POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 kastracija

Go down 
+4
celine
Hitman
tinchy
maya_o
8 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Nosty
aktivisti
aktivisti
Nosty


Broj komentara : 18
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-01-23

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyThu Mar 27 2008, 01:37

Ziva se polomih razmisljajuci da li da se odlucimo na kastraciju ili ne... Embarassed
Mojima zao, a ja opet smatram da je to bolje za njega kada ga vec necemo pariti.
Uh... zato me najvise interesuje kako tece taj oporavak i moze li biti nekih vecih komplikacija?
Boni nam je prvi pas pa smo bas sto se tice ove teme neupuceni...
Arijana - javljaj kako ide s oporavkom Smile
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyThu Mar 27 2008, 01:39

Ja sam do sada radio 3 kastracije za svoje ljubimce(2 psa i jedna maca) sve je prošlo jako dobro i brzo su se oporavili.

Sretno i ne brini Smile
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyThu Mar 27 2008, 01:42

evo lizu, zvala sam tatu da pitam smiju li (on je doktor, to je slicno Very Happy) i on kaze da nije frka samo da pazimo da ne pokidaju konce iako su konci super jaki, pa je to skoro nemoguce.

kanzo malkice ima temperaturu, nije nista ozbiljno, maloprije smo isli vani da piskimo (ja ih snijela i popela uz stepenice) i mogu vam rec da sam se pravo iznenadila. prvo sto su sve ispisali iz dva puta (meni smijesno), i vise ne zapisavaju sve zivo na sta naidju...mislim znam to vjerovatno treba tako, jel, al opet odma da pocne djelovat :S i nisu njuskali nista okolo, meni se cini da su samo htjeli kuci da spavaju...kad sam rekla idemo kuci nisu se bunili...

vili sad vec puno bolje izgleda, zivlji je, on nema temperaturu :S.

a hajd, sve se tjesim da sam dobro uradila, ako nista za njihovo zdravlje... sad mi nesto zao kanza, on jadan ni kriv ni duzan.............................................................
Na vrh Go down
Nosty
aktivisti
aktivisti
Nosty


Broj komentara : 18
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-01-23

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyThu Mar 27 2008, 01:53

Skupit cu snage i za to, ali moram mamu lansirati negdje tih dana jer ce se ona rastati od zivota Rolling Eyes
Boni cim zacvili ona se razleti oko njega, sta li ce biti tada... Question scratch
Najdraze bi mi bilo da prestane njusiti svako smece i sva govanca po ulici shinesmile
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyThu Mar 27 2008, 01:59

Nosty (citat):
Skupit cu snage i za to, ali moram mamu lansirati negdje tih dana jer ce se ona rastati od zivota Rolling Eyes
Boni cim zacvili ona se razleti oko njega, sta li ce biti tada... Question scratch
Najdraze bi mi bilo da prestane njusiti svako smece i sva govanca po ulici shinesmile

moja suze roni. ne mogu ti to opisat. a prijeti stalno da ce nas kolektivno izbacit iz kuce. kaze STA SI IM URADILA PROKLETINJO JEDNA :S
Na vrh Go down
Gost
Gost




kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyThu Mar 27 2008, 16:52

pa i moja mama isto tako!!!
Nemoj je dirati, pa nemoj je ruziti, pa ovo, pa ono....
Kaze da joj je to beba srculence srculence srculence wojii zaljubljen
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyFri Mar 28 2008, 12:52

vili danas ima povisoku temperaturu. ne znam dal da zovem veta.

kanzo - ko nov. igrao bi se, hiperaktivan je, al svejedno je uz vilija...
Na vrh Go down
vlatka
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 27
Registration date : 2007-10-05

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyFri Mar 28 2008, 14:23

telefoniraj pa pitaj da li to spada u normalne reakcije. Javljaj šta je bilo.
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptySat Mar 29 2008, 00:07

kanzo je predvecer piskio krv. i posto sam panicar ja sam ih odmah obojicu ponovo jadnom covjeku odvela. nije piro jer je skroz veseo, nema temperaturu. ugl, dao mu je antibiotik ponovo...

vilija opet zdrmala temperatura.

na kraju smo im zvona stavili da se ne lizu. i mazem im bivacyn kremu.

prijateljica koja je nedavno kastrirala svog macka kaze da je i njoj pet dana sve vako bilo - temperatura, krv, depresija - i onda odjednom prestalo i oporavio se. ne znam, meni sve suhveli, danas kad sam onu krv vidjela pocela sam vristat...

edit: a nesto pozitivno. kad sam ih vodila malo na zrak, sreli smo drugog pekinezera i vili je bio skroz civilizovan :S. na djecu jos rezi (on rezi na djecake jer kad je bio mali nabio ga je rodjak degen nogom, i sad nikako ne voli djecake).
Na vrh Go down
Nosty
aktivisti
aktivisti
Nosty


Broj komentara : 18
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-01-23

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptySun Mar 30 2008, 16:04

seta skontala sam da cu u junu/julu imati nekoliko dana slobodnog vremena pa cu onda Bonija odvesti na kastraciju. Psihicki se stignem do tada pripremiti...
I dalje obavjestavajte sta je s psicima cvjetak
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyWed Apr 02 2008, 13:15

eh vili je jucer napokon ustao na noge (znaci da ga je 7 dana drzalo...) i hoda, fala bogu ne moram ga vise nosat ko malo dijete.

samo iskreno, jos je agresivniji sad, toliko me ujeo za ruku da vec cetiri dana nosam sarenu modricu popracenu ogrebotinama na ruci i svi misle da sam zrtva nasilja u porodici.

kanzo je kul.
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyTue Apr 15 2008, 21:37

sto se tice vilijevog ponasanja......danas sam za tri modrice od ujeda bogatija od prosli put kad sam se javljala. znaci nije pomogla kastracija, a to mi je bila zadnja nada.

sad vise ne znam sta da radim Sad
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyWed Apr 16 2008, 00:33

Moras ga pocet kaznjavati za njegove postupke. Lose postupke i ne popustati! Nikako!
Imam pekinezera vec 11 godina. Sviju je ugrizao osim mene jer sam mu ja JEDINA dala do znanja da sa mnom to tak ne ide!
Moras i ti svom dat do znanja da se tako NE SMIJE ponasati. Svaki put kad uradi nesto lose,kazni ga,i ne popustaj onom tuznom psecem pogledu. To sviju prevara Smile I nikako ga ne smijes pogladit,mazit nakon sto ga kaznis.To ti je kao odobravanje onog sto je uradio. No
Pokusaj par dana s ovim savjetima .. Nadam se da ce ti uspjeti. Meni je uspjelo Wink

pozz
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyWed Apr 16 2008, 00:40

[_maza_] (citat):
Moras ga pocet kaznjavati za njegove postupke. Lose postupke i ne popustati! Nikako!
Imam pekinezera vec 11 godina. Sviju je ugrizao osim mene jer sam mu ja JEDINA dala do znanja da sa mnom to tak ne ide!
Moras i ti svom dat do znanja da se tako NE SMIJE ponasati. Svaki put kad uradi nesto lose,kazni ga,i ne popustaj onom tuznom psecem pogledu. To sviju prevara Smile I nikako ga ne smijes pogladit,mazit nakon sto ga kaznis.To ti je kao odobravanje onog sto je uradio. No
Pokusaj par dana s ovim savjetima .. Nadam se da ce ti uspjeti. Meni je uspjelo Wink

pozz

normalno da ga kaznjavam, od pocetka, i ne, ne tucem ga, al ne djeluje. i on isto ko i taj tvoj samo moju sestru nikad nije ujeo a na sve ostale hoce, znaci nije do kaznjavanja, nekaznjavanja vec su eto takvi.

sve sam ja pokusala, i kontakt ocima, i kliker sam pokusala, i sve. ne djeluje...ja ne znam vise sta cu. odselicu se od kuce, to je jedini nacin da me prestane maltretirat izgleda.

i baj d vej, nema on "tuzni pseci pogled" njegov pogled je samo zao.

vodim ja ovu bitku vec 2 godine...
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyWed Apr 16 2008, 00:58

hahah..A nemoj tako o svom psu. Svaki pas je dobar samo mu treba naci "kvaku". Ne znam stvarno sta da ti sad savjetujem..Ja imam 15 pasa i svaki ima razlicit karakter,ali i svaki zna sta se smije a sta ne.
Pokusaj ga vishe mazit,ako vec ne pale kazne. Daj mu vishe paznje nego do sad.Mozda je ljubomoran na drugog psa. Recimo moja Tara (rottweilerica) je preljubomorna i kad mazim druge stence,ona ludi. Rezi na mene.. Na tom jos radim s njom lol! Ne smije se tako ponasat.
Mozda je i tvoj ljubomoran. Ma,ajd ne sekiraj se.. Uvijek se nadje neko rijesenje nemoj samo otic od kuce .. Wink
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyWed Apr 16 2008, 01:00

haha ovo je problem egzistencijalne prirode. il on il ja Very Happy

mazenje ne pomaze, a probala sam i to da njega vise pazim nego kanza (sreca pa kano nije zlopamtilo).
Na vrh Go down
[_maza_]
aktivisti
aktivisti
[_maza_]


Broj komentara : 28
Age : 36
Registration date : 2008-04-13

kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 EmptyWed Apr 16 2008, 01:15

Laughing

nisam bila registrovana kad si pricala o kastraciji i da si se nadala da ce se poslije tog promjenit.. nece. kastracija ne mjenja karakter psa. ne znam kako ti to niko nije rekao.. Shocked

no,ako ti se pas ne promjeni.. pomiri se s tim.Very Happy
zato ja svima govorim da se pas UCI od malih nogu. od mjesec dana pa nadalje.. ucenje nikad ne prestaje kao ni kod covjeka. sad ne bi imala problema da si ga dobro socijalizirala od pocetka. i sama vjerovatno znas da je s pekinezerima jako tesko izaci na kraj. meni mama razbija mozak zbog pekinezera vec 11 godina.. no sta joj ja mogu sto se nije vishe "druzila" s njim. lol! na mene ne smije zarezat i MORA doci kad ga zovnem. ne kaznjavam ga nikako. vec je stvar navike izmalena naucio/navikao.

ma ajd bona preboli to.. nemoj zbog tak slatkog cucka otic od kuce
Twisted Evil
Na vrh Go down
Sponsored content





kastracija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: kastracija   kastracija - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
kastracija
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Akcija kastracije

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Veterinarski savjeti-
Idi na: