POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 sinteraj - pokusaj 3.

Go down 
+8
celine
Logistika
melsas
jaca
Hitman
Pitdog
sofi
Dijanam
12 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyTue Nov 27 2007, 20:51

nadam se da cu iz 3. puta uspjeti zavrsiti ovu poruku jer imam strasnu potrebu da podjelim iskustvo svog danasnjeg dana sa vama. Mila je inace ok, ovo je o psu moje bake... on se zove Saro.
jutros sam se probudila u 8:30, na telefonu 7 propustenih poziva, od moje bake i mame. Naravno odmah pomislim na najgore - da je opet babi ili dedi pozlilo i da trebam voziti jedno do hitne. Nazovem babu, a ona u panici, sintori joj ispred kapije pokupili psa. Moji dedo i baka inace zive sami, imaju vise od 80 godina, prezivjeli 2 rata i dosta su tesko podnijeli (ako i jesu) gubitak sina jedinca u ratu... Posto su sami imaju ceste "nocne posjetioce" koji su cak jedan put usli u kucu tokom noci i odnijeli nekih stvari iz kuce, u strahu od najgoreg, oni su proljetos usvojili jednog psa sa ulice. Stari pas je jos tu, ali on ne laje i nije nikakva zastita. Usvojeno malo kuce naraslo u velikog i jakog psa kog nocu pustaju sa lanca zastite radi. Jutros oko 8, dok su jos pili kafu, culi su neku frku vani. Baba izadje na terasu i ugleda 2 covjeka kako joj psa hvataju ispred kapije i ubacuju u auto. Istrci ona u pidzami, pita sta se desava, pa moli i kumi da joj ostave psa, da je slucajno pobjegao van ograde, da se to svima moze desiti. Nista, nije ih briga. Jedino joj kazu da dodje danas do 12 ako zeli psa nazad inace...
U frci izbacim Milu vani na par minuta, pa odfuramo tamo da pokusam spasiti psa i da babi javimo da je sve ok jer se jutros sva tresla od soka (ona je seceras, prije mjesec dana pala od nemoci) Naravno, prvo su mi trazili 80KM, pa kasnije pitali za knjizicu ili dokaz da je pas moj - registrovan kako to rekose... Odakle ja znam da treba knjizica, nisam mogla ni pitati jer se oni na telefon ne javljaju. Jedva danas poslije podne dodjem do knjizice pa se nadam da ce pas jos biti ziv sutra ujutro kada budem tamo... Rekla sam im da sam novinar, i da ce se o tome jos pricati... Mislila sam da ce pas ostati ziv ako ih prepadnem.
medjutim ova prica ima i svoju drugu stranu. Moji baka i djed su u ratu izgubili sina jedinca. Od toga se nikad nece oporaviti. Od sina im je ostala mala penzijica. Sada se ja pitam sljedece - kako sintori ili ko god je postavio taj zakon, misle da ce jadni starci cije pse uhvate doci do sinteraja? Autom? Pjesice? Avionom??? I ako dodju, kako misle da ce platiti tih 80KM da izvuku psa? Od sehidskih penzija koju primaju? Te zivotinje su cesto jedini nacin da se zastite od nezeljenih posjetioca, jer da se radilo o odraslom muskarcu psa sigurno ne bi odveli... Dakle kola se opet razbila o ledja onih najslabijih, a i mi cemo ostariti... Mene zanima cija je obaveza da njih zastiti od ljudi cije su ruke krvave, ljudi poput sintora?!
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyTue Nov 27 2007, 21:42

...bem ti ja ovu državu!
Javi ujutro jesi li uspjela spasiti psa.

Jadni ljudi! Zamisli da nije bilo tebe, recimo...ili da nisu imali bilo koga ko bi otišao da se pobrine...

Još peglaju za knjižicu..ccc.. umjesto da budu sretni što će dobiti tih 80 km (što je za neke ljude zaista mnogo novca), za nešto što nisu smjeli uraditi.
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyTue Nov 27 2007, 21:49

ne znam vise sta da kazem o tim mesarima... usrdno im zelim da i sami prodju sve sto rade jadnim psima, a i njihovim vlasnicima.
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyTue Nov 27 2007, 23:45

uh, javiti cu svakako sta bude, ali i pokusati ovo poslati okolo. bar na jedan cro site. I pricu o Miloj naravno...
a zelje za njih, ja sam u fazi raka koze, da boli, a pomoci nema. Sutra ce mi biti zao zbog zelja, ali stvarno ne znam sta da kazem...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 00:08

cisto da nadopunim svoj izljev bjesa, ovo su moja baka i pas
https://servimg.com/view/11573402/12
i ovo

https://servimg.com/view/11573402/13
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 00:12

Gusar mali... Sad Sad Sad
Kako li mu je sada??? Sad Sad Sad
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 00:12

Kad ce prestati samo ovo zlo.Dijana možeš li tužiti šinteraj kad izvuces psa?
Pas je cini mi se srednjoazijski ovcar ,samo sto mu uci nisu kupirane ...
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 00:19

da baba hoce ja bih. Ali se bojim da njih dvoje nisu bas dobrog zdravlja niti imaju zivotne snage da se bore sa takvim ljudima... Oni su u godinama kada se ponasaju kao djeca, nece ona sigurno spavati veceras sto od jutrosnjeg stresa, od straha da ce im opet neko upasti u kucu i naravno od brige za psom... Njoj ne treba dodatni stres
Ali ovo je jedan tuzno dobar primjer odnosa drzavnih cinovnika prema starim ljudima... totalni nedostatak suosjecanja, razumijevanja ili bilo cega slicnog...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 00:29

PA U TOME I JESTE FAZON!
Da je jutros umjesto babe Dijana ili neki visoki tip sišao da spasi psa i objasni da se sve slučajno desilo, scenarij ne bio bio isti!
Ovako znaju da baba i djed, stari, bez novca, neće praviti neke posebne probleme....
Tuga i jad!!!
Pridružujem se Dijaninim željama, samo što se ja, za razliku od nje, ujutro ne kajem!
Možda sam na kraju u istom košu sa tim mesarima, ali tako je!
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 00:44

Ma ovo je strasno. molim te javi sta je bilo, nemam rijeci
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 00:54

juh, i to jos ga ne daju????

ovi sto su kod nas bili zadnji put su pitali ciji je pas, i jedno dijete izvalilo-moj!!!

i to naravno kad je vidjelo onu zicu kojom su cuku htjeli uhvatiti, pardon, nije kod nas, ja kovace svojatam, to je bilo na kovacima, kod selme..

kod njih inace sintori grozni, ali dohakaju im, svaki put dodju sintori - cuka nidje:cheers:

vec ih je 50-tak tako spaseno..
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 01:11

postavio sam clanak na entitetu, mislim da sam ih dobro nacepio
Na vrh Go down
Logistika
novi kolačić :)
novi kolačić :)
Logistika


Broj komentara : 3
Age : 38
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-22

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 02:11

...fkt ne mogu da vjerujem sta se desava nemampojma ... bez rijeci sam Sad((
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 15:51

dobra vijest - pas je ziv
dodatne vijesti: sav se tresao, sludio je tamo. Od veselog psa koji sretno trci po dvoristu nastao je pas sa tezim traumama... Uglavnom Bog Maglajlija mi je dao psa. Za 80KM naravno... I predavanje mi je drzao, da bude tuznije pitao da li mi je baba senilna - kao da ga je briga za nju, toliko krvi na rukama ima da su pitanja poput ovog izvan svake pameti, nedostatak osnovne kulture bar. Ma neka jadan skupi jos novca za sljedeci hadz mada ono sto joj ne napavio ni 5 takvih puteva nece oprati. Najteza rijec koju znam je "haram", e pa haram mu novci koje uzima od ovako starih ljudi. Onih starih ljudi koji nemaju pravo ni na jedno upozorenje, ako nista ono godina radi...
jos mi je rekao da baba laze, da pas nije bio u dvoristu. Ja njoj vise vjerujem, ona kaze da je pas bio izvan kapije pa zbrisao unutra i opet izasao jer su ga zvali. Kaze i da od juce ujutro oka nije sklopila, da se bojala da ga ne ubiju.
Ja stvarno nemam rijeci za njih. Zaista bi voljela po svuda polijepiti njihove slike i slike njihovih porodica, zena i djece. Da ih ljudi mogu pljuvati po ulici kada ih vide.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
celine
aktivisti
aktivisti
celine


Broj komentara : 51
Age : 46
Location : BL
Registration date : 2007-09-28

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 16:26

80 maraka za sopstvenog psa!!! Ne mogu vjerovati... Mad
Pa kakav je to zakon, propis, ili šta već na osnovu čega oni rade?! Je li u pitanju nekakav zakon ili neko njihovo interno uputstvo, pravilnik kojeg su sami našvrljali da bi mogli uzimati novac. Pa čak i da postoji takav idiotski propis (a ne bih se iznenadila i da zaista postoji s obzirom na sve), mogli su ti izaći u susret. Kako li samo slijepo slijede propise kad je u pitanju uzimanje novaca od bespomoćnih ljudi, a da se pojavio neko jači i "važniji" bili bi manji od makovog zrna! Pa zar nije bolje da neko uzme tog psa nego da ga oni ubijaju, manje krvavog posla za njih?!
Sve mi je to tako nelogično, ružno i nehumano... Sad
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 16:36

prije nekoliko dana napisala sam tekst o tome kako su sintori covjeku prodali njegovog vlastitog psa za 80 KM
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla


Broj komentara : 131
Age : 52
Location : Tuzla
Registration date : 2007-08-16

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 16:39

Reketasi kriminalci- to su sinteri! Mad traziti 80Km i jos dodatnu papirologiju- Evil or Very Mad
Hadzija!? Ma taj je sramota za hadzije- ubica, a ne hadzija Evil or Very Mad
Krinka za glupane- e to je on sa placenim ubicama Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Gost
Gost




sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 17:07

e pa boze moj to je prestrasno.....
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 17:07

ma njima to dobro dodje,ljudi "zarade" na tom jednom psu koji ima vlasnika Mad a ne znam negdje sam na forumu ovdje procitala kako vlasnik sinteraja voli pse??? ma on njih da voli ne bi ih tako tretirao,vec covjek sebe zeli pred svima pohvaliti kako je on dobar... Mad svasta... Shocked
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 17:19

ja sa naravno dobila priznanicu, na njoj pise "otkup psa"...
a da sam ga usvojila bilo bi besplatno, medjutim nisam smjela rizikovati.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Gost
Gost




sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 17:53

i moze li covjek uopce da bude pametan i da zna sta da radi kad su oni u pitanju?
jer meni se cini da oni drze konce u rukama i manipuliraju nama, vlasnicima pasa, kako hoce, jer znaju da nema sanse da cemo ostaviti clana porodice u toj mesari!!!!
meni je jedna zena pricala, ona ima Bellu (mozda je dijanice i znas, onaj lovacki, Bella debelindza I love you ) kako je sintor zvao Bellu imenom, i onda je pokupio, a njoj je muz 100% invalid i pao covjek u tesku depresiju, ona njih zove da joj vrate Bellu, oni nece ni da cuju za to, jos se jadnoj zeni u facu smiju, nasla se zena jadna izmedju 2 vatre, covjeku pozlilo, a bella joj unutra.....
Tek sutradan je mogla otici po nju!!!
to su MONSTRUMI!!!!!!!

jesu li se bakica i dedo oporavili od tog soka, ja shvatam njih, tim starijim ljudima bude posebno tesko, jer svakako s godinama osjecaju da su nemocni i onda ih opali u facu da su zaista i nemocni i ne mogu psu pomoci... a ovi im se jos u facu smiju i agoniju produzuju... FUJ!
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 18:02

Bellu pokupili??? Bela je klasicni glupson, prava dobrica... I znam da je toj zeni muz nepokretan, jadni ljudi...
a moji budu bolje, sada se baba smirila. Saro je sada kod mene jer mi je k****n iz sinteraja rekao da stalno idu na stup zbog dojava. Bolje neka ga ovdje...
slike babe i mile su na:
http://picasaweb.google.com/mocevic/SretniKrajPriceOGariBabeJanje
ima ih puno, a ovako mi je puuuuuno lakse download...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Gost
Gost




sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 18:28

da da Bella ti je zavrsila kod njih, ne znam kad je to tacno bilo, ali ona je takva, dobricina naivna....
elem to je bila ta uzasna scena sa njenim muzem, zene mi je prosto bilo zao kad sam to cula.

slikice su prekrasne, pile malo kako vuce zadnje nogice Sad
a Garo i Saro su prava ekipa cheers
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 18:30

meni sada vec te njene zadnje noge lice na paralizu. ima misica, ali uvlaci sape unutra umjesto da pokusa stati...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. EmptyWed Nov 28 2007, 20:28

Dijanam (citat):
ja sa naravno dobila priznanicu, na njoj pise "otkup psa"...
a da sam ga usvojila bilo bi besplatno, medjutim nisam smjela rizikovati.

dobro napisano - OTKUP! otmicari... jos malo, pa ce i na djecu preci. isplati im se... Mad
Na vrh Go down
Sponsored content





sinteraj - pokusaj 3. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: sinteraj - pokusaj 3.   sinteraj - pokusaj 3. Empty

Na vrh Go down
 
sinteraj - pokusaj 3.
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pokusaj ubistva u Vojkovicima

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Udomljavanje :: Happy end :)-
Idi na: