moze probiti rukom, dakle ne smije biti karton, vec drvo, staklo ili metal... Mislim da cemo najlakse naci metalnu posudu da lici na nesto, staklenu tesko, a drvenu mozemo samo sami sklepati, pa da izgleda kabasto... Ta vratasca je nemoguce uraditi da se moze i ubacivati, a ne krasti... Cigani su majstori za provlacenje kroz uske otvore svake vrste, tako da sam ja mislio vise da gore bude samo prorez, da moze proci kovanica, a negdje pri dnu bureta da isjecemo otvor, na koji bi navarili katanac...

Ostalo je ok?

Pozdrav! Very Happy
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla


Broj komentara : 131
Age : 52
Location : Tuzla
Registration date : 2007-08-16

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 13:07

Pozdrav svima,
Ideje su super, nadam se da ce uskoro biti realizirane I love you
sto se tice dizajna za kasicu za donacije, mislim da to nije neki problem napraviti: na gornjoj strani mali prorez kao i na obicnim kasicama za novac, sa strane bi mogla biti vrata sa katancem i trebalo bi imati postolje zbog kradljivaca da ga ne mogu odnijeti. Materijal za izradu: metal ili drvo.
Na zalost nisam u SA, jer bih vam pomogla sa tim, ali sam sigurna da cete naci nekoga da napravi kasice za donacije.
Pozdrav iz Tuzle,
Lejla
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 14:06

Darisu pricamo o dviej razlicite stvari :p
ja sam mislila na dizan kutije za hranu!!!znaci napraviti kao drvenu kutiju sa tim vratascima gdje ce ljudi moci ubaciti hranu (konzerve, manje kese isl.) a što se tiče love to uvijek slabije ide, ovo sam mislila na hranu, igračke i sl.
Na vrh Go down
Gost
Gost




SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 16:01

Mozda bi bilo dobro da napravimo velike plakate po gradu da subotom, kada je udomljavanje ljudi mogu doci i donijeti hranu za pse. Mislim da je svima lakse nekako izdvojiti pa kupiti po akcijskoj cijeni u Mercatoru one 3 Darling konzerve nego odjednom izdvojiti 10 ili 20 KM!!!!
Psima da bi prezivjeli nuzno je potrebna hrana i bolje je donositi u konzervama pa jos im mozes i okus birati ako treba cheers
Ne znam sad bas za trzne centre ali Pet Shopovi bi itekako mogli vise biti od pomoci...
ili recimo ako one cure mogu stajati u smjenama recimo u Wisi i promovisati na malom pultu cigarete ili sta ti ja znam, zasto to i mi ne bi radili znaci da ljudi koji dolaze taj dan mogu ostaviti i pomoci, bolje nego da vide samo plakat a nigdje covjeka da im objasni kako sta i za sta ce ta hrana sluziti...
ovo mi je nekako realnije..... i isplativije pa hebem ga mozemo vala po dvoje za ejdan dan stajati u vise trznih centara i da nam to bude praksa??
Na vrh Go down
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 17:01

Admin (citat):
Darisu pricamo o dviej razlicite stvari :p
ja sam mislila na dizan kutije za hranu!!!znaci napraviti kao drvenu kutiju sa tim vratascima gdje ce ljudi moci ubaciti hranu (konzerve, manje kese isl.) a što se tiče love to uvijek slabije ide, ovo sam mislila na hranu, igračke i sl.


Ahaaa, sad se razumijemo... Very Happy

Znaci mislis i po soping centrima samo kutiju za hranu da postavimo, ili i hranu i pare? Hajd' razmislit cu malo o dizajnu, pa cemo da vidimo... Nesto duboko, sto ima sigurna vrata, i plakat nam treba...

Hajd' javit cu se... Very Happy

Btw. kako se zove ona firma za plakate? Europlakat, jel' de?
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 17:11

Pa konkretno sam mislila na kutiju za hranu, igračke, povodce isl. znaci napravimo ona vratasca kao sto sam spominjala kroz koju e moći to da upadne a ispod vratašaca dovoljno prostora da se ruka ne može zavući, jer svakako nam treba nešto upadno, pa da napravimo nešto visoko, naravno ne previše a ne toliko široko, šta ja znam tipa dimenzija 60x60 a visina oko metar i po ???
Na vrh Go down
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 17:49

Znam, i ja sam mislio tako nesto...

Evo jednog primjera, davno sam imao masinsko crtanje, pa nemojte zamjeriti na greskama... Very Happy

SVE IDEJE... Kutija10

SVE IDEJE... Otvor10
Na vrh Go down
Gost
Gost




SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 21:14

ljudi sve je to lijepo ali ovo je preskupo
Na vrh Go down
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 21:27

LaRa.2311 (citat):
ljudi sve je to lijepo ali ovo je preskupo

Mislis na reklamu za sve ovo?

I ja mislim da je malo zeznuto, ali ovu kutiju barem mozemo postaviti u ZOO centru ili negdje slicno, naravno ako nam dopuste...
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyWed Aug 29 2007, 22:11

E ovako, ja sam odrasla s dedom koji je bio pravi gospodin majstor za popravit sve i stvorit sve iz nicega, tako da sam uz njega naucila iskoristavat sve sto ti je na raspolaganju, čini mi se da iza robota bacaju i one drvene palete na kojima roba dodje, mozemo palete rastaviti i iskoristit daske i napraviti kutije, pa iskoristit cemo sve sto mozemo
Na vrh Go down
Gost
Gost




SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyThu Aug 30 2007, 01:38

Darius_Maximus (citat):
LaRa.2311 (citat):
ljudi sve je to lijepo ali ovo je preskupo

Mislis na reklamu za sve ovo?

I ja mislim da je malo zeznuto, ali ovu kutiju barem mozemo postaviti u ZOO centru ili negdje slicno, naravno ako nam dopuste...

mislim na kutiju za ovo
reklama i nije toliko skupa to se mozemo mi organizovati pa printati
ali da napravimo vise ovakvih.... uhhhhh mucho dinero
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyThu Aug 30 2007, 02:07

sto se stranice tice, ja cekam samo da mi je predaju u ruke pa cu da je sredim i vodim racuna o tome. kada se to desi, mogu se ubacivati banneri i reklame, samo je pitanje koliko je to firmama interesantno. da bi se to njima "isplatilo" stranica bi trebala da ima visoku posjecenost...

sto se plakata i reklama tice, najjeftinija varijanta nam je da neko od nas napravi dizajn plakata i onda to odnesemo na stampanje, nije to bas skupo. ali treba malo razmisljati i o zakupu jednog jumbo plakata, recimo na marin dvoru. cini mi se da je cijena oko 300-500 KM. nisam sigurna jel 15 ili 30 dana. ako mogu oni likovi curama izjavljivati ljubav, mozemo i mi skupiti za 2 mjeseca dooljno para da platimo to. mislim da bi imao velikog efekta taj plakat, ako se dobro osmisli.

i moze se uvesti neka godisnja clanarina, koja naravno nije obavezna tako da oni koji mogu i zele mogu da je plate. s tim da je 5 KM godisnje stvarno malo. to bi trebalo povisiti barem na 10 KM. mogu da budu razlicite cijene za razlicite "rangove" (10, 20, 30 KM).

i mislim da svaki mjesec treba organizovati djeljenje letaka po gradu. edukacija gradjana je jaaako bitna stvar.
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyThu Aug 30 2007, 02:23

LaRa.2311 (citat):
Darius_Maximus (citat):
LaRa.2311 (citat):
ljudi sve je to lijepo ali ovo je preskupo

Mislis na reklamu za sve ovo?

I ja mislim da je malo zeznuto, ali ovu kutiju barem mozemo postaviti u ZOO centru ili negdje slicno, naravno ako nam dopuste...

mislim na kutiju za ovo
reklama i nije toliko skupa to se mozemo mi organizovati pa printati
ali da napravimo vise ovakvih.... uhhhhh mucho dinero

Hehehe, ma naci ce se dasaka, vjerovatno ima gore kod mene oko kuce dasaka nekih, sklepat ce se nesto, pa prelijepiti nekim plakaticima, da se ne vidi da je sklepano... Ima i eksera, ima i cekic, pa skontat cemo nesto, majka mu stara... Very Happy
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyThu Aug 30 2007, 05:33

Mozemo napraviti kao slika za donacije.. Ovako uzme se karton i na njemu se od nekih kockica napravi kao hodnik kroz koji se kotrlja novcic kad ga ubacis!! ne znam kako da objasnim al ja mogu probati da to napravim SmileSmile i mislim da ta kutija treba biti ljepsa a ne kao iz kontejnera kao sto je neko vech rekao!
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyThu Aug 30 2007, 11:19

naravno, treba na nesto da lici, a ne da ljudi bjeze od nje kad je vide. al opet ne treba je ni previse napucavati da ljudi ne pomisle da imamo viska para.
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Gost
Gost




SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... EmptyThu Aug 30 2007, 14:45

sve znam sve znam ali problem je sto nama pocinju predavanja (bar meni i dunji) i onda smo nigdje
nije meni tesko pola dana prestajati u Interexu i dijeliti letke sa informacijom da se kupi hrana i donira.
ali ne mogu se svaki dan po nekoliko sati organizovati to je sigurno, da nesto konkretno radim jer necu imati vremena
sto se foruma tice to nije problem, nego govorim za neke vece stvari tipa sklapanje tog sanducica Neutral

i htjedoh reci da nista ne pocinjemo dok ne vidimo mozemo li u nekim vecim trznim centrima to raditi pa da odmah sklepamo 2 - 3 Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





SVE IDEJE... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE IDEJE...   SVE IDEJE... Empty

Na vrh Go down
 
SVE IDEJE...
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Kako pomoći?-
Idi na: