POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Zenka njemackog ovcara CHWILA

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

Zenka njemackog ovcara CHWILA Empty
KomentarNaslov komentara: Zenka njemackog ovcara CHWILA   Zenka njemackog ovcara CHWILA EmptyWed Nov 14 2007, 01:20

danas je ispred SOS ureda Veljo pronasao zenku njemackog ovcara koja je jedva hodala. U stvari ona nije hodala dok nije nesto pojela, onda je samo vukla zadnje noge. Kicma joj je skroz kriva - ocito nije slomljena ali nije ni dobro, grudi pune mlijeka... Odvezli smo je na stup kod veterinara, ali prije sutra se ne moze reci nista o kicmi - rengen radi tek od 16-18 srijedom. Kucica nema - ko zna gdje su, a ocito ju je neko jaku udario. Razumije sve komande. Dobila je par vakcina, cak smo joj i mlijeko ispumpavali iz grudi jer su joj grudi pune (ako se mlijeko ostavi moze se "usiriti" u grudima i potencijalno prerasti u rak). Ima smjestaj na par dana, ali treba neko na stup ici da cisti. Ima li volontera? Veljo i ja smo donijeli dovoljno pokrivaca - deka, vreca za spavanje, par peskira itd, dovoljno hrane, posude za vodu i hranu, dali vitamine tako da je zbrinuta. Mozda eventualno ponijeti novine za prostrijeti - od boli u ledjima i nogama nije uposte ni piskila Sad. Ja cu biti cio dan na konferenciji, a kada se to zavrsi vec je mrak pa joj necu biti od velike pomoci. U sustini se radi o 2 dana jer cemo je morati negdje (niko ne zna gdje) prebaciti u cetvrtak navecer.
Cuka je veoma mirna, razumije sve komande pa nece biti nikakvih problema. U slucaju da je ujede neko od "cistaca", veterinar je blizu
Smile
hvala puno onome ko bude nasao vremena za ovo - max 30 min svaki put...

Zenka njemackog ovcara CHWILA Chwilalr0

Zenka njemackog ovcara CHWILA Chwila2nk4


Zenka njemackog ovcara CHWILA Chwila5oy9

https://2img.net/r/ihimizer/img218/1807/chwila11aw3.jpg[/img]
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

Zenka njemackog ovcara CHWILA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zenka njemackog ovcara CHWILA   Zenka njemackog ovcara CHWILA EmptyWed Nov 14 2007, 01:29

Sad Sad Sad
Ljudi, pomozite nekako!!!!!!!!!!!!
Neka se neko odrekne konferencije, predavanja, škole, posla, čega god...
Ne smijem ni zamisliti u kakvom je stanju.........Sad
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

Zenka njemackog ovcara CHWILA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zenka njemackog ovcara CHWILA   Zenka njemackog ovcara CHWILA EmptyWed Nov 14 2007, 01:35

ja sam se danas odrekla prisustva na pola konferencije i odmah cim me je veljo nazvao otrcala do psa. Nisam se ni vracala...
ja cu je i pokupiti kuci u cetvrtak navecer ako joj ne nadjemo privremeni smjestaj - nisam sigurna sta cu onda sa njom, a ni Scottu nisam rekla, jos uvijek, ali bar pola petka cu biti kuci, a onda prevoditi sastanak sa WSPA i SOS. Prije konferencije izvodim svog psa (u 630), pa opet izmedju konferencije i vecere - trcim iz Saraja na Ilidzu, pa mi je ovo ipak previse obaveza...
niko se ne mora odreci predavanja ili skole, ovo je veoma kratka obaveza, a veljo ce vjerovatno na stup poslije podne da je odvede na snimanje kicme.
kao sto rekoh, vjerovatno 30ak minuta dnevno...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Gost
Gost




Zenka njemackog ovcara CHWILA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zenka njemackog ovcara CHWILA   Zenka njemackog ovcara CHWILA EmptyWed Nov 14 2007, 02:09

dijana, molim te javi kad budes znala gdje ce biti, evo ako je dunja voljna, mozemo nas dvije da se pobrinemo bar tih pola sata dnevno za nju....
Lakse je u dvoje
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Zenka njemackog ovcara CHWILA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zenka njemackog ovcara CHWILA   Zenka njemackog ovcara CHWILA EmptyWed Nov 14 2007, 11:36

evo ja sam sada zvala prijatelja koji ima vucijaka. rakao je da bi trebao oko vikenda da dodje pa ce doci da je vidi. ako ne bude mogao on, rekao je da ce se potruditi da nadje nekoga da je udomi.
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Zenka njemackog ovcara CHWILA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zenka njemackog ovcara CHWILA   Zenka njemackog ovcara CHWILA EmptyWed Nov 14 2007, 12:34

t_bejbe (citat):
evo ja sam sada zvala prijatelja koji ima vucijaka. rakao je da bi trebao oko vikenda da dodje pa ce doci da je vidi. ako ne bude mogao on, rekao je da ce se potruditi da nadje nekoga da je udomi.
nova tema. poslao sam fotke i komentar. admin ili oni kojima sam sve poslao trebaju to sto brze postaviti
Na vrh Go down
Sponsored content





Zenka njemackog ovcara CHWILA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zenka njemackog ovcara CHWILA   Zenka njemackog ovcara CHWILA Empty

Na vrh Go down
 
Zenka njemackog ovcara CHWILA
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Alma, zenka njemackog ovcara
» Pronadjena zenka njemackog ovcara
» NEMACKI OVCAR ZENKA
» Napustena Rotvajler-zenka
» OKOTILA SE ZENKA TORNJAKA NADJIMO JOJ DOM!!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Udomljavanje :: Happy end :)-
Idi na: