POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA

Go down 
2 posters
AutorPoruka
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA Empty
KomentarNaslov komentara: OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA   OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA EmptyWed Aug 01 2007, 10:35

Kako nam dolaze sve ljepši dani, sigurno ste poželjeli sa svojim kućnim ljubimcem, psom ili mačkom, otići na izlet. Željeli bismo Vas upozoriti na nekoliko stvari kojih se jednostavno morate pridržavati ako želite da Vaš kućni ljubimac, sretan, živ i zdrav dođe do odredišta vašeg izleta. NIKADA ne ostavljajte svog kućnog ljubimca u automobilu na suncu jer temperatura u samo nekoliko minuta može narasti preko 60 stupnjeva celziusa. Ako i smjestite automobil u hlad znajte da sunčeve zrake i tada dopiru u automobil, a i ono što je sada hlad za nekoliko minuta može postati sauna sa nažalost smrtonosnim ishodom. Jer, ako je vama vruće i vašoj životinjici je isto tako vruće, pa bez obzira ima li Vaš automobil ugrađenu klimu ili ne, obavezno svakih 2-3 sata stanite malo sa strane u hlad, predahnite i izvedite svoju životinjicu u šetnju ali obavezno na uzici jer bi se na nepoznatom terenu mogla lako izgubiti.

Ukoliko Vam životinjica doživi TOPLOTNI UDAR (simptomi su zadihanost i povišena temperatura), odmah je uklonite sa sunca, stavite je u hladnu vodu ili joj ekstremitete i glavu rashladite hladnom vodom. Ako su navedeni simptomi i dalje prisutni, odvezite je hitno veterinaru.

Nije pametno životinjicu voziti kod otvorenog prozora, može joj nešto uletjeti u oko što će rezultirati upalom oka. Najbolje bi bilo da ako možete putujete rano ujutro ili kasno navečer.

Neke pasmine pasa sa kratkim nosevima poput Pekinezera, Lhasa apso vrsta, posebno su osjetljivi na vrućinu pa je za te vrste potrebna posebna pažnja.
Na vrh Go down
Gost
Gost




OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA   OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA EmptyThu Aug 02 2007, 17:35

Kad smo kod vrucina i toplotnog udara, manje pse nositi, jer ako hodaju po asfaltu direktno im vrucina udara u tijelo.
druga stvar, moja greska naravno, sto mi se Minnie par puta iskrala i nastimala tacno tamo gdje puse klime, bez obzira sto bih ja naravno odmah ugasila, uspjela je zaraditi bronhitis!!!!!
Sada je na antibioticima i sva je nikakva Sad
Na vrh Go down
srculence
novi kolačić :)
novi kolačić :)
srculence


Broj komentara : 6
Age : 39
Registration date : 2007-08-08

OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA   OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA EmptyWed Aug 08 2007, 21:51

caoo...
ja sam sve slusala o toplotnim udarima kod cuka posto i ja imam jednog malog blesavog... pa tako da sam nabavila prskalicu sto koriste frizeri i posebnu flasicu za cukicu i to dvoje naravno uz cuku ide obavezno sa mnom kad idemo u stenju... mada iskreno izbjegavam setnju u kriticno vrijeme (od 11 do 17) jer je za mene oprevrcuce a mogu mislit kako je njemu sa njegovom bundicom... i dosad nisam imala nikakvih problema (hvala bogu)
Na vrh Go down
Sponsored content





OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA   OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA Empty

Na vrh Go down
 
OPASNOSTI OD TOPLOTNOG UDARA
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pas u opasnosti
» Urgent-mace u opasnosti
» U opasnosti 35 pasa u Nahorevu
» URGENT! OVCICA i njena 2 jarana u zivotnoj opasnosti

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Veterinarski savjeti-
Idi na: