POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mučilište na Ugarskom putu....

Go down 
+8
designerlejla
blackladyy
Pitdog
jaca
DaDa
t_bejbe
tinchy
D.
12 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyTue Oct 09 2007, 20:40

Jos sam se malo raspitao... Ako je medo nije plod krivolova, nema sanse da mu se pomogne. Osim ako ne "uznemiri javni red i mir"... Tada bi ga morao dati zooloskom vrtu (buduci da ne moze biti vracen u divljinu), koji ga sigurno nece htjeti uzeti i onda bi ga najvjerovatnije uspavali Sad Sanse su skoro nikakve...
Na vrh Go down
Gost
Gost




Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyTue Oct 09 2007, 21:20

Hvala ti ado.
Nego, kako mozemo provjeriti jel ima medo papire???
i mozes li mi molim te objasniti zasto ne moze biti vracen u sumu, zar ne bi bilo logicno recimo karikiram da ga privremeno uzme zoo nas (ili bilo koji drugi) o da ga postepeno uvodi u samostalan zivot na kakav je sigurno naucio u sumi???
Mozemo li ikako neke strane organizacije uputiti u ovaj problem?????
nekako su mi oni glasni i jasni i znaju sta treba uraditi
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyTue Oct 09 2007, 21:32

LaRa.2311 (citat):
Pitdog (citat):
hm... sto se tice zakonske pomoci medi, treba provjeriti kako je ovaj uopste dosao do njega. Ako ima lovacku dozvolu ne moze mu se nista. Ako je nema, moglo bi ga se optuziti mozda za krivolov ili nesto slicno. Bar oko toga imamo zakone. Sto se tice privatnog drzanja divljih zivotinja, sa te strane mu se ne moze nista. U Hrvatskoj bi moglo... Oni imaju zakon oko toga. U kuci ih mogu drzati do godine ili dvije, zatim ih moraju dati zooloskom vrtu ili premjestiti u neki adekvatan kavez. Dalje se ne sjecam.

e pa to me je interesovalo. zalosno je ako mu ne budemo mogli pomoci, mada ja nesto cisto sumnjam da je taj medonja kupljen.
ima li pomoci po nasem divnom zakonu ako izadje neka inspekcija (ako je uopce imamo) i kaze da mu je smjestaj neprikladan.
joj mogla bih ja ovako do jutra, samo trebali bi mi kao udruzenje nesto pokrenuti. Evo ja nisam ni znala za tog medu, ali ima ljudi koji zapravo ne razmisljaju i odu i plate kartu, da zapravo samo produbljuju medinu agoniju.
Steta sto nemamo pravnika ovdje
za ovoga se medu borimotrecu godinu i on jr trebao docu u SA.
sutra se taj medo moze uz pomoc federalne inspekcije preuzeti. nisu htjeli da ga prime u Pionirsku dolinu.
sve je bilo organizovano. njegovo mjesto je zauzela zagrpcanka. ostalo nije za sada, za ovaj forum
Na vrh Go down
Gost
Gost




Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyTue Oct 09 2007, 21:36

U redu, naravno da ne treba sve detalje iznositi, onda ne bi bili u prednosti
Nego, znaci za tog medvjeda ima sanse???
to mi je jako bitno, treba se malo javnost informisati, gledala sam vas danas na TV SA i dobar potez je bio i spominjanje mede.
Ljudi misle da se mi borimo samo za mace i pse, ali recimo veci problem sto se tice smjestaja je upravo taj medvjed.
i srce me boli sto je zatocen tamo negdje, umjesto da slobodno hoda po sumi.
Sad mi je zao sto nisam pravnik jer bi na dusu sjela tim inspektorima i pionirskoj dolini, kao i vlasniku tog mini zoo.
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyTue Oct 09 2007, 23:19

LaRa.2311 (citat):
Hvala ti ado.
Nego, kako mozemo provjeriti jel ima medo papire???
i mozes li mi molim te objasniti zasto ne moze biti vracen u sumu, zar ne bi bilo logicno recimo karikiram da ga privremeno uzme zoo nas (ili bilo koji drugi) o da ga postepeno uvodi u samostalan zivot na kakav je sigurno naucio u sumi???
Mozemo li ikako neke strane organizacije uputiti u ovaj problem?????
nekako su mi oni glasni i jasni i znaju sta treba uraditi

Papire? Papire nijedan medo nema Very Happy Sto se vracanja u prirodu tice, nemoj biti dijete, ko bi to radio? Pa ovi u pionirskoj su se jedva smilovali da onom jadniku naprave novi smjestaj. Mislis da bi jos i pokusavali da ovoga prilagode divljini? Strane organizacije bi vec mogle cuda da naprave Very Happy U Evropi je ionako manjak medvjeda Wink Vjerovatno bi se nasao neko ko bi objerucke prihvatio ovog jadnicka.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyTue Oct 09 2007, 23:42

kupoprodajne for god sake tongue
pisati stranim organizacijama obavezno
ja sam misljenja da svi mogu naci dom, od psa pa do mede
samo treba potrefiti pravu adresu
ako ko zna neka mi na PP javi adresu neke organizacije pa cemo pisati
Na vrh Go down
Alica
aktivisti
aktivisti
Alica


Broj komentara : 13
Age : 49
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyWed Oct 10 2007, 00:29

koliko vidim svi ste vidjeli samo medvjeda..

hallllloooooooooooooooo

ima ovdje i vkukova, vukova koji zive u cetiri zida, puno leseva ikostoju..nekad su bila tri vuka a sada obzirom da mozete VIDJETI jedan les, sada su ih samo DVA...

nije ovdje smao medvjed u pitanju..u pitanju us i ovi vukovi!
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyWed Oct 10 2007, 00:31

Alica (citat):
koliko vidim svi ste vidjeli samo medvjeda..

hallllloooooooooooooooo

ima ovdje i vkukova, vukova koji zive u cetiri zida, puno leseva ikostoju..nekad su bila tri vuka a sada obzirom da mozete VIDJETI jedan les, sada su ih samo DVA...

nije ovdje smao medvjed u pitanju..u pitanju us i ovi vukovi!

Ja nigdje ne vidjeh nijednog vuka Shocked
Na vrh Go down
Alica
aktivisti
aktivisti
Alica


Broj komentara : 13
Age : 49
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyWed Oct 10 2007, 00:34

pa onda pogledaj malo bolje..pored medvjeda imaju slike iu vukova...jest da su slabe ali moze se vijdeti..na jednoj je cak i slika lesa od vuka...
ti vukovi zive izmedju 4 zida..hrane ih kroz prozor...smrdi na leseve i kosti su svuda..
pored ovih vukova, imaju jos 5-6 mladih vukova koji su u kavezu - blizu medvjeda..ali njih se nije moglo slikati..
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyWed Oct 10 2007, 00:36

Aaa... sad tek vidjeh... zastekali se jadnicci, pa se ne vide. Od onog mrtvog sam mislio da je medvjedje .... Sta cu, ocoravio prije vremena Cool
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyWed Oct 10 2007, 00:36

Vidio sam tek sad vuka kad je Alica napomenula ,stvarno je Sad Sad Sad
Na vrh Go down
Alica
aktivisti
aktivisti
Alica


Broj komentara : 13
Age : 49
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyWed Oct 10 2007, 00:38

ja sam ih gledala uzivo...

medvjed je sada u kavezu, malenom, smrdljivom...lud od zica...
sada mu kao niko ne moze prici...stavio kao neku ogradu...
mladi vukovi su takodjer izbezumljeni ali njih je veom tesko bilo slikati jer je k****n bio tu...
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyWed Oct 10 2007, 00:40

vukove mu ne bi bio problem otudjiti Wink al s medvjedom je malo teze...
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyWed Oct 10 2007, 09:48

Pitdog (citat):
vukove mu ne bi bio problem otudjiti Wink al s medvjedom je malo teze...
za tvoje komentare moras imati puno vise informacija i biti u toku dogadjanja (bar sto se tice aktivnosti SOSa).
o zivotinjama na vlasicu znaju svi zainteresirani i stranci i bosanci. a i hercegovci. i oni imaju svoju mecku (zivi u boljim uslovima i igra se sa dva tornjaka)
medo iz pionirske doline je krenuo iz visegrada pa preko hercegovine stigao u sarajevski vuciji kavez, bio tamo 7 godina dok SOS nije napravio projekt i primorao PD da mu naprave odgovarajuci smjestaj. to sto nije sve izvedenokako treba, treba njih pitati.
razlog zasto se problem zivotinja na vlasicu ne rjesava je bezakonje, indolentnost i nedostatak volje za njegovo rjesavanje.
sve se zavrsava salonskim mahalanjem.
za vlasickog medu ide prica da je njegova mati ubila lovca,a njega kao siroce zbrinuo tadija sugic.
pogledaj clan 318 krivicnog zakona fbih. samo to je dovoljno da se medo uzme a tadija posalje u zatvor.
Na vrh Go down
celine
aktivisti
aktivisti
celine


Broj komentara : 51
Age : 46
Location : BL
Registration date : 2007-09-28

Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 EmptyWed Oct 10 2007, 13:30

Pa da je i istina to o spasavanju medvjedica to mu ne daje za pravo da ga drzi u zarobljenistvu... Mada ja u tu pricu i ne vjerujem.
Meni samo nije jasno kako tom ogranicenom covjeku nije jasno da je on masu posjetilaca odbio. Svi moji prijatelji i kolege koji putuju za Sarajevo nikada ne bi stali tamo, svima je mucno od tog prizora....
Ali izgleda da se ne mozemo pozvati na njegov zdrav razum...
Ja takodjer nisam dovoljno upoznata s aktivnostima SOS sto se tice ovog slucaja, ali sam ubijedjena da ste preduzeli sve sto ste mogli. U svakom slucaju, ako opet budete imali nekakav plan ili akciju spasavanja, i ako vam trebaju dobrovoljci ja sam spremna na ucestvujem.
Na vrh Go down
Sponsored content





Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Mučilište na Ugarskom putu....   Mučilište na Ugarskom putu.... - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
Mučilište na Ugarskom putu....
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Okrutnost (naša stvarnost)!!obavezno pogledajte!!-
Idi na: