POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 KUPIRANJE USIJU!!

Go down 
5 posters
AutorPoruka
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

KUPIRANJE USIJU!! Empty
KomentarNaslov komentara: KUPIRANJE USIJU!!   KUPIRANJE USIJU!! EmptyWed Aug 01 2007, 22:22

I taj je kirurški zahvat dospio u današnju kinologiju iz prošlog stoljeća, kada se za nj moglo naći opravdanja, no danas je isključivo moderni, kozmetički zahvat.

Uške su se obrezivale onim psima koji su u prošlom stoljeću služili u borbama pasa. Taj sport je već odavno zabranjen, a tek nedavno je i kinologija odlučila da se jednako ocjenjuju psi s obrezanim uškama kao i oni kojima uške nisu obrezane. U Velikoj Britaniji, dapače, usvojen je zakon koji čak zabranjuje rezanje uški, pa i repa, no u nas i drugim europskim državama to je dopušteno, ali samo do dobi od 2 mjeseca.

Obrezivanje uški je pravi kirurški zahvat koji se najpovoljnije odvija u dobi od 7 tjedana. Obavlja se pod narkozom. Postoje različite operativne tehnike i pomagala koja omogućuju preciznost u postizanju simetričnosti obrezanih uški. No za potpun uspjeh operacije potrebna je ozbiljna postoperativna njega. I pored toga pojedini psi operativnim zahvatom ostaju unakaženi za čitav život.

Preuzeto sa http://www.vauvau.net/index.php?option=com_content&task=view&id=90&Itemid=59
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

KUPIRANJE USIJU!! Empty
KomentarNaslov komentara: :-(   KUPIRANJE USIJU!! EmptyTue Sep 25 2007, 03:31

Eh da se bar svim psima usi ovako kupiraju... Grad je pun priucenih "veterinara", koji ih rezu sklapelom nazivo, bez anestezije ili sjekirom na pragu (to sam svojim ocima vidio i umalo nisam povratio), a jos i uzimaju pare za to.
Na vrh Go down
DaDa
starosjedioci
starosjedioci
DaDa


Broj komentara : 134
Age : 36
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-03

KUPIRANJE USIJU!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE USIJU!!   KUPIRANJE USIJU!! EmptyThu Sep 27 2007, 06:29

Ma ne znam... ja nikad ne bih mogla patiti svog psa cisto zbog nekog modnog trenda
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

KUPIRANJE USIJU!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE USIJU!!   KUPIRANJE USIJU!! EmptyThu Sep 27 2007, 08:47

citala sam u jednoj knjizi da je kupiranje konkretno repa, jako tesko i za psa samo, u smislu komunikacije izmedju pasa...jer kad se dva psa susrecu onda se vec po repu moze vidjeti na sta ce liciti taj susret (kad masu ko ludi od srece, ili kad ga ukoceee pa se zna de ce biti problema)naravno, nije rep jedino sredstvo komunikacije medju psima, ali jeste jedno BITNO i onda su u engleskoj cini mi se, zabranili kupiranje a jedno od osnovnih razloga su naveli i taj..
ja da imam psa koji bi se kao trebao kupirati iskreno ne bih nikad..meni su npr. dobermani strasno slatki kad nisu kupirani...znam jednog momka koji na vilsonovom vodi takvog dobermana i bas je presladak (cuko ne momak shinesmile , salim se.... Wink )
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

KUPIRANJE USIJU!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE USIJU!!   KUPIRANJE USIJU!! EmptyThu Sep 27 2007, 10:09

ja koliko znam rotvajlerima se vise ne reze rep, dobermanima ni rep ni usi...
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Sponsored content





KUPIRANJE USIJU!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KUPIRANJE USIJU!!   KUPIRANJE USIJU!! Empty

Na vrh Go down
 
KUPIRANJE USIJU!!
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Veterinarski savjeti-
Idi na: