POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Najbolja hrana za nase ljubimce :)

Go down 
+4
drift_kraljica
melsas
mery
tinchy
8 posters
AutorPoruka
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySat Dec 08 2007, 12:32

Evo vidim posto svi predlazu neku hranu na dr. postu mogli bismo na ovoj temi o tome pisati... Naravno, gdje kupujemo hranu za nase vragolane, koliko je placamo, koliko je kvalitetna i sl. Moj jede sve i svasta, najvise voli Darling-suhu hranu, dok konzervu nece ni da pomirise, osim onih malih kesica za juniore Embarassed Jede povrce a i voce mu nije strano, voli lubenicu kad je ima naravno Smile Mozete i pisati domace recepte Smile
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
mery
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 55
Age : 34
Registration date : 2007-11-14

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySat Dec 08 2007, 13:16

ja koju god sam hranu probala jela je hehe...
na pocetku sam joj kupovala kesice pedigree sa piletinom u sosu i davala normalno mlijecne proizvode...
pa sam kupila frikies suhu hranu-pola bacila jer nije htjela jesti pa se navikla i onda sam uzela pedigree suhu hranu i konzerve to jede ono bas:D
a izgleda da cu preci na eukanubu jer sam dobila testere i hrana joj se svidja...
cheers
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySat Dec 08 2007, 20:48

moja gospodjica lass (imate slike na slikama ljubimaca) je jela sve, od jabuke, hjleba, pa do kupovne hrane za cuke.
domaca porcija je uglavnom bila:
supa (za nju, posebno)
riza (postala sam specijalist, pa ko ne bi postao kuhajuci svaki dan:)
meso ponekad
kupovna hrana
i malo povrca


jelo koje nam je krala redovno su bili jadro keksici (za ljude) koje je mami par puta uzela iz usta, bukvalno..

dalje, jela je jabuke cesto, a kupovnu hranu uglavnom kao dodatak i hrana za vjezbe Very Happy
a kupovala sam chapi, darling i pedigree, druge kod nas nema, nedaj boze da skontaju pa nabave eukanubu, ali nekad je dolazila i purina, uglavnom joj nikad nisam davala konzerve...


cicko, on je da vam ne pricam, kao macka, posebno zanovijetalo po pitanju hrane.. I love you
jede samo meso, i kupovnu hranu, ali izmedju purine i wiskasa pravi razliku, tako da recimo purinu samo konzerva, wiskas hoce, i to samo sa janjetinom...

kad sam htjela da proba konzervu purine, tako je jeo da sam mislila ugusit ce se...
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 02:04

Laughing mah u mene ovaj sve jede,al naj voli one slatkise za cuke pedigree schmackos.... one ostale ne bas uvijek....
al sto se tice jela,al jedan period uopste ne zeli mesa Laughing pa mu moram pravit "vegeterijansku" hranu.... Very Happy
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 02:19

ja svojima eukanubu dajem Very Happy. otkad su na nju presli nikakvih problema tipa proljeva il povracanja nemaju.

elem, mery kaze da ce sad dobit royal canin i jedva cekam, jer i nju obozavaju.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 02:45

Proplan - koji god okus...
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 03:06

laro, negdje si postala neke recepte.... gdje????
ako znas javi ili ih prebaci ovdje... cestitamo
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 13:30

jooj, a gdje se ima kupit eukanuba?
svi kazu da je jako dobra, u to vjerujem, ali je nisam bas vidjala No
ni za mace, moj cicko se bas treba malo pripremiti za zimu, on je sklon svemu i svacemu...
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 13:56

ja glasam za purinu proplan, Bil jedino jede piletinu, ostalo mu prejako shmeka, mada me malo zakla cijenom (88KM vreca) pogotovo od kako imam sustanarku... Vreca ne moze izdrzati mjesec dana, ali ako saberem kolicinu pavlake i kajmaka koji ovo dvoje mogu pojesti (cak vole i soju), ta hrana i nije tako skupa Smile
Eukanubu imas kupiti na pofalicima, u zoo centru, odmah pored media centra. Pravo je skupa, zadnji put kada sam je kupovala je bila preko 100KM vreca. Ali prije nego budes kupila vecu kolicinu uzmi na kilo. Bil nikad nije htio eukanubu, nije mu se svidjao ukus... Ali ti vjerovatno imas manjeg psa...
usput, Bil je alergican na piletinu, onu sto sam nekad uspjevala ukrasti od babe je i nekako vario (to je bilo davno doba, kada je jos vjerovala da cu pojesti piletinu koja dolazi iz njenog dvorista, dok joj nisam rekla kome kuham...). medjutim onu kupovnu nikako. Non stop zeludac radio, kuhao, pricao, pa Bil povracao... Slucajno mi Jaska veterinara zena rece da je njen pas alergican na piletinu i upali mi se svjecica.
Pouka: ko zna cime su sve hranjena ta kupovna pilad, kojim lijekovima tovljena da narastu brzo. Nema sansi da je pile bilo zdravo i da kila mesa kosta par markica...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 16:14

melsas ljepoto, za nekoga kome se ocito zivot vrti oko zivotinja cudi me da nisi bila ni u jednom zoo shopu, npr tamo kdo novog interexa, il dole u gradu kod apola....

jer na oba mjesta ima kupir eukanuba.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 16:45

sofi KLIK OVDJE ZA RECEPTE

Dijana, ista situacija je bila i kod mene, eukanubu nije htjela ni primirisati, a ima se kupiti i na Stupu, kod Krasnog, to mi nikako nije moglo promaci jer su mi oci ostale na cijeni Shocked
I ProPlan je tu s cijenama, mada mislim da je nesto jeftiniji scratch
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 16:51

ne znam za to na stupu al ja eukanubu placam mjesecno (MJESECNO!) oko 30KM. kad se sabere i oduzme...
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 17:41

Ja sam svoju Pipi uspješno prebacila na pro plan cheers
Nije mi uopšte skupo 25 km (tri kile), jer joj je to samo dodatna hrana. A i mala je - 7 kg. Inače, za gospođicu se kuha otprilike isto što i za nas, samo u šerpici pored naše, bez začina, bla, bla...
Do sada mi je bio problem pedigreov keks - obožava ga i ima neke svoje rituale dok ga jede, bira boje tj ukuse... Mislim da bi dušu i vlasnike za taj keks prodala.:-)
Ali, kako je bila bolesna i nije mogla jesti, ovih dana davi se čime god...Pro plan jede bez razmišljanja...

Eukanubu nisam ni pokušavala ubaciti, jer sam imala neke paranoje nakon što je bila povučena iz prodaje u ostatku svijeta...
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptySun Dec 09 2007, 17:47

joj kako vas volim. Moj pas ima 50+ kila, to je oko pola kilice dnevno... vreca bude taman malo duze od mjesec dana ako ne dovedem puno ulicnih pasa za sobom... Plus sada Mila (ne smijem rizikovati sa hranom jer cu ja morati pokupiti "rezultate" po dvoristu...)
Chow je bio najbolji i najpogodniji ali ga Arman vise ne dobiva... Isto proplan, ali za nijansu jeftinija hrana.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptyFri Dec 28 2007, 02:11

Eukanubu testiraju na zivotinjama i ti testovi su jako okrutni Mad .Moje mace i ja je bojkotujemo Wink .Od dehidrata im kupujem Royal Canin, a konzerve Animonda i Schesir, ponekad im tata kupi Vitto s govedinom ili Darling, mada to bas i ne vole.Obozavaju i DM-ove konzerve, a od Kite Kate dobiju proljev Sad .Obavezni Vitakraft i Gimpet malt paste i vitamini Smile
Kopiran tekst preuzet sa prijatelji zivotinja

Testiranje hrane

Industrija ne testira samo lijekove, boje, kemijske i kozmetičke preparate na psima i mačkama, već i hranu za kućne životinje. Sunday Express razotkriva laboratorijske testove koji se provode za IAMS (koji je u vlasništvu konzumerističkog diva Procter & Gamble i nastupa pod zaštitnim znakom Eukanuba) na psima i mačkama, od kojih su neki bili omamljeni i ubijeni. Nitko ne zna da li se eksperimenti koji su bili provođeni od 1991. do 2000. provode i danas. Sunday Express izvještava o tome kako je kod 24 pasa odstranjen desni bubreg, a lijevi djelomično oštećen kako bi se proučavalo kako bjelančevine reagiraju kod pasa koji imaju oštećenje bubrega. Osam pasa bilo je ubijeno kako bi se analiziralo tkivo njihovih bubrega. Bolesni psi nisu bili liječeni jer bi liječenje ugrozilo rezultate istraživanja. Dvadeset i četiri mlade i trudne ženke pretrpjele su ozbiljna oštećenja bubrega: njihovi abdomeni bili su razrezani, jedan bubreg bio im je odstranjen, a 75% drugog bubrega oštećeno. Njihova opskrba neophodnom krvlju bila je smanjena, ostavljajući životinju sa samo jednom osminom normalne bubrežne funkcije. Dehidriranim psima davana je samo tekućina, bez ikakvog drugog tretmana.

Tijekom ovog eksperimenta, četiri psa morala su biti uspavana zbog uremije (prekomjerne količine toksina u krvotoku, koja se očituje mučninom, povraćanjem i dehidracijom). Još deset pasa bilo je ubijeno sedam mjeseci kasnije kako bi se moglo analizirati koliki je dio bubrega ostao neoštećen. Ovo je vjerojatno razlog zašto IAMS-ova hrana za kućne životinje ima na etiketi natpis 'ova hrana garantira zdravlje urinarnog trakta'.

Drugi eksperimenti ticali su se poticanja pretilosti kod steriliziranih ženskih mačaka koje su potom izgladnjivane. Vivisekcija je također dala svoj doprinos razvoju hrane za kućne životinje. Učinci uzimanja vlaknaste hrane analizirani su tako da bi se mačkama izvadio želudac; alergije su namjerno izazivane kod mladunčadi, a veza između hrane i oštećenja kože može se proučavati jedino namjernim izazivanjem potonjeg.

IAMS-Eukanuba odgovorili su na pritužbe sa svih strana svijeta preko jedne od najvažnijih agencija za odnose s javnošću na svijetu (Fleissman-Hillard Inc.)

IAMS je branio svoje eksperimente i izjavio da neće više provoditi one koji podrazumijevaju eutanaziju pasa i mačaka, iako su priznali postojanje takvih pokusa do ožujka 2001. Kompanija iz San Marina ostaje namjerno nejasna po slijedećim pitanjima:
oni ne garantiraju da se eksperimenti koji uzrokuju bol, omamljivalje ili strah u životinja neće provoditi
oni ne mogu garantirati da su eksperimenti provođeni na zdravim životinjama čije su bolesti uzrokovane u laboratoriju
oni se ne izjašnjavaju jasno da li provode eksperimente koji uključuju eutanaziju na drugim životinjskim vrstama

Neki eksperimenti su opisani na web-stranici www.uncaged.co.uk/iams.htm

Daljnje informacije dostupne su u IAMS-u (Wonderfood Spa - Via 28 Iuglio 218 - 47031, Republika San Marino)

(Preuzeto iz knjige Fido non si fida. Come difendersi da scatoletta pazza, autori S. Apuzzo - E. Meyer. Knjiga se može nabaviti preko fondacije Franca Melchiori Fasan-ONLUS)
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptyFri Dec 28 2007, 02:13

aj boze.
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptyFri Dec 28 2007, 16:41

Mad
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptyFri Dec 28 2007, 21:02

hrana za zivotinje testirana na zivotinjama Rolling Eyes
majko draga...
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptyFri Dec 28 2007, 22:59

ovo je ipak hrana za kucne ljubimce ljudi sa dosta dubokim dzepom koja je "malo" testirana na manje sretnim zivotinjama... Nista neobicno, ili mi na nas ovdje u ratu...
kad smo vec kod testiranja, u nedostatku vremena (mrsko mi bilo) da narucim iz Avona, odem na web i provjerim FA... Vjerovali ili ne kod njih na stranici pise da ne testiraju na zivotinjama... Velikim slovima. Neocekivano pozitivan sok Smile
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptyFri Dec 28 2007, 23:00

ja iz avona vec jako dugo kupujem jer ne testiraju na zivotinja
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptyFri Dec 28 2007, 23:04

ja sam skontala dobar fol - uclanila sam se i narucujem za sebe. Jos uvijek nisam nista zaradila, ali kada narucim za sebe pitam i mamu i sestru pa se nakupi dovoljno da dobijemo cool popust. Definitivno mi je prioritet kupiti od njih jer ne testiraju. Vecina stvari je super - nova krema za lice je odlicna, pravo mi je popravila teksturu lica...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) EmptyFri Dec 28 2007, 23:07

ja to nista ne smijem po licu stavljat Sad

al opcenito sto se sminke (sjene, rumenila, karmini, sjajila i to...) tice, to kod njih.

jedino puder i maskaru ne jer mi ne valjaju.
Na vrh Go down
Sponsored content





Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolja hrana za nase ljubimce :)   Najbolja hrana za nase ljubimce :) Empty

Na vrh Go down
 
Najbolja hrana za nase ljubimce :)
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Hrana za odrasle pse?
» ovo je problem nase lokalne zajednice
» azil za napustene kucne ljubimce

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Veterinarski savjeti-
Idi na: