POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Sterilizacija ?!?

Go down 
+6
Hitman
arijana
melsas
Baby
ToLive4
[_maza_]
10 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 14:00

Sad sam pronasla na linku s ovog foruma slike cucki koje su sterilizirane. Ovo je prestrasno! Nikad jos nisam vidjela psa koji je steriliziran ili sliku operacije. Jeli ovo normalno da ima ovoliki REZ?
Shocked

Sterilizacija ?!? Zucka101103prijeoperaciyw9
Sterilizacija ?!? Zucka101103prijeoperacipp4
Sterilizacija ?!? Sterilizacijapasa1nm5

Mozda sam ja neupucena,ali ovaj rez mi izgleda ogromno i strasno confused
Poslije ovih slika,definitivno,nikad necu sterilizirat svoju Taru Shocked
Na vrh Go down
ToLive4
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 155
Registration date : 2007-11-16

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 14:02

Ja mislim da uz ove slike ide i objasnjenje. To nije rez kao kod standarne sterilizacije, vec je primjer grozno odradjene sterilizacije 2 psa iz azila u Tuzli.
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 14:07

ToLive4 (citat):
Ja mislim da uz ove slike ide i objasnjenje. To nije rez kao kod standarne sterilizacije, vec je primjer grozno odradjene sterilizacije 2 psa iz azila u Tuzli.

O Boze,znaci da sam upravu. Rez nebi trebao biti ovoliki. Ima li neko slike kako bi to uopste trebalo izgledati? Mene je ovo toliko uplasilo da ne zelim nikad vise ni pomisliti na sterilizaciju kamo li preporucit je kom !
Na vrh Go down
Baby
starosjedioci
starosjedioci
Baby


Broj komentara : 286
Age : 29
Location : Bjelave
Registration date : 2008-04-06

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: ....   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 14:07

ovo je definitivno grozno...
Na vrh Go down
http://www.plavusaidrustvo.blogger.ba
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 16:04

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1018

mislim da bi to ovako trebalo izgledati..
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 16:22

kolko ja znam sad se rade i one sto i nema reza vec samo 4 rupice :S al ne znam jel toga ima kod nas. moja prijateljica je svoju Oksu d boksericu vodila u zg :S
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 16:59

melsas (citat):
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1018

mislim da bi to ovako trebalo izgledati..

ne svidja mi se ovo nikak.. ovo je manji rez i bolje je napravljeno u svakom slucaju,ali opet ostaje veliki oziljak Embarassed
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 17:02

arijana (citat):
kolko ja znam sad se rade i one sto i nema reza vec samo 4 rupice :S al ne znam jel toga ima kod nas. moja prijateljica je svoju Oksu d boksericu vodila u zg :S

najbolje je negdje "vani" napraviti sterilizaciju.

no dobro,zakljucak,sterilizaciju necu nikad raditi svojim psima.
imat cu nocne more od ovih slika. horror!
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 17:08

mazo, oziljci koji ostanu kasnije se haman i ne primjete. ja sam svoju obojicu vodila kod harisa na kastraciju, i jedva da se st aprimjeti. ev ti slika pa vidi...


Sterilizacija ?!? Newvidise
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 20:35

Sto je sada sa ovim psima?
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 21:34

Hitman (citat):
Sto je sada sa ovim psima?
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=41&t=34093&st=0&sk=t&sd=a&start=125
Na vrh Go down
RAMBO
aktivisti
aktivisti
RAMBO


Broj komentara : 94
Registration date : 2007-10-03

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 22:09

velja (citat):
Hitman (citat):
Sto je sada sa ovim psima?
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=41&t=34093&st=0&sk=t&sd=a&start=125

Ovo je iz najgorih horor filmova, u svakom slucaju treba javno prozvati te idiote od veterinara slikat im face i informisati javnost o kome se tacno radi ime i prezime. Treba se boriti svim silama da se donese Zakon tako da bi se imalo osnove da te kretene koji su izgubili 5 ili vise godina studirajuci Veterinu i one koje su im dali diplome dobiju ono sto zasluzuju.
Ovi i slicni slucaju ne trebaju da obezhrabre sve one koji se odluce za sterilizaciju svojih ljubimaca, tako bi ovi i slicni forumi trebali da pruze odgovarajuce informacije kome da se obrate bez bojazni tako se nesto strasno moze destiti.
Na vrh Go down
RAMBO
aktivisti
aktivisti
RAMBO


Broj komentara : 94
Registration date : 2007-10-03

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 22:11

melsas (citat):
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1018

mislim da bi to ovako trebalo izgledati..

Dobar sajt melsas svaka cast!
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyMon May 19 2008, 22:49

arijana (citat):
mazo, oziljci koji ostanu kasnije se haman i ne primjete. ja sam svoju obojicu vodila kod harisa na kastraciju, i jedva da se st aprimjeti. ev ti slika pa vidi...



Hvala Arijana na slici,ali ovo me je sad toliko rastuzilo i ujedno prestrasilo da nemam srca uraditi sterilizaciju svojim cuckama.
Nista strasnije odavno vidjela nisam i necu tek tako pustiti da mi se neko "igra" zivotom mog psa!
Sterilizacija -NE!
Na vrh Go down
ToLive4
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 155
Registration date : 2007-11-16

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 12:41

[_maza_] (citat):
arijana (citat):
mazo, oziljci koji ostanu kasnije se haman i ne primjete. ja sam svoju obojicu vodila kod harisa na kastraciju, i jedva da se st aprimjeti. ev ti slika pa vidi...



Hvala Arijana na slici,ali ovo me je sad toliko rastuzilo i ujedno prestrasilo da nemam srca uraditi sterilizaciju svojim cuckama.
Nista strasnije odavno vidjela nisam i necu tek tako pustiti da mi se neko "igra" zivotom mog psa!
Sterilizacija -NE!


A onda kada tvoj pas dobije ili napravi stence, kukaces po forumu kako niko nece da uzme ni jednog ??? Ili ces ih svaki put zadrzati ??? Ili ces izbaciti na ulicu ???
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 13:02

Heh..

Ne znas me i ne znas sta radim godinama s toga ne osudjuj me prije vremena! Kod kuce imam 13 pasa (trenutno) svi su sa ulice,u zadnja 4 mjeseca sam SAMO 24 psa udomila.. Sve sa ulice.
NEMOJ nikad da me osudjujes!

Znam koliki je to "problem" kad se cucko okoti,vjeruj da znam! Ali ovo mi je prestrasno i ne zelim SVOJE cucke osudjivati na ovakvu patnju!

Moja odluka!

PS: Nikad ne bacam stence i NIKAD ne kukam!

pusa Rolling Eyes
Na vrh Go down
ToLive4
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 155
Registration date : 2007-11-16

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 13:28

Nisam te osudio, vec samo pitao Smile

Dalje... svi ti psi koje su udomila, posljedica su nesterilizacije. Negdje kuci imam cak i klip tzv. beskrvne sterilizacije, koju moze da odradi i amater. Ja sam licno pristalica sterilizacije svih pasa koji ne sluze za kontrolisani rasplod.
Opet ponavljam, rez za koji si se ti uhvatila i govoris kako je grozan, je posljedica NEMARA veterinara iz Tuzle. Veljo daj napisi nam kako se zove covjek.
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 13:30

Jasmin Ferizbegovic
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 13:56

ToLive4 (citat):
Nisam te osudio, vec samo pitao Smile

Dalje... svi ti psi koje su udomila, posljedica su nesterilizacije. Negdje kuci imam cak i klip tzv. beskrvne sterilizacije, koju moze da odradi i amater. Ja sam licno pristalica sterilizacije svih pasa koji ne sluze za kontrolisani rasplod.
Opet ponavljam, rez za koji si se ti uhvatila i govoris kako je grozan, je posljedica NEMARA veterinara iz Tuzle. Veljo daj napisi nam kako se zove covjek.

Pricala sam sad sa svojim veterinarom i rekao mi je da imaju injekcije koje sprijecavaju da kuja ostane skontna. Ako sam dobro zapamtila: daje se na pocetku svakih cetiri mjeseca,a zatim svakih 6 i na kraju dva puta godisnje.
To cu preporucit udomiteljima odsad.
Nije skupo,a i nema operacije.

I da,psi koje sam ja udomila nisu posljedica nesterilizacije vec ljudske okrutnosti! Bacaju stence koje ne zele. Svaki dan su mi ljudi sve manje dragi! Embarassed
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 14:02

Ja sam iskljucivo ZA sterilizaciju pa i skotnih ženki.
Svi mi dobro znamo kako je teško ovdje udomiti štence pa ipak mislim da je najlakše jednu steriliziranu ženku zbrinuti nego još 10 štenaca.
Što se tice ove vandalske sterilizacije u Tuzli mislim da to netreba biti pouka o sterilizaciji pasa jer to nije djelo veterinara koji godinama uspjesno steriliziraju stotine pasa i maca .
Sterilizacija je spas za ulicne pse .Svi koji misle da nije oni neznaju kako rješiti problem pasa sa ulice.
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 14:10

Hitman (citat):
Ja sam iskljucivo ZA sterilizaciju pa i skotnih ženki.
Svi mi dobro znamo kako je teško ovdje udomiti štence pa ipak mislim da je najlakše jednu steriliziranu ženku zbrinuti nego još 10 štenaca.
Što se tice ove vandalske sterilizacije u Tuzli mislim da to netreba biti pouka o sterilizaciji pasa jer to nije djelo veterinara koji godinama uspjesno steriliziraju stotine pasa i maca .
Sterilizacija je spas za ulicne pse .Svi koji misle da nije oni neznaju kako rješiti problem pasa sa ulice.

Vjeruj mi i da sam ja bila ČVRSTO za dok nisam vidjela ove slike.

Kad se moja Tara operisala (imala visak prstiju) meni je to bio najgori dan u zivotu.Plakala sam sat i po vremena ispred veterinarske ambulante.
A tek da je sterilisu,pa slom zivaca bih dobila.. confused
Bolje bi mi bilo da nisam nikad ni vidjela ovih slika..
Mozda se s vremenom predomislim,vidjecemo .. Wink


Ja sam dobila odgovor na svoje pitanje ..Ova tema vishe nema smisla Smile

Pozz Smile
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 14:17

mazo i sta cemo? ganjat kujice po gradu svaka 4 mjeseca da im dajemo injekcije?

sterilizacija je isto tako i jednokratni trosak (nije da bih ja to za sebe gledala, ali kod 98324652365923692 kujica po gradu moras), dok se svaka 4 mjeseca za te injekcije mora trositi ponovo, pare koje SOS n e m a.

dalje, sterilizacijom kuje smanjujes mogucnost tumora mlijecnih zlijezda. deder malo se informici prije nego vako gluposti tipa "OU MAJ GAD ODLUCICU NA OSNOVU JEDNE SLIKE" (koja baj d vej sluzi da se vidi kako to ne treba da izgleda, neprofesionalno, a postoje veterinari kojima ljudi vjeruju, i koji to dobro obave).


arijana: komentar modifikovan dana: Thu May 22 2008, 14:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 14:27

arijana (citat):
mazo i sta cemo? ganjat kujice po gradu svaka 4 mjeseca da im dajemo injekcije?

.

Cuj.. Nemoguce je sve pse sterilizirat sve da hocemo,nemoguce je pohvatat sve pse lutalice prije nego ih sinteri ubiju!

JA kazem da cu svojim UDOMITELJIMA preporucit ovo sto sam rekla (injekcije) ! Sta cete vi raditi nije moj problem,vas ima vishe,a ja sam jedina u gradu koja se bavi ovim problemom. JEDINA! Jel znas koliko je to tesko?
Jel znas koliko puta stenci svaki dan jedu? Koliko odrasli? Koliko hrane treba kupit svaki dan? Koliko treba vakcina platiti,koliko treba ostalih stvarcica za pse uzimat? Pregledi veterinara?!
Da,ja to sve sama radim,bez icije pomoci!
Hvala Bogu kad imam super roditelje pa mi bar dopustaju da drzim sve te pse kod kuce! Lako je vama svima pricat kad imate doma jednog ili dva psa i onda doc na forum i pricat bajke!
Ja imam svoja dva psa. Uz to imam jos 11 pasa sa ulice kojima svaki dan trazim dom! Svaki put kad udomim psa,srce mi se cijepa jer znam (ili bar mislim) da mu je kod mene najbolje a ne mogu ih sve zadrzati.
Sto se mene tice,sve pse s ulice cemo pokupit,sve cemo ih sterilizirat i kastrirati,STRUCNE osobe ce to napraviti,al znam da je to nemoguce jer zivimo u toliko ZAOSTALOJ drzavi da je to nemoguce !
Ljude nije briga za svoju djecu kamo li za psa sa ulice!

Wink
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 14:39

ne radi se o tebi nego o psima.
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? EmptyThu May 22 2008, 14:41

arijana (citat):
ne radi se o tebi nego o psima.

Pa o cemu ja pricam cijelo vrijeme? Shocked
Jel psi sami sebi placaju sve ovo ili ja placam? Jel moguce sve pse sa ulice kastrirati i sterilizirat i garantirat da ih niko nece dirnut ako to napravimo?

Jel da nije moguce?

Oh,Boze..
Na vrh Go down
Sponsored content





Sterilizacija ?!? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sterilizacija ?!?   Sterilizacija ?!? Empty

Na vrh Go down
 
Sterilizacija ?!?
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» LA-obavezna sterilizacija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Pričaona-
Idi na: