POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 stene svezano na kratkom lancu VRACA

Go down 
+5
[_maza_]
animal
D.
ToLive4
milica
9 posters
AutorPoruka
milica
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 2
Registration date : 2008-03-01

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptySun Mar 02 2008, 00:06

mali cuko na veoma kratkom lancu 7 dana
u petak 29. 02. sam vidjela cuku na lancu ispred kuce/ prodavnice na Vracama,, mislila sam da ga je tu gazda ostavio privremeno ali subota navece, cuko je jos tu. Prijatelj mi je rekao da je taj jadnicak na tom lancu vec citavu sedmicu. Ne razumijem se u pse ali cini mi se da je cuko jos veoma mali crni je i veoma prijateljski raspolozen. padala je velika kisa on jadnicak onako vani sav razigran htio je da me prati.. mogla sam ga osloboditi sa lanca ali nisam bila sigurna da je to najbolje rjesenje...sta da radim???????cuko se nalazi na Vracama ispred kuce na kojoj jos stoji stara adresa Ozrenska 4 (to je ja mislim danas Novo pazarska nize granapa DADA. Jadnicak tako je sladak ali ja prosto ne znam kako da mu pomognem...sta da radim
Na vrh Go down
ToLive4
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 155
Registration date : 2007-11-16

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptySun Mar 02 2008, 12:02

Cuko se zove Mrvica, u pitanju je zenka. Lanac jeste kratak, ali prije neki dan je dobila i kucicu. Dobija redovno da jede, a i da pije. Zamisli da joj je lanac samo malo duzi... Zavrsila bi pod tockovima automobila. Mrvici je super, kakvih jadnicaka ima
Na vrh Go down
milica
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 2
Registration date : 2008-03-01

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptySun Mar 02 2008, 13:50

SUPER
vidjela sam da nema kucicu a sinoc je padala jaka kisa pa sam pomislila da je jednastavno tu ostavljen. Drago mi je da je Mrvica OK..... Very Happy cheers cheers
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptySun Mar 02 2008, 16:47

TL4 i ja slucajno znamo za taj slucaj, radi se o psu kojeg su ljudi udomili da ne bi zavrsilo ko zna gdje, nakon silnih avantura s Mrvicom od jadnog steneta s ulice, jeste na lancu, ali isto tako ima kucicu, da jede i pije, a ko god prodje ako nista pomazi je, nekoliko smo joj puta davali da jede ali nece, da je gladna jela bi, nije idealno, ali kao sto TL4 spomenu, koliko je onih koji bi ulicu zamijenili za taj koji metar lanca i redovnu klopu Wink
Na vrh Go down
animal
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 2
Registration date : 2008-03-03

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: "udomljen"   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyMon Mar 03 2008, 19:02

Zivim na Vracama, i danas sam prvi put vidjela to stene, koje je zaista na kratkoj uzici svezano ( a malo je reci na kratkoj), cvili, i ocit dokaz da ga ne pustaju sa lanca je izmet koji je oko njega. To sto ga svako moze pomaziti i nije utjeha jer ga isto tako moze svako i sutnuti i udariti, i kola koja ga ne vide i zele se skoloniti u kraj, vrlo ga lako mogu pregaziti. Ako mislite da je dovoljno sto ima hranu pored sebe (koju mu jedu i sve ostale zivotinje). Nema smisla onda udomljavanje ako ih udomljavaju oni od kojih se te zivotinje trebaju oduzeti. ovom cuki hitno treba pomoc. jer ako je vama ovo rijesenje, onda bi mogli i beskucnike (ljude) vezati i davati im hrane, i ocekivati da budu sretni i zadovoljni.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyTue Mar 04 2008, 00:07

niko nije rekao da je idealno, meni je najmanji problem otici i ukrasti stene, ali gdje cu s njim?

p.s. to stene je jedan momak pokupio sa ulice zaustavivsi aute cijim vozacima nije ni padalo na pamet da stanu, prema tome moglo je i da ga nema, ako neko ima bolje rjesenje za mrvicu i bolji dom ja cu prva otici i ukrasti je!
Na vrh Go down
ToLive4
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 155
Registration date : 2007-11-16

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyTue Mar 04 2008, 04:49

@animal

I mi zivimo na Vracama, nekih 100m od Mrvice. Svaki dan je vidimo. Ta hrana koju joj jedu druge zivotinje je noj visak. To je jedini pas koji nije poletio kao lud za ponudjenom hranom. Jer je ocigledno da je sit. Koliko puta si probala da je nahranis ? Kao i mnogi koji dodju prvi put imas los stav za pocetak.
Dalje, porediti beskucnike i pse lutalice je van svake pameti. U mentalitetu naseg naroda je da pas treba da zivi na lancu. I to se tesko moze promijeniti. Cak i zakon kaze da mora biti na lancu, cak i kad je u dvoristu ( a Mrvica je prakticno na ulici ). Da joj je lanac samo malo duzi, jako brzo bi zavrsila pod tockovima nekog auta ili kombija. A auto koje se "malo skloni u stranu" ne moze do nje, ali nikako. U mom dvoristu ni jedan pas nije lancu ( da, ima ih vise ) ali cesto bude puno izmeta okolo, jer su u ogradjenom prostoru.

I pitanje za kraj glasi : AKO MISLIS DA IMAS BOLJE USLOVE ZA MRVICU, ZASTO JE TI NE UDOMIS ???
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyTue Apr 15 2008, 15:38

Ova razmisljanja da je dobro sto ima hranu i vodu i da je to OK ne podrzavam. Pa,ljudi moji ja ne znam jeste li vi zivotinje ili su psi?!?
Stvarno me neka vasa razmisljanja znaju ostavit bez teksta!!!
Psa nije samo udomit i sve ok,neka ima hranu i vodu i biti zadovoljan s tim!
Pas u ovom slucaju stene,ne moze biti zadovoljan ni sa cim,ako je na metar lanca svezan. Ne znam ko je udomio to stene kod spomenutog momka,ne znam kako ste mogli dopustiti da se udomi kod njega,a da ga prije tog niste provjerili kako ce se skrbiti za jadnog cucku. Sramota stvarno. Ja sam svoja dva udomljena psa isla vratiti. Jednog sam vratila jer ga je glupaca od vlasnice tukla jer CVILI a drugog jer je stene od 2 mjeseca svezala na lanac od pola metra i nije ga nikad pustala. Horor! Mad

Da se vratim na temu.. Neka spasi to stene neko sto prije. Stene se nece pravilno ni razviti,ako bude cijelo vrijeme na lancu. Hitno popricat s vlasnikom.Mozda se udomitelj ni ne razumije u neke stvari.. Hmm.. Mad

Da sam blize sad bi tog cucku uzela sebi u svoj mali azil. Imam 15 pasa i svi su sretni,bebeli i zadovoljni. Ima odredjeno vrijeme kad se pustaju iz boxa,odredjeno vrijeme za hranu. I svi zadovoljni.. A ni jedan pas nije na metar lanca.
Kao sto ja to mogu sa svojih 20 godina i sa 15 pasa tako moze i taj "udomitelj" (ako se tak moze nazvat uopste) sa jednim psom!

NHF ..

Pozdrav seta
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyTue Apr 15 2008, 18:59

[_maza_] (citat):
Ova razmisljanja da je dobro sto ima hranu i vodu i da je to OK ne podrzavam. Pa,ljudi moji ja ne znam jeste li vi zivotinje ili su psi?!?
Stvarno me neka vasa razmisljanja znaju ostavit bez teksta!!!
Psa nije samo udomit i sve ok,neka ima hranu i vodu i biti zadovoljan s tim!
Pas u ovom slucaju stene,ne moze biti zadovoljan ni sa cim,ako je na metar lanca svezan. Ne znam ko je udomio to stene kod spomenutog momka,ne znam kako ste mogli dopustiti da se udomi kod njega,a da ga prije tog niste provjerili kako ce se skrbiti za jadnog cucku. Sramota stvarno. Ja sam svoja dva udomljena psa isla vratiti. Jednog sam vratila jer ga je glupaca od vlasnice tukla jer CVILI a drugog jer je stene od 2 mjeseca svezala na lanac od pola metra i nije ga nikad pustala. Horor! Mad

Da se vratim na temu.. Neka spasi to stene neko sto prije. Stene se nece pravilno ni razviti,ako bude cijelo vrijeme na lancu. Hitno popricat s vlasnikom.Mozda se udomitelj ni ne razumije u neke stvari.. Hmm.. Mad

Da sam blize sad bi tog cucku uzela sebi u svoj mali azil. Imam 15 pasa i svi su sretni,bebeli i zadovoljni. Ima odredjeno vrijeme kad se pustaju iz boxa,odredjeno vrijeme za hranu. I svi zadovoljni.. A ni jedan pas nije na metar lanca.
Kao sto ja to mogu sa svojih 20 godina i sa 15 pasa tako moze i taj "udomitelj" (ako se tak moze nazvat uopste) sa jednim psom!

NHF ..

Pozdrav seta

ako pazlivije procitas ranije napisano, taj pas nije udomljen putem SOSa cije je pravilo da se psi ne daju za drzanje na lancu.
ako relnije pogledas, vidjeces tuznu cinjenicu da je vecina pasa koji su pod kontrolom covjeka u BiH, vezana na kratkom lancu i vrlo je malo onih koji imaju srece da budu kucni ljubimci.
to nije zakonom zabranjeno pa ta cinjenica sprjecava zastitare da im pomognu.
pretpostavimo da u ovom trenu postoji mogucnost da sve pse takve sudbine oslobodimo.
gdje sa njima?
u drugim, civiliziranim zemljama, zivotinje su, ne samo zakonom, nego i ustavom zasticene, pa je tako njihova zastita dignuta na nivo interesa drzave.
logicno, jer su ljudi u tim zemljama shvatili da su zivotinje veoma znacajan resurs svakog drustva koje kroz brigu o njima pokazuje svoj civilizacijsku napredak.
nazalost, BiH je samo prvim koracima zakoracila u tom pravcu
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyTue Apr 15 2008, 19:48

Sorry Veljo.. Nisam ni vidjela da pas nije udomljen iz vaseg azila.
Svi koje ja poznajem drze svoje pse u boxovima,ako i drze na lancu to je kratko(preko noci). Ostatak dana psi provode u kuci ili u vrtu.

Stvarno me ganula ova tema jer mislim da to stene zasluzuje bolji zivot od metra lanca. Nista mu taj "udomitelj" ne pomaze s tim sto ga je tak zavezao. Jadan cuko.. Embarassed Nije briga o psu samo dat mu hranu i vodu to moraju ljudi shvatiti i zato sam i pisala pretprosli post. Psi su ziva bica i imaju slicne potrebe kao i ljudi. Kretati se,ne biti zatvoren,druziti se s ostalim bicima.. itd.
Ako ga mozete dovest do Cazina uzet cu ga ja jer mi ga je stvarno zao. Kad pomislim da moje cucke(koje su isto sa ulice uzete) imaju skoro sve,a taj jadnicak metar lanca,hranu i vodu .. Pa srce mi se slama. Sad

Nadam se da nisam nikog uvrijedila sa svojim postovima jer mi to stvarno nije bila namjera.


Neira
seta
Na vrh Go down
kika
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 7
Registration date : 2008-03-13

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Mrvica   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyWed Apr 30 2008, 20:20

Zivim na Vracama, i jako mi je bilo zao Mrvice jer mislim da hrana i voda nisu dovoljno! Razgovarala sam sa gazdama u nadi da ce mi ga prodati, ali nisu htjeli zbog djece, pa sam nasla kompromisno rijesenje sa njima, i dopustili su mi da ga vodim u setnju kad god zelim, pa ga tad i nahranim i dam vode. Pustam ga sa lanca redovno i dalje mislim da to nije dovoljno, al i to je mali napredak za sad. seta
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyWed Apr 30 2008, 21:19

Zašto Mrvicu ne kastrirate,ona uskoro ulazi u tjeranje a kako je na otvorenom prostoru sigurno ce se upariti i bice belaja ŠTO SA BEBICAMA?
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyTue Aug 26 2008, 17:54

Eh, oni koji stanuju u ovom kraju saznali su vjerovatno sta se desilo prije par dana...
Mrvicu, koja je mila i predraga, neki degenerik je otrovao, prvih par dana nije niko vjerovao da ce se izvuci, toliko je bila bolesna da su se i uz veterinarsku skrb kako kaze komsinica jedna, pocele skupljati muhe na nju...sada je Mrvica bolje...ali kako kad je covjek vidi ne pomisli kad ce doci onaj slijedeci put...sta uciniti..
Na vrh Go down
Baby
starosjedioci
starosjedioci
Baby


Broj komentara : 286
Age : 29
Location : Bjelave
Registration date : 2008-04-06

stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: ...   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyTue Aug 26 2008, 19:41

jadna mrvicaaaa Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Na vrh Go down
http://www.plavusaidrustvo.blogger.ba
Gost
Gost




stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA EmptyWed Aug 27 2008, 10:32

pajki pajki Sad Sad Sad jadna mrvica bas mi ju je zao
Na vrh Go down
Sponsored content





stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: stene svezano na kratkom lancu VRACA   stene svezano na kratkom lancu VRACA Empty

Na vrh Go down
 
stene svezano na kratkom lancu VRACA
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» stene
» Pronadjeno stene
» Udomljavam stene !
» trazim stene tornjaka
» Stene na ilidzi!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Udomljavanje :: Psi koji traže novi dom-
Idi na: