POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Izbor veterinara!

Go down 
+17
velja
RAMBO
gost
archy
t_bejbe
mery
Hitman
tinchy
melsas
sofi
Dijanam
Pitdog
Nia
jaca
animal lover
DaDa
arijana
21 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
archy
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 2
Registration date : 2009-01-16

Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbor veterinara!   Izbor veterinara! - Page 3 EmptyFri Jan 16 2009, 11:01

Evo nova sam na forumu, tek sam se registrovala i tek prolazim kroz teme. Naravno jako me je zanimalo vase misljenje o veterinarima u Sarajevu. Kako vec godinama MM i ja kuburimo sa zivotinjicama (pronadjenim bolesnim ili napustenim bebama cuka i maca) imamo neko iskustvo koje bih rado da podijelim s vama.
Veterinarski fakultet smo posjetili jednom ili dvaput odmah poslje rata i odustali namah!
Vet stanicu Centar posjetili takodjer 1-2 x i ostavili je za varijantu ne daj Boze.
Kad smo '96 pronasli na kontejner zakacenu najlonsku kesu sa 4 macica od 5 dana u njoj (na 30C) otisli smo u vet stanicu Stari grad gdje smo nabasali na vec spomenutog Mustafu koji nam se ucinio SUPER. Drzali smo se njega kroz mnoge grozne situacije (karcinom MM cukice) da bi na kraju poceo da se ponasa kao da mu JAAAAAKO dosadjujemo i u najgorem mogucem momentu je odlucio da nas otkaci iako smo placali bez ustezanja svaku uslugu i jako cijenili sto dolazi po pozivu.... Da skratim, moj je macak za bobu platio glavom Mustafine nebiloze, i kad je prokrvario (iz nekroticnog tkiva!!!) nije htio da dodje nego je mene kao navodio sta da radim...ja vidim nece to krvarenje stati i odlucim pozvati (a vec smo se bili zavukli) dezurni broj vet stanice na Stupu.
Tu noc je dezurni bio dr Andrej Krasni (sasvim slucajno, mogla je biti i Jadranka ne daj Boze) i odradi sve SAVRSENO!!! Od tada je on veterinar kojem vjerujemo. JAKO voli zivotinje, sto one jako dobro osjete i super reaguju na njega, detaljan je, uvijek raspolozen da mpomogne (ja sam ga znala zvati i dok je na godisnjem na moru, covjek se uredno javlja na tel i ne gleda da te otkaci). Najcesce se njegove intervencije odnose na mace koje usput pokupimo bolesne ili povrijedjene, i jednako ih tretira kao i nase kucne. S nama se borio za jedno napusteno mace od 10 dana kao da je posljednja mala maca na svijetu... takve stvari se ne mogu odglumiti (mozda jednom ili dvaput). Nedavno je otvorio prvu privatnu poliklinku i ja mu zelim sve najbolje u buducem radu. Ne brinem, jer on svojim nastupom definitivno ulijeva povjerenje, a sto je najvaznije ishod lijecenja je uvijek super. Sad ima dijagnostiku na jednom mjestu i sto se Stupa tice, ne mogu mu ni primirisati (a i kadar im je Shocked )

Harisa i Amara nikad nisam imala potrebu kontaktirati ih. Cula sam da ih hvale, ali isto tako znam i za slucaj zene koja strepi nad svojim stenetom, i kako i sama priznaje, pocesto Amara zovne i bez potrebe Smile a on uredno SVAKI PUT naplati dolazak cak i ako nije trebalo da intervenise. Meni su to bljak potezi, pogotovo ako znas da si neciji STALNI veterinar. Zar i to nije ''samo da se uzmu pare" ?

Nadam se da vas nisam udavila... Very Happy
Na vrh Go down
gost
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 1
Registration date : 2009-01-29

Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: izbor   Izbor veterinara! - Page 3 EmptyThu Jan 29 2009, 21:49

Ukljucila sam se na forum kako bih pomogla ljudima pri izboru veterinara u Sarajevu. Ukoliko zelite imati veterinara sa dosta iskustva i znanja, a da pri tome svoje usluge ne naplacuju nerazumnim ciframa preporucila bih svakako Harisa Custovica.(narocito u slucajevima lomova i povreda). Andrej Krasni nema toliko iskustva,ali zato ima novootvorenu veterinarsku stanicu,skoro po evropskim standardima, a i cijene su Shocked affraid po istim tim standardima. Vecina gradjana, sebi i svojim ljubimcima, to nece moci priustiti. Ali ko voli nek izvoli. seta
O ostalim veterinarima scratch nemam sta reci,sto dosad vec nije receno. Wink [b]
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbor veterinara!   Izbor veterinara! - Page 3 EmptyFri Jan 30 2009, 01:39

pa to bas i nije fino. andrej krasni je jako dobar veterinar. isto stoji i za harisa custovica. sad je sve stvar navike.
Na vrh Go down
RAMBO
aktivisti
aktivisti
RAMBO


Broj komentara : 94
Registration date : 2007-10-03

Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbor veterinara!   Izbor veterinara! - Page 3 EmptyFri Jan 30 2009, 17:20

arijana (citat):
pa to bas i nije fino. andrej krasni je jako dobar veterinar. isto stoji i za harisa custovica. sad je sve stvar navike.

Daj pustite se te rasprave, svako ima pravo da izabere veterinara koji mu najviše odgovora nema se prava u to miješati, pogotovo kada je kod nas izbor suviše sužen u tom smislu.
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbor veterinara!   Izbor veterinara! - Page 3 EmptyFri Jan 30 2009, 17:44

Svi oni koji imaju neku zivotinju imaju uglavnom i odredjena iskustva sa veterinarima.
SOS sa vecinom njih suradjuje i tako ce ostati i u buducnosti dok se ne stvore drugaciji uslovi.
Stvar je svakog pojedinca da izabere veterinara za svoga ljubimca i ovaj se forum nemoze koristiti za reklamiranje bilo kojeg od njih.
Cesto smo u situaciji da povrijedjenu zivotinju lijeci vise veterinara, ovisno o njihovoj specijalnosti, kao sto je na kraju krajeva slucaj i sa ljekarima koji lijece ljude.
Generalno gledajuci, stvari se poboljsavaju i nadam se da ce doci vrijeme kada cemo imati kliniku koja ce imati mogucnosti formirati konzilijum veterinara koji moze u kriticnim situacijama zajednicki donijeti odluku o nacinu lijecenja bolesne zivotinje.
Na vrh Go down
tom
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 1
Registration date : 2009-02-01

Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbor veterinara!   Izbor veterinara! - Page 3 EmptySun Feb 01 2009, 20:26

slazem se sa gostom koji je konstatovao nerazumnost cijena usluga pojedinih veterinara i u nekim veterinarskim stanicama.a isto tako se slazem sa konstruktivnim razmisljanjem prethodnog forumasa. nadam se da cemo uskoro(naravno ukolko to bude neophodno,prije svega nasim ljubimcima zelim dobro zdravlje) voditi svoje ljubimce na visokospecijalizirane klinike.
pozdrav svim ljubiteljima zivotinja
p.s. ne moze se pise odvojeno(velja)
Na vrh Go down
RAMBO
aktivisti
aktivisti
RAMBO


Broj komentara : 94
Registration date : 2007-10-03

Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbor veterinara!   Izbor veterinara! - Page 3 EmptyMon Feb 02 2009, 23:45

tom (citat):
slazem se sa gostom koji je konstatovao nerazumnost cijena usluga pojedinih veterinara i u nekim veterinarskim stanicama.a isto tako se slazem sa konstruktivnim razmisljanjem prethodnog forumasa. nadam se da cemo uskoro(naravno ukolko to bude neophodno,prije svega nasim ljubimcima zelim dobro zdravlje) voditi svoje ljubimce na visokospecijalizirane klinike.
pozdrav svim ljubiteljima zivotinja
p.s. ne moze se pise odvojeno(velja)

Potpuno se slažem po pitanju cijena, ali s obzirom kakva je situacija u nas dobro je. Nisam jedino optimistična po pitanju viskospecijaliziranih klinika, jedino ukoliko se dozvoli veterinarima privatna praksa što bi bilo idealno po mom mišljenju za šta bi se opredjelila većina vlasnika. Daleko smo mi od nekog prosperiteta po tom pitanju, jedino nam ostaje ga je gledamo preko Animal Planet programa.
Na vrh Go down
Doris
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 1
Registration date : 2010-03-22

Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbor veterinara!   Izbor veterinara! - Page 3 EmptyMon Mar 22 2010, 18:43

RAMBO (citat):
tom (citat):
slazem se sa gostom koji je konstatovao nerazumnost cijena usluga pojedinih veterinara i u nekim veterinarskim stanicama.a isto tako se slazem sa konstruktivnim razmisljanjem prethodnog forumasa. nadam se da cemo uskoro(naravno ukolko to bude neophodno,prije svega nasim ljubimcima zelim dobro zdravlje) voditi svoje ljubimce na visokospecijalizirane klinike.
pozdrav svim ljubiteljima zivotinja
p.s. ne moze se pise odvojeno(velja)

Potpuno se sla�em po pitanju cijena, ali s obzirom kakva je situacija u nas dobro je. Nisam jedino optimisti�na po pitanju viskospecijaliziranih klinika, jedino ukoliko se dozvoli veterinarima privatna praksa �to bi bilo idealno po mom mi�ljenju za �ta bi se opredjelila ve�ina vlasnika. Daleko smo mi od nekog prosperiteta po tom pitanju, jedino nam ostaje ga je gledamo preko Animal Planet programa.
Cao, nova sam na forumu i uclanila sam se da podjelim sa vama moje grozno iskustvo, imam srednjeg snaucera koji je prosle sedmice slomio zadnju lijevu nogu, bila je nedjelja i poslali su me u vetlife da slikam kod josipa krasnog, primio me je i rekao da moram operisati cuku dovela sam ga sutradan i on mu je ugradio plocu i 6 sarafa ja sam to platila 680 km i nije mi bilo zao yamolila sam ga da cuko ostane tamo koliko god je potrebno i ostao je 3 dana 4dan zove mene njegov sin morati doci po cuku on je strasno nemiran mi nemoyemo vise s njim ja dodem i vidim cuko se oslanja na nogu meni drago i pode skakati po doktoru. Kaze on meni zatvorite ga u boks nemojte ga pustati bez uzice ali moze se oslanjati na nogu sve sam ja to uradila ali u ovu subotu cuki opet visi noga i krvari ja ga odvedem krasnom on mu stavi samo tufere i previje nije ni slikao nogu nista nije uradio i poslao nas kuci. Zovnem tog Amara i on kaze ne znam sta bi moglo da bude ovo je uradeno perfektno ja mu pokazala slike ali samo da znate niko vam nece htjeti raditi poslije krasnog. Danas ja na veterinu i ustanove da je lose uradeno prvo prevelika plocica i sarafi za tu kost, nevalja materijal i previse yategnuti sarafi izmedu ostalog strucna greska to su svi rekli cak sam poslala e/mailom slike u zagreb i isto su rekli i eno mi cuke na operaciji bore se da mu spase nogu... Ugl tuzicu ga samo ybog ostalih ljudi i zivotinja inace imam lose iskustvo s josipom krasnim samo ga pare interesuju! Taj Amar i Josip su dva debila koja nemaju pojma o yivotinjama i nije im prvi put da pogrijese i nikome ih ne preporucujem!
Na vrh Go down
ciki
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 5
Location : Istočna Ilidža
Registration date : 2008-07-28

Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbor veterinara!   Izbor veterinara! - Page 3 EmptyWed May 05 2010, 08:33

Ukratko: Dobio sam cuku na poklon, u kuci potisten, odbijao hranu, kontam promjena sredine. Vani je bio ok.
2-3 dana tako, dok nismo upratili da mu je mokraca tamna, cak mozda i krvava.
Kontaktirao sam Harisa, koji je prvo ljudski, pa onda profesionalno odgovorio na moj poziv, uspostavio pravu dijagnozu. Cukica je za 4-5 sati zivnuo kao da nista nije bilo.
Ovim putem sam htio samo da kazem hvala Harisu na ljudskom pristupu, a o njegovom profesionalnom odnosu sve najbolje.
Na vrh Go down
Lekica
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 4
Location : Bolnicka ulica
Registration date : 2008-05-08

Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Svaka cast Harisu   Izbor veterinara! - Page 3 EmptyTue Jun 22 2010, 14:43

Danas sam se uvjerila da je Haris sasvim ok i korektan veterinar. Nije mu bilo tesko doci da vidi beskucnicu macu, odlicni savjeti.
Na vrh Go down
Sponsored content





Izbor veterinara! - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbor veterinara!   Izbor veterinara! - Page 3 Empty

Na vrh Go down
 
Izbor veterinara!
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Preporucite mi veterinara za sterilizaciju mace

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Veterinarski savjeti-
Idi na: