POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Dabor i ja

Go down 
+4
sofi
tinchy
jaca
mladiforum
8 posters
AutorPoruka
mladiforum
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 16
Location : Busovača, FBiH
Registration date : 2007-12-06

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyThu Dec 06 2007, 19:53

Desilo se to nedavno, moj je brat kući donio jednog malo napuštenog psića. Bilo je ljeto, u kući nismo mogli izdržati od vrućine. Psa sam ja nazvao Dabor, jer mi je to prvo napamet palo ... Zavolio sam tog malog bucmastog psića. Toliko je bio debeljuškast, da je na svakih desetak koraka morao stati da se odmori. Ja sam se vrlo rano budio, a imao sam običaj daboa rano ujutro pustiti u dvorište kako bi obavi svoje ''dužnosti''. tako je bilo svakog jutra, par tjedana. Tog kobnog jutra pustio sam Dabora i otišao iza kuće da pogledam svoj cvijetnjak. Iz daljine se čuo zvuk motora, neka je budala toliko jurcala. Odmah sam potrčao tražiti Dabora. Začuo se jak krik. Moje je tijelo bilo utrnuto. Mahnito sam trčao ka ulici. Dabor je ležao krvav. Još je bio živ. Bio je na izdisajima a iz stomaka mu je počelo izlaziti crijevo. Gledao me svojim očima. Ja sam plakao . Dabor je umro. Nakon toga sam postao drugi čovijek. Počeo sam mrziti sve one koji su bili nepažljivi prema životinjama, jer ipak su i to živa bića i vrijde nekada više nego neki ljudi. Ovo je očit dokaz kako nečija nepromišljenost zna koštati tuđe emocije ...
Na vrh Go down
http://www.mladiforum.clictopic.com
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyThu Dec 06 2007, 20:03

Sad Sad
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyThu Dec 06 2007, 21:26

Stvarno mi je zao zbog toga.. SadSadSad
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyThu Dec 06 2007, 21:36

Meni se desilo nešto slično.
Pas mi je muro na rukama, a ja sam ga mrtvog i van sebe, s bratom vozila veterinaru...Kroz crveno na semaforima i 100 na sat...

Još imam povremene krize...
Ali s novim psom sam ostala normalna, mada to s početka tragedije nije baš bilo tako...

Sad Sad Sad
Na vrh Go down
mladiforum
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 16
Location : Busovača, FBiH
Registration date : 2007-12-06

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyThu Dec 06 2007, 22:00

sofi (citat):
Meni se desilo nešto slično.
Pas mi je muro na rukama, a ja sam ga mrtvog i van sebe, s bratom vozila veterinaru...Kroz crveno na semaforima i 100 na sat...

Još imam povremene krize...
Ali s novim psom sam ostala normalna, mada to s početka tragedije nije baš bilo tako...

Sad Sad Sad


fino je naići na nekog tko vas razumije, to mi je bio najgori momenat u mom životu, možda ne toliko zbog toga što je umro, ono sve se rađa i umire, ali radi načina na koji je umro, eh to je stvarno užas ...
Na vrh Go down
http://www.mladiforum.clictopic.com
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyThu Dec 06 2007, 22:03

znam kako ti je, mace mi je umrlo na rukama...

suosjecam se, stvarno mi je grozno cuti ovakvo nesto...

recite mi, kako neko smije u naselju voziti tako brzo, to nije zdrav razum !!!!
Na vrh Go down
mladiforum
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 16
Location : Busovača, FBiH
Registration date : 2007-12-06

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyThu Dec 06 2007, 22:11

melsas (citat):
znam kako ti je, mace mi je umrlo na rukama...

suosjecam se, stvarno mi je grozno cuti ovakvo nesto...

recite mi, kako neko smije u naselju voziti tako brzo, to nije zdrav razum !!!!


Vidis ja sam iz jednog malog srednjobosanskog gradića Busovače. Eh mi smo ti poznat grad po različitim diskotekama i kafanama, naime, na 15.000 stanovnika od čega na grad otpada 5,500 ljudi, ostalo su sela, u gradu ima oko 500 lokala. Eh sada tu dolaze različiti rohani koji kao imaju automobil pa da se pokažu jurcaju po vrlo uskim uličicama Busovačkih mahala ... Mad
Na vrh Go down
http://www.mladiforum.clictopic.com
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyThu Dec 06 2007, 23:01

Sad stvarno mi je zao,ja hvala Bogu nisam imala takvo iskustvo da se nesto desi mome cuki...ali sam dosta toga vidjala,na ulicama cuku udarenog,ali ne da je samo malo udaren,vec odvaljenom nogom pa Boze,i puste da dijeca hodaju pored toga,jooj...
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyFri Dec 07 2007, 01:28

joj uzasno Sad stvarno mi je zao za tog cukicu.

najgora slika u mojoj glavi je kada sam se jednom vracala sa bjelasnice... neki monstrum je ostavio navece tu kutiju sa kucicima koji su trckarali po cesti kojom su jurisala auta. svi su bili mrtvi, razbacani po cesti na sve strane. njih 5-6. UZAS! plakala sam danima poslije toga...
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyFri Dec 07 2007, 11:40

Mladi forum, ja ne krivim vozača auta... Nego sebe!
Ipak, ja sam trebala biti ta koja će predvidjeti slične stvari...Mada nismo bile ni blizu ulice, ali...
I meni je baš tragedija što je ona umrla... a da to nije bilo od starosti...Sad
Na vrh Go down
mladiforum
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 16
Location : Busovača, FBiH
Registration date : 2007-12-06

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptySun Dec 09 2007, 22:36

t_bejbe (citat):
joj uzasno Sad stvarno mi je zao za tog cukicu.

najgora slika u mojoj glavi je kada sam se jednom vracala sa bjelasnice... neki monstrum je ostavio navece tu kutiju sa kucicima koji su trckarali po cesti kojom su jurisala auta. svi su bili mrtvi, razbacani po cesti na sve strane. njih 5-6. UZAS! plakala sam danima poslije toga...


ja sam vec odgovorio da obozavam male mace i mackice ...
desio mi se slucaj kada je neki k****n u sumi ostavio vrecu i to kakvu ...
ja volim setati, to me ispunjava, jednom tako ja setao i naletim na vrecu u po planine, kad imam sta vidjeti nesto mjauce u njoj ...
u njoj je bio samo jedan ziv macic, 6-7 njih je bilo mrtvo i smrznuto ... i uzmem ja tog macica, onako promrzlog, dovedem kuci nahranim i poklonim ga jednoj komsinici, ona je stara i nema nikog ali voli macke, ima ih 20-tak ...
Na vrh Go down
http://www.mladiforum.clictopic.com
Gost
Gost




Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyMon Dec 10 2007, 01:03

tako smo mi naseg bonija nasli... zavezanog u vreci sa jos 4 curice...
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla


Broj komentara : 131
Age : 52
Location : Tuzla
Registration date : 2007-08-16

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyMon Dec 10 2007, 11:26

...Boze dragi- ti monstrumi u ljudskom liku nisu normalni- kad vec ne zele zivotinju zasto joj onda moraju prirediti najgoru mogucu smrt (ziv zatvoren u vreci)!!!???? Evil or Very Mad
nikada to necu razumjeti- jedino sto me tjesi da ce jednog dana pred Bogom odgovarati i dobiti sto zasluzuju Twisted Evil
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyMon Dec 10 2007, 16:08

Citat :
jedino sto me tjesi da ce jednog dana pred Bogom odgovarati i dobiti sto zasluzuju Twisted Evil

istina, ali dotad ce se mnogo njih namuciti...
nazalost, kod nas je isto tako... samo sto ih nikad ne nadjemo zive, po noci hladnoj, mokroj, ostave macice u nekom najlonu, smrznu se i uguse..

i djeca ih nadju ujutro mrtve Sad
Na vrh Go down
mladiforum
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 16
Location : Busovača, FBiH
Registration date : 2007-12-06

Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyTue Dec 11 2007, 22:07

melsas (citat):
Citat :
jedino sto me tjesi da ce jednog dana pred Bogom odgovarati i dobiti sto zasluzuju Twisted Evil

istina, ali dotad ce se mnogo njih namuciti...
nazalost, kod nas je isto tako... samo sto ih nikad ne nadjemo zive, po noci hladnoj, mokroj, ostave macice u nekom najlonu, smrznu se i uguse..

i djeca ih nadju ujutro mrtve Sad


Nabavio sam si još jednu macu ... rijec je o Rudolfu, tako je debel i sive dlake, pravi sivi anđeo ...
Na vrh Go down
http://www.mladiforum.clictopic.com
Gost
Gost




Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja EmptyWed Dec 12 2007, 00:34

slikiceeeeeeee cheers cheers cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





Dabor i ja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Dabor i ja   Dabor i ja Empty

Na vrh Go down
 
Dabor i ja
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Pričaona-
Idi na: