POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...

HomeHome  PortailPortail  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  Login  

Share | 

Bamos

Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
jaca
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 513
Registration date : 2007-08-04

KomentarNaslov komentara: Bamos   Sat Nov 01 2008, 22:18

Nazalost, nisam imala kamericu da bih mogla uslikati da vidite ovaj primjer okrutnosti. danas sam slucajno srela psa. tako jadnu zivotinju nikad u zivotu vidjela nisam. cuko je pitom, ali uzasno mrsav. srednjeg-veceg rasta, ali kost i koza. mislim da mjesecima nije jeo. toliko je mrsav da jedva ustane na noge, vise se vuce po zemlji. kad sam ga jutros srela pojeo je dvije sake briketa i cijele dvije salame sam mu kupila. sve je to pojeo. maloprije sam opet isla, masla ga, pojeo je oko 600 grama pilecih zeludaca.
ljudi ako iko ima ideju gdje bismo ga mogli skloniti, molim vas javite, hrana nije problem. on je tako jadan da se ne bi mogao braniti ni od ljudi ni od drugih pasa.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
samra_h
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 102
Registration date : 2008-06-16

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Sun Nov 02 2008, 01:48

jaco,nazalost slicnu stvar sam nei dan dozivjela u jednom kvartu na alipasinom...necu navoditi tacnu lokaciju...
srce mi se kida...ja ne znam kako da pomognem...osim da im od mog skromnog mjesecnog dzeparca koji mi roditelji salju kuoim po koju konzervu...ubija me moja bespomocnost...danas cijeli dan placem jer sam vidjela video na kojem neki Kinezi deru kozu sa zivih zivotinja...a prije toga ih lupaju maljem i uhvate za rep pa ih udaraju od pod....UZASSSSSSSS!
Mrzim sebe,mrzim cijeli ljudski rod jer smo okrutni...malo je onih koji su plemeniti a i ti ljudi ne mogu uciniti mnogo...
nekad pozelim da se ja nikad nisam rodila...
stid me je,stid me je sto pripadam ljudskom rodu...
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Baby
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 286
Registration date : 2008-04-06

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Sun Nov 02 2008, 11:10

Sad Sad Sad Sad Jadnik....najzalosnije je sto ljudi vide da taj pas pati,a nista ne rade,sve cesce cujem odgovore "Sta cu mu ja"....Na sreću pa su ti psi dosli do vas...
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://www.plavusaidrustvo.blogger.ba
D.
Admin
Admin

Broj komentara : 730
Registration date : 2007-07-31

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Tue Nov 04 2008, 18:44

Ovako, za one koji ne znaju, jutros smo Jaca i ja otisle po cuku, smirili ga malkice i odveli na veterinarski fakultet. Prije toga bilo je lijepo saznanje da je cuko dok je lezao u Svrakinom ispod trol. stanice imao redovne obrok tih dan-dva jer su ga hranili ljudi iz obliznjih kuca i da su nam isti ti ljudi obecali da nece dati sintorima da ga odvedu ukoliko dodju...da tih ljudi nije bilo mozda bi sve danas i bilo uzalud.
Fenomenalno su ga primili na veterini i potrudili se da mu sto vise pomognu. Dijagnoza bas i nije sasvim jasna, postoje sumnje na lom jednog dijela karlice, a taj dio se ne moze vidjeti na snimku, ali simptomi tog loma gotovo su isti kao i kod Vucka tako da je moguce da je to. Zadnja lijeva nogica je puna ubodnih rana sa velikim krvnim podlivom s unutrasnje strane. Cuko je ostao na veterini na pansionskom smjestaju, cijena jednog dana boravljenja je 10 maraka, ali moramo racunati i na cijene lijecenja, svi koji mogu finansijski pomoci zamolila bih da se jave meni ili Jaci, isto tako dobrodosle su dekice ili nesto slicno da ne lezi bas na betonu.
Hvala puno svima koji su nam donirali sredstva da bismo uopste mogli otici danas na veterinu, i naravno hvala njima koji su ga onako pripazili! Javljacemo svaki dan kako napreduje Smile
by the way, jedan od dva ˝njegova˝ veterinara je predlozio da bude Vucko, slozicemo se Smile

p.s. slike postam sutra

Vidi profil korisnika
csejla
aktivisti
aktivisti

Broj komentara : 92
Registration date : 2008-11-05

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Wed Nov 05 2008, 15:40

Ja sam ga vidjela prije par dana i svaki dan obilazila (idolazila sam z Hrasnog bukvalno radi njega)... bukvalno sam ga pitala jer nije htio sam da jede. donijela sam mu peskir i pokrila da mu bar nije hladno... onda je jedan gospodin koji zivi tu prisao i rekao da je veterinar dolazio da ga obide i da ce doci ujutru po njega iz SOS-a. tako je i bilo... on je pravi mali med... al je zalosno kako je mrsav Sad uzas... kada sam ga prvi put obisla malo je hodao, ali jedva Sad
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
D.
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Wed Nov 05 2008, 16:25

Cuko je spasen sto je najvaznije, na veterini je na klinici, super mu je stvarno, paze ga kao da je njihov pas, prima infuzije, vitamine, super klopa Wink danas kad sam dosla napravio je par koraka i onda se vratio u krevetac Smile
trebati ce vremena da se oporavi, ali sad smo barem na tom putu Smile

Vidi profil korisnika
jaca
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Wed Nov 05 2008, 16:29

D. kad ces postaviti fotke naseg ljubimca
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
D.
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Wed Nov 05 2008, 16:35

slikala sam ga danas, ali kako sam bruku stvari nosila i za faks i za veterinu maloprije krenula da prebacim vidim nema mi konekcijskog.. izgleda da sam ga posijala negdje usput, ako ga slucajno nadjem saljem, ako nista slikacu ga opet sutra..

Vidi profil korisnika
Anela
aktivisti
aktivisti

Broj komentara : 58

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Wed Nov 05 2008, 16:52

Hvala D. predivna je vijest da jede !!! Samo da nam se oporavi lijepo! Za pomoc sam tu, samo javite!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
jaca
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Wed Nov 05 2008, 18:24

Pomoć je svaka dobrodošla. Što u novcu kako bi se platio boravak na Veterini (10 KM je dan), iako smo mi skupili nešto love (HVALA DONATORIMA), kako u obilasku pacijenta i hranjenju i na mnoge druge načine. važno je samo da ima volje za pomoći.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Anela
aktivisti
aktivisti

Broj komentara : 58

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Fri Nov 07 2008, 15:46

Kako je cukica, jel se oporavlja dobro?
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
csejla
aktivisti
aktivisti

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Fri Nov 07 2008, 16:54

Ima li novosti? Je li se bebara oporavlja? Wink Ima li iko da ce u sutra ici da ga obidje pa da mozda odemo skupa ejr bih zaista voljela da ga opet vidim?
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
jaca
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Fri Nov 07 2008, 17:02

ja nisam sigurna moze li se otici vikendom. Valjda ce se nasa administratorica oglasiti Smile
a cukica je kolko ja znam super
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
csejla
aktivisti
aktivisti

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Fri Nov 07 2008, 17:10

ja radim pa ne mogu radnim danima Sad jedino ako mogu predvece posjete? Molim sve vas koji imate informacije ili koji ga posjecujete da nam javljate novosti Smile i ako treba pomoc slobodno javite... pozz
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
jaca
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Fri Nov 07 2008, 17:15

i ja radim pa nisam otisla, a posjetiti ga se moze od 9 do 15. D. ce se sigurno javiti kad bude imala vremena, ona ga obilazi i zna kako mu je.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
D.
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Fri Nov 07 2008, 18:11

cuko izlazi u ponedeljak, super je! bas se oporavio danas smo mu copali one gadonje krpelje,bas je zivnuo, hoda Smile a sad mu predstoji debljanje...puno proteina i cuda, istina bez teretane Smile

Vidi profil korisnika
pasic aldin
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 137
Registration date : 2008-03-26

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Fri Nov 07 2008, 22:10

imam ja vivo omega 3 to je ko sirup sto daje hrani ukus i miris kada pas nece da jede i pomaze ako treba ja ga mogu donijeti do sos-a mojoj ARI je pomoglo
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
D.
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Sat Nov 08 2008, 19:45

Vidi Aldine on jede,ali ako ce mu to pomoci da ojaca super:)

Vidi profil korisnika
pasic aldin
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 137
Registration date : 2008-03-26

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Sat Nov 08 2008, 19:48

mojoj Ari je pomoglo pa nadajmo se da ce i njemu ja cu sutra sos ostaviti ovo pa ti ako mozes dodji po to
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
D.
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Sat Nov 08 2008, 20:31

super..hvala ti puno Smile

Vidi profil korisnika
D.
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Tue Nov 11 2008, 09:43

bijeli mrso ima i zvanicno ime, iz vucka je preimenovan u Bamos.a, eh, danas Bamos ide kuci Smile nadam se da ce se onaj moj skevro i on sloziti, dva muzjaka, nadajmo se...drzite nam fige Smile

p.s. Hvala svima koji su pomogli novcano, prevozom, lijekovima da bismo mu mogli osigurati lijecenje, hranu i druge stvari koje su bile potrebne, uspjeli smo da ga spasimo onoga sto mu je u onom stanju bilo neminovno...

hvala svima Smile

Vidi profil korisnika
velja
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 882

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Tue Nov 11 2008, 13:14

D. (citat):
bijeli mrso ima i zvanicno ime, iz vucka je preimenovan u Bamos.a, eh, danas Bamos ide kuci Smile nadam se da ce se onaj moj skevro i on sloziti, dva muzjaka, nadajmo se...drzite nam fige Smile

p.s. Hvala svima koji su pomogli novcano, prevozom, lijekovima da bismo mu mogli osigurati lijecenje, hranu i druge stvari koje su bile potrebne, uspjeli smo da ga spasimo onoga sto mu je u onom stanju bilo neminovno...

hvala svima Smile

Evo ga jutros poslije kupanja da kao sto i prilici, Dunju uredan doceka:

Jos je malo nahero, ali dobar.............dobar.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
csejla
aktivisti
aktivisti

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Tue Nov 11 2008, 14:06

Joj kako mi je drago sto je spasen Very Happy Dusa draga... Ako bude trebala hrana ili neki ljekovi javite Wink I stavljajte obavjestenja da znamo sta se desava.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
velja
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 882

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Tue Nov 11 2008, 14:27

csejla (citat):
Joj kako mi je drago sto je spasen Very Happy Dusa draga... Ako bude trebala hrana ili neki ljekovi javite Wink I stavljajte obavjestenja da znamo sta se desava.
Jasno je da treba svega. Sada su kod Dunje 4 psa
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
D.
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   Tue Nov 11 2008, 18:06

Bamos je stigao, eno ga na terasi, Lordi se upoznao s njim s brnjicom, za svaki slucaj, ljubomoran je kriticno, ali proci ce ga..Bamos je super, jeo, pio, ima svoje mjesto, dekice, hajmo reci nije idealno ali u odnosu na one uvjete u kojima je bio prije nego smo ga pokupili s ulice sad je super Wink

D.: komentar modifikovan dana: Tue Nov 11 2008, 22:08; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Bamos   

Na vrh Go down

Bamos
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next