POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kako se obraniti od šintora...

Go down 
+5
tau_tau
Pitdog
Darius_Maximus
Hitman
D.
9 posters
AutorPoruka
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 22:49

Lijepo bih zamolila sviju koji su se ukljucili na ovu temu u temi UBILI SU BEBEKOVOG BRATA DA NASTAVE OVDJE... jer iako je ova tema puna kontriranja, i kojekakvih konflikata ocigledno svi mi imamo svoje misljenje kako reagirati u odredjenim situacijama, a mozda i kroz konflikte dodjemo do neceg zajednickog...zna se i to desiti..

UNAPRIJED SVIMA OBAVIJEST: PSOVKE, VRIJADJANJA I SLICNO BRISEM ODMAH!!!! POKUSAJTE ARGUMENTIRAT STO CIVILIZIRANIJE...

Pitdog (citat):
Ispod moje zgrade zivi jedna stara teta sa malim,
smijesnim mjesancem koji joj je jedina porodica... Nedavno, kada sam se
vracao kuci, naisao sam na scenu kako ga jedan sintor udara onim
sranjem za hvatanje u glavu, a drugi crkava od smijeha. Fino sam im
pokusao objasniti da nije ulicar, itd., na sta sam samo dobio par
socnih psovki na svoj racun. Zato su i oni dobili poteze tjelesne
povrede, a ja izgleda prijavu u policiji. Ne mozee covjek uz ovakav
zakon ni da brani zivotinje. Jadni psic je imao dvije ogromne rane na
glavi, jedva sam ga skrpio, a vlasnica samo sto nije dobila infarkt.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 22:55

ja sam izbrisala postove sa one teme, sto bi djeca rekla Ajmo isponove...pa mozda i dodjemo do necega korisnog...
ovo je uistinu nesto sto se desava svakodnevno, ja BOGU HVALA nisam imala prilike to vidjeti, jer mislim da bi poludila skroz, ali uistinu kako reagirati u takvim situacijama???molim vas bez zezancija i SF fazona, nego konkretno sta uraditi...


: komentar modifikovan dana: Tue Sep 25 2007, 23:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 23:00

Da ja prvi pocnem sa komentarima...
PITDOG NEKA SI GA IZLEMAO ,SPASIO SI JEDAN NEVIN ŽIVOT A TO SI POKAZAO SVOJOM LJUBAVLJU PREMA ŽIVOTINJAMA JER SI I SEBE IZLOŽIO ODREĐENOJ OPASNOSTI... bounce
Na vrh Go down
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 23:03

Sjecam se kad sam se tek registrovao na ovoj stranici...
Kontam ja, sta moderator ima da moderise na ovakvoj stranici... Ovdje ce, rekoh, svi pricati o cukama i macama i sta mogu uraditi da pomognu njima i ostalim zivotinjama, bit ce upoznavanja, zezancija itd. kad ono mi poceli da se krvimo i dijelimo u tabore... Shocked

Kao prvo, nas malo ovdje sto ima i sto se javlja na forumu bi trebali valjda da se drzimo zajedno sta god da se desi... Ako neko ima razlicita misljenja o ophodjenju prema sintorima, zar je to nesto oko cega cemo se pokrviti...?

Upravu su i Pitdog i Lara, jer uvijek svaka prica ima dvije strane, sad samo ovisi s koje tacke posmatras... Vjerovatno policija ne bi nista uradila, a vjerovatno bi tog cuku i uhvatili (za ubijanje ne znam, jer pare se na tome uzimaju, narocito ako je neciji, pa taj neko dodje da plati 80KM, znam iz iskustva...), ali isto tako su se sintori vjerovatno nameracili onda maksuz da nesto "prljavo" obave...

Isto tako, posto zakon ne postoji, oni mogu hvatati svakog psa, koji bi mogao "predstavljati prijetnju", da vam ne pricam sta mi je direktor sinteraja sve pricao, ovo je mala maca...

Na kraju, da kazem, imamo mi i precih stvari od prepucavanja i prozivanja... Ja koliko znam, mi smo svi volonteri i ne trebamo se medjusobno krviti, nego pomagati, mi nemamo nikoga osim same sebe...

Pozdrav svima, i pozivam na paljenje lule mira... Very Happy

Da dodam sta licno mislim o slucaju...
Po krivicnom zakonu sintori su, nazalost, upravu, po moralnom Pitdog, i izabrao bih njegov nacin prije nego njihov...
Ali to na duze staze ne moze donijeti nikakav napredak, stoga covjek ne moze biti bas pametan...


: komentar modifikovan dana: Tue Sep 25 2007, 23:12; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 23:04

ovako...ja kako god da smirujem cijelu svadju nastalu na prethodnoj temi, ja apsolutno poludim kada vidim da bilo ko maltretira nekog nemocnog i slabijeg od sebe, nije bitno, dijete, stara/bolesna osoba, zivotinja stvarno tu da sam neki hulk hogan ne bih imala milosti..
sjecam se jedne price gdje je zena mucila svoje bolesno dijete koje nije imalo razvijene reflekse da joj stavi ruku na vrelu ringlu a dijete nije imalo refleks da makne ruku, nesto prestrasno, i tako je to jadno dijete maltretirano dok se nije otkrilo...
ja sam tu za zakone arapskog svijeta- nisam niko na ovom svijetu da imam pravo reci ko zasluzuje zivojeti, a ko ne, ali prema takvim ljudima, znaci nebitno, da se tako odnose i prema zivotinji, ja osobno ne bih imala milosti...jer patoloske strukture koje zadovoljstvo kroz tudju patnju i maltretiranje drugih meni nisu za ovog svijeta...ja sam grozno osjetljiva na to...
ali sto kaze Dario, da se ne svadjamo nego da probamo nesto smisliti...pa nismo svi isti na ovom svijetu, koliko ljdu toliko cudi...pa u tome i lezi bogatstvo ovolikog broja ljudi...a ne sad da se krvimo oko toga..
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 23:08

Dijanam (citat):
vi ste skroz slatki. Samo da znate, ovako pocinju
nesporazumi izmedju ljudi koji se bore za istu stvar... a da svi
podignete nivo tolerancije? Oboje ste u pravu, svako na svoj nacin. A
sintori, oni znaju uci i u dvorista i kupiti pse. I veoma su okrutni i
bezobrazni... Sjetite se samo Ome. A oni dolaze na poziv ljudi. I ja
bih se sigurno svadjala da sam bila u takvoj poziciji
Nego, ja se pomalo osjecam da radimo u ilegali, kao partizani prije 2. svjetskog rata Smile Nadam se da i vama ovo romatnicno kao i meni... Smile
nego, ima li neka konkretna ideja / sugestija kako promjeniti situaciju u nasu korist?
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 23:09

Hvala na otvaranju teme... Od sintora se moze odbraniti samo ako ih se uhvati na djelu... Treba samo pogledati socioloski profil ljudi koji rade kao sintori, medju nema mjesta normalnim ljudima. Uglavnom su to ljudi sa same socijalne margine, Romi, (ne)lijeceni alkoholicari i sl., a primljeni su na radno mjesto samo zato sto ga niko drugi nije htio. Najveci izvor prihoda im je klasicni dognapping. Uhvate kucnog psa i uzmu "otkupninu" za njega. Sto se ulicnih pasa tice, ne znam je li neko od vas vidio kako ih hvataju? Fuj! Da se covjeku zeludac okrene. Pare koje kanton izdvaja za injekcije za uspavljivanje pasa, ne znam gdje idu, ali u svoju svrhu sigurno ne. Odrasle pse ubijaju udarcem malja u glavu, a stenad jednostavno omlate o zid ili pod. Interesantna stvar je sto je kastracija psa jeftinija varijanta od uspavljivanja... Interesantno je i da sintori zaista uzivaju u svom poslu i rade ga sa velikim pozrtvovanjem (nazalost). Srecom, pa i medju njima bude razumnih, pa puste psa ako vide da ima markicu. Da se vratim temi, sta raditi protiv njih? Paziti na psa kao oci u glavi i ne pustati ga rano ujutru, kada obicno love. I ako pas nestane na duze od nekoliko sati, najbolje je odmah otici direktno u kafileriju, a ne zvati ih telefonom. Ovo sto se meni desilo je jedan od ruznijih primjera susreta sa sintorima. Ali zamislite da je umjesto mene bila neka starija gospodja? Pas bi sigurno bio mrtav. Hvala ostalima na razumijevanju.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 23:12

ovako...ja sam nedavno cula da su ljudi imali obicaj da uhvate lutalicu i stave joj ogrlicu kao da bude neciji pas...da tako barem izgleda..ali ispade da je to jos gore...jer ce ga onda ziher pokupit kad misle da ce neko sigurno doci..vise covjek nije pametan sta i kako...
Na vrh Go down
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 23:18

Ma hvataju oni sve zivo, prica mi onaj Maglajlija, direktor njihov, kada smo mi isli da ove nase izvucemo... Mene zovnu, i ja moram poslati ekipu da to obavi, a zovu zbog raznih gluposti... Zvala jednom kao zena neka, da dodju i uhvate jednog psa, koji je napao njenu cerku, i kaze ja posaljem ljude dole, kad ono psic, naskocio joj na cerku kada je isla prema skoli, nema ni mjesec dana, ali kao cerka se uplasila i majka odmah zvala da ga hvataju... I mi smo ga kaze uhvatili i uspavali, jer niko nije dosao po njega... Shocked Shocked Shocked

Ljudi su uzasno "stasljivi" sto se pasa tice, haman svaka zivotinja je opasna po zivot, ja ne mogu da razumijem ljude... Ali nikome ne smeta nista vise u ovoj drzavi, samo cuke, jer od njih cemo svi nastradati na kraju...

Situacija je takva da nema zakona, mogu raditi sta god hoce, drzava im je dala odrijesene ruke...
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 23:20

Ima i toga... Dok sam zivio u Starom gradu, imao sam jednu divnu tetu u komsiluku, koja je hranila lutalice, stavljala im ogrlice i vakcinisala... Jednog od njih su i uhvatili, srecom pa je na vrijeme uspjela da ga pokupi.
Na vrh Go down
tau_tau
aktivisti
aktivisti
tau_tau


Broj komentara : 59
Age : 38
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-27

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 23:42

Ma ima svakakvih ljudi,pa i onih koji ne vole zivotinje nikako i to nije strah ,to je mrznja.A takvi se vecinom i zaposljavaju ko sintori,nazalost.A kako nam je citav sistem u drzavi bolestan tako je i to.
U Mostaru je prije nekoliko godina bilo dosta pasa lutalica koji su bili izrazito agresivni i napadali su u coporu uvijek.A sintori bi obicno kupili sve osim njih,sve one fine pitome,oko ovih divljih se nisu ni trudili...Nisam bas skroz upucena,ali mislim da su sve te divlje pse jedno jutro nasli mrtve,valjda je nekome dosadilo cekati sintore,eto i to se dogadja...
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyTue Sep 25 2007, 23:43

kiseljak (citat):
Da ja prvi pocnem sa komentarima...
PITDOG NEKA SI GA IZLEMAO ,SPASIO SI JEDAN NEVIN ŽIVOT A TO SI POKAZAO SVOJOM LJUBAVLJU PREMA ŽIVOTINJAMA JER SI I SEBE IZLOŽIO ODREĐENOJ OPASNOSTI... bounce

Vidi stvarno... A sta bi bilo da su sintori mene izmlatili? Smile
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyWed Sep 26 2007, 00:27

Onda bi te sad ovdje svi oplakivali... Smile
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyWed Sep 26 2007, 00:29

kiseljak (citat):
Onda bi te sad ovdje svi oplakivali... Smile

Bila bi moja slika umjesto Bebekovog brata Smile Od sada ce kletva da bude: "Dabogda ti slika bila na forumu AnimalSOS-a" Very Happy
Na vrh Go down
maya_o
aktivisti
aktivisti
maya_o


Broj komentara : 18
Age : 37
Location : sarajevo
Registration date : 2007-09-16

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: shintori   Kako se obraniti od šintora... EmptyWed Oct 03 2007, 23:19

vec neko vrijeme sam registrovana i nisam jos nista prokomentarisala, ali mislim da je krajnje vrijeme:).
sintori imaju odredjeni posao, slagali se mi s tim ili ne. (ja licno ih svrstavam u isti kos sa danasnjim policajcima koji mlate momka zbog prsluka koji kod kineza kosta 2.5 marke). to je jasno, ali sigurno im nije posao da se izivljavaju na zivotinjma i da ih mlate kako stignu i kad im je merak i da svoje stresove istresaju na zivotinjama.
imam jedno pitanje. kako uopce izgledaju sintori? jel imaju neke specijalne uniforme? auta? nesto po cemu su prepoznatljivi? kako mogu osigurati psa? nekom znackom? plocicom? da u slucaju da pobjegne ili da ga neko ukrade ne bude ubijen? ili maltretiran? postoji li nesto sto se stavlja na ogrlicu po cemu se raspoznaju psi koji imaju vlasnika?
Na vrh Go down
Gost
Gost




Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyWed Oct 03 2007, 23:36

pa pas ti treba na ogrlici nositi obavezno markicu da je vakcinisan protiv bjesnila.
Druga stvar o kojoj sam ja vec pisala jeste da postoje markice na koje se moze staviti ime psa, vlasnika i kontakt telefon.
Jer ako nema markicu, oni ce ga vakcinisati, pregledati, ocistiti od parazita bla bla bla i lijepo ti to naplatiti kad dodjes po psa (osim ako to sve ne rade i kad pas ima cip i markicu)
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyWed Oct 03 2007, 23:54

Ja ne znam sta da vam kazem osim da ih ne volim.. Ostali su mi u losem sjecanju. Sjecam se da sam ja kao ucenik 6 razreda cuvala sa svojom rajom 10 kucica. Jedno jutro dodjosmo kad ostale samo 3 zenkice. Cuvali smo ih godinu dana u jednom boxu ispod balkona mog druga.. Ljudi su nam cinili razne grozote.. Bacali smece, da izgleda kako su to cuke napravile, zatim zvali Eko policiju. Ali eto, mi se dali nismo.. Sve je to bilo lijepo sa njima, no kad sam se vratila jednog dana iz skole, mene zove drugarica place ne zaustavlja se. Reko sta ti je, kaze odveli nam Donu, Medicu i Zhutu.. Ja sam se odmah rasplakala.. Ali prvo kad su dosli stavili im onu zicu oko vrata tj. Doni prvoj. Medica sama otisla do kombija i sjela Sad A zutu su jedva uhvatili jer je bila ljuta kao ris.. Mene je jedino slusala i dopustala mi da je gnjavim. A onda su njoj stavili zicu i probili box sa njom kolko su je izvlacili i trgali.. Evil or Very Mad Sad Od tada ne volim sintore.. Jednostavno ne volim.. I znate, za uspomenu su nam ostavili tu zicu pored tog razvaljenog boxa.. Evil or Very Mad
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Gost
Gost




Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyThu Oct 04 2007, 00:07

prestrasno!
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla


Broj komentara : 131
Age : 52
Location : Tuzla
Registration date : 2007-08-16

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyThu Oct 04 2007, 08:59

Sinteri su UBICE i nitko normalan ne radi taj posao (ako se to poslom uopce moze nazvati)!!!
Mi ih tjeramo iz naseg kvarta kad god se pojave, ali dok se zakon ne donese ubice ce i dalje da smrt siju...
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyThu Oct 04 2007, 09:44

Kako kad Smile
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... EmptyMon Nov 19 2007, 19:17

Mah u nas u gracanici nema ni sinteraja...ali ima sintora...ali zato kad svima jednom dodiju psi,Gradonacelnik kao gospodin naplati i oni jednu subotu ujutru rano podju ubijati sve redom... Mad a dan prije toga na radio stanici govore "OBavjestavamo gradjane da ce sutra ujutru biti lov na pse,pa se gradjani mole da sacuvaju svoje pse scratch bicefrke
kako su samo glupi ljudi...u mojoj ulici je bio jedan psic,tako je bio meden...a u mene do kuce ima jedna firma i on je tu boravio a radnicima nije smetalo,pa su ga tu noc sakrili unutar firme i nisu mu citav dan dali da izadje,ko zna mozda je naisao koji sintor,a onda ga je uskoro jedan od radnika uzeo sebi Smile


: komentar modifikovan dana: Mon Nov 19 2007, 20:36; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content





Kako se obraniti od šintora... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kako se obraniti od šintora...   Kako se obraniti od šintora... Empty

Na vrh Go down
 
Kako se obraniti od šintora...
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kako da im pomognete!
» Kako s ljubomorom?
» Potrebna pomoc Meliti u improviziranom sklonistu za kuce
» kako se nosite s tim?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Pričaona-
Idi na: