POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 NE DAJTE PSU COKOLADU!

Go down 
+3
Dijanam
mery
tinchy
7 posters
AutorPoruka
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyWed Aug 01 2007, 22:11

Rijetko tko od nas vlasnika ne voli čokoladu, a kako volimo i svoje pse naravno da volimo sve dobre stvari podijeliti sa njima, no nekada to nije i najpametnije čak štoviše može završiti i smrću vašega psa.

Shvatite ovu rečenicu ozbiljno da i MALE KOLIČINE ČOKOLADE MOGU UBITI VAŠEGA PSA...
Čokolada sadrži visok postotak masti pored toga sadrži i kofein i theobromin koji su dvije vrste nervnih stimulansa, koji također potiču jače izlučivanje urina i pojačani rad srca.
Ako vaš pas prosječne težine oko 10 kilograma pojede mali komadić čokolada tj. mali napršnjak najvjerojatnije mu neće biti ništa. No ovo je općeniti odgovor pa bi pravo pitanje glasilo;

KOLIKO JE ČOKOLADE TOKSIČNO ??


Naravno da količina čokolade ovisi i o vrsti čokolade što je razvidno i iz doljnjih primjera:
Bijela čokolada ; 100 grama je dovoljno da uzrokuje nervne probleme kod 10 kilograma teškog psa
Mliječna čokolada ; 10 grama na kilogram težine uzrokuje nervne probleme, poluslatka čokolada ima isti učinak
Kakao; 5 grama na kilogram težine kod psa težine 10 kilograma
Čokolada za kuhanje; 5 grama na kilogram težine psa
Čak i ako vaš pas ne pojede veliku količinu čokolade i slatkiša da uzrokuju otrovanje mogu uzrokovati diareu i povraćanje.
Ako ste sigurni da je vaš pas pojeo čokoladu ili slatkiš i ima gore opisane simptome odmah ga odvezite svojem veterinaru jer je svaka minuta važna. Pokušajte mu olakšati postupak spašavanja vašeg psa time da mu točno opišete vrstu slatkiša koja je pojedena, koliko i kada.
Naime ako se otrovanje čokoladom ne liječi u najgorem slučaju može doći do i do smrti vašeg ljubimca. Pas koji je na vrijeme doveden veterinaru ima dobre prognoze da se izvuče bez nekih većih problema.
Stoga zaključimo bez obzira koliko volite svoga psa ili mačku svejedno nemojte dijeliti svoje slatkiše sa njime rađe mu kupite njegove poslastice biti će isto tako zadovoljan ali i što je najvažnije i zdrav.
Ne pretjerujte sa slatkišima za vaše ljubimce jer i oni sadrže zbog svoje privlačnosti veću količinu proteina pa i to lako može dovesti do pretjerane težine.
OPREZNO SA SLATKIM I ZA VLASNIKE I ZA LJUBIMCE.

Preuzeto sa
http://www.vauvau.net/index.php?option=com_content&task=view&id=152&Itemid=54
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Gost
Gost




NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyThu Aug 02 2007, 04:48

meni je jednom Minnie ukrala 3 bajadere i naravno pojela i otrovala se, povracala je toliko da je zavrsila kod veterinara i dobila 3 injekcije.
Otad pazimo da cokoladu ne ostavljamo tamo gdje je ona moze dohvatiti.
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyThu Aug 02 2007, 07:22

Auuuu a moj je jednom kad sam ja bila mala pojeo cijeli euro-blok jer sam ja ostavila jaknu u cijem je dzepu bio taj euroblokic.. Otada samo pseca cokoladica u umjerenoj kolicini.. mada on zna nekad da ukrade cokoladu..
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
mery
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 55
Age : 34
Registration date : 2007-11-14

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyThu Jan 17 2008, 22:38

joj maloprije je moja mimi pojela jedan keksic tutku u kojem je krem cokolada...i to se popela na kevet i uzela jedan:(Sad
Na vrh Go down
mery
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 55
Age : 34
Registration date : 2007-11-14

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyThu Jan 17 2008, 22:40

joj maloprije je moja mimi pojela jedan keksic tutku u kojem je krem cokolada...i to se popela na kevet i uzela jedan:(Sad
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyThu Jan 17 2008, 23:04

Moja mama je imala psa, Flokija, puli, koji je bio lud za kockama secera. Posto je za iste znao i pjevati i plesati, a mama zivi u nizovima tako da je pas bio slobodan cijele godine, ljeti je bilo najgore. Komsije su pile kafu na terasama i on je bio glavna atrakcija... Nisam sigurna koliko je bio star kada je nestao jer je prije toga bio odrasla lutalica koja je usla u kucu i tu ostala, ali kod mojih je bio 10 punih godina... Vid mu je ostao savrsen, kao i zubi i dlaka itd, nikad nije bio bolestan niti povracao (jedino je kod veterinara zavrsio jer ga je auto udarilo). Isto kao da je bio imun na secer. Naravno ovo nikom ne preporucujem, ali mislim da je zanimljivo...
S druge strane Bil ni ne pokazuje interes za secer, jedino ga zanimaju hormasice i kajmak...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
mery
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 55
Age : 34
Registration date : 2007-11-14

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyThu Jan 17 2008, 23:11

meni jedan momak koji zavrsava veterinu jos malo kaze da veterinari na faxu daju kocku secera psima kad ih poslusaju i nista im nije bilo,a evo sad sam citala po forumima kako su neciji psi pojeli i po 100 g cokolade i nista im nije bilo
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyThu Jan 17 2008, 23:21

ja poznajem ljude ciji je pas osljepio jer su mu djeca cesto davala cokoladu Sad
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyThu Jan 17 2008, 23:57

Hvala bogu macke ne vole cokoladu Smile

A vidjela sam dok sam prolazila ferhadijom neki covjek daje lutalici snickers!!! Shocked Shocked
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyFri Jan 18 2008, 03:09

meni je moj rahmetli bokser bio saucesnik kada sam sestri krao cokoladu. bio je idealan saucesnik, jer nije trazio svoj dio tala Wink
Na vrh Go down
Gost
Gost




NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyFri Jan 18 2008, 03:12

melsas (citat):
Hvala bogu macke ne vole cokoladu Smile

A vidjela sam dok sam prolazila ferhadijom neki covjek daje lutalici snickers!!! Shocked Shocked

pa sta ti je tu cudno, moji prijatelji su imali pitbula Missy, koja je imala svoj tanjir posebno za kolace, i kad oni jedu kolace jede i missica.
To je rezultiralo da se izoblicila od debljine, umrla je od karcinoma, nije bila slijepa jedino debela.
ljudi zele da svom ljubimcu ugode jer ne mogu gledati kako ih tuzno gleda (kao npr MOJA MAMA Mad ) pa daju. Ja znam da ona ne razmislja kao ja, da joj to moze stetiti, jer ne uvidja da njena reakcija moze imati fatalne posljedice.
Naravno, dok ta divljakusa nije pojela one 3 bajadere iz prethodnog posta pa zavrsila zamalo u grobu.
Sad daje samo meso!!!!!!
boze me sacuvaj, imacu i ja prase ubrzo
Na vrh Go down
mery
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 55
Age : 34
Registration date : 2007-11-14

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyFri Jan 18 2008, 09:11

joj ja sam citavu noc brinula i budila se,sve je hvala Bogu dobro,nit je povracala nit je imala proljev...
ja joj nikad to ne bih dala,al popela se sama na krevet dok mene nije bilo i zgrabila kesicu sa stola i pojela jedan keksic...
a ja njoj cesto dajem cokoladu za pse i nju bas voli:D,ali procitala sam negdje da je to isto stetno nemampojma
Na vrh Go down
ToLive4
starosjedioci
starosjedioci



Broj komentara : 155
Registration date : 2007-11-16

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyFri Jan 18 2008, 09:14

Neka prica ko sta hoce, ali jednom je Dobra ( ja je zovem Liska ) ona iz druge teme, pojela vise od pola kilograma pravo dobrih cokoladnih kuglica. Tih kuglica ni ja nisam mogao vise od dvije. Nakon toga je... Nakon toga je skakala i igrala se. Jedino je pokakila vecu kolicinu nego obicno. Tako da je sve to individualno. Od psa do psa.
Na vrh Go down
mery
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 55
Age : 34
Registration date : 2007-11-14

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyFri Jan 18 2008, 09:38

ma joj moja je normalna sasvim:D(na srecu)
i znam da zavisi od psa,a moja je skroz mala i zato sam mislila da ce joj nesta biti...
Na vrh Go down
Gost
Gost




NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyFri Jan 18 2008, 16:28

mery ti si se prepala zbog jednog keksica???
njima je otrov veca kolicina toga, i to sve zavisno koliko cokolada ima kakaa.
bajadere su opasne, to se vidi iz prilozenog jer su zasicene svim tim otrovima za pse.
mislim da ne trebas tako panicariti, i ovo sto je minnie povracala ja ne mogu bas ni sa sigurnoscu tvrditi da je pojela samo 3 bajadere, mozda je i vise.
a da se razumijemo, njoj je tad bilo par mjeseci..
sto se dobre tice, mogu samo reci kakav gazda takav pas Twisted Evil tongue
Na vrh Go down
mery
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 55
Age : 34
Registration date : 2007-11-14

NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! EmptyFri Jan 18 2008, 17:03

pa moja mimi je stara 3 ipo mjeseca i mala je i zato sam se prepala
,da je ona veci pas ne bi se prepala...
a maloprije sam kupila u zoo shopu neke mlijecne bombone za pse to mi je preporucila ona zena iz zoo shopa,i sad procitah da ima secera u njima:S
Na vrh Go down
Sponsored content





NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NE DAJTE PSU COKOLADU!   NE DAJTE PSU COKOLADU! Empty

Na vrh Go down
 
NE DAJTE PSU COKOLADU!
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Veterinarski savjeti-
Idi na: