POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Sta reci ?

Go down 
+2
D.
barby02
6 posters
AutorPoruka
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyWed Aug 15 2007, 21:06

Da imamo zakon o zastiti zivotinja, ovo se ne bi desilo! Tragedija u sarajevskoj općini Novi Grad
Rosa Radonja stradala kada ju je oborio, a potom po nogama izgrizao pas koji je bio vezan ispred kuće Tarika Karavdića
Rosa Radonja (83) smrtno je stradala jučer u Ulici Senada Poturka Senčija, općina Novi Grad, kada ju je napao i oborio pas mješanac vlasništvo Tarika Karavdića.
Ekipa hitne pomoći brzo je došla na mjesto događaja, odmah pošto su stanovnici te ulice uspjeli izvući tijelo nastradale žene ispod podivljalog psa. Međutim, ljekari su mogli samo konstatovati smrt, jer je starica iskrvarila.
Rosa Radonja, koja je stanovala u blizini, kako saznajemo od očevidaca ovog nesretnog događaja, prolazila je pored Karavdićeve kuće ispred koje je bio zavezan pas mješanac. Radonja je nedavno operisala oči, pa komšije pretpostavljaju da psa nije ni vidjela. U jednom trenutku pas je skočio na ženu i oborio je, te počeo ujedati za noge.
"Sjedila sam u kući kada sam čula lavež, vrisku i galamu. Neko od komšija mi je rekao da je pas napao moju majku. Istrčala sam na ulici i vidjela kako pas ujeda majku za noge i skače na nju. Uzela sam šipku i počela ga udarati, te sam je jedva uspjela izvući iz čeljusti psa", kazala nam je Gordana Kafedžić, kćerka stradale.
Dodala je da je njena majka kada ju je uspjela odvući od psa još davala znake života. Međutim, do dolaska hitne pomoći Radonja je preminula.
Od komšija saznajemo da Karavdić, navodno, nikada nije vakcinisao svoga psa, niti ga je dovoljno hranio. U posljednje vrijeme pas je, kako tvrde, stalno lajao i pokušavao skočiti na prolaznike. Komšije sa kojima smo jučer razgovarali bile su zatečene ovim događajem. Ističu da su pored psa skoro svakog dana prolazila i djeca.
Uviđajem koji su obavili pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo rukovodio je dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu Nedžad Ćorović, a psa su odveli radnici gradske kafilerije. Tužilac Ćorović je nakon uviđaja naredio da se izvrši obdukcija tijela stradale, kojom će biti utvrđen uzrok smrti. Objavljeno u: Wednesday, 15 August 2007 13:19:19 Pročitano 26 puta.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyWed Aug 15 2007, 23:10

Ovo je nešto što se dešava stvarno rijetko, odnosno sa ovakvim posljedicama Sad a moglo bi se cjelokupno gledati iz više uglova..
Ako ćemo gledati činjenicu da je pas zdravstveno nezbrinut, gladan, sve su to faktori koji su prakticno stimulansi potencijalne agresije, moglo bi se reći da je bilo pitanje samo vremena kada će se nešto dogoditi, naravno sve što pogoršava je činjenica da je pas bio vezan, a mislim da svi znamo kako reagiraju psi ˝čuvari˝ na nepoznate, ili sve one koji nisu ˝gazda˝..
Nažalost, iz ovoga se neće ništa najvjerovatnije, izvući pozitivno u smislu kampanje za brigu o životinjama, nego će se opet pokrenuti priče o zločudnosti i ˝sine kloni se ti toga˝...
Naravno da je tragično zbog gubitka života, ali činjenica je kako se navodi da je pas u posljednje vrijeme poceo skakati po prolaznicima, sada je jako tesko uopste znati sta se tacno desilo i zasto, da li je postojala bolest, bol, ili nesto trece, sada je kasno za saznati
trebalo bi biti pouka da se danak uvijek plati, samo nazalost sto u zivotu cesto imamo ovaj moment kriva osoba u krivo vrijeme...
mnogo se stvari desilo koje su mogle okrenuti nesto na bolje, a nisu, tako da sumnjam da ce ovo, bas naprotiv :S

p.s. nije riječ o mješancu nego o tornjaku, kažu žena kako nije vidjela previše mu se približila nakon čega se sve izdešavalo..


: komentar modifikovan dana: Thu Aug 16 2007, 07:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyThu Aug 16 2007, 00:59

stvarno strasna i tragicna stvar. mislim da bi sada trebao neko iz SOS-a da za novine malo napadne drzavu sto nemaju zakone pa tog idiota niko nece kazniti. pas ako je tako divlji i agresivan i napada ljude, treba da se uspava. drugog rjesenja stvarno nema trenutno. ima dobra ona stara "bolje sprijeciti nego lijeciti".
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyThu Aug 16 2007, 02:46

Ma boze sacuvaj!! Stvarno tuzno sto se desilo i sto je imalo kobne posljedice po ovu zenu!!
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyThu Aug 16 2007, 08:30

Ako neko gleda ASPCA na Animal Planetu, često se susreću zanemareni agresivni psi, koji nakon njihovog tretmana, liječenja i svega što im bude potrebno stvarno budu potpuno drugačiji,
ovog psa su šintori već taj dan odveli i uspavali očigledno,
ali je stvar u tome što ako se pas pravilno njeguje i vodi se cjelokupna briga o njemu, socijalizira se, tada će se ovako nešto rijetko desiti, zato je potrebno staviti naglasak ne na psa, nego na tog čovjeka, jer je taj pas čisti produkt njegovog ˝njegovanja˝
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyThu Aug 16 2007, 11:43

naravno. ja uopste ne smatram da je pas kriv. on ce biti onakav kakvim ga ljudi naprave. da imamo zakon koji zabranjuje mucenje pasa gladju, neredovnim veterinarskim pregledima, mozda je ova smrt mogla biti sprijecena. da mu je pas oduzet na vrijeme, dok nije skroz podivljao, i gospodja i pas su mogli biti spaseni. ali, kod nas je puno lakse svaliti sve na neduzna stvorenja i prosvirat mu metak kroz glavu. a ovakvih stvari ce jos biti zahvaljujuci nasom (ludskom) nepaznjom, neodgovornoscu i nedostatku zakona i morala.

ipak, ako je pas napao i UBIO osobu, ja mislim da mu nema pomoci. redovno gledam animal planet, i ne bih imala nista protiv da se i kod nas radi kao tamo. ja bih se prva zaposlila!
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyThu Aug 16 2007, 11:59

t_bejbe (citat):
stvarno strasna i tragicna stvar. mislim da bi sada trebao neko iz SOS-a da za novine malo napadne drzavu sto nemaju zakone pa tog idiota niko nece kazniti. pas ako je tako divlji i agresivan i napada ljude, treba da se uspava. drugog rjesenja stvarno nema trenutno. ima dobra ona stara "bolje sprijeciti nego lijeciti".

u 12 sati dolazi BHT. trebao bi neko snimiti prilog da imamo za arhivu.
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyThu Aug 16 2007, 12:21

meni na zalost ne radi video. Sad al obavezno cu gledati.
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyThu Aug 16 2007, 22:40

Zato smo i ovdje! Po meni ovaj jadni, gladni i muceni pas, uopste nije kriv. Naravno, zao mi je zene. Jedinu krivicu snosi njegov gazda, koji je, da ima zakona-davno trebao biti prijavljen od onih koji su u tekstu primjetili da svog psa nedovoljno hrani. Pas bi mu se oduzeo, ne bi trpio i do ovog ne bi doslo.
Tuzna, pretuzna nasa stvarnost.. . . No
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyThu Aug 16 2007, 22:44

Uzas,vec cujem price ljudi,
"ma treba se cuvati pasa i ne pustati ih u kontakt sa ljudima..."
užas,sve se diglo protiv pasa ,a kad netko ubije i mući psa svi šute i svejedno im je jer misle da je pas manje vrijedan od plisane igracke i ne zele shvatiti da je to stvorenje sa osjecajima .
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? EmptyThu Aug 16 2007, 22:50

kiseljak (citat):
Uzas,vec cujem price ljudi,
"ma treba se cuvati pasa i ne pustati ih u kontakt sa ljudima..."

ti ljudi su bolesni i ja ih zalim!
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Sponsored content





Sta reci ? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sta reci ?   Sta reci ? Empty

Na vrh Go down
 
Sta reci ?
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Okrutnost (naša stvarnost)!!obavezno pogledajte!!-
Idi na: