POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 newfoundland

Go down 
+5
Hitman
Pitdog
velja
audiophilia
D.
9 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 13:52


ISPRED FILOZOFSKOG FAKULTETA NALAZI SE ŽENKA NEWFOUNDLANDA.
ILI SE IZGUBILA, ILI JE NAPUŠTENA, KO BI ZNAO...
JAKO JE UMILJATA I DRAGA, NEMA NIKAKVIH OZNAKA OSIM OGRLICE NA KOJOJ IMA MARKICU OD VAKCINE PROTIV BJESNILA.

MOLIM VAS AKO ZNATE DA JE NEKO TRAŽI NEKA IDE DIREKTNO TAMO JER JE CIJELI DAN OKO FAKULTETA...

newfoundland DSC00680


: komentar modifikovan dana: Mon Oct 15 2007, 19:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
audiophilia
novi kolačić :)
novi kolačić :)
audiophilia


Broj komentara : 7
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-11

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 14:51

Dok sam ja bila cula sam 2 razlicite price... Shocked

Uglavnom ovi jedni cura i momak su zvali SOS udruzenje ali im otamo nisu pomogli Mad
Onda su zvali par veterinarskih stanica i tek ih je prihvatila neka sa Stupa i rekli su kao da ce doci po nju (zenka je) ali tek nekad za 2 sata ili eventualno tokom popodneva. A onda je druga cura rekla da je zvala Veterinu i da su joj rekli da je pas obradjen i pusten na ulicu...

Kako god, ona je napustena i treba joj pomoc. Prelijepa je, mislim da nema vise od 2 g.
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 15:41

audiophilia (citat):
Dok sam ja bila cula sam 2 razlicite price... Shocked

Uglavnom ovi jedni cura i momak su zvali SOS udruzenje ali im otamo nisu pomogli Mad
Onda su zvali par veterinarskih stanica i tek ih je prihvatila neka sa Stupa i rekli su kao da ce doci po nju (zenka je) ali tek nekad za 2 sata ili eventualno tokom popodneva. A onda je druga cura rekla da je zvala Veterinu i da su joj rekli da je pas obradjen i pusten na ulicu...

Kako god, ona je napustena i treba joj pomoc. Prelijepa je, mislim da nema vise od 2 g.
previse se trazi od SOSa.
on jednostavno nema resurse, ni zakonsko pokrice za sve probleme koji se pojavljuju, a sprijecili su ga da stvori makar osnov.
postojanje zastitarske organizacije ne znaci automatski rjesenje problema.
da li ljudi u SA upce znaju da je proveden pilot projekat kantonalne vlade i kantonalnih vet stanica o sterilizaciji i vakcinaciji ulicnih pasa, koji su oznaceni i sintori ih nesmiju hvatati, ali ih zato svaki sarajlija moze usvojiti.
pa sad bujrum, sarajlije i ljubitelji zivotinja.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 19:42

Niko ne dolazi po cuku..eno je jadnica bas je sva izgubljena..bila je sigurno gladna jer kad sam joj davala konzervu nije je mogla docekati..
nadala sam se da ce doticni veterinari doci koji su vec rekli da ce, ali evo do 6 sati do kada smo bili na faksu nije niko..
ostala je tamo jer ja uistinu nemam gdje s njom...
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 20:17

A taman sam posao da otvorim temu... I ja sam je danas vidio, morao sam zuriti na cas, pa sam dao broj SOS onom momku i djevojci da nazovu, da vide sta ce. Kasnije sam ih sreo, rekli su mi da su im iz veterinarske stavnice jedva dali ime vlasnika. I to nakon treceg poziva. Vlasnik zivi negdje na Ali-pasinom i nema ni kucnog ni mobilnog telefona. Rekli su ga otici potraziti kuci. Pas ima najmanje 4-5 godina, vec su joj sijede izbile na njusci i usima, a ima i ogromne kraste po sebi. Ledja i zadnja desna noga su pune rupa u dlaci. Sutra cu znati jesu li uspjeli kontaktirati vlasnika.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 20:21

ja sam mislila da je mlada...
ali je mazica slatka...okice su joj I love you
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 20:28

ma predivna je... ona bi trebala biti iz legla od onog tipa sto drzi ribarnicu ispod mosta na Ciglanama. On ima dvije zenke, majku i kcerku, i bas prije nekoliko godina mu se desilo da su se obje okotile u 15 dana razlike. Naravno, davao je stenad kome je stigao, jer samo je starija kuja dojila svu stenad. Uspio sam da mu udomim dva steneta. Sreca, pa su mi dva prijatelja taman tada htjeli da nabave psa. Cuo sam da je kasnije poklonio i ove dvije velike zenke, ali to nisam provjeravao.
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 20:39

Evo jos slika crne ljepotice...

newfoundland Image610

newfoundland Image611

newfoundland Image612

A ovo su kraste koje ima po sebi... Ove su u dosta blazem obliku u odnosu na one na ledjima. Njih nisam uspio slikati, buduci da je lezala. Mislim da je suga ili demodikoza.

newfoundland Image613
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 20:40

ona je stvarno sva izgubljena, danas kad smo bile na pauzi vidimo cuko sjedi, istopile se kako je fina i mazna, kako je sjedila ispred faksa sa ogrlicom mislile smo da je neciji pas i da nekoga ceka ali onda kasnije nakon par sati i nje koja je jos uvijek bila ispred shvatili smo da ili se izgubila ili ju je neko izbacio...

p.s. jeste..bas je puna krasta i buha cini mi se, ko luda ne da se cese nego sto se kaze ˝drapa˝..ali su joj okice joooj...
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 20:45

Ma sve je njoj ok, i njuska i oci... Nema ni temperature. Jedino sto ima rane po sebi. A sama ih je sebi napravila grizuci se i cesuci. Danas smo joj mi kupili nekoliko sendvica, pa dali. Bila je pravo gladna. Moguce je da je gazda izbacio kada je vidio da se osugala. Vidi se da je bila njegovana donedavno i da ne luta dugo. Newfoundlandu se dlaka potpuno oceba samo nakon 3 sedmice necetkanja. Dobije grumenje mrtve dlake svuda po sebi. Ona toga nema. Ima doduse viska dlake koju treba iscetkati, ali to nije nista kako zna biti.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 20:58

Ado hoce li se bar znati sutra je li izbacena pa da nesto pokrenemo ili je covjek trazi pa da mu se vrati????
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 21:03

Hoce. Ovo dvoje s mog odsjeka su ga rekli potraziti. Postat cu cim dodjem kuci.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyMon Oct 15 2007, 21:07

ajde barem to..ako je izbacena da pokrecemo cijelu stvar...
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 01:21

jel planirate nesto konkretno sa psom?
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 01:23

za pocetak ga pokusati vratiti vlasniku, a ako ne... bar je newfoundlandera lako udomiti... prilicno su rijetki
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 01:24

ali gdje sa njim/njom ako ga nebude vlaskin htio,mogu ga sintori pokupiti?
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 01:26

ne bi trebali... ima markicu. a i pokusat cu skontati neku alternativu.
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 01:28

psa treba skloniti na sigurno pa gdje god,samo da ima smjestaj i hranu...
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 01:30

ne mogu nista konkretno obecati, ali vidjet cu vec sta mogu uraditi... imam nekoliko ljudi koji su se raspitivali za newfoundlanda, evo im sada idealne prilike.
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 10:26

Nema veze sto ima markicu, sintori kupe sve sto nije svezan. Ne zelim pametovati, ali imam ideju.
Kod restorana Rimski most imaju newfounda, zenku, a imali su i muzijaka kojeg je udario voz. Tamo jos imaju i konje. Sta mislte da se proba udomiti kod njih?
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 11:47

Znam da imaju... Al sumnjam da bi uzeli. Ja mislim da je taj muzjak cak i otac od ove zenkice. Evo cekam da mi jave jesu li nasli vlasnika.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 12:03

ljudi dajte da je negdje sklonimo, da pitamo te ljude na ilidzi??? ja cu jos malo na faks pa joj nosim cukece hrane za slucaj da je jos tamo..
vracam se kuci oko 3 pa javlojajte se cim sta saznate...
Na vrh Go down
maya_o
aktivisti
aktivisti
maya_o


Broj komentara : 18
Age : 37
Location : sarajevo
Registration date : 2007-09-16

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 12:12

joj, ista moj mali medo newfoundland barney:D. kako je slatka...
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 13:20

Vlasnik psa je Aldin Redzvelja, adresa mu je Trg ZAVNOBIH-a bb. I to je sve sto se o njemu moze naci. Nema nikakvog broja na koji bi se mogao dobiti. A psa vise nema pred fakultetom. Stvarno ne znam sta da se radi.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland EmptyTue Oct 16 2007, 14:20

ja sam kruzila oko faksa nigdje je...
ne bih da slutim ali da je nisu oni lesinari pokupili ???
Na vrh Go down
Sponsored content





newfoundland Empty
KomentarNaslov komentara: Re: newfoundland   newfoundland Empty

Na vrh Go down
 
newfoundland
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Izgubljeni ljubimci!!!! :: Izgubljeni psi !!!-
Idi na: