POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Povrijedjen pas na bascarsiji

Go down 
+6
blackladyy
_leela_
drift_kraljica
tinchy
D.
velja
10 posters
AutorPoruka
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyFri Mar 14 2008, 12:20

sinoc iza 12 sati pokupili smo tesko povrijedjenog psa na bascarsiji kod galerije novi hram.
automobilom su ga udarile dvije mahnite cure koje su naravno utekle ostavljajuci ga na sredini kolovoza.
ipak su ga druge dobre cure i njihovi momci koji su naisli sklonile na trotoar.
i onda nastaje poznata sarajevska prica: kako pomoci unesrecenoj zivotinji u gluho doba noci
(a i dana cini mi se).

da skratim:
pregledao ga je veterinar i dao anti sok i drugu potrebnu terapiju.
izgleda da mu je slomljena kicma.
trenutno je smjesten u boxu iza vet. stanice na stupu.
ado pit treba da dodje da ga prebacimo do veterine na rentgen.
sta dalje?



NAJNOVIJE
Napravljen je rentgen snimak i kicma je slomljena. sonndiran je i smjesten na vet. fak. stanje nije dobro ali borit cemo se.


Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09262

evo fotki:
http://picasaweb.google.com/SOS.Sarajevo/Zuco
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyFri Mar 14 2008, 22:36

Sinoc nakon sto je cuko sklonjen sa ceste...
Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09191

U ambulanti na Stupu gdje je Žućo prenoćio u vanjskom boksu...
Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09197
Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09203
Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09210
Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09214
Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09212
Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09211
Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09225


Jutrošnji odlazak na veterinarski fakultet

Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09269


Povrijedjen pas na bascarsiji DSC09254
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyFri Mar 14 2008, 22:58

Sad Sad Sad A sto je ovako ukocen? Sad Sad Sad
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyFri Mar 14 2008, 23:04

Slomljena je kicma, nisu sigurni da li je zeludac zavrnut, ima i neki ujed na ledjima, pitanje je da li ce prezivjeti
Sada je na veterinarskom fakultetu
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptySat Mar 15 2008, 12:28

Je li prezivio? Sad
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptySun Mar 16 2008, 12:59

Sad Sta je bilo sa cukom ??
Na vrh Go down
_leela_
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 4
Age : 32
Location : Gornji Vakuf
Registration date : 2008-03-16

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptySun Mar 16 2008, 15:22

Mad Mad Mad Mad Mad te cure treba u zatvor NA DOZIVOTNU... hajd udarile su ga, pa to se moze desiti...., ali OSTAVITI GA DA KREPA Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ....MONSTRUMI...
sta je s cukom?????? jel prezivio??????? Sad Sad
Na vrh Go down
blackladyy
aktivisti
aktivisti
blackladyy


Broj komentara : 27
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-13

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: :(   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptySun Mar 16 2008, 19:45

Mad steta sto se ne zna ko su te dvije divljajuse Mad Mad nadam se da ce ih stici ono sto su zasluzile za ovakav postupak
kako je cuko? Sad
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyMon Mar 17 2008, 12:03

blackladyy (citat):
Mad steta sto se ne zna ko su te dvije divljajuse Mad Mad nadam se da ce ih stici ono sto su zasluzile za ovakav postupak
kako je cuko? Sad
bio sam jutros na vet. fak.
Zuco ima zestoke bolove i dobija analgetike. imao je stolicu, samo se ne zna dali se ispraznio spontano ili svojom voljom. mokraca mu se morala iscijediti manualno.
dva sledeca dana ce njegovo stanje biti intenzivno praceno, pa ce onda biti donesena odluka o njegovoj sudbini.
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyTue Mar 18 2008, 11:25

velja (citat):
blackladyy (citat):
Mad steta sto se ne zna ko su te dvije divljajuse Mad Mad nadam se da ce ih stici ono sto su zasluzile za ovakav postupak
kako je cuko? Sad
bio sam jutros na vet. fak.
Zuco ima zestoke bolove i dobija analgetike. imao je stolicu, samo se ne zna dali se ispraznio spontano ili svojom voljom. mokraca mu se morala iscijediti manualno.
dva sledeca dana ce njegovo stanje biti intenzivno praceno, pa ce onda biti donesena odluka o njegovoj sudbini.
Zuco je za sada stabilan. Obavlo je sam veliku i malu nuzdu. Cini se sve sto je moguce u ovoj situaciji da mu se pomogne.

evo i danasnjih fotki sa vet. fak.
http://picasaweb.google.com/SOS.Sarajevo/Zuco
Na vrh Go down
Iman
novi kolačić :)
novi kolačić :)
Iman


Broj komentara : 8
Age : 40
Registration date : 2008-03-18

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyWed Mar 19 2008, 02:38

Mad Mad Mad Kakve su to zvijeri koje su tako mogle ostaviti psa???? Bože sačuvaj, nadam se da će sa cukom biti sve ok!!!!!!!! flower
Na vrh Go down
Jasmina
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 135
Age : 41
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-10-17

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyThu Mar 20 2008, 15:13

Ako bilo sta treba pokriti finansijski za Zucu, molim da mi neko javi, ja cu se pobrinuti za to. Jadna zivotinja... No
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyThu Mar 20 2008, 17:57

Jasmina (citat):
Ako bilo sta treba pokriti finansijski za Zucu, molim da mi neko javi, ja cu se pobrinuti za to. Jadna zivotinja... No
rekao sam im na vet, fak. da rade sve sto mogu i da im je otvoren racun. obracun ce napraviti na kraju lijecenja.
tri veterinara (dva hirurga i internista) i jedan tehnicar o njemu brinu.
danas nije dobar. nije jeo.
sutra ce uz anesteziju (pokusava ujesti zbog bolova) biti opet detaljno pregledan.
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyFri Mar 21 2008, 13:03

velja (citat):
Jasmina (citat):
Ako bilo sta treba pokriti finansijski za Zucu, molim da mi neko javi, ja cu se pobrinuti za to. Jadna zivotinja... No
rekao sam im na vet, fak. da rade sve sto mogu i da im je otvoren racun. obracun ce napraviti na kraju lijecenja.
tri veterinara (dva hirurga i internista) i jedan tehnicar o njemu brinu.
danas nije dobar. nije jeo.
sutra ce uz anesteziju (pokusava ujesti zbog bolova) biti opet detaljno pregledan.

Zuco nema sanse za iole kvalitetan zivot.
Mokraca koja se zadrzava u njemu ga ubija lagano. Kalus koji se poceo stvarati na kicmi pravi mu izuzetne bolove.
Bit ce uetanaziran.
Na vrh Go down
vlatka
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 27
Registration date : 2007-10-05

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyFri Mar 21 2008, 15:48

Žao mi je jadnička, ali ipak mislim da je to najbolje za njega.....Bolje je humano uspavati nego se humano patiti.
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyFri Mar 21 2008, 16:50

jadnicak mali Sad
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptyFri Mar 21 2008, 18:31

Meni je veoma zao zbog svega sto je Zuco morao da prozivi zbog dvije nafurantice, ali valjda se vise nece patiti SadSad
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
ZUKLJOZKLJIC
novi kolačić :)
novi kolačić :)
ZUKLJOZKLJIC


Broj komentara : 2
Registration date : 2008-03-22

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptySat Mar 22 2008, 01:20

velja (citat):
velja (citat):
Jasmina (citat):
Ako bilo sta treba pokriti finansijski za Zucu, molim da mi neko javi, ja cu se pobrinuti za to. Jadna zivotinja... No
rekao sam im na vet, fak. da rade sve sto mogu i da im je otvoren racun. obracun ce napraviti na kraju lijecenja.
tri veterinara (dva hirurga i internista) i jedan tehnicar o njemu brinu.
danas nije dobar. nije jeo.
sutra ce uz anesteziju (pokusava ujesti zbog bolova) biti opet detaljno pregledan.

Zuco nema sanse za iole kvalitetan zivot.
Mokraca koja se zadrzava u njemu ga ubija lagano. Kalus koji se poceo stvarati na kicmi pravi mu izuzetne bolove.
Bit ce uetanaziran.

Ja sam inace veliki protivnik eutanazije, ali vec na prvim slikama Zuce vidjelo se da zivotinja strasno pati to mu se jednostavno vidjelo u ocima. Htjela sam vec prvo vece po objavljivaju dati prijedlog da se uspava, jer za njega realno u takvom stanju u kome se nalazi nemoze se pomoci pogotovo ne na Veterini. Lijepo vas molim ukoliko pas nije vec uspavan ili jeste ne ostavljaj te ga na Veterini da ga oni mesari kasnije mrtvog cerece i uce se na njemu, slobodno me kontaktiraje na moj pm ja cu doci po njega ga sahranim, mislim da to Zuco zasluzuje da nadje neki svoj mir poslje toliko patnji kroz koji je prosao.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Poz
Z
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptySat Mar 22 2008, 11:03

ZUKLJOZKLJIC (citat):
velja (citat):
velja (citat):
Jasmina (citat):
Ako bilo sta treba pokriti finansijski za Zucu, molim da mi neko javi, ja cu se pobrinuti za to. Jadna zivotinja... No
rekao sam im na vet, fak. da rade sve sto mogu i da im je otvoren racun. obracun ce napraviti na kraju lijecenja.
tri veterinara (dva hirurga i internista) i jedan tehnicar o njemu brinu.
danas nije dobar. nije jeo.
sutra ce uz anesteziju (pokusava ujesti zbog bolova) biti opet detaljno pregledan.

Zuco nema sanse za iole kvalitetan zivot.
Mokraca koja se zadrzava u njemu ga ubija lagano. Kalus koji se poceo stvarati na kicmi pravi mu izuzetne bolove.
Bit ce uetanaziran.

Ja sam inace veliki protivnik eutanazije, ali vec na prvim slikama Zuce vidjelo se da zivotinja strasno pati to mu se jednostavno vidjelo u ocima. Htjela sam vec prvo vece po objavljivaju dati prijedlog da se uspava, jer za njega realno u takvom stanju u kome se nalazi nemoze se pomoci pogotovo ne na Veterini. Lijepo vas molim ukoliko pas nije vec uspavan ili jeste ne ostavljaj te ga na Veterini da ga oni mesari kasnije mrtvog cerece i uce se na njemu, slobodno me kontaktiraje na moj pm ja cu doci po njega ga sahranim, mislim da to Zuco zasluzuje da nadje neki svoj mir poslje toliko patnji kroz koji je prosao.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Poz
Z
jucer je sve obavljeno. pomoc je itekako trebala. ovakvi slucajevi su svakodnevni i malo ko ih primijeti.
sarajevo nema groblje za zivotinje a kakvo je raspolozenje lokalne zajednice nece ga jos dugo ni imati.
Na vrh Go down
ZUKLJOZKLJIC
novi kolačić :)
novi kolačić :)
ZUKLJOZKLJIC


Broj komentara : 2
Registration date : 2008-03-22

Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji EmptySat Mar 22 2008, 13:12

velja (citat):
ZUKLJOZKLJIC (citat):
velja (citat):
velja (citat):
Jasmina (citat):
Ako bilo sta treba pokriti finansijski za Zucu, molim da mi neko javi, ja cu se pobrinuti za to. Jadna zivotinja... No
rekao sam im na vet, fak. da rade sve sto mogu i da im je otvoren racun. obracun ce napraviti na kraju lijecenja.
tri veterinara (dva hirurga i internista) i jedan tehnicar o njemu brinu.
danas nije dobar. nije jeo.
sutra ce uz anesteziju (pokusava ujesti zbog bolova) biti opet detaljno pregledan.

Zuco nema sanse za iole kvalitetan zivot.
Mokraca koja se zadrzava u njemu ga ubija lagano. Kalus koji se poceo stvarati na kicmi pravi mu izuzetne bolove.
Bit ce uetanaziran.

Ja sam inace veliki protivnik eutanazije, ali vec na prvim slikama Zuce vidjelo se da zivotinja strasno pati to mu se jednostavno vidjelo u ocima. Htjela sam vec prvo vece po objavljivaju dati prijedlog da se uspava, jer za njega realno u takvom stanju u kome se nalazi nemoze se pomoci pogotovo ne na Veterini. Lijepo vas molim ukoliko pas nije vec uspavan ili jeste ne ostavljaj te ga na Veterini da ga oni mesari kasnije mrtvog cerece i uce se na njemu, slobodno me kontaktiraje na moj pm ja cu doci po njega ga sahranim, mislim da to Zuco zasluzuje da nadje neki svoj mir poslje toliko patnji kroz koji je prosao.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Poz
Z
jucer je sve obavljeno. pomoc je itekako trebala. ovakvi slucajevi su svakodnevni i malo ko ih primijeti.
sarajevo nema groblje za zivotinje a kakvo je raspolozenje lokalne zajednice nece ga jos dugo ni imati.

Ok bitno je da ga niste ostavili na Veterini. Steta da takvog mjesta nema, ali u svim ovakvim ili slicnim situacijama zivotinju treba sahraniti ukoliko to uslovi dozvoljavaju bar im na tom nekom kraju dati neko dostojanstvo i postovanje. Za Zucu i ostale male napacene duse veceras cu zapaliti svijecu uz znak sjecanja.
Na vrh Go down
Sponsored content





Povrijedjen pas na bascarsiji Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Povrijedjen pas na bascarsiji   Povrijedjen pas na bascarsiji Empty

Na vrh Go down
 
Povrijedjen pas na bascarsiji
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Macka na Bascarsiji trazi dom (melsas)
» Na Ilidzi pored ceste lezi povrijedjen pas
» POVRIJEDJEN PAS U AZILU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
» Povrijedjen pas na Baricama
» povrijedjen pas nalik na jazavcara

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Udomljavanje :: Dolina duginog mosta...-
Idi na: